Resultat för Øst Børnemedley
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 08:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Nørskov | 2009 | 541 | 31.67 | 1:06.87 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.52 | |||||||||
2 | Mia Halskov | 2009 | 538 | 31.60 | 1:07.02 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:12.39 | |||||||||
3 | Augusta Bollmann | 2009 | 511 | 32.25 | 1:08.19 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.39 | |||||||||
4 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | 510 | 32.28 | 1:08.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.32 | |||||||||
5 | Esther Bang Laursen | 2009 | 477 | 32.58 | 1:09.76 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.98 | |||||||||
6 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | 465 | 33.15 | 1:10.34 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.71 | |||||||||
7 | Emma Mcpherran | 2009 | 459 | 34.24 | 1:10.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.93 | |||||||||
8 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 457 | 33.73 | 1:10.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.32 | |||||||||
9 | Anna Staal | 2009 | 456 | 33.05 | 1:10.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.17 | |||||||||
10 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | 455 | 34.54 | 1:10.84 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:14.02 | |||||||||
11 | Vega Deneke Kure | 2009 | 433 | 34.68 | 1:12.05 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:12.14 | |||||||||
12 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 427 | 34.67 | 1:12.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.38 | |||||||||
13 | Andrea Lage | 2009 | 422 | 34.95 | 1:12.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.21 | |||||||||
14 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 415 | 34.68 | 1:13.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.10 | |||||||||
15 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | 414 | 35.38 | 1:13.13 | |||||
A6 JGI-Swim | 1:15.59 | |||||||||
16 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 413 | 34.92 | 1:13.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.84 | |||||||||
17 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 411 | 34.73 | 1:13.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.17 | |||||||||
18 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 401 | 34.83 | 1:13.93 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.46 | |||||||||
19 | Ella Strange | 2009 | 395 | 34.96 | 1:14.26 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:18.13 | |||||||||
20 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 379 | 35.85 | 1:15.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.06 | |||||||||
21 | Emma Mollerup | 2009 | 375 | 35.39 | 1:15.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.20 | |||||||||
22 | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | 372 | 34.95 | 1:15.80 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.05 | |||||||||
23 | Rosa Toft | 2009 | 370 | 35.96 | 1:15.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.47 | |||||||||
24 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 364 | 35.58 | 1:16.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.44 | |||||||||
25 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 362 | 35.84 | 1:16.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
26 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | 359 | 37.63 | 1:16.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.64 | |||||||||
27 | Alberte Hansen | 2009 | 336 | 37.20 | 1:18.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.32 | |||||||||
28 | Signe Grynnerup | 2009 | 332 | 36.42 | 1:18.73 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:25.16 | |||||||||
29 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | 315 | 36.36 | 1:20.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.96 | |||||||||
30 | Caroline Stefansen | 2009 | 295 | 37.43 | 1:21.82 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.61 | |||||||||
31 | Josephine S. Christensen | 2009 | 276 | 38.74 | 1:23.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 08:05 |