2021-10-21   22:54:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Copenhagen 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Wednesday August 18

Document
Results
Copenhagen 2021
Place: Bellahøj Svømmestadion Organizer: Copenhagen 2021
Pool: 50m Competition Date: Aug 18, 2021 to Aug 19, 2021
Event 22, 50m Freestyle Men Årg. 1952-1956 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Buck Broker 1956 Vorspiel SSL Berlin e.V. +0.97 33.84
Event official at: 18-08-2021 13:36:11
Event 22, 50m Freestyle Men Årg. 1957-1961 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Vivian Mongey 1960 Aer Lingus Masters Swimming C +0.93 31.21
2 John Reichel 1961 GERMANY +0.71 31.36 +0.15
3 Wilbert Willems 1957 Gay Sportsclub Ketelbinkie 39.99 +8.78
Event official at: 18-08-2021 13:36:11
Event 22, 50m Freestyle Men Årg. 1962-1966 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ivo Kokje 1966 Gay Swimming Club Nat Utrecht +0.93 31.51
2 Karl Waldhecker 1963 SC Janus +0.91 33.67 +2.16
3 Johannes Hölscher 1965 Vorspiel SSL Berlin e.V. +0.90 35.21 +3.70
4 Lars Halkjær 1965 Pan Idræt - Mermates 36.83 +5.32
5 Oliver Baake 1966 Pan Idræt - Mermates 38.20 +6.69
6 Joakuin Yeves Millan 1964 Halegatos 49.09 +17.58
- Philippe Cottin 1962 FSGL - Federation Sportive Gaie  DNS
Event official at: 18-08-2021 13:36:11
Event 22, 50m Freestyle Men Årg. 1967-1971 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kenneth Johansson 1969 United States of America 45.08
- Philippe Thomas 1967 SWITZERLAND DNS
Event official at: 18-08-2021 13:36:11
Event 22, 50m Freestyle Men Årg. 1972-1976 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Badre Julien 1976 FSGL - Federation Sportive Gaie  +0.87 28.37
2 Arnaud BOUQUET 1976 FSGL - Federation Sportive Gaie  +0.89 29.14 +0.77
3 Jan Fuite 1976 Upstream Amsterdam +0.85 35.45 +7.08
4 Joost Kool 1976 NETHERLANDS 37.45 +9.08
5 Darrell Sluis 1975 HHZV Plons +0.91 41.54 +13.17
- Siegfried Bast 1974 SC Janus DNS
Event official at: 18-08-2021 13:36:11
Event 22, 50m Freestyle Men Årg. 1977-1981 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ralf Günther 1977 GERMANY +0.74 28.78
2 Sacha Leonard 1981 FSGL - Federation Sportive Gaie  +0.70 29.16 +0.38
3 Jurjen Timmermans 1977 Gay Sportsclub Ketelbinkie +0.89 29.40 +0.62
4 Matthias Decanter 1977 FSGL - Federation Sportive Gaie  +0.80 30.30 +1.52
5 Paul Bransz 1979 Upstream Amsterdam 32.68 +3.90
6 Gregory Lucato 1980 SWITZERLAND 46.13 +17.35
7 Jonas Elkjær 1980 Pan Idræt - Mermates 55.66 +26.88
- Janko Zehe 1978 Startschuss Queerer Sportverein +0.79 38.28 +9.50
- Willy Martin Schunard 1979 Pan Idræt - Mermates DNS
- Toma Bellotti 1979 Stockholm Dolphins Swim Club DNS
- Miroslav Mrva 1979 qSPORT Zagreb DNS
Event official at: 18-08-2021 13:36:11
Event 22, 50m Freestyle Men Årg. 1982-1986 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Erik Cappa 1984 FSGL - Federation Sportive Gaie  +0.75 25.77
2 Tohm Godefroy 1982 FSGL - Federation Sportive Gaie  +0.65 25.92 +0.15
3 Eric Haraldson 1984 Stockholm Dolphins Swim Club +0.81 26.54 +0.77
4 Steffan Ritter 1982 Pan Idræt - Mermates +0.85 33.57 +7.80
5 Edward Gilding 1983 Upstream Amsterdam +0.82 34.38 +8.61
6 Adan Pagios 1984 Pan Idræt - Mermates +0.62 42.64 +16.87
7 Pedro Pinto 1982 BJWHF Sports Club +0.96 48.74 +22.97
Event official at: 18-08-2021 13:36:11
Event 22, 50m Freestyle Men Årg. 1987-1991 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Andrew Howarth Hansen 1988 Pan Idræt - Mermates +0.77 27.65
2 Peter Rude Torp 1989 Pan Idræt - Mermates +0.72 28.10 +0.45
3 Martin Minost 1989 FSGL - Federation Sportive Gaie  +0.77 29.26 +1.61
4 Brice Justice 1991 FSGL - Federation Sportive Gaie  +0.82 30.13 +2.48
5 Christian Bigom 1987 Pan Idræt - Mermates +0.90 31.79 +4.14
6 Jose Arminio-Ravelo 1991 Pan Idræt - Mermates 34.58 +6.93
7 Jesâs Rodriguez Sosa 1990 Pan Idræt - Mermates +0.94 36.50 +8.85
8 Victor Contreras 1989 Pan Idræt - Mermates +0.90 37.57 +9.92
- Jovanni Luzanilla 1987 United States of America DNS
- Evan Lambert 1989 United States of America DNS
Event official at: 18-08-2021 13:36:11
Event 22, 50m Freestyle Men Årg. 1992-1996 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Bruno Marconi 1995 Stockholm Dolphins Swim Club +0.77 27.51
2 Nicholas Linck 1996 United States of America +0.83 27.58 +0.07
3 Nils Tabeling 1994 Upstream Amsterdam 28.69 +1.18
4 Jeffrey de Hoogen 1994 HHZV Plons +0.94 31.37 +3.86
5 Juraj Kusnir 1995 Pan Idræt - Mermates +0.88 32.16 +4.65
- Jakub Roslewski 1996 Pan Idræt - Mermates DNS
- Niels Dyring 1992 Pan Idræt - Mermates DNS
- Felix Pacheco Pastor 1996 Pan Idræt - Mermates DNS
Event official at: 18-08-2021 13:36:11
2021-08-18 13:36:30 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner