Tulokset Øst Børnemedley
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 09:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | 420 | 37.74 | 1:25.37 | 2:19.35 | 2:58.51 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | 412 | 38.47 | 1:23.95 | 2:18.06 | 2:59.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:05.73 | |||||||||
3 | Ida Langseth | 2010 | 396 | 41.20 | 1:26.35 | 2:19.69 | 3:02.08 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:35.06 | |||||||||
4 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 389 | 42.16 | 1:28.57 | 2:21.12 | 3:03.16 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:06.54 | |||||||||
5 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 361 | 39.12 | 1:26.11 | 2:23.17 | 3:07.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:19.96 | |||||||||
6 | Asta Lukowski | 2010 | 358 | 39.40 | 1:26.18 | 2:25.51 | 3:08.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.87 | |||||||||
7 | Siri Egholm Høgh | 2010 | 345 | 44.48 | 1:33.96 | 2:27.35 | 3:10.69 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 333 | 45.49 | 1:33.41 | 2:31.51 | 3:12.91 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:17.36 | |||||||||
9 | Frida Lund Kilen | 2010 | 325 | 45.25 | 1:38.21 | 2:33.89 | 3:14.48 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
10 | Victoria Dolling | 2010 | 322 | 44.86 | 1:34.19 | 2:30.41 | 3:14.99 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Emilie Jakobsen | 2010 | 322 | 42.57 | 1:33.88 | 2:30.11 | 3:15.05 | |||
Næstved Svømmeklub | 3:26.45 | |||||||||
12 | Nia Sommer | 2010 | 316 | 42.60 | 1:33.27 | 2:31.62 | 3:16.34 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Madicken Markussen | 2010 | 313 | 41.37 | 1:31.33 | 2:32.69 | 3:16.91 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:27.02 | |||||||||
14 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | 309 | 42.31 | 1:33.40 | 2:31.15 | 3:17.66 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Amanda Hartvigsen | 2010 | 308 | 44.48 | 1:32.49 | 2:28.19 | 3:17.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Karla S Enevoldsen | 2010 | 307 | 44.16 | 1:36.52 | 2:31.99 | 3:18.20 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 3:24.53 | |||||||||
17 | Emilia Hartvigsen | 2010 | 300 | 43.89 | 1:33.13 | 2:31.87 | 3:19.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:29.41 | |||||||||
18 | Ella Lindum Andersen | 2010 | 296 | 47.07 | 1:38.53 | 2:36.16 | 3:20.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:12.76 | |||||||||
19 | Annika Skovgren | 2010 | 294 | 46.16 | 1:34.84 | 2:33.39 | 3:20.99 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Aleksandra Dragieva | 2010 | 294 | 42.64 | 1:33.46 | 2:36.91 | 3:21.13 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:45.32 | |||||||||
21 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | 287 | 47.70 | 1:37.85 | 2:37.27 | 3:22.59 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | 284 | 44.64 | 1:34.52 | 2:35.33 | 3:23.47 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
23 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 283 | 44.27 | 1:38.61 | 2:36.79 | 3:23.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:28.54 | |||||||||
24 | Josephine Esther Glad | 2010 | 281 | 45.00 | 1:37.06 | 2:39.42 | 3:24.19 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:42.47 | |||||||||
25 | Nora Stølsgård | 2010 | 280 | 44.88 | 1:34.44 | 2:39.87 | 3:24.33 | |||
Køge Svømmeklub | 3:28.70 | |||||||||
26 | Nora Rosenkrantz | 2010 | 275 | 44.42 | 1:33.99 | 2:38.63 | 3:25.69 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:28.88 | |||||||||
27 | Nicoline Svarrer | 2010 | 268 | 45.26 | 1:37.68 | 2:38.01 | 3:27.28 | |||
Svømmeklubben MK31 | ||||||||||
28 | Kristina Dragieva | 2010 | 259 | 44.17 | 1:36.55 | 2:43.01 | 3:29.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:55.03 | |||||||||
29 | Silke Holtz | 2010 | 254 | 46.89 | 1:42.08 | 2:44.02 | 3:31.00 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
30 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | 235 | 50.81 | 1:42.34 | 2:48.83 | 3:36.53 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Cecilie Grave | 2010 | DSQ | SW9.1 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Ella Wolffbrandt | 2010 | DSQ | SW 9.4 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Victoria Nørgaard | 2010 | DSQ | SW 7.6 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:05.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 09:34 |