2021-12-06   18:45:05
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Aluekilpailu Tampere

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Tulokset
Aluekilpailu Tampere
Paikka: Järjestäjä:
Allas: 50m kesä 18, 2021 to kesä 20, 2021
Laji 1, 100m Rintauinti Naiset 10 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sinna Leinonen 2011 Uinti Tampere 1:45.79
Entry time: 1:55.89 (-10.10)
2 Nella Haltamo 2011 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:54.16 +8.37
3 Siiri Värikoski 2011 Nokian Pyry 2:02.68 +16.89
4 Ella Lehtonen 2011 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:11.48 +25.69
- Ruut Veihtola 2011 Uinti Tampere DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Ella Tieaho 2011 Nokian Pyry DSQ
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä
Laji virallinen: 18.6.2021 10.40.44
Laji 1, 100m Rintauinti Naiset 11 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Anni Lappalainen 2010 TaTu Tampere 1:33.47
2 Siiri Raunio 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:42.94 +9.47
3 Roosa Teho 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:43.59 +10.12
4 Alisa Välimaa 2010 Uinti Tampere 1:46.08 +12.61
Entry time: 1:48.54 (-2.46)
5 Aino-Sofiina Siitarinen 2010 Uinti Tampere 1:47.28 +13.81
6 Lydia Arvola 2010 Uinti Tampere 1:47.52 +14.05
Entry time: 1:45.84 (+1.68)
7 Emma Relander 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 1:48.84 +15.37
Entry time: 1:57.47 (-8.63)
8 Enni Laine 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.84 1:50.12 +16.65
9 Emmi Lehtonen 2010 Uinti Tampere 1:50.95 +17.48
Entry time: 1:57.40 (-6.45)
10 Martta Koponen 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.39 1:53.33 +19.86
Entry time: 1:56.73 (-3.40)
11 Kiia Väänänen 2010 Uinti Tampere +0.61 1:53.39 +19.92
12 Elisa Leinonen 2010 Uinti Tampere +0.90 1:56.02 +22.55
13 Deniz Aksu 2010 Uinti Tampere 1:56.13 +22.66
14 Lilia Listenmaa 2010 Uinti Tampere +0.82 2:00.12 +26.65
Entry time: 2:05.46 (-5.34)
15 saaga hakala 2010 Uinti Tampere 2:06.56 +33.09
Entry time: 2:08.72 (-2.16)
16 Elisa Turta 2010 Loimaan Uimaseura +0.88 2:07.19 +33.72
Laji virallinen: 18.6.2021 10.40.44
Laji 1, 100m Rintauinti Naiset 12 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Janna Saloniemi 2009 TaTu Tampere 1:23.86
Entry time: 1:24.04 (-0.18)
2 Siiri Attola 2009 Riihimäen Uimaseura 1:28.83 +4.97
Entry time: 1:25.25 (+3.58)
3 Veera Linna 2009 Uinti Tampere 1:31.82 +7.96
Entry time: 1:33.98 (-2.16)
4 Minea Moisio 2009 TaTu Tampere 1:33.00 +9.14
Entry time: 1:36.27 (-3.27)
5 Noora Ekman 2009 TaTu Tampere 1:34.56 +10.70
Entry time: 1:37.08 (-2.52)
6 Olivia Saukko 2009 TaTu Tampere 1:35.64 +11.78
Entry time: 1:32.41 (+3.23)
7 Adele Luukkonen 2009 TaTu Tampere 1:36.26 +12.40
Entry time: 1:34.16 (+2.10)
8 Maija Koski 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:36.95 +13.09
9 Aljean Kippola 2009 Uinti Tampere 1:37.56 +13.70
Entry time: 1:34.73 (+2.83)
10 Meea Kinnunen 2009 Uinti Tampere 1:37.63 +13.77
Entry time: 1:34.85 (+2.78)
11 Carola Lehtonen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:37.74 +13.88
Entry time: 1:55.46 (-17.72)
12 Ida Tuomola 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 1:41.41 +17.55
Entry time: 1:40.37 (+1.04)
13 Ekaterina Burnevskaya 2009 TaTu Tampere +0.85 1:41.55 +17.69
Entry time: 1:42.87 (-1.32)
14 nelli savisto 2009 Uinti Tampere 1:42.01 +18.15
Entry time: 1:44.77 (-2.76)
15 Sanni Korhonen 2009 TaTu Tampere 1:44.89 +21.03
Entry time: 1:46.43 (-1.54)
16 Emmi Oksanen 2009 TaTu Tampere 1:47.91 +24.05
Entry time: 1:56.31 (-8.40)
17 Juuli Pulkkinen 2009 Uinti Tampere 1:49.57 +25.71
Entry time: 1:53.52 (-3.95)
18 Sofia Viitanen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.85 1:53.60 +29.74
Entry time: 1:53.56 (+0.04)
19 Iita Helminen 2009 Uinti Tampere 1:57.07 +33.21
Entry time: 2:09.93 (-12.86)
Laji virallinen: 18.6.2021 10.40.44
Laji 1, 100m Rintauinti Naiset 13 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura 1:18.89
Entry time: 1:21.85 (-2.96)
2 Maija Mikkonen 2008 TaTu Tampere 1:22.01 +3.12
Entry time: 1:22.56 (-0.55)
3 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 1:24.99 +6.10
Entry time: 1:35.89 (-10.90)
4 Ameli Pitrè 2008 Uinti Tampere 1:27.77 +8.88
Entry time: 1:28.65 (-0.88)
5 Rebecca Mäkinen 2008 Uinti Tampere 1:28.51 +9.62
Entry time: 1:33.26 (-4.75)
6 Oona Valtonen 2008 TaTu Tampere +0.80 1:28.91 +10.02
Entry time: 1:27.69 (+1.22)
7 Sofia Hämäläinen 2008 Nokian Pyry +0.73 1:29.74 +10.85
Entry time: 1:31.61 (-1.87)
8 Selma Ala-Karvia 2008 Uinti Tampere 1:31.84 +12.95
Entry time: 1:32.09 (-0.25)
9 Nella Kuivanen 2008 Uinti Tampere 1:32.22 +13.33
Entry time: 1:34.92 (-2.70)
10 Emilia Ådjers 2008 Uinti Tampere 1:32.49 +13.60
Entry time: 1:42.73 (-10.24)
11 Chiara Kippola 2008 TaTu Tampere +0.79 1:32.89 +14.00
Entry time: 1:32.72 (+0.17)
12 Iiris Myllymäki 2008 TaTu Tampere +0.64 1:34.60 +15.71
Entry time: 1:31.36 (+3.24)
13 Martta Mäkinen 2008 TaTu Tampere 1:35.73 +16.84
Entry time: 1:31.74 (+3.99)
14 Hanna Vänni 2008 Uinti Tampere +0.55 1:35.86 +16.97
Entry time: 1:38.90 (-3.04)
15 Pinja Metsäpelto 2008 Uinti Tampere 1:36.36 +17.47
Entry time: 1:42.49 (-6.13)
16 Emmi Jokinen 2008 Uinti Tampere 1:40.82 +21.93
Entry time: 1:41.36 (-0.54)
17 Maija Kuisma 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.49 1:41.53 +22.64
Entry time: 1:39.43 (+2.10)
18 Linda From 2008 Uinti Tampere +0.75 1:43.05 +24.16
Entry time: 1:45.89 (-2.84)
19 Pihla Lehtivuori 2008 TaTu Tampere 1:43.54 +24.65
Entry time: 1:48.50 (-4.96)
20 Kaisla Paalanen 2008 Riihimäen Uimaseura 1:43.59 +24.70
Entry time: 1:47.17 (-3.58)
21 Olivia Gadd 2008 Uinti Tampere 1:45.79 +26.90
Entry time: 1:46.31 (-0.52)
22 Kiira Rasilahti 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.50 1:45.91 +27.02
Entry time: 1:45.53 (+0.38)
23 Venla Viitaluoma 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 1:47.54 +28.65
Entry time: 1:44.47 (+3.07)
24 Eveliina Päivärinta 2008 Uinti Tampere 1:48.21 +29.32
Entry time: 1:52.19 (-3.98)
25 Ida Hamilton 2008 TaTu Tampere 1:49.19 +30.30
Entry time: 1:57.58 (-8.39)
26 Sandra Roivas 2008 Uinti Tampere 1:50.17 +31.28
Entry time: 1:51.43 (-1.26)
27 Olivia Savioja 2008 Uinti Tampere +0.89 1:53.36 +34.47
28 Lotta Laine 2008 Uinti Tampere 1:54.26 +35.37
Entry time: 1:51.95 (+2.31)
29 Lilja Malkavaara 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.81 1:54.96 +36.07
Entry time: 1:57.30 (-2.34)
30 Helmi Nikula 2008 TaTu Tampere 1:58.08 +39.19
Entry time: 2:12.43 (-14.35)
31 Eveliina Salo 2008 Loimaan Uimaseura +0.71 2:08.41 +49.52
Entry time: 2:05.49 (+2.92)
- Iida Pennanen 2008 TaTu Tampere DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Iina Mäensivu 2008 Uinti Tampere DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Siiri Mäkelä 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.58 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Venla Rajala 2008 TaTu Tampere DNS
Laji virallinen: 18.6.2021 10.40.44
Laji 1, 100m Rintauinti Naiset 14 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veera Malmelin 2007 Nokian Pyry +0.76 1:21.99
Entry time: 1:20.18 (+1.81)
2 Aino Ruottinen 2007 Uinti Tampere 1:22.09 +0.10
Entry time: 1:20.95 (+1.14)
3 Nella Kortteinen 2007 Uinti Tampere 1:27.05 +5.06
Entry time: 1:25.52 (+1.53)
4 Elsa Joseph 2007 TaTu Tampere 1:29.33 +7.34
Entry time: 1:25.47 (+3.86)
5 Emmiina Eho 2007 Uinti Tampere 1:29.61 +7.62
Entry time: 1:30.65 (-1.04)
6 Petra Soini 2007 Nokian Pyry 1:29.97 +7.98
Entry time: 1:33.04 (-3.07)
7 Ella Gylden 2007 Uinti Tampere 1:31.40 +9.41
Entry time: 1:36.81 (-5.41)
8 Netta Halttunen 2007 Uinti Tampere +0.66 1:32.92 +10.93
Entry time: 1:32.63 (+0.29)
9 Iines Kuvaja 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.89 1:36.08 +14.09
Entry time: 1:33.73 (+2.35)
10 Nelli Hietala 2007 TaTu Tampere 1:40.91 +18.92
Entry time: 1:33.62 (+7.29)
11 Kiti Jernström 2007 TaTu Tampere 1:51.58 +29.59
Entry time: 1:55.36 (-3.78)
12 Lila Reiman 2007 TaTu Tampere 1:51.96 +29.97
Entry time: 1:51.26 (+0.70)
13 Sara Sadiqi 2007 TaTu Tampere +0.48 1:52.11 +30.12
Entry time: 2:03.56 (-11.45)
Laji virallinen: 18.6.2021 10.40.44
