Resultater for Hillerød Cup 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 531 | 31.17 | ||||||
Herlev Svømning | 30.99 | |||||||||
2 | William S. Michaelsen | 2001 | 458 | 32.75 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.70 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 520 | 31.38 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.74 | |||||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | 462 | 32.64 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.46 | |||||||||
3 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 447 | 33.01 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 43.37 | |||||||||
4 | Scott Foged | 2005 | 439 | 33.22 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
5 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 421 | 33.67 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 49.95 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dreyer | 2007 | 479 | 32.26 | ||||||
Kalundborg SK | 36.07 | |||||||||
2 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 419 | 33.73 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
3 | Jonas Rask | 2006 | 415 | 33.85 | ||||||
Kalundborg SK | 36.66 | |||||||||
4 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | 403 | 34.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 36.71 | |||||||||
5 | Emil Schønberg Grølsted | 2007 | 384 | 34.71 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 35.01 | |||||||||
6 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 378 | 34.91 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.91 | |||||||||
7 | Storm Bargmann | 2007 | 334 | 36.39 | ||||||
Herlev Svømning | 40.25 | |||||||||
8 | Mads Dencher Nielsen | 2007 | 318 | 36.96 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 38.83 | |||||||||
9 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 281 | 38.55 | ||||||
Kalundborg SK | 41.33 | |||||||||
10 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | 259 | 39.61 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 44.58 | |||||||||
11 | Julius Holst Krabbe | 2007 | 240 | 40.62 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 43.03 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 280 | 38.58 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 40.33 | |||||||||
2 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 267 | 39.19 | ||||||
Herlev Svømning | 48.90 | |||||||||
3 | Mehmet Fener | 2009 | 167 | 45.84 | ||||||
Herlev Svømning | 48.53 | |||||||||
4 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | 164 | 46.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 53.17 | |||||||||
5 | Anton Jønsson | 2009 | 146 | 47.87 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Louie Moes Blom | 2009 | 144 | 48.08 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 54.58 | |||||||||
7 | Noah Nygaard | 2008 | 138 | 48.85 | ||||||
Vest-Brøndby | 50.07 | |||||||||
8 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 133 | 49.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 59.87 | |||||||||
9 | Hampus de Neergaard | 2009 | 125 | 50.49 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
10 | August Spellerberg | 2009 | 121 | 50.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.28 | |||||||||
11 | Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | 108 | 52.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 58.46 | |||||||||
12 | Even Kirkegaard Jensen | 2009 | 98 | 54.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 59.17 | |||||||||
13 | Emil Hung-Møller | 2009 | 44 | 1:11.33 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Jonathan Hornbech | 2009 | DSQ | ESB SW 7.6 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Niklas Dresler Aleksic | 2009 | DSQ | Crawl ben i bryst | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalle Parker French | 2010 | 147 | 47.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
2 | Karl Schiermer Eriksen | 2010 | 118 | 51.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.88 | |||||||||
3 | Wille Ask Bargmann | 2010 | 110 | 52.63 | ||||||
Herlev Svømning | 55.77 | |||||||||
4 | Magnus Kleis | 2010 | 102 | 53.98 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:05.58 | |||||||||
5 | Sixten Blicher Retpen | 2010 | 97 | 54.87 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Immanuel Tuxen | 2010 | 86 | 56.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.80 | |||||||||
7 | Rasmus Valentin Bayer | 2010 | 74 | 1:00.03 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Tobias Kristensen | 2011 | 68 | 1:01.67 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:12.85 | |||||||||
9 | Jacob Bornhøft Nielsen | 2010 | 68 | 1:01.83 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Ronas Cetinkaya | 2010 | 61 | 1:04.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.39 | |||||||||
- | Jakob Johns | 2011 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.87 | |||||||||
- | Ludvig Rasmussen | 2010 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 47.27 | |||||||||
- | Markus Tordrup | 2010 | DSQ | Flyarme v start | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |