2022-08-15   21:32:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sparekassen Thy Cup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Document
Resultater
Sparekassen Thy Cup 2021
Placering: Thyhallen Arrangør Thisted Svømmeklub
25m Stævne dato: 1. okt  2021 to 3. okt  2021
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 2010 og yngre - Finale
Sponsor Erling Grønkjær Fiskeexport
26.78 Julie Kepp Jensen A6 01-01-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub +0.67 309 37.94
Entry time: 40.69 (-2.75)
2 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub +0.69 245 40.99 +3.05
Entry time: 40.72 (+0.27)
3 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 +0.66 201 43.78 +5.84
Entry time: 43.71 (+0.07)
Event official at: 01-10-2021 19:47:04
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2009 - Finale
Sponsor Erling Grønkjær Fiskeexport
26.78 Julie Kepp Jensen A6 01-01-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Kehlet 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.64 420 34.26
Entry time: 39.52 (-5.26)
2 Andrea Lage 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 365 35.89 +1.63
Entry time: 39.12 (-3.23)
3 Laura Winum Andersen 2009 Lyseng IF +0.94 321 37.46 +3.20
Entry time: 37.33 (+0.13)
4 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub +0.78 304 38.17 +3.91
Entry time: 38.50 (-0.33)
4 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub +0.68 304 38.17 +3.91
Entry time: 40.57 (-2.40)
6 Johanne Øland Frøkjær 2009 Thisted Svømmeklub +0.91 284 39.02 +4.76
Entry time: 40.12 (-1.10)
7 Alberte Knudsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.71 276 39.38 +5.12
Entry time: 40.78 (-1.40)
7 Alice Zsigri Dyndgaard 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.62 276 39.38 +5.12
Entry time: 45.01 (-5.63)
9 Josephine S. Christensen 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 267 39.82 +5.56
Entry time: 44.96 (-5.14)
10 Katrine Sander 2009 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. +0.64 262 40.11 +5.85
11 Ronja Isabel Danevad 2009 Kristiansand SA +0.75 255 40.44 +6.18
Entry time: 46.30 (-5.86)
12 Luna Blanka A. Bløcher 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 253 40.56 +6.30
Entry time: 44.51 (-3.95)
13 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub +0.60 252 40.60 +6.34
Entry time: 41.37 (-0.77)
14 Ella Trærup 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 213 42.98 +8.72
15 Asta-Marie Rasmussen 2009 Vejle Svømmeklub +0.87 206 43.41 +9.15
Entry time: 47.46 (-4.05)
16 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 +0.80 203 43.63 +9.37
Entry time: 46.46 (-2.83)
17 Cecilie Brogård Laursen 2009 Thisted Svømmeklub +0.63 188 44.75 +10.49
- Isabella Vestergaard 2009 Thisted Svømmeklub +0.73 DSQ Udsvøm på mave eft. 25
- Charlotta María Kristinsdóttir 2009 Aalborg Svømmeklub DNS
Event official at: 01-10-2021 19:47:04
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2008 - Finale
Sponsor Erling Grønkjær Fiskeexport
26.78 Julie Kepp Jensen A6 01-01-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Sofie A. Bløcher 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.77 457 33.31
Entry time: 33.23 (+0.08)
2 Ella Stensgaard 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.64 442 33.69 +0.38
Entry time: 36.85 (-3.16)
3 Vigga Jørgensen 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 381 35.39 +2.08
Entry time: 39.01 (-3.62)
4 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub +0.71 380 35.42 +2.11
Entry time: 36.16 (-0.74)
5 Sofie Callsen 2008 Aabybro Idrætsforening +0.97 369 35.77 +2.46
Entry time: 35.86 (-0.09)
6 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub +0.71 354 36.26 +2.95
Entry time: 36.35 (-0.09)
7 Anne Stæhr 2008 Vejle Svømmeklub +0.69 347 36.51 +3.20
Entry time: 40.27 (-3.76)
8 Anna Katrine Willems 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.76 331 37.09 +3.78
Entry time: 38.44 (-1.35)
9 Alma Ehrenreich-Birn 2008 Vejle Svømmeklub +0.78 328 37.20 +3.89
Entry time: 39.00 (-1.80)
10 Sofia Dalsgaard Hansen 2008 Agfs Svømmeafdeling +0.79 320 37.50 +4.19
Entry time: 41.96 (-4.46)
11 Nicoline Brun Eliasen 2008 Svømmeklubben Nord +0.82 313 37.78 +4.47
Entry time: 47.84 (-10.06)
12 Thilde Gammelvind 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 312 37.84 +4.53
Entry time: 42.36 (-4.52)
13 Alissa Stegenborg 2008 Aalborg Svømmeklub +0.59 310 37.90 +4.59
Entry time: 36.32 (+1.58)
14 Karla Nøhr Rixen 2008 Vejle Svømmeklub +0.79 302 38.23 +4.92
Entry time: 41.33 (-3.10)
15 Alma Nygreen Sakic 2008 Svømmeklubben S 68 +0.77 292 38.66 +5.35
Entry time: 41.13 (-2.47)
16 Nanna Rønnow 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. +0.80 289 38.80 +5.49
17 Anna Brogaard Krogh 2008 Agfs Svømmeafdeling +0.71 282 39.14 +5.83
Entry time: 52.76 (-13.62)
18 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.70 281 39.15 +5.84
Entry time: 39.51 (-0.36)
19 Emilia Daa Andersen 2008 Vejle Svømmeklub +0.77 278 39.31 +6.00
Entry time: 40.04 (-0.73)
20 Melanie Frank 2008 Herning Svømmeklub +0.67 275 39.47 +6.16
Entry time: 47.76 (-8.29)
21 Kathrine Bak Mathiasen 2008 Struer Svømmeklub 274 39.51 +6.20
Entry time: 43.88 (-4.37)
22 Sarah Bennetsen 2008 Herning Svømmeklub +0.77 270 39.70 +6.39
Entry time: 41.12 (-1.42)
23 Karoline Iversen 2008 Herning Svømmeklub +0.91 260 40.18 +6.87
Entry time: 42.75 (-2.57)
24 Ea Juhl Thallaug 2008 Agfs Svømmeafdeling +0.90 258 40.29 +6.98
Entry time: 42.89 (-2.60)
25 Lisa Stenger 2008 Aabybro Idrætsforening +0.60 257 40.33 +7.02
Entry time: 46.48 (-6.15)
26 Maria Guneva 2008 Svømmeklubben S 68 +0.83 246 40.95 +7.64
Entry time: 49.24 (-8.29)
27 Amalie Rodian Nielsen 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.88 236 41.50 +8.19
Entry time: 42.60 (-1.10)
28 Cassandra Weibrecht 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. +0.76 230 41.86 +8.55
29 Luna Kristensen 2008 Aabybro Idrætsforening +0.71 230 41.87 +8.56
Entry time: 48.95 (-7.08)
30 Lone T. Nygård 2008 Kristiansand SA +0.84 228 41.96 +8.65
Entry time: 47.41 (-5.45)
31 Emma Bertelsen 2008 Svømmeklubben Nord +0.75 226 42.11 +8.80
Entry time: 43.06 (-0.95)
32 Aino Aalto 2008 Svømmeklubben S 68 +0.67 200 43.83 +10.52
Entry time: 50.08 (-6.25)
33 Frida Møller Olesen 2008 Struer Svømmeklub +0.63 199 43.91 +10.60
Entry time: 42.76 (+1.15)
34 Johanne S. Geiger 2008 Herning Svømmeklub +0.77 195 44.26 +10.95
Entry time: 47.19 (-2.93)
35 Agnes Brix Rasmussen 2008 Aabybro Idrætsforening +0.83 193 44.37 +11.06
Entry time: 45.54 (-1.17)
36 Anna Emilia Danevad 2008 Kristiansand SA +0.98 192 44.43 +11.12
Entry time: 56.01 (-11.58)
- Silje Kjær Routhe 2008 Aalborg Svømmeklub DNS
- Alberte Andersen 2008 Vejle Svømmeklub DNS
Event official at: 01-10-2021 19:47:04
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2007 - Finale
Sponsor Erling Grønkjær Fiskeexport
26.78 Julie Kepp Jensen A6 01-01-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilde Møller 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.62 620 30.09
Entry time: 30.30 (-0.21)
2 Emma Brogaard Krogh 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.67 532 31.67 +1.58
Entry time: 32.07 (-0.40)
3 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 +0.80 501 32.31 +2.22
Entry time: 32.30 (+0.01)
4 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub +0.63 495 32.44 +2.35
Entry time: 32.32 (+0.12)
5 Clara Cavo Jørgensen 2007 Lyseng IF +0.66 491 32.53 +2.44
Entry time: 32.46 (+0.07)
6 Ida Loft Andersen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.66 438 33.80 +3.71
Entry time: 32.98 (+0.82)
7 Julie Guldmann Møller 2007 Vejle Svømmeklub +0.63 431 33.98 +3.89
Entry time: 35.62 (-1.64)
8 Laura Mikkelsen 2007 Holstebro Svømme Club +0.61 415 34.41 +4.32
Entry time: 35.74 (-1.33)
9 Sofia Gad 2007 Lyseng IF +0.68 413 34.47 +4.38
Entry time: 34.20 (+0.27)
10 Vigga Jacoby 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.81 397 34.90 +4.81
Entry time: 34.57 (+0.33)
11 Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 +0.76 375 35.59 +5.50
Entry time: 36.74 (-1.15)
12 Sidsel Tang Christensen 2007 Holstebro Svømme Club +0.86 372 35.68 +5.59
Entry time: 35.92 (-0.24)
13 Emilie Hundahl Gravesen 2007 Thisted Svømmeklub +0.74 369 35.76 +5.67
Entry time: 36.09 (-0.33)
14 Nikoline Hedelund Madsen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.64 366 35.88 +5.79
Entry time: 37.26 (-1.38)
15 Maria Kjer Rasmussen 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 361 36.04 +5.95
Entry time: 35.96 (+0.08)
15 Julie Philip 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 361 36.04 +5.95
Entry time: 35.78 (+0.26)
17 Ida Buur Ovesen 2007 Herning Svømmeklub +0.75 335 36.93 +6.84
Entry time: 39.38 (-2.45)
18 Isabella Bertelsen 2007 Svømmeklubben Nord +0.76 309 37.95 +7.86
Entry time: 38.91 (-0.96)
19 Maja Broholm Brixen 2007 Holstebro Svømme Club +0.75 306 38.06 +7.97
Entry time: 39.38 (-1.32)
20 Isabell Thaison Jensen 2007 Herning Svømmeklub +0.71 302 38.26 +8.17
Entry time: 37.43 (+0.83)
21 Andrea Kramer Liboriussen 2007 Holstebro Svømme Club +0.81 295 38.55 +8.46
Entry time: 42.50 (-3.95)
22 Mathilde Kongsgaard Jakobse 2007 Holstebro Svømme Club +0.62 289 38.79 +8.70
Entry time: 38.78 (+0.01)
23 Silje Drechsler 2007 Holstebro Svømme Club +0.76 288 38.87 +8.78
Entry time: 40.18 (-1.31)
24 Viola Bregenov 2007 IHF Svømning +0.65 278 39.29 +9.20
Entry time: 39.32 (-0.03)
25 Klara Buur Ovesen 2007 Herning Svømmeklub +0.71 261 40.15 +10.06
Entry time: 40.10 (+0.05)
26 Matilde Christiansen 2007 Svømmeklubben S 68 +0.80 242 41.17 +11.08
Entry time: 42.88 (-1.71)
27 Emilie Christensen 2007 Struer Svømmeklub +0.82 220 42.46 +12.37
Entry time: 43.05 (-0.59)
28 Freja Mollerup Hansen 2007 Holstebro Svømme Club +0.81 162 47.03 +16.94
Entry time: 47.64 (-0.61)
- Marie Loft Andersen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.79 DSQ Svøm på mave før 25m
Event official at: 01-10-2021 19:47:04
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Finale
Sponsor Erling Grønkjær Fiskeexport
26.78 Julie Kepp Jensen A6 01-01-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rikke Friis Kanstrup 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. +0.58 671 29.31
Entry time: 30.74 (-1.43)
2 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub +0.69 629 29.95 +0.64
Entry time: 30.91 (-0.96)
3 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub +0.59 603 30.37 +1.06
Entry time: 29.96 (+0.41)
4 Falka Tind 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.56 603 30.38 +1.07
Entry time: 30.29 (+0.09)
