2021-10-25   23:07:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Neptuns KM 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Neptuns KM 2021
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 aug 2021 till den 21 aug 2021
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rebecca Mattsson 1995 Simklubben Neptun +0.63 512 32.07
2 Linnea Lindberg 1996 Simklubben Neptun +0.68 481 32.76 +0.69
3 Linnea Gyllberg 2000 Simklubben Neptun +0.68 413 34.47 +2.40
4 Kiira Mauranen 1999 Simklubben Neptun +0.63 406 34.66 +2.59
5 Vilma Brolund 2001 Simklubben Neptun +0.72 347 36.52 +4.45
6 Gry Hellgren Möller 2003 Simklubben Neptun +0.72 285 39.00 +6.93
Grenen officiell:  2021-08-21 10:54:27
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun 532 31.68
2 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Simklubben Neptun +0.72 528 31.76 +0.08
3 Wilma Åhlén 2005 Simklubben Neptun +0.64 476 32.87 +1.19
4 Molly Rantil 2005 Simklubben Neptun 471 32.99 +1.31
5 Nike Johnston 2005 Simklubben Neptun +0.78 463 33.17 +1.49
6 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun +0.66 372 35.68 +4.00
7 Maja Wallberg 2005 Simklubben Neptun +0.91 346 36.56 +4.88
8 Clara Högqvist 2005 Simklubben Neptun +0.70 287 38.91 +7.23 S9
- Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun +0.86 DSQ
- Agnes  Behrenfeldt 2004 Simklubben Neptun DNS
- Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun DNS
Grenen officiell:  2021-08-21 10:54:27
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Lofter 2006 Simklubben Neptun +0.76 512 32.07
2 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun 433 33.93 +1.86
3 Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun +0.81 413 34.47 +2.40
4 Ines Wijk 2006 Simklubben Neptun +0.73 408 34.59 +2.52
5 Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun 393 35.02 +2.95
6 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun +0.68 387 35.22 +3.15
7 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun +0.71 376 35.54 +3.47
8 Engla Blanco 2006 Simklubben Neptun +0.66 370 35.73 +3.66
9 Vanja Ramm-Ericson 2007 Simklubben Neptun +0.76 330 37.13 +5.06
10 Malva Eriksson 2006 Simklubben Neptun +0.77 323 37.40 +5.33
11 Delara Ronquist 2007 Simklubben Neptun +0.63 322 37.44 +5.37
12 Lea Rodin 2006 Simklubben Neptun +0.35 314 37.73 +5.66
13 Sheila Hedman 2006 Simklubben Neptun +0.63 290 38.74 +6.67
14 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun 265 39.92 +7.85
15 Olivia Strömberg 2007 Simklubben Neptun 257 40.33 +8.26
- Alice Stenbeck 2006 Simklubben Neptun +0.92 DSQ
Grenen officiell:  2021-08-21 10:54:27
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victoria Jensen 2009 Simklubben Neptun +0.75 385 35.27
2 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun +0.80 377 35.52 +0.25
3 Felicia Forss 2009 Simklubben Neptun 350 36.41 +1.14
4 Adele Ramm-Ericson 2009 Simklubben Neptun +0.65 336 36.89 +1.62
5 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun +0.71 335 36.96 +1.69
6 Melissa Stålhammar Kierkegaa 2009 Simklubben Neptun +0.69 333 37.00 +1.73
7 Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun +0.65 329 37.16 +1.89
8 Agnes Harlin Emanuelson 2008 Simklubben Neptun +0.72 313 37.77 +2.50
9 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun +0.67 287 38.88 +3.61
10 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun +0.81 285 38.97 +3.70
11 Isabelle Wallqvist 2009 Simklubben Neptun +0.73 270 39.68 +4.41
12 Tove Eriksson 2009 Simklubben Neptun +0.88 266 39.87 +4.60
13 Lovisa Emanuelsson 2009 Simklubben Neptun +0.62 245 41.01 +5.74
14 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun +0.73 243 41.08 +5.81
15 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun +0.62 241 41.22 +5.95
16 Amy Sterby 2008 Simklubben Neptun +0.79 220 42.49 +7.22
17 Lisen Skott-Storheden 2008 Simklubben Neptun +0.69 195 44.24 +8.97
18 Liv Gullberg 2009 Simklubben Neptun +0.87 173 46.00 +10.73
19 Yolanda Taxén 2009 Simklubben Neptun +0.68 160 47.23 +11.96
- Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun +0.62 DSQ
- Doga Calik 2009 Simklubben Neptun DNS
Grenen officiell:  2021-08-21 10:54:27
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Brantemark 2011 Simklubben Neptun +0.65 285 38.99
2 Alicia Uebel 2010 Simklubben Neptun +0.79 283 39.07 +0.08
3 Thelma Verdier 2011 Simklubben Neptun +0.81 232 41.76 +2.77
4 Nora Lovisa Edin 2010 Simklubben Neptun +0.29 223 42.33 +3.34
5 Sonja Walter 2010 Simklubben Neptun 207 43.35 +4.36
6 Emilia Lauritzen 2010 Simklubben Neptun +0.91 187 44.87 +5.88
7 Freja Malmqvist 2012 Simklubben Neptun +0.79 185 44.97 +5.98
8 Alma Leinder 2010 Simklubben Neptun 171 46.18 +7.19
9 Nicole Nyström 2010 Simklubben Neptun +0.76 159 47.38 +8.39
10 Kenzie Schnellenberg 2011 Simklubben Neptun +0.69 154 47.79 +8.80
11 Elsa Jannergren 2010 Simklubben Neptun +0.73 146 48.71 +9.72
12 Tyra Leinder 2012 Simklubben Neptun +0.76 137 49.75 +10.76
- Märta Fahlén 2011 Simklubben Neptun +0.48 DSQ
- Marianne Kleberg 2011 Simklubben Neptun DSQ
- Saga Leinder 2012 Simklubben Neptun DSQ
- Sofia Said 2011 Simklubben Neptun +0.63 DSQ
Grenen officiell:  2021-08-21 10:54:27
2021-08-21 10:54:32 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner