2024-04-20   03:30:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sparekassen Thy Cup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Document
Resultater
Sparekassen Thy Cup 2021
Placering: Thyhallen Arrangør Thisted Svømmeklub
25m Stævne dato: 1. okt  2021 to 3. okt  2021
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 2009 og yngre - Finale
Sponsor Sportigan
27.11 Tobias B. Bjerg AGF 01-01-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anders Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 188 44.06
Entry time: 43.60 (+0.46)
2 Albert Grove 2009 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 167 45.82 +1.76
- Christian Abrahamsen 2009 Aabybro Idrætsforening DSQ Tyvstart
Event official at: 01-10-2021 18:39:13
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2008 - Finale
Sponsor Sportigan
27.11 Tobias B. Bjerg AGF 01-01-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Yung K Gotfredsen 2008 Herning Svømmeklub 353 35.70
Entry time: 38.75 (-3.05)
2 Martin Kjær Thorsen 2008 Herning Svømmeklub 291 38.10 +2.40
Entry time: 41.31 (-3.21)
3 Gustav Hansen 2008 Vejle Svømmeklub 274 38.87 +3.17
Entry time: 42.76 (-3.89)
4 Edvin Smajic 2008 Aalborg Svømmeklub 214 42.17 +6.47
Entry time: 43.87 (-1.70)
5 Albert Brandt-Petersen 2008 Aalborg Svømmeklub 195 43.54 +7.84
Entry time: 46.42 (-2.88)
6 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 193 43.63 +7.93
Entry time: 45.34 (-1.71)
7 Johannes Andersen 2008 Svømmeklubben Nord 147 47.75 +12.05
Entry time: 50.12 (-2.37)
8 Noah Johannessen 2008 Thisted Svømmeklub 138 48.77 +13.07
9 Alfred Hørlück 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 128 50.07 +14.37
10 Marcus V Andersen 2008 Svømmeklubben S 68 120 51.16 +15.46
Entry time: 51.37 (-0.21)
Event official at: 01-10-2021 18:39:13
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2007 - Finale
Sponsor Sportigan
27.11 Tobias B. Bjerg AGF 01-01-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob Bundgaard 2007 Svømmeklubben S 68 452 32.90
Entry time: 33.80 (-0.90)
2 Ib Fang Wang 2007 Hovedstadens Svømmeklub 418 33.77 +0.87
Entry time: 36.55 (-2.78)
3 Linus Klarskov Vidovic 2007 Hovedstadens Svømmeklub 398 34.32 +1.42
Entry time: 37.22 (-2.90)
4 Asbjørn Zeller 2007 Hovedstadens Svømmeklub 383 34.76 +1.86
Entry time: 38.18 (-3.42)
5 Storm Jensen 2007 Aalborg Svømmeklub 380 34.84 +1.94
Entry time: 34.86 (-0.02)
6 Toke Østergaard Pedersen 2007 Vejle Svømmeklub 380 34.85 +1.95
Entry time: 37.05 (-2.20)
7 Frederik N Jensen 2007 Holstebro Svømme Club 378 34.90 +2.00
Entry time: 35.71 (-0.81)
8 Simon Voldmester 2007 Hovedstadens Svømmeklub 372 35.08 +2.18
Entry time: 39.27 (-4.19)
9 Sebastian Saugbjerg 2007 Aabybro Idrætsforening 347 35.91 +3.01
Entry time: 52.72 (-16.81)
10 Konradas Juska 2007 Hovedstadens Svømmeklub 335 36.35 +3.45
Entry time: 37.59 (-1.24)
11 Daniel Emil Lund Cliff 2007 Hovedstadens Svømmeklub 276 38.77 +5.87
Entry time: 42.04 (-3.27)
12 Sebastian Stilling 2007 Holstebro Svømme Club 268 39.16 +6.26
Entry time: 40.94 (-1.78)
13 Jonas Golczyk Jensen 2007 Holstebro Svømme Club 219 41.88 +8.98
Entry time: 46.51 (-4.63)
14 Andreas Kalhøj Rasmussen 2007 Holstebro Svømme Club 155 46.97 +14.07
Entry time: 52.72 (-5.75)
- Sebastian Rasmussen 2007 Agfs Svømmeafdeling DNS
Event official at: 01-10-2021 18:39:13
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2006 - Finale
Sponsor Sportigan
27.11 Tobias B. Bjerg AGF 01-01-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Aksel Thuesen Güsmer 2006 Hovedstadens Svømmeklub 483 32.17