Laji 1, 100m Rintauinti Naiset 15 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Senni Hokkanen 2006 Riihimäen Uimaseura +0.71 1:27.58
Entry time: 1:24.11 (+3.47)
2 Heli Kuisma 2006 Race Club Sveitsi 1:27.62 +0.04
Entry time: 1:29.88 (-2.26)
3 Riikka Broman 2006 Nokian Pyry 1:34.98 +7.40
Entry time: 1:29.77 (+5.21)
4 Helmi Heinonen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.80 1:47.05 +19.47
Entry time: 1:35.82 (+11.23)
Laji virallinen: 18.6.2021 10.40.44
Laji 1, 100m Rintauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Erica Tomperi 2004 Uinti Tampere 1:26.28
Entry time: 1:23.06 (+3.22)
2 Susanna Uitto 2004 Uinti Tampere +0.74 1:28.20 +1.92
Entry time: 1:28.59 (-0.39)
3 Veera Olli 2005 Uinti Tampere 1:31.26 +4.98
Entry time: 1:24.62 (+6.64)
4 Tytti Soininen 2005 TaTu Tampere 1:37.00 +10.72
Entry time: 1:33.64 (+3.36)
5 Saana Keskinen 2005 Uinti Tampere +0.57 1:42.80 +16.52
Entry time: 1:32.32 (+10.48)
Laji virallinen: 18.6.2021 10.40.44
18-06-2021 16.43.47 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Aluekilpailu Tampere
Paikka: Järjestäjä:
Allas: 50m kesä 18, 2021 to kesä 20, 2021
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 11 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Adam Bazhyna 2010 Uinti Tampere 3:17.23
100m: 45.18
200m: 3:17.23
(2:32.05)
2 Eino Tonteri 2010 Nokian Pyry +0.86 3:22.64 +5.41
Entry time: 3:17.67 (+4.97)
100m: 44.97
200m: 3:22.64
(2:37.67)
3 Justus Uutela 2010 Uinti Tampere +0.80 3:32.91 +15.68
100m: 51.26
200m: 3:32.91
(2:41.65)
Laji virallinen: 18.6.2021 11.14.22
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 12 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tuure Pikkuhuhta 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.74 2:52.50
Entry time: 2:55.76 (-3.26)
100m: 37.69
200m: 2:52.50
(2:14.81)
2 Frans Nieminen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 3:03.36 +10.86
Entry time: 3:10.30 (-6.94)
100m: 40.39
200m: 3:03.36
(2:22.97)
3 Milo Anttila 2009 Riihimäen Uimaseura 3:10.47 +17.97
Entry time: 3:23.76 (-13.29)
100m: 42.59
200m: 3:10.47
(2:27.88)
4 Eemeli Varonen 2009 TaTu Tampere 3:14.43 +21.93
Entry time: 3:22.96 (-8.53)
100m: 45.45
200m: 3:14.43
(2:28.98)
5 Alex Isotalo 2009 Uinti Tampere 3:21.38 +28.88
100m: 44.74
200m: 3:21.38
(2:36.64)
6 Atte Katajisto 2009 Uinti Tampere 3:28.25 +35.75
Entry time: 3:41.71 (-13.46)
100m: 44.41
200m: 3:28.25
(2:43.84)
7 Ilmari Pohja 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.74 3:34.66 +42.16
Entry time: 3:39.64 (-4.98)
100m: 50.71
200m: 3:34.66
(2:43.95)
8 Hugo Heikkilä 2009 Nokian Pyry 3:38.38 +45.88
Entry time: 3:40.74 (-2.36)
100m: 51.79
200m: 3:38.38
(2:46.59)
9 Eliel Grönroos 2009 Uinti Tampere 3:39.63 +47.13
Entry time: 3:23.05 (+16.58)
100m: 55.79
200m: 3:39.63
(2:43.84)
10 Matias Haapala 2009 Uinti Tampere 3:42.23 +49.73
100m: 52.75
200m: 3:42.23
(2:49.48)
11 Sisu Toiva 2009 Uinti Tampere 4:03.20 +1:10.70
100m: 54.46
200m: 4:03.20
(3:08.74)
- Joel Kontio 2009 Riihimäen Uimaseura DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 18.6.2021 11.14.22
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 13 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jesse Uutela 2008 Uinti Tampere +0.54 2:52.67
Entry time: 2:50.45 (+2.22)
100m: 36.22
200m: 2:52.67
(2:16.45)
2 Matias Suutala 2008 Uinti Tampere 2:58.04 +5.37
Entry time: 2:56.64 (+1.40)
100m: 38.64
200m: 2:58.04
(2:19.40)
3 Jouko Raunio 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.86 2:58.98 +6.31
Entry time: 3:00.99 (-2.01)
100m: 38.23
200m: 2:58.98
(2:20.75)
4 Eero Olli 2008 Uinti Tampere 3:01.83 +9.16
Entry time: 3:00.61 (+1.22)
100m: 40.93
200m: 3:01.83
(2:20.90)
5 Ossi Nevalainen 2008 Uinti Tampere +0.76 3:02.03 +9.36
100m: 39.88
200m: 3:02.03
(2:22.15)
6 Joel Alfthan 2008 Uinti Tampere +0.78 3:10.33 +17.66
Entry time: 3:09.68 (+0.65)
100m: 38.61
200m: 3:10.33
(2:31.72)
7 Aapo Pajunen 2008 Uinti Tampere 3:14.08 +21.41
Entry time: 3:17.38 (-3.30)
100m: 42.17
200m: 3:14.08
(2:31.91)
8 Onni Matti Elmeri Savolainen 2008 Nokian Pyry 3:14.13 +21.46
Entry time: 3:10.17 (+3.96)
100m: 40.88
200m: 3:14.13
(2:33.25)
9 Elias Eironen 2008 Uinti Tampere +0.39 3:16.37 +23.70
100m: 44.45
200m: 3:16.37
(2:31.92)
10 Samu Nurminen 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 3:27.64 +34.97
100m: 41.16
200m: 3:27.64
(2:46.48)
11 Hugo Rossi 2008 Uinti Tampere +0.75 3:32.83 +40.16
Entry time: 3:28.70 (+4.13)
100m: 48.26
200m: 3:32.83
(2:44.57)
- Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere +0.52 DSQ
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti
- Nikita Zuravljov 2008 TaTu Tampere +0.74 DSQ
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti
Laji virallinen: 18.6.2021 11.14.22
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 14 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.52 2:25.17
Entry time: 2:29.28 (-4.11)
100m: 31.57
200m: 2:25.17
(1:53.60)
2 Valtteri Pellinen 2007 Uinti Tampere +0.71 2:28.95 +3.78
Entry time: 2:30.84 (-1.89)
100m: 30.64
200m: 2:28.95
(1:58.31)
3 Väinö Hinkka 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:30.12 +4.95
Entry time: 2:31.22 (-1.10)
100m: 30.44
200m: 2:30.12
(1:59.68)
4 Tatu Yli-houhala 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:33.50 +8.33
Entry time: 2:33.18 (+0.32)
100m: 32.51
200m: 2:33.50
(2:00.99)
5 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere +0.58 2:37.67 +12.50
Entry time: 2:27.91 (+9.76)
100m: 32.53
200m: 2:37.67
(2:05.14)
6 Eemeli Salo 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:47.45 +22.28
Entry time: 2:49.80 (-2.35)
100m: 35.90
200m: 2:47.45
(2:11.55)
7 Mikael Uitto 2007 Uinti Tampere +0.61 2:52.80 +27.63
Entry time: 2:58.45 (-5.65)
100m: 34.50
200m: 2:52.80
(2:18.30)
8 Jesse Virta 2007 Uinti Tampere +0.87 2:57.09 +31.92
Entry time: 3:04.06 (-6.97)
100m: 38.36
200m: 2:57.09
(2:18.73)
9 Markus Levonoja 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 3:07.35 +42.18
Entry time: 3:07.32 (+0.03)
100m: 39.36
200m: 3:07.35
(2:27.99)
10 Topi Äikäs 2007 Uinti Tampere +0.80 3:09.40 +44.23
Entry time: 3:19.05 (-9.65)
100m: 40.73
200m: 3:09.40
(2:28.67)
11 Emil Savolainen 2007 Nokian Pyry 3:13.35 +48.18
Entry time: 3:12.27 (+1.08)
100m: 40.64
200m: 3:13.35
(2:32.71)
- Niklas Tikkanen 2007 TaTu Tampere DSQ
SW8.2 Eriaikainen käsiveto
Laji virallinen: 18.6.2021 11.14.22
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 15 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aaro Imppola 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.66 2:31.45
Entry time: 2:29.92 (+1.53)
100m: 29.68
200m: 2:31.45
(2:01.77)
2 Sebastian Sojolin 2006 TaTu Tampere 2:33.80 +2.35
Entry time: 2:27.30 (+6.50)
100m: 34.58
200m: 2:33.80
(1:59.22)
3 Andreas Kinnunen 2006 Race Club Sveitsi +0.79 2:39.96 +8.51
Entry time: 2:48.92 (-8.96)
100m: 35.23
200m: 2:39.96
(2:04.73)
4 Saku Pietilä 2006 Uinti Tampere +0.64 2:40.58 +9.13
Entry time: 2:45.05 (-4.47)
100m: 34.81
200m: 2:40.58
(2:05.77)
5 Niklas Töyrylä 2006 Uinti Tampere +0.84 2:44.69 +13.24
Entry time: 2:55.66 (-10.97)
100m: 34.74
200m: 2:44.69
(2:09.95)
6 Kalle Heinonen 2006 TaTu Tampere +0.71 2:52.93 +21.48
Entry time: 2:45.52 (+7.41)
100m: 33.51
200m: 2:52.93
(2:19.42)
7 Eetu Nieminen 2006 TaTu Tampere 2:55.86 +24.41
100m: 38.59
200m: 2:55.86
(2:17.27)
- Pyry Pyykkö 2006 Uinti Tampere +0.58 DSQ
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti
- Tobias Syrjä 2006 Uinti Tampere +0.55 DSQ
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti
Laji virallinen: 18.6.2021 11.14.22
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 16 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Akseli Liukkonen 2005 Uinti Tampere +0.69 2:32.90
Entry time: 2:29.75 (+3.15)
100m: 33.25
200m: 2:32.90
(1:59.65)
2 Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.67 2:42.27 +9.37
Entry time: 2:51.62 (-9.35)
100m: 31.19
200m: 2:42.27
(2:11.08)
3 Luukas Kallio 2005 TaTu Tampere 3:16.65 +43.75
Entry time: 3:05.76 (+10.89)
100m: 40.27
200m: 3:16.65
(2:36.38)
Laji virallinen: 18.6.2021 11.14.22
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Atte Nieminen 2004 TaTu Tampere +0.79 2:30.08
Entry time: 2:22.73 (+7.35)
100m: 29.34
200m: 2:30.08
(2:00.74)
2 Alexander Nyman 2004 Race Club Sveitsi 2:41.43 +11.35
Entry time: 2:56.33 (-14.90)
100m: 33.48
200m: 2:41.43
(2:07.95)
Laji virallinen: 18.6.2021 11.14.22
18-06-2021 16.43.50 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Aluekilpailu Tampere
Paikka: Järjestäjä:
Allas: 50m kesä 18, 2021 to kesä 20, 2021
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 10 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Inari Rahtu 2011 Uinti Tampere 49.20
2 Lumi Kotiniitty 2011 Uinti Tampere +0.91 1:01.44 +12.24
- Seela Ruponen 2011 Riihimäen Uimaseura DSQ
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella
Laji virallinen: 18.6.2021 11.41.15
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 11 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Hippu Rauhala 2010 Nokian Pyry 35.99
Entry time: 36.64 (-0.65)
2 Siiri Raunio 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.82 37.27 +1.28
Entry time: 40.65 (-3.38)
3 Anni Sorsa 2010 Nokian Pyry 38.33 +2.34
Entry time: 41.00 (-2.67)
4 Roosa Teho 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu 40.52 +4.53
Entry time: 44.91 (-4.39)
5 Anni Lappalainen 2010 TaTu Tampere 40.57 +4.58
6 Iina Tieaho 2010 Nokian Pyry 41.58 +5.59
Entry time: 45.39 (-3.81)
7 Emmi Lehtonen 2010 Uinti Tampere +0.53 44.79 +8.80
Entry time: 55.21 (-10.42)
8 Lilia Listenmaa 2010 Uinti Tampere 45.78 +9.79
Entry time: 53.07 (-7.29)
9 Martta Koponen 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.80 46.17 +10.18
Entry time: 46.57 (-0.40)
10 Elisa Leinonen 2010 Uinti Tampere +0.92 49.45 +13.46
- Tilda Somervuori 2010 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Kiia Väänänen 2010 Uinti Tampere DSQ
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella
- Sina Huvila 2010 TaTu Tampere +0.95 DSQ
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella
Laji virallinen: 18.6.2021 11.41.15
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 12 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Elina Malinen 2009 Riihimäen Uimaseura 32.07
Entry time: 35.23 (-3.16)
2 Helmi Hinkka 2009 TaTu Tampere 33.87 +1.80
Entry time: 34.24 (-0.37)
3 Maija Koski 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.62 35.84 +3.77
Entry time: 36.84 (-1.00)
4 Lotta Malmelin 2009 Nokian Pyry 36.61 +4.54
Entry time: 36.32 (+0.29)
5 Siiri Attola 2009 Riihimäen Uimaseura 36.92 +4.85
Entry time: 39.73 (-2.81)
6 Janna Saloniemi 2009 TaTu Tampere 37.07 +5.00
Entry time: 36.61 (+0.46)
7 Senni Sevenius 2009 Hyvinkään Uimaseura 38.02 +5.95
Entry time: 37.78 (+0.24)
8 Noora Ekman 2009 TaTu Tampere +0.52 38.26 +6.19
Entry time: 46.16 (-7.90)
9 Emma Kaivola 2009 Riihimäen Uimaseura +0.79 38.86 +6.79
Entry time: 39.95 (-1.09)
10 Minea Moisio 2009 TaTu Tampere +0.87 38.96 +6.89
Entry time: 46.31 (-7.35)
11 Adele Luukkonen 2009 TaTu Tampere 39.55 +7.48
Entry time: 39.60 (-0.05)
12 Carola Lehtonen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 39.93 +7.86
13 Emilia Piiparinen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 40.29 +8.22
14 Olivia Saukko 2009 TaTu Tampere 40.91 +8.84
Entry time: 43.42 (-2.51)
15 Unna Timonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.81 43.42 +11.35
Entry time: 48.38 (-4.96)
16 Sofia Viitanen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.76 45.71 +13.64
Entry time: 44.45 (+1.26)
17 Emmi Oksanen 2009 TaTu Tampere 47.55 +15.48
Entry time: 54.62 (-7.07)
18 Ekaterina Burnevskaya 2009 TaTu Tampere 49.00 +16.93
Entry time: 49.37 (-0.37)
19 Sanni Korhonen 2009 TaTu Tampere +0.85 54.91 +22.84
- Venla Eronkoski 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.86 DSQ
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike
- Juuli Pulkkinen 2009 Uinti Tampere +0.94 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Aida Niilekselä 2009 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella
Laji virallinen: 18.6.2021 11.41.15
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 13 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura 31.90
Entry time: 35.86 (-3.96)
2 Sofia Hämäläinen 2008 Nokian Pyry +0.71 32.48 +0.58
Entry time: 35.97 (-3.49)
3 Eedi Imppola 2008 Hyvinkään Uimaseura 33.69 +1.79
Entry time: 37.57 (-3.88)
4 Hanna Zautasvili 2008 Uinti Tampere +0.84 34.12 +2.22
Entry time: 34.80 (-0.68)
5 Maija Mikkonen 2008 TaTu Tampere +0.73 34.62 +2.72
Entry time: 34.87 (-0.25)
6 Oona Valtonen 2008 TaTu Tampere +0.70 35.83 +3.93
Entry time: 36.38 (-0.55)
7 Selma Ala-Karvia 2008 Uinti Tampere +0.67 36.15 +4.25
Entry time: 36.51 (-0.36)
8 Iiris Myllymäki 2008 TaTu Tampere +0.81 36.29 +4.39
Entry time: 41.52 (-5.23)
9 Martta Mäkinen 2008 TaTu Tampere +0.74 38.52 +6.62
Entry time: 39.05 (-0.53)
10 Netta Kivelä 2008 Loimaan Uimaseura 41.38 +9.48
Entry time: 49.32 (-7.94)
11 Maija Kuisma 2008 Hyvinkään Uimaseura 42.18 +10.28
Entry time: 43.34 (-1.16)
12 Kaisla Paalanen 2008 Riihimäen Uimaseura 42.51 +10.61
Entry time: 41.49 (+1.02)
13 Pihla Lehtivuori 2008 TaTu Tampere +0.75 43.27 +11.37
Entry time: 48.46 (-5.19)
14 Iida Pennanen 2008 TaTu Tampere 43.47 +11.57
Entry time: 43.49 (-0.02)
15 Olivia Gadd 2008 Uinti Tampere 44.53 +12.63
Entry time: 47.81 (-3.28)
16 Kiira Rasilahti 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 45.11 +13.21
17 Sini Ylipelkonen 2008 Uinti Tampere 45.92 +14.02
Entry time: 46.68 (-0.76)
18 Lilja Malkavaara 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 47.03 +15.13
19 Ida Hamilton 2008 TaTu Tampere 50.19 +18.29
Entry time: 1:01.49 (-11.30)
20 Siiri Mäkelä 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 50.89 +18.99
21 Eveliina Salo 2008 Loimaan Uimaseura 52.04 +20.14
Entry time: 50.34 (+1.70)
- Venla Rajala 2008 TaTu Tampere DNS
Laji virallinen: 18.6.2021 11.41.15
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 14 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veera Malmelin 2007 Nokian Pyry 30.67
Entry time: 30.73 (-0.06)
2 Nella Kortteinen 2007 Uinti Tampere +0.71 32.83 +2.16
Entry time: 32.65 (+0.18)
3 Ines Pälviranta 2007 Uinti Tampere +0.79 33.35 +2.68
Entry time: 33.47 (-0.12)
4 Joanna Kivelä 2007 Uinti Tampere 33.51 +2.84
Entry time: 33.37 (+0.14)
5 Aino Ruottinen 2007 Uinti Tampere 33.97 +3.30
Entry time: 32.83 (+1.14)
6 Iines Kuvaja 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 33.98 +3.31
Entry time: 34.24 (-0.26)
7 Veera Nurmikolu 2007 Uinti Tampere +0.56 35.16 +4.49
Entry time: 35.73 (-0.57)
8 Emmiina Eho 2007 Uinti Tampere 36.53 +5.86
Entry time: 36.24 (+0.29)
9 Milja Juvonen 2007 Nokian Pyry 37.08 +6.41
Entry time: 39.82 (-2.74)
10 Elsa Joseph 2007 TaTu Tampere +0.53 38.61 +7.94
Entry time: 38.77 (-0.16)
11 Nelli Hietala 2007 TaTu Tampere 38.97 +8.30
Entry time: 36.75 (+2.22)
12 Vilhelmiina Lindholm 2007 Riihimäen Uimaseura 39.03 +8.36
Entry time: 46.59 (-7.56)
13 Sara Sadiqi 2007 TaTu Tampere 47.21 +16.54
Entry time: 45.68 (+1.53)
14 Lila Reiman 2007 TaTu Tampere 50.80 +20.13
Entry time: 50.57 (+0.23)
- Kiti Jernström 2007 TaTu Tampere +0.86 DSQ
SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen
Laji virallinen: 18.6.2021 11.41.15
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 15 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Heli Kuisma 2006 Race Club Sveitsi 34.20
Entry time: 33.82 (+0.38)
2 piia lahtinen 2006 Uinti Tampere +0.72 34.23 +0.03
Entry time: 32.68 (+1.55)
3 Anna Hynönen 2006 Uinti Tampere +0.79 35.33 +1.13
Entry time: 37.14 (-1.81)
4 Aino Jääskeläinen 2006 Uinti Tampere +0.93 36.41 +2.21
Entry time: 38.81 (-2.40)
5 Riia Pietilä 2006 Uinti Tampere +0.41 37.90 +3.70
Entry time: 38.61 (-0.71)
6 maisa savisto 2006 Uinti Tampere 38.81 +4.61
Entry time: 41.18 (-2.37)
7 Helmi Heinonen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura 41.93 +7.73
Entry time: 40.81 (+1.12)
Laji virallinen: 18.6.2021 11.41.15
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Nea Reunanen 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.78 29.79
Entry time: 29.77 (+0.02)
2 Mona Vahteristo 2005 Valkeakosken Uimaseura 32.17 +2.38
Entry time: 32.34 (-0.17)
3 Anni Koivula 2003 Nokian Pyry +0.68 32.29 +2.50
Entry time: 32.07 (+0.22)
4 Essi Turkki 2004 Uinti Tampere +0.61 32.78 +2.99
Entry time: 32.33 (+0.45)
5 Nelli Lehmijoki 2005 Nokian Pyry 33.24 +3.45
Entry time: 32.86 (+0.38)
6 Siiri Ruponen 2005 Riihimäen Uimaseura 35.12 +5.33
Entry time: 36.30 (-1.18)
7 Noora Pätiälä 2004 Uinti Tampere 35.18 +5.39
Entry time: 36.54 (-1.36)
8 Veera Viskari 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 35.60 +5.81
Entry time: 32.74 (+2.86)
9 Erica Tomperi 2004 Uinti Tampere 35.62 +5.83
Entry time: 34.15 (+1.47)
10 Tytti Soininen 2005 TaTu Tampere +0.81 35.71 +5.92
Entry time: 35.91 (-0.20)
11 Hilma Husari 2004 Nokian Pyry 35.85 +6.06
Entry time: 36.09 (-0.24)
12 Saana Keskinen 2005 Uinti Tampere 36.16 +6.37
Entry time: 34.98 (+1.18)
13 Siiri Toiva 2002 Nokian Pyry +0.84 36.25 +6.46
Entry time: 33.72 (+2.53)
14 Viivi Nieminen 2002 Uinti Tampere 38.49 +8.70
Entry time: 39.07 (-0.58)
15 Saga Peltolehto 2003 Uinti Tampere +0.80 47.31 +17.52
Entry time: 44.78 (+2.53)
- Gitta Pekonen 2003 Uinti Tampere +0.74 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 18.6.2021 11.41.15
18-06-2021 16.43.56 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Aluekilpailu Tampere
Paikka: Järjestäjä:
Allas: 50m kesä 18, 2021 to kesä 20, 2021
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 11 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Justus Tikkanen 2010 TaTu Tampere +0.66 36.89
Entry time: 38.80 (-1.91)
2 Luukas Jokinen 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu 37.41 +0.52
Entry time: 38.76 (-1.35)
3 Valtteri Saukko 2010 TaTu Tampere 37.50 +0.61
Entry time: 43.88 (-6.38)
4 Nicolas Luoma 2010 Hyvinkään Uimaseura 38.29 +1.40
Entry time: 37.76 (+0.53)
5 Oliver Gadd 2010 Uinti Tampere +0.68 39.07 +2.18
Entry time: 43.97 (-4.90)
6 Niklas Kaipainen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.50 39.43 +2.54
Entry time: 44.02 (-4.59)
7 Elias From 2010 Uinti Tampere 40.58 +3.69
Entry time: 46.00 (-5.42)
8 Noel Vainio 2010 Uinti Tampere 40.95 +4.06
Entry time: 42.61 (-1.66)
9 Johannes Heinonen 2010 Nokian Pyry 42.85 +5.96
Entry time: 42.12 (+0.73)
10 Sebastian Himanen 2010 Uinti Tampere 45.84 +8.95
Entry time: 49.70 (-3.86)
- Elias Boman 2010 Hyvinkään Uimaseura DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 18.6.2021 12.48.32
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 12 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tuure Pikkuhuhta 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 31.36
Entry time: 36.69 (-5.33)
2 Frans Nieminen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.67 33.96 +2.60
Entry time: 37.08 (-3.12)
3 Maxim Zuravljov 2009 TaTu Tampere 34.50 +3.14
Entry time: 35.22 (-0.72)
4 Max Tamminen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.76 35.46 +4.10
Entry time: 37.68 (-2.22)
5 Niko Aaltonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.73 37.31 +5.95
Entry time: 38.57 (-1.26)
6 Casper Neste 2009 Hyvinkään Uimaseura 37.39 +6.03
Entry time: 37.98 (-0.59)
7 Ilmari Pohja 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.58 38.40 +7.04
Entry time: 43.87 (-5.47)
8 Eemeli Pennanen 2009 TaTu Tampere +0.67 38.84 +7.48
Entry time: 40.09 (-1.25)
9 Eino Bucktman 2009 TaTu Tampere 40.92 +9.56
Entry time: 47.23 (-6.31)
10 Elmeri Osmala 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.71 41.00 +9.64
Entry time: 48.51 (-7.51)
11 Rasmus Kautto 2009 TaTu Tampere 43.36 +12.00
Entry time: 44.17 (-0.81)
12 Topi Lemponen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.79 43.90 +12.54
13 Lassi Viljanmaa 2009 Uinti Tampere +0.78 49.16 +17.80
Entry time: 48.79 (+0.37)
- Milo Anttila 2009 Riihimäen Uimaseura DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Kiri Karttunen 2009 Uinti Tampere DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 18.6.2021 12.48.32
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 13 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jouko Raunio 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.70 31.54
2 Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere 31.60 +0.06
Entry time: 33.42 (-1.82)
3 Johannes Leisti 2008 Hyvinkään Uimaseura 32.31 +0.77
Entry time: 33.61 (-1.30)
4 Nikita Zuravljov 2008 TaTu Tampere 32.52 +0.98
Entry time: 34.19 (-1.67)
5 Tuukka Niemeläinen 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 34.64 +3.10
Entry time: 43.82 (-9.18)
6 Samu Nurminen 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 34.79 +3.25
Entry time: 36.20 (-1.41)
7 Touko Hokkanen 2008 TaTu Tampere 35.50 +3.96
Entry time: 37.63 (-2.13)
8 Antti Sauroja 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 36.29 +4.75
Entry time: 38.91 (-2.62)
9 Werneri Toivanen 2008 Loimaan Uimaseura +0.97 39.92 +8.38
10 Oskari Jalonen 2008 Uinti Tampere +0.83 42.57 +11.03
Entry time: 47.23 (-4.66)
Laji virallinen: 18.6.2021 12.48.32
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 14 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.67 26.91
Entry time: 27.05 (-0.14)
2 Väinö Hinkka 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 27.70 +0.79
Entry time: 28.12 (-0.42)
3 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere +0.73 28.10 +1.19
Entry time: 28.09 (+0.01)
4 Tatu Yli-houhala 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 28.20 +1.29
Entry time: 29.39 (-1.19)
5 Jasu Nieminen 2007 Loimaan Uimaseura +0.57 29.54 +2.63
Entry time: 31.29 (-1.75)
6 Alexandro Sivenius 2007 Uinti Tampere +0.64 29.60 +2.69
Entry time: 31.64 (-2.04)
7 Petter Kaskela 2007 Uinti Tampere +0.68 29.69 +2.78
Entry time: 31.09 (-1.40)
8 Veeti Puustinen 2007 Uinti Tampere +0.78 30.41 +3.50
Entry time: 29.43 (+0.98)
9 Thomas Jürgens 2007 Uinti Tampere 30.93 +4.02
Entry time: 31.96 (-1.03)
10 Onni Kohvakka 2007 Riihimäen Uimaseura 31.04 +4.13
Entry time: 31.95 (-0.91)
11 Eemeli Salo 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.72 31.53 +4.62
Entry time: 33.83 (-2.30)
12 Iiro Viskari 2007 Hämeenlinnan Uimaseura +0.66 31.90 +4.99
Entry time: 34.37 (-2.47)
13 Niklas Tikkanen 2007 TaTu Tampere +0.75 33.65 +6.74
Entry time: 32.61 (+1.04)
14 Joa Siltakoski 2007 TaTu Tampere +0.84 40.38 +13.47
Entry time: 41.44 (-1.06)
- Viljami Yli-Valkama 2007 TaTu Tampere DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 18.6.2021 12.48.32
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 15 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Matias Leiwo 2006 Uinti Tampere +0.72 26.54
Entry time: 26.82 (-0.28)
2 Iiro Räty 2006 Nokian Pyry +0.60 26.66 +0.12
Entry time: 26.96 (-0.30)
3 Andreas Kinnunen 2006 Race Club Sveitsi +0.75 27.64 +1.10
Entry time: 29.04 (-1.40)
4 Pyry Pyykkö 2006 Uinti Tampere +0.76 28.01 +1.47
Entry time: 28.58 (-0.57)
5 Tobias Syrjä 2006 Uinti Tampere +0.56 28.19 +1.65
Entry time: 28.77 (-0.58)
6 Aleksi Luopajärvi 2006 Hämeenlinnan Uimaseura 28.57 +2.03
Entry time: 28.26 (+0.31)
7 Sebastian Sojolin 2006 TaTu Tampere 28.76 +2.22
Entry time: 31.64 (-2.88)
8 Anton Helén 2006 Riihimäen Uimaseura +0.72 28.77 +2.23
Entry time: 28.22 (+0.55)
9 Casper Kvist 2006 Nokian Pyry 29.48 +2.94
Entry time: 27.78 (+1.70)
10 Kalle Heinonen 2006 TaTu Tampere 29.81 +3.27
Entry time: 29.78 (+0.03)
11 Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura 29.97 +3.43
Entry time: 30.45 (-0.48)
12 Luka Hirvonen 2006 Nokian Pyry 30.20 +3.66
Entry time: 29.14 (+1.06)
13 Aamos Järveläinen 2006 Uinti Tampere +0.82 30.69 +4.15
Entry time: 29.70 (+0.99)
14 Julius Järveläinen 2006 Uinti Tampere 30.78 +4.24
Entry time: 30.98 (-0.20)
15 Niklas Silfver 2006 Uinti Tampere +0.85 31.62 +5.08
Entry time: 32.44 (-0.82)
- Eetu Nieminen 2006 TaTu Tampere DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 18.6.2021 12.48.32
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 16 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tuomas Lehtonen 2005 Nokian Pyry +0.73 25.87
Entry time: 26.11 (-0.24)
2 Ivan Chupakhin 2005 Uinti Tampere 27.38 +1.51
Entry time: 26.42 (+0.96)
3 Kasper Kytö 2005 Nokian Pyry 28.82 +2.95
Entry time: 29.40 (-0.58)
4 Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 29.03 +3.16
Entry time: 27.99 (+1.04)
5 Daniel Kontula 2005 Uinti Tampere +0.67 29.67 +3.80
Entry time: 32.22 (-2.55)
6 Timi Louhe 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.65 29.94 +4.07
Entry time: 29.60 (+0.34)
7 Luukas Kallio 2005 TaTu Tampere 33.16 +7.29