Resultat för Aluekilpailu Espoo
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Jakso 3
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahti |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 4x50m Sekauinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Cetus Pikku Poitsut 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Artemiy Andreev |
2009 |
09A179 |
+0.58 |
42.62 |
|
|
|
|
42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Julius Mäntylä |
2009 |
09B109 |
+0.20 |
42.75 |
|
|
|
|
1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Onni Österberg |
2009 |
09A803 |
+0.80 |
40.24 |
|
|
|
|
2:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paul Pasonen |
2009 |
09A369 |
+0.22 |
30.37 |
|
|
|
|
2:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helsingfors Simsällskap 1 |
11 |
|
|
|
|
|
|
3:03.89 |
+27.91 |
|
|
|
|
Topi Nuutinen |
2010 |
10A270 |
+0.79 |
51.45 |
|
|
|
|
51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amos Eriksson |
2010 |
10A393 |
+0.06 |
47.02 |
|
|
|
|
1:38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eero Holmberg |
2010 |
10A389 |
|
48.27 |
|
|
|
|
2:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Suominen |
2010 |
10A271 |
|
37.15 |
|
|
|
|
3:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cetus Espoo Mursut |
11 |
|
|
|
|
|
|
3:13.56 |
+37.58 |
|
|
|
|
Axel Paananen |
2010 |
10A156 |
+0.84 |
51.82 |
|
|
|
|
51.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
10A557 |
+0.56 |
53.09 |
|
|
|
|
1:44.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
10A190 |
+0.96 |
51.89 |
|
|
|
|
2:36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
10A018 |
+0.56 |
36.76 |
|
|
|
|
3:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 03/07/2021 10.13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 4x50m Sekauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Simmis Grani |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Onni Rahkonen |
2007 |
07A079 |
+0.62 |
34.06 |
|
|
|
|
34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
07A732 |
+0.02 |
32.94 |
|
|
|
|
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amos Mäkilä |
2007 |
07A308 |
|
28.87 |
|
|
|
|
1:35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eero Hedemäki |
2008 |
08A452 |
|
29.07 |
|
|
|
|
2:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helsingfors Simsällskap P13/1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:05.95 |
+1.01 |
|
|
|
|
Leevi Pixa |
2007 |
07A400 |
+0.74 |
32.01 |
|
|
|
|
32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicolas Nyström |
2008 |
08A014 |
|
35.23 |
|
|
|
|
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Eetu Autio |
2007 |
07A014 |
+0.22 |
30.60 |
|
|
|
|
1:37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kajava |
2007 |
07A391 |
+0.43 |
28.11 |
|
|
|
|
2:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cetus Espoo P14.2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:26.22 |
+21.28 |
|
|
|
|
Eemil Hujala |
2007 |
07A465 |
+0.67 |
39.17 |
|
|
|
|
39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommy Palm |
2007 |
07A542 |
+0.20 |
38.37 |
|
|
|
|
1:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Tuomainen |
2008 |
08A194 |
+0.32 |
35.38 |
|
|
|
|
1:52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elmeri Lajolinna |
2007 |
07A403 |
+0.27 |
33.30 |
|
|
|
|
2:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helsingfors Simsällskap P13/1 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:26.52 |
+21.58 |
|
|
|
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
08A312 |
+0.60 |
35.92 |
|
|
|
|
35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Tuli Hakkarainen |
2008 |
08A157 |
+0.28 |
41.88 |
|
|
|
|
1:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Komulainen |
2008 |
08B048 |
+0.27 |
35.58 |
|
|
|
|
1:53.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ahti Parviainen |
2008 |
08A634 |
+0.26 |
33.14 |
|
|
|
|
2:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cetus Pikku Poitsut 2 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:47.85 |
+42.91 |
|
|
|
|
Eino Lantto |
2008 |
08A296 |
+0.72 |
37.32 |
|
|
|
|
37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kuismin |
2010 |
10A097 |
+0.15 |
51.44 |
|
|
|
|
1:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
10A451 |
|
43.56 |
|
|
|
|
2:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moritz Kull |
2009 |
09A440 |
+0.62 |
35.53 |
|
|
|
|
2:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cetus Espoo P14.1 |
13 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 10. |
|
|
|
Severi Tammihovi |
2009 |
09A062 |
+0.54 |
34.26 |
|
|
|
|
34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Otso Johansson |
2008 |
08A456 |
+0.19 |
36.73 |
|
|
|
|
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommi Mosconi |
2008 |
08A187 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alex Stickler |
2008 |
08A717 |
-0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 03/07/2021 10.13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 4x50m Sekauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
ORCA Helsinki |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
06A714 |
+0.63 |
31.45 |
|
|
|
|
31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
06A133 |
+0.19 |
33.55 |
|
|
|
|
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mark Kellinsalmi |
2007 |
07A341 |
+0.24 |
28.80 |
|
|
|
|
1:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Pyykkö |
2004 |
04A909 |
+0.26 |
26.30 |
|
|
|
|
2:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 03/07/2021 10.13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-07-2021 10.13.46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|