Entry time: 31.16 (+1.01)
2 Sebastian Eliasen 2006 Svømmeklubben Nord 466 32.56 +0.39
Entry time: 33.57 (-1.01)
3 Kasper Petersen 2006 Agfs Svømmeafdeling 465 32.59 +0.42
Entry time: 34.02 (-1.43)
4 Mads Mølgaard 2006 Aabybro Idrætsforening 460 32.69 +0.52
Entry time: 33.10 (-0.41)
5 Lasse Hjorth Jørgensen 2006 Herning Svømmeklub 408 34.02 +1.85
Entry time: 36.50 (-2.48)
6 Torri Pietrzak-Jakobsen 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 399 34.27 +2.10
Entry time: 34.77 (-0.50)
7 Frederik Bak Mathiasen 2006 Struer Svømmeklub 398 34.30 +2.13
Entry time: 33.68 (+0.62)
8 Christian Stilling 2006 Thisted Svømmeklub 376 34.96 +2.79
Entry time: 35.71 (-0.75)
9 Marcus Juul Jørgensen 2006 Aalborg Svømmeklub 351 35.79 +3.62
Entry time: 34.86 (+0.93)
10 Mads Jeppesen 2006 Herning Svømmeklub 347 35.92 +3.75
Entry time: 35.89 (+0.03)
11 Mathias Ø. Barslev 2006 Aabybro Idrætsforening 339 36.19 +4.02
Entry time: 38.75 (-2.56)
12 Karl B. Jørgensen 2006 Agfs Svømmeafdeling 330 36.53 +4.36
Entry time: 38.20 (-1.67)
13 Dan Skov 2006 Holstebro Svømme Club 329 36.54 +4.37
Entry time: 41.46 (-4.92)
14 Bertram Møller 2006 Svømmeklubben S 68 304 37.53 +5.36
Entry time: 38.02 (-0.49)
15 Jonas S. H. Frederiksen 2006 Agfs Svømmeafdeling 295 37.90 +5.73
Entry time: 40.28 (-2.38)
Event official at: 01-10-2021 18:39:13
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Finale
Sponsor Sportigan
27.11 Tobias B. Bjerg AGF 01-01-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Gaur 2005 Agfs Svømmeafdeling 664 28.93
Entry time: 28.77 (+0.16)
2 David Kilsgaard Andersen 2005 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 528 31.24 +2.31
Entry time: 30.86 (+0.38)
3 Inas Ilic 2005 Aalborg Svømmeklub 505 31.70 +2.77
Entry time: 32.36 (-0.66)
4 Jacob Aagaard Andersen 2004 Aalborg Svømmeklub 488 32.06 +3.13
Entry time: 31.76 (+0.30)
5 Christoffer P. Voldbjerg 2005 Aalborg Svømmeklub 465 32.57 +3.64
Entry time: 37.00 (-4.43)
6 Morten H. Kobbelgaard 2005 Aalborg Svømmeklub 461 32.67 +3.74
Entry time: 32.24 (+0.43)
7 Rasmus Thulstrup Lemming 2005 Agfs Svømmeafdeling 360 35.49 +6.56
Entry time: 37.24 (-1.75)
8 Søren Egedal 2005 Struer Svømmeklub 300 37.71 +8.78
Entry time: 44.68 (-6.97)
9 William Mikkelsen 2004 Thisted Svømmeklub 228 41.31 +12.38
Entry time: 39.51 (+1.80)
- Elias Marius Elsgaard 2004 Vejle Svømmeklub DNS
Event official at: 01-10-2021 18:39:13
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 2003 og ældre - Finale
Sponsor Sportigan
27.11 Tobias B. Bjerg AGF 01-01-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkel Thagaard Jakobsen 2000 Agfs Svømmeafdeling 678 28.74
Entry time: 29.20 (-0.46)
2 Viktor B. Bromer 1993 Aalborg Svømmeklub 615 29.69 +0.95
Entry time: 29.11 (+0.58)
3 Lawrence Langley 2001 Aalborg Svømmeklub 595 30.01 +1.27
Entry time: 29.05 (+0.96)
4 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub 572 30.41 +1.67 Deltager ikke i finalen
Entry time: 31.02 (-0.61)
5 Mathias Lindberg Laursen 2003 Aalborg Svømmeklub 561 30.61 +1.87
Entry time: 29.78 (+0.83)
6 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling 550 30.80 +2.06
Entry time: 31.15 (-0.35)
7 Christian Hovmark 2001 Thisted Svømmeklub 522 31.34 +2.60
Entry time: 31.94 (-0.60)
8 Valdemar Vind Sejr 2003 Lyseng IF 507 31.66 +2.92
Entry time: 30.94 (+0.72)
9 Gustav Hjerrild-Jensen 2003 Svømmeklubben Nord 465 32.59 +3.85
Entry time: 31.90 (+0.69)
Event official at: 01-10-2021 18:39:13
02-10-2021 10:27.35 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Thisted Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner