2021-10-25   22:42:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Speedo Yards 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1: Insim 08:30-09:45, Tävlingsstart 10:00

Document
Resultat
Speedo Yards 2021
Plats: Arrangör: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: Yard SC Tävlingsdatum: den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021
Gren 5, 100y Medley Damer 12 och yngre - Final
55.72 Magdalena Kuras SK Triton
57.29 Lisa Nystrand 2006 Väsby Simsällskap (SWE)  (SWE) 2021-09-11
59.95 Annie Hegmegi Jönköpings SS
1:06.38 Tea Winblad Kalmar SS
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap +0.69 1:10.71
Entry time: 1:28.39 (-17.68)
50m: 31.66
100m: 1:10.71
(39.05)
2 Tuva Svensson 2009 Jönköpings Simsällskap +0.62 1:16.01 +5.30
Entry time: 1:35.91 (-19.90)
50m: 35.87
100m: 1:16.01
(40.14)
3 Nike Grans 2009 Ljungby Simsällskap 1:18.69 +7.98
Entry time: 1:32.96 (-14.27)
50m: 37.16
100m: 1:18.69
(41.53)
4 Lovisa Andersson 2009 Nässjö SLS +0.87 1:23.60 +12.89
Entry time: 1:46.04 (-22.44)
50m: 37.09
100m: 1:23.60
(46.51)
5 Alicia Y Johansson 2009 Jönköpings Simsällskap +0.90 1:24.82 +14.11
Entry time: 1:39.53 (-14.71)
50m: 39.97
100m: 1:24.82
(44.85)
6 Sofia Giss Petrosyan 2010 Nässjö SLS 1:27.36 +16.65
50m: 37.89
100m: 1:27.36
(49.47)
Grenen officiell:  2021-09-11 11:23:00
Gren 5, 100y Medley Damer 13-14 år - Final
55.72 Magdalena Kuras SK Triton
57.29 Lisa Nystrand 2006 Väsby Simsällskap (SWE)  (SWE) 2021-09-11
59.95 Annie Hegmegi Jönköpings SS
1:06.38 Tea Winblad Kalmar SS
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alina Andersson 2007 Nässjö SLS +0.69 1:05.39
Entry time: 1:14.52 (-9.13)
50m: 29.81
100m: 1:05.39
(35.58)
2 Isabella Dinic 2007 Kalmar Simsällskap +0.78 1:07.76 +2.37
Entry time: 1:16.67 (-8.91)
50m: 32.09
100m: 1:07.76
(35.67)
3 My Persson Sjölander 2007 Nässjö SLS +0.77 1:07.82 +2.43
Entry time: 1:15.59 (-7.77)
50m: 31.46
100m: 1:07.82
(36.36)
4 Elsa Dahlberg 2008 Värnamo Simsällskap +0.80 1:08.45 +3.06
Entry time: 1:20.16 (-11.71)
50m: 32.24
100m: 1:08.45
(36.21)
5 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap +0.71 1:10.35 +4.96
Entry time: 1:19.60 (-9.25)
50m: 31.61
100m: 1:10.35
(38.74)
6 Valentina Fanu 2007 S 71 +0.77 1:10.42 +5.03
Entry time: 1:19.29 (-8.87)
50m: 32.45
100m: 1:10.42
(37.97)
7 Leah Ljungberg 2008 Jönköpings Simsällskap 1:11.70 +6.31
Entry time: 1:24.02 (-12.32)
50m: 32.31
100m: 1:11.70
(39.39)
8 Ester Sainz 2008 Jönköpings Simsällskap 1:11.94 +6.55
Entry time: 1:18.03 (-6.09)
50m: 33.14
100m: 1:11.94
(38.80)
9 Lova Rubensson 2008 Jönköpings Simsällskap 1:12.29 +6.90
Entry time: 1:35.64 (-23.35)
50m: 33.35
100m: 1:12.29
(38.94)
10 Maja Palmqvist 2007 S 71 +0.70 1:13.76 +8.37
Entry time: 1:19.69 (-5.93)
50m: 34.23
100m: 1:13.76
(39.53)
11 Ester Jonsson 2007 Kalmar Simsällskap 1:14.41 +9.02
Entry time: 1:24.05 (-9.64)
50m: 33.64
100m: 1:14.41
(40.77)
12 Isabelle Andersson 2008 Jönköpings Simsällskap +0.71 1:14.59 +9.20
Entry time: 1:25.43 (-10.84)
50m: 34.53
100m: 1:14.59
(40.06)
13 Natalie Rantzer 2007 Kalmar Simsällskap +0.83 1:15.10 +9.71
50m: 35.45
100m: 1:15.10
(39.65)
14 Hanna Sandberg 2007 Jönköpings Simsällskap 1:16.31 +10.92
Entry time: 1:23.10 (-6.79)
50m: 35.84
100m: 1:16.31
(40.47)
15 Inez Torvaldsson 2007 Nässjö SLS +0.77 1:17.66 +12.27
Entry time: 1:47.31 (-29.65)
50m: 35.33
100m: 1:17.66
(42.33)
16 Siri Lindblom 2008 Jönköpings Simsällskap +0.75 1:18.04 +12.65
Entry time: 1:32.24 (-14.20)
50m: 35.83
100m: 1:18.04
(42.21)
17 Elin Elfverson 2007 Kalmar Simsällskap +0.72 1:22.49 +17.10
Entry time: 1:28.72 (-6.23)
50m: 37.24
100m: 1:22.49
(45.25)
Grenen officiell:  2021-09-11 11:23:00
Gren 5, 100y Medley Damer 15-16 år - Final
55.72 Magdalena Kuras SK Triton
57.29 Lisa Nystrand 2006 Väsby Simsällskap (SWE)  (SWE) 2021-09-11
59.95 Annie Hegmegi Jönköpings SS
1:06.38 Tea Winblad Kalmar SS
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisa Nystrand 2006 Väsby Simsällskap +0.75 57.29 Damer 15-16
Entry time: 1:03.93 (-6.64)
50m: 26.42
100m: 57.29
(30.87)
2 Sofia Abrahamsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.72 58.29 +1.00
Entry time: 1:04.38 (-6.09)
50m: 26.62
100m: 58.29
(31.67)
3 Hilma Ihreborn 2005 Värnamo Simsällskap +0.76 1:01.58 +4.29
Entry time: 1:07.26 (-5.68)
50m: 29.29
100m: 1:01.58
(32.29)
4 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:02.13 +4.84
Entry time: 1:07.91 (-5.78)
50m: 28.17
100m: 1:02.13
(33.96)
5 Jessika Watanabe 2006 Väsby Simsällskap 1:02.27 +4.98
Entry time: 1:10.82 (-8.55)
50m: 28.72
100m: 1:02.27
(33.55)
6 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.73 1:02.91 +5.62
Entry time: 1:11.94 (-9.03)
50m: 29.18
100m: 1:02.91
(33.73)
7 Febe Westerdahl 2006 Kungsbacka Simsällskap +0.68 1:03.20 +5.91
Entry time: 1:07.37 (-4.17)
50m: 29.16
100m: 1:03.20
(34.04)
8 Frida Rångeby 2005 Föreningen Uddevalla Sim 1:04.19 +6.90
Entry time: 1:10.13 (-5.94)
50m: 30.12
100m: 1:04.19
(34.07)
9 Nina Mirkhan 2006 Värnamo Simsällskap +0.81 1:04.49 +7.20
Entry time: 1:10.55 (-6.06)
50m: 29.60
100m: 1:04.49
(34.89)
10 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim +0.77 1:04.89 +7.60
Entry time: 1:16.63 (-11.74)
50m: 30.63
100m: 1:04.89
(34.26)
11 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap +0.71 1:05.01 +7.72
Entry time: 1:12.94 (-7.93)
50m: 30.42
100m: 1:05.01
(34.59)
11 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap 1:05.01 +7.72
Entry time: 1:08.46 (-3.45)
50m: 29.10
100m: 1:05.01
(35.91)
13 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening 1:05.25 +7.96
Entry time: 1:16.17 (-10.92)
50m: 30.67
100m: 1:05.25
(34.58)
14 Sigrid Hildebrand 2006 Kungsbacka Simsällskap 1:05.37 +8.08
Entry time: 1:11.16 (-5.79)
50m: 29.78
100m: 1:05.37
(35.59)
15 Agnes Alm 2006 S 71 +0.83 1:05.43 +8.14
Entry time: 1:11.35 (-5.92)
50m: 30.47
100m: 1:05.43
(34.96)
16 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening 1:05.55 +8.26
Entry time: 1:13.80 (-8.25)
50m: 30.37
100m: 1:05.55
(35.18)
17 Lina Dahlgren 2005 Kungsbacka Simsällskap +0.77 1:05.80 +8.51
Entry time: 1:10.47 (-4.67)
50m: 32.18
100m: 1:05.80
(33.62)
18 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen +0.74 1:06.58 +9.29
Entry time: 1:14.66 (-8.08)
50m: 29.58
100m: 1:06.58
(37.00)
19 Gaëlle Ovise 2005 Kungsbacka Simsällskap +0.55 1:08.23 +10.94
Entry time: 1:17.20 (-8.97)
50m: 32.38
100m: 1:08.23
(35.85)
20 Boglarka Kovacs 2006 Värnamo Simsällskap 1:08.35 +11.06
Entry time: 1:13.04 (-4.69)
50m: 32.87
100m: 1:08.35
(35.48)
21 Veronika Ruzic 2006 S 71 +0.77 1:08.36 +11.07
Entry time: 1:14.18 (-5.82)
50m: 30.85
100m: 1:08.36
(37.51)
22 Sofia Marcusson 2005 Kalmar Simsällskap 1:08.99 +11.70
Entry time: 1:17.75 (-8.76)
50m: 30.89
100m: 1:08.99
(38.10)
23 Engla Dunhagen 2006 Finspångs Simklubb +0.71 1:09.50 +12.21
Entry time: 1:14.68 (-5.18)
50m: 33.58
100m: 1:09.50
(35.92)
24 Felicia Gustavsson 2006 Finspångs Simklubb 1:09.54 +12.25
Entry time: 1:15.96 (-6.42)
50m: 31.37
100m: 1:09.54
(38.17)
25 Maja Strümpel 2005 Kalmar Simsällskap +0.77 1:09.96 +12.67
Entry time: 1:18.94 (-8.98)
50m: 31.20
100m: 1:09.96
(38.76)
26 Ronja Gustafsson 2006 Kungsbacka Simsällskap 1:10.50 +13.21
Entry time: 1:18.92 (-8.42)
50m: 33.30
100m: 1:10.50
(37.20)
27 Vera Larsson-Refónd 2006 Ljungby Simsällskap +0.85 1:18.45 +21.16
Entry time: 1:31.14 (-12.69)
50m: 36.86
100m: 1:18.45
(41.59)
28 Saga Blomberg 2006 Ljungby Simsällskap 1:20.28 +22.99
Entry time: 1:35.24 (-14.96)
50m: 37.29
100m: 1:20.28
(42.99)
Grenen officiell:  2021-09-11 11:23:00
Gren 5, 100y Medley Damer 17 och äldre - Final
55.72 Magdalena Kuras SK Triton
57.29 Lisa Nystrand 2006 Väsby Simsällskap (SWE)  (SWE) 2021-09-11
59.95 Annie Hegmegi Jönköpings SS
1:06.38 Tea Winblad Kalmar SS
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Thormalm 1996 Jönköpings Simsällskap +0.67 57.03
Entry time: 1:01.12 (-4.09)
50m: 25.39
100m: 57.03
(31.64)
2 Mellie Wijk 2002 Simklubben Laxen +0.78 58.76 +1.73
Entry time: 1:03.94 (-5.18)
50m: 27.26
100m: 58.76
(31.50)
3 Annie Hegmegi 2003 Jönköpings Simsällskap +0.60 58.93 +1.90
Entry time: 1:03.68 (-4.75)
50m: 26.98
100m: 58.93
(31.95)
4 Mollie Morfelt 2003 Malmö Kappsimningsklubb 59.72 +2.69
Entry time: 1:05.62 (-5.90)
50m: 27.00
100m: 59.72
(32.72)
5 Anna Grahovac 1999 Malmö Kappsimningsklubb +0.67 1:00.08 +3.05
Entry time: 1:07.49 (-7.41)
50m: 27.10
100m: 1:00.08
(32.98)
6 Tilde Morin 2002 Simklubben Laxen 1:00.11 +3.08
Entry time: 1:05.30 (-5.19)
50m: 28.07
100m: 1:00.11
(32.04)
7 Davilda Lareva 2000 Malmö Kappsimningsklubb 1:00.14 +3.11
Entry time: 1:06.18 (-6.04)
50m: 26.39
100m: 1:00.14
(33.75)
8 Jazmina Hedqvist 2002 Jönköpings Simsällskap +0.68 1:01.58 +4.55
Entry time: 1:07.32 (-5.74)
50m: 29.14
100m: 1:01.58
(32.44)
9 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap +0.54 1:01.66 +4.63
Entry time: 1:08.59 (-6.93)
50m: 27.01
100m: 1:01.66
(34.65)
10 Cornelia Johansson 2003 Jönköpings Simsällskap +0.67 1:01.74 +4.71
Entry time: 1:10.42 (-8.68)
50m: 27.81
100m: 1:01.74
(33.93)
11 Matilda Stenberg 2001 Simklubben Elfsborg 1:02.01 +4.98
Entry time: 1:09.48 (-7.47)
50m: 30.09
100m: 1:02.01
(31.92)
12 Karin Widerberg 2003 Simklubben Laxen 1:02.05 +5.02
Entry time: 1:08.11 (-6.06)
50m: 29.17
100m: 1:02.05
(32.88)
13 Sofia Henningsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.61 1:02.11 +5.08
Entry time: 1:07.70 (-5.59)
50m: 29.18
100m: 1:02.11
(32.93)
14 Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap 1:02.44 +5.41
Entry time: 1:10.07 (-7.63)
50m: 28.59
100m: 1:02.44
(33.85)
15 Hannah Fritz 2003 Simklubben Laxen +0.73 1:02.61 +5.58
Entry time: 1:08.85 (-6.24)
50m: 28.34
100m: 1:02.61
(34.27)
16 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap 1:02.78 +5.75
Entry time: 1:10.76 (-7.98)
50m: 29.82
100m: 1:02.78
(32.96)
17 Natalie Stjärnås 2003 Jönköpings Simsällskap +0.69 1:03.28 +6.25
Entry time: 1:08.57 (-5.29)
50m: 28.90
100m: 1:03.28
(34.38)
18 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen +0.80 1:03.63 +6.60
Entry time: 1:08.94 (-5.31)
50m: 29.63
100m: 1:03.63
(34.00)
19 Petronella Ottosson 2002 Simklubben Laxen +0.76 1:03.94 +6.91
Entry time: 1:10.16 (-6.22)
50m: 28.44
100m: 1:03.94
(35.50)
20 Ida Rudelius 2004 Jönköpings Simsällskap +0.67 1:03.98 +6.95
Entry time: 1:10.69 (-6.71)
50m: 29.95
100m: 1:03.98
(34.03)
21 Thura Snorradottir 2003 Kungsbacka Simsällskap +0.63 1:04.14 +7.11
Entry time: 1:08.99 (-4.85)
50m: 28.95
100m: 1:04.14
(35.19)
22 Alice Karlsson 2004 Kungsbacka Simsällskap +0.78 1:05.42 +8.39
Entry time: 1:11.77 (-6.35)
50m: 30.53
100m: 1:05.42
(34.89)
23 Hanna Persson 2004 Jönköpings Simsällskap 1:06.31 +9.28
Entry time: 1:13.15 (-6.84)
50m: 31.39
100m: 1:06.31
(34.92)
24 Olivia Pantzar 2004 Simklubben Hajen +0.81 1:07.91 +10.88
Entry time: 1:16.81 (-8.90)
50m: 31.08
100m: 1:07.91
(36.83)
25 Alma Mårtensson 2004 Simklubben Hajen 1:08.26 +11.23
Entry time: 1:16.41 (-8.15)
50m: 32.13
100m: 1:08.26
(36.13)
26 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 +0.69 1:09.33 +12.30
Entry time: 1:17.62 (-8.29)
50m: 32.07
100m: 1:09.33
(37.26)
27 Lovisa Svensson 2002 Värnamo Simsällskap +0.79 1:10.81 +13.78
Entry time: 1:12.57 (-1.76)
50m: 32.42
100m: 1:10.81
(38.39)
Grenen officiell:  2021-09-11 11:23:00
2021-09-11 11:23:21 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner