2021-11-30   18:29:56
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Rönneracet 2021

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Pass 1 lördag fm start 09.00

Document
Resultat
Rönneracet 2021
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer 13-14 år - Försök
Sponsor: Kunskapsporten /Vattnets Hus
1:02.00 Ida  Liljeqvist Ängelholms SS (SWE) 2019-08-25
1:07.77 Emma Ragnarsson S71 (SWE) 2019-08-25
1:15.18 Emilia Pålsson SK Laxen (SWE) 2019-08-25
1:20.48 Alice Fransson SK Laxen (SWE) 2019-08-25
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mindalin Sjöholm Landskrona Simsällskap 414 1:13.23 QC
Entry time: 1:09.24 (+3.99)
50m: 34.27
100m: 1:13.23
(38.96)
2 Emma Maric Landskrona Simsällskap +0.70 356 1:17.02 +3.79 QC
Entry time: 1:12.54 (+4.48)
50m: 36.24
100m: 1:17.02
(40.78)
3 Emelie Andersson Landskrona Simsällskap +0.70 313 1:20.35 +7.12 QC
Entry time: 1:19.53 (+0.82)
50m: 35.77
100m: 1:20.35
(44.58)
4 Anna Gutenwik Simklubben Hajen +0.80 285 1:22.97 +9.74 QC
Entry time: 1:21.59 (+1.38)
50m: 38.30
100m: 1:22.97
(44.67)
5 Patricia Pitula Klippans Simsällskap +0.68 217 1:30.75 +17.52 QC
Entry time: 1:23.44 (+7.31)
50m: 38.83
100m: 1:30.75
(51.92)
6 Adéle Plosjö Helsingborgs Simsällskap +0.69 212 1:31.55 +18.32 QC
Entry time: 1:29.48 (+2.07)
50m: 40.83
100m: 1:31.55
(50.72)
7 Felicia Toft Kappsimningsklubben Karpen +0.72 135 1:46.25 +33.02 QC
50m: 48.07
100m: 1:46.25
(58.18)
Grenen officiell:  2021-09-04 11:27:18
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer 15-16 år - Försök
Sponsor: Kunskapsporten /Vattnets Hus
1:02.00 Ida  Liljeqvist Ängelholms SS (SWE) 2019-08-25
1:07.77 Emma Ragnarsson S71 (SWE) 2019-08-25
1:15.18 Emilia Pålsson SK Laxen (SWE) 2019-08-25
1:20.48 Alice Fransson SK Laxen (SWE) 2019-08-25
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilda Hou Vasiiliagou Helsingborgs Simsällskap +0.60 575 1:05.65 QB
Entry time: 1:05.03 (+0.62)
50m: 31.38
100m: 1:05.65
(34.27)
2 Liv Bexell Helsingborgs Simsällskap +0.58 546 1:06.81 +1.16 QB
Entry time: 1:05.44 (+1.37)
50m: 31.79
100m: 1:06.81
(35.02)
3 Louise Strand Växjö Simsällskap +0.58 545 1:06.82 +1.17 QB
Entry time: 1:04.36 (+2.46)
50m: 31.41
100m: 1:06.82
(35.41)
4 Ebba Holgersson Norrköpings Kappsimningsklubb +0.65 512 1:08.23 +2.58 QB
Entry time: 1:07.47 (+0.76)
50m: 31.86
100m: 1:08.23
(36.37)
5 Maja Jensen Landskrona Simsällskap +0.73 488 1:09.36 +3.71 QB
Entry time: 1:05.99 (+3.37)
50m: 32.43
100m: 1:09.36
(36.93)
6 Linnea Mårtensson Landskrona Simsällskap +0.64 259 1:25.60 +19.95 -
Entry time: 1:17.95 (+7.65)
50m: 37.57
100m: 1:25.60
(48.03)
7 Saga Blomberg Ljungby Simsällskap +0.72 123 1:49.68 +44.03 QB
50m: 50.85
100m: 1:49.68
(58.83)
Grenen officiell:  