2021-11-30   19:28:24
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Rönneracet 2021

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Pass 1 lördag fm start 09.00

Document
Resultat
Rönneracet 2021
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 38, 100m Frisim Damer 12 och yngre - Försök
57.91 Emilia Rönningdal S71 (SWE) 2019-08-24
1:01.40 Ella Gutenwik SK Hajen (SWE) 2019-08-24
1:02.71 Julia  Henriksson SK Hajen (SWE) 2019-08-24
1:03.92 Tilda Stenmark Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elly Vendel Höganäs Simsällskap +0.64 387 1:08.94 QD
Entry time: 1:13.02 (-4.08)
50m: 33.47
100m: 1:08.94
(35.47)
2 Mia Maric Landskrona Simsällskap +0.61 341 1:11.92 +2.98 QD
Entry time: 1:12.12 (-0.20)
50m: 34.02
100m: 1:11.92
(37.90)
3 Estelle Johansson Ängelholms Simsällskap +0.70 321 1:13.38 +4.44 QD
Entry time: 1:10.10 (+3.28)
50m: 35.25
100m: 1:13.38
(38.13)
4 Elin Kugg Ängelholms Simsällskap +0.71 313 1:13.99 +5.05 QD
Entry time: 1:14.90 (-0.91)
50m: 35.19
100m: 1:13.99
(38.80)
5 Ellinor Nilsson Helsingborgs Simsällskap +0.80 278 1:16.98 +8.04 QD
Entry time: 1:14.78 (+2.20)
50m: 36.66
100m: 1:16.98
(40.32)
6 Billie Åstrand Klippans Simsällskap +0.81 255 1:19.19 +10.25 QD
Entry time: 1:16.72 (+2.47)
50m: 38.34
100m: 1:19.19
(40.85)
7 Emmy Ekvall Landskrona Simsällskap +0.64 242 1:20.54 +11.60 QD
Entry time: 1:18.99 (+1.55)
50m: 38.12
100m: 1:20.54
(42.42)
8 Elsa Olsson Ängelholms Simsällskap 235 1:21.33 +12.39 QD
50m: 38.38
100m: 1:21.33
(42.95)
9 Nelly Andersson Höganäs Simsällskap +0.73 229 1:22.07 +13.13
50m: 36.60
100m: 1:22.07
(45.47)
10 Julia Nyberg Ängelholms Simsällskap +0.58 217 1:23.59 +14.65
Entry time: 1:28.35 (-4.76)
50m: 39.31
100m: 1:23.59
(44.28)
11 Greta Sandell Helsingborgs Simsällskap 200 1:25.81 +16.87
Entry time: 1:29.69 (-3.88)
50m: 39.91
100m: 1:25.81
(45.90)
- Saga Persson Landskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-09-04 12:22:41
Gren 38, 100m Frisim Damer 13-14 år - Försök
57.91 Emilia Rönningdal S71 (SWE) 2019-08-24
1:01.40 Ella Gutenwik SK Hajen (SWE) 2019-08-24
1:02.71 Julia  Henriksson SK Hajen (SWE) 2019-08-24
1:03.92 Tilda Stenmark Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Hultberg Kullberg Helsingborgs Simsällskap +0.60 537 1:01.80 QC
Entry time: 1:00.96 (+0.84)
50m: 30.05
100m: 1:01.80
(31.75)
2 Emma Maric Landskrona Simsällskap +0.68 509 1:02.90 +1.10 QC
Entry time: 1:03.27 (-0.37)
50m: 30.02
100m: 1:02.90
(32.88)
3 Tilda Stenmark Ängelholms Simsällskap +0.71 505 1:03.08 +1.28 QC
Entry time: 1:00.98 (+2.10)
50m: 30.06
100m: 1:03.08
(33.02)
4 Agnes Pehrsson Växjö Simsällskap +0.61 503 1:03.18 +1.38 QC
Entry time: 1:01.72 (+1.46)
50m: 30.09
100m: 1:03.18
(33.09)
5 Alice Christensen Helsingborgs Simsällskap +0.80 448 1:05.65 +3.85 QC
Entry time: 1:04.42 (+1.23)
50m: 31.11
100m: 1:05.65
(34.54)
6 Mindalin Sjöholm Landskrona Simsällskap +0.75 421 1:07.00 +5.20 QC
Entry time: 1:04.14 (+2.86)
50m: 31.50
100m: 1:07.00
(35.50)
7 Eyla Lidberg Helsingborgs Simsällskap +0.56 399 1:08.21 +6.41 QC
Entry time: 1:05.95 (+2.26)
50m: 32.64
100m: 1:08.21
(35.57)
8 Clara Andersson Landskrona Simsällskap +0.78 388 1:08.88 +7.08 QC
Entry time: 1:06.18 (+2.70)
50m: 33.27
100m: 1:08.88
(35.61)
9 Matilda Nilsson Helsingborgs Simsällskap +0.70 374 1:09.73 +7.93
Entry time: 1:10.27 (-0.54)
50m: 33.00
100m: 1:09.73
(36.73)
10 Emelie Andersson Landskrona Simsällskap +0.56 366 1:10.23 +8.43
Entry time: 1:10.62 (-0.39)
50m: 33.77
100m: 1:10.23
(36.46)
11 Patricia Pitula Klippans Simsällskap 345 1:11.62 +9.82
Entry time: 1:12.59 (-0.97)
50m: 33.75
100m: 1:11.62
(37.87)
12 Linnea Nielsen Landskrona Simsällskap +0.81 331 1:12.62 +10.82
Entry time: 1:11.55 (+1.07)
50m: 34.99
100m: 1:12.62
(37.63)
13 Ellen Wejsfelt Ängelholms Simsällskap +0.75 293 1:15.59 +13.79
Entry time: 1:22.09 (-6.50)
50m: 36.86
100m: 1:15.59
(38.73)
14 Lowa Persson Landskrona Simsällskap +0.69 256 1:19.10 +17.30
Entry time: 1:13.75 (+5.35)
50m: 36.81
100m: 1:19.10
(42.29)
15 Alma Lazzari Höganäs Simsällskap +0.82 251 1:19.65 +17.85
50m: 39.84
100m: 1:19.65
(39.81)
16 Saga Johansson Ängelholms Simsällskap +0.67 232 1:21.77 +19.97
Entry time: 1:21.08 (+0.69)
50m: 39.49
100m: 1:21.77
(42.28)
17 Natalie Rahmberg Ängelholms Simsällskap 181 1:28.83 +27.03
Entry time: 1:32.23 (-3.40)
50m: 43.85
100m: 1:28.83
(44.98)
18 Wilma Hemborg Ängelholms Simsällskap +0.76 180 1:28.96 +27.16
Entry time: 1:39.25 (-10.29)
50m: 41.98
100m: 1:28.96
(46.98)
19 Astrid Wagner Landskrona Simsällskap +0.75 158 1:32.80 +31.00
Entry time: 1:29.08 (+3.72)
50m: 44.91
100m: 1:32.80
(47.89)
- Emilia Carlsson Ljungby Simsällskap DNS
- Ella Petersen Ängelholms Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-09-04 12:22:41
Gren 38, 100m Frisim Damer 15-16 år - Försök
57.91 Emilia Rönningdal S71 (SWE) 2019-08-24
1:01.40 Ella Gutenwik SK Hajen (SWE) 2019-08-24
1:02.71 Julia  Henriksson SK Hajen (SWE) 2019-08-24
1:03.92 Tilda Stenmark Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Strand Växjö Simsällskap +0.69 554 1:01.15 QB
Entry time: 59.27 (+1.88)
50m: 29.91
100m: 1:01.15
(31.24)
2 Ebba Jönsson Helsingborgs Simsällskap +0.75 545 1:01.50 +0.35 QB
Entry time: 1:00.38 (+1.12)
50m: 29.63
100m: 1:01.50
(31.87)
3 Towe Andersson Växjö Simsällskap +0.50 538 1:01.76 +0.61 QB
Entry time: 59.59 (+2.17)
50m: 29.34
100m: 1:01.76
(32.42)
4 Ella Sjö Växjö Simsällskap +0.51 533 1:01.96 +0.81 QB
Entry time: 1:00.66 (+1.30)
50m: 29.58
100m: 1:01.96
(32.38)
5 Nina Gustavsson Växjö Simsällskap +0.66 505 1:03.10 +1.95 QB
Entry time: 1:00.45 (+2.65)
50m: 30.14
100m: 1:03.10
(32.96)
6 Tova Siversson Landskrona Simsällskap +0.69 495 1:03.50 +2.35 QB
Entry time: 1:02.28 (+1.22)
50m: 30.26
100m: 1:03.50
(33.24)
7 Isabelle Persson-Giribaldi Landskrona Simsällskap +0.74 401 1:08.12 +6.97 -
Entry time: 1:03.48 (+4.64)
50m: 32.12
100m: 1:08.12
(36.00)
8 Julia Björk Höganäs Simsällskap +0.78 382 1:09.24 +8.09 -
Entry time: 1:11.51 (-2.27)
50m: 33.05
100m: 1:09.24
(36.19)
9 Julia Palm Landskrona Simsällskap +0.76 369 1:10.00 +8.85 QB
Entry time: 1:08.58 (+1.42)
50m: 33.45
100m: 1:10.00
(36.55)
10 Elsa Nordanstig Helsingborgs Simsällskap +0.63 346 1:11.54 +10.39 QB
Entry time: 1:11.23 (+0.31)
50m: 34.72
100m: 1:11.54
(36.82)
11 Hanna Karlsson Helsingborgs Simsällskap +0.70 335 1:12.29 +11.14
Entry time: 1:11.65 (+0.64)
50m: 34.74
100m: 1:12.29
(37.55)
12 Linnea Mårtensson Landskrona Simsällskap +0.64 304 1:14.72 +13.57
Entry time: 1:08.76 (+5.96)
50m: 35.26
100m: 1:14.72
(39.46)
13 Saga Blomberg Ljungby Simsällskap +0.54 214 1:23.97 +22.82
Entry time: 1:27.13 (-3.16)
50m: 40.33
100m: 1:23.97
(43.64)
14 Tilda Ek-Wärn Landskrona Simsällskap +0.61 180 1:28.95 +27.80
Entry time: 1:20.96 (+7.99)
50m: 41.76
100m: 1:28.95
(47.19)
- Lovisa Rosenström Ängelholms Simsällskap DNS
- Tyra Mårtensson Simklubben Hajen DNS
- Leona Rujkovci Helsingborgs Simsällskap DNS
- Vera Larsson-Refónd Ljungby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-09-04 12:22:41
Gren 38, 100m Frisim Damer 17-99 år - Försök
57.91 Emilia Rönningdal S71 (SWE) 2019-08-24
1:01.40 Ella Gutenwik SK Hajen (SWE) 2019-08-24
1:02.71 Julia  Henriksson SK Hajen (SWE) 2019-08-24
1:03.92 Tilda Stenmark Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Ragnarsson Helsingborgs Simsällskap +0.69 571 1:00.54 QA
Entry time: 1:00.18 (+0.36)
50m: 29.09
100m: 1:00.54
(31.45)
2 Linnéa Lindh Landskrona Simsällskap +0.69 564 1:00.81 +0.27 QA
Entry time: 1:00.78 (+0.03)
50m: 29.50
100m: 1:00.81
(31.31)
3 Elin Johannesson Landskrona Simsällskap +0.70 553 1:01.22 +0.68 QA
Entry time: 59.96 (+1.26)
50m: 29.71
100m: 1:01.22
(31.51)
4 Tove Gustafsson Växjö Simsällskap +0.73 532 1:01.99 +1.45 QA
Entry time: 59.70 (+2.29)
50m: 29.50
100m: 1:01.99
(32.49)
5 Ebba Jälminger Helsingborgs Simsällskap +0.70 532 1:02.01 +1.47 QA
Entry time: 1:01.01 (+1.00)
50m: 29.77
100m: 1:02.01
(32.24)
6 Telma Maltesjö Helsingborgs Simsällskap +0.68 528 1:02.17 +1.63 QA
Entry time: 1:03.08 (-0.91)
50m: 30.04
100m: 1:02.17
(32.13)
7 Ebba Bladh Hazard Helsingborgs Simsällskap +0.69 505 1:03.07 +2.53 QA
Entry time: 59.90 (+3.17)
50m: 30.62
100m: 1:03.07
(32.45)
8 Ella Persson Ängelholms Simsällskap +0.75 469 1:04.67 +4.13 QA
Entry time: 1:04.61 (+0.06)
50m: 30.92
100m: 1:04.67
(33.75)
9 Agnes Sjö Växjö Simsällskap +0.73 467 1:04.73 +4.19
Entry time: 1:01.55 (+3.18)
50m: 30.56
100m: 1:04.73
(34.17)
10 Isabella Djuric Landskrona Simsällskap +0.63 451 1:05.50 +4.96
Entry time: 1:03.83 (+1.67)
50m: 31.20
100m: 1:05.50
(34.30)
11 Iris Nyström Växjö Simsällskap +0.58 431 1:06.52 +5.98
Entry time: 1:05.31 (+1.21)
50m: 32.03
100m: 1:06.52
(34.49)
12 Felicia Zander Ängelholms Simsällskap +0.66 428 1:06.67 +6.13
Entry time: 1:03.27 (+3.40)
50m: 31.99
100m: 1:06.67
(34.68)
13 Kajsa Månsson Växjö Simsällskap +0.84 370 1:09.98 +9.44
Entry time: 1:07.01 (+2.97)
50m: 33.76
100m: 1:09.98
(36.22)
- Alicia Johansson Helsingborgs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-09-04 12:22:41
2021-09-04 12:39:09 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner