Resultater for Sparekassen Thy Cup 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
1. okt 2021 to 3. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer 2010 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:08.56 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
304 |
2:57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
297 |
2:58.52 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.90 |
(-8.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02-10-2021 14:36:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2009 - Finale |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:08.56 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
390 |
2:43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.89 |
(-16.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
364 |
2:46.90 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.66 |
(-53.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.88 |
316 |
2:54.90 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.15 |
(-39.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
296 |
2:58.84 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
288 |
3:00.34 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.56 |
(-32.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
288 |
3:00.35 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.06 |
(-9.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Isabel Danevad |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.69 |
271 |
3:04.23 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.15 |
(-7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bettina Gundersen |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.87 |
269 |
3:04.48 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.45 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
255 |
3:07.85 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.73 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
221 |
3:17.08 |
+33.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.31 |
(-36.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02-10-2021 14:36:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2008 - Finale |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:08.56 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
378 |
2:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.24 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.67 |
375 |
2:45.27 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.48 |
(-13.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
356 |
2:48.14 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.73 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Aa Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
356 |
2:48.21 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.21 |
(-35.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
349 |
2:49.23 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.36 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
347 |
2:49.59 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.98 |
(-8.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
322 |
2:53.92 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.50 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
308 |
2:56.45 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.80 |
(-6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lone T. Nygård |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.99 |
264 |
3:05.63 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.55 |
(-10.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alissa Stegenborg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
252 |
3:08.53 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.04 |
(+7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Emilia Danevad |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.84 |
205 |
3:22.07 |
+37.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.25 |
(-33.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.97 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02-10-2021 14:36:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2007 - Finale |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:08.56 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
608 |
2:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.85 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
569 |
2:23.83 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.33 |
(+5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
540 |
2:26.35 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.24 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
520 |
2:28.19 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.25 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Lyseng IF |
+0.66 |
481 |
2:32.12 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.62 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
459 |
2:34.56 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.21 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.94 |
421 |
2:38.97 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.87 |
412 |
2:40.17 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.15 |
(-8.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
409 |
2:40.54 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.78 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.63 |
406 |
2:41.01 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
403 |
2:41.32 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.05 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
397 |
2:42.21 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.14 |
(-12.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
316 |
2:55.03 |
+34.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.99 |
(-10.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobse |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.63 |
314 |
2:55.36 |
+34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Broholm Brixen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej forts. bev. 50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02-10-2021 14:36:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Finale |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:08.56 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
+0.61 |
664 |
2:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.82 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
605 |
2:20.96 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.50 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
537 |
2:26.67 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.71 |
(+4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
531 |
2:27.16 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.37 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
487 |
2:31.51 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.82 |
(+11.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Lyseng IF |
+0.71 |
484 |
2:31.83 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.67 |
(-27.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.70 |
463 |
2:34.05 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.39 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Alexandra Trøite |
2006 |
Kristiansand SA |
+0.78 |
444 |
2:36.22 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.01 |
(-5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Bach Larsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.91 |
433 |
2:37.48 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.50 |
(-23.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Fogh Morthensen |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.62 |
395 |
2:42.44 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.27 |
(-16.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.77 |
340 |
2:50.73 |
+34.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.91 |
(+5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.73 |
316 |
2:55.03 |
+38.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.12 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Synne Fosse Jørgensen |
2006 |
Kristiansand SA |
+0.96 |
278 |
3:02.57 |
+45.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.39 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
268 |
3:04.80 |
+48.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.27 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
254 |
3:08.22 |
+51.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.80 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02-10-2021 14:36:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer 2004 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:08.56 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
727 |
2:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.72 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
664 |
2:16.61 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.29 |
(+5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
605 |
2:20.93 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.83 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
546 |
2:25.86 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.84 |
(+10.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
545 |
2:25.94 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.71 |
(+5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Lyseng IF |
+0.75 |
525 |
2:27.79 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.96 |
(+5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
511 |
2:29.05 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.77 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02-10-2021 14:36:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 14:36.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|