5 Rebecca Petersen 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 597 30.47 +1.16
Entry time: 29.50 (+0.97)
6 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub +0.93 596 30.49 +1.18
Entry time: 30.25 (+0.24)
7 Melody Malú Odorico-Christe 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.58 562 31.10 +1.79
Entry time: 30.19 (+0.91)
7 Cecilie Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub +0.78 562 31.10 +1.79
Entry time: 31.09 (+0.01)
9 Jazmin Jensen 2005 Aalborg Svømmeklub +0.64 523 31.86 +2.55
Entry time: 32.15 (-0.29)
10 Nanna Langvad 2005 Lyseng IF +0.72 468 33.04 +3.73
Entry time: 40.61 (-7.57)
11 Katrine Bager 2006 Thisted Svømmeklub +0.71 425 34.13 +4.82
Entry time: 36.01 (-1.88)
12 Amalie Nyvang Jensen 2005 Thisted Svømmeklub +0.71 409 34.57 +5.26
Entry time: 34.46 (+0.11)
13 Marie Kromann Møller 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.73 395 34.96 +5.65
Entry time: 37.57 (-2.61)
14 Aia Caroline Abel 2006 Svømmeklubben Nord +0.73 389 35.15 +5.84
Entry time: 35.61 (-0.46)
15 Therese T. Kallestrup 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.83 384 35.30 +5.99
Entry time: 36.88 (-1.58)
16 Freja Fogh Morthensen 2006 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.63 381 35.38 +6.07
Entry time: 38.53 (-3.15)
17 Emma Ploug Rasmussen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.80 308 37.97 +8.66
Entry time: 38.48 (-0.51)
18 Freja Kvist 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. +0.77 299 38.37 +9.06
Entry time: 40.91 (-2.54)
19 Ellen Brix Rasmussen 2006 Aabybro Idrætsforening +0.98 265 39.96 +10.65
Entry time: 41.41 (-1.45)
20 Reinike Veenstra 2006 Svømmeklubben S 68 +0.83 245 41.02 +11.71
Entry time: 43.13 (-2.11)
21 Karoline Søe Axelsen 2006 Holstebro Svømme Club +0.74 178 45.58 +16.27
Entry time: 43.98 (+1.60)
22 Laura Søby 2006 Holstebro Svømme Club +0.69 156 47.64 +18.33
Entry time: 36.51 (+11.13)
- Cornelia Kreutz 2006 Kristiansand SA +0.82 DSQ Ej forts. bev. 25m
- Clara Kapke 2006 Vejle Svømmeklub DNS
Event official at: 01-10-2021 19:47:04
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 2004 og ældre - Finale
Sponsor Erling Grønkjær Fiskeexport
26.78 Julie Kepp Jensen A6 01-01-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Korre Stenholt 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.64 694 28.98
Entry time: 28.41 (+0.57)
2 Camilla Brøgger-Andersen 2002 Aalborg Svømmeklub +0.75 569 30.96 +1.98
Entry time: 31.16 (-0.20)
3 Thea Søe Bach 2002 Aalborg Svømmeklub +0.59 563 31.08 +2.10
Entry time: 30.75 (+0.33)
4 Emma Bugge Fynbo 2001 Agfs Svømmeafdeling +0.63 541 31.49 +2.51
Entry time: 30.37 (+1.12)
5 Esther Else Grubert 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.62 540 31.51 +2.53
Entry time: 30.54 (+0.97)
6 Martha Bjerg 2004 Lyseng IF +0.68 519 31.94 +2.96
Entry time: 31.27 (+0.67)
7 Helena V. Elling 2000 Aalborg Svømmeklub +0.80 500 32.33 +3.35
Entry time: 30.84 (+1.49)
8 Olivia Augustinus 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.59 470 33.01 +4.03
Entry time: 33.27 (-0.26)
9 Emma Kutsko Jensen 2004 Aalborg Svømmeklub +0.83 448 33.53 +4.55
Entry time: 32.54 (+0.99)
10 Louise Bach Andersen 2001 Aalborg Svømmeklub +0.75 444 33.63 +4.65
Entry time: 33.53 (+0.10)
- Line J. V. Hededal 2001 Vejle Svømmeklub DNS
- Mille Kjær Jensen 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin DNS
Event official at: 01-10-2021 19:47:04
01-10-2021 19:47.10 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Thisted Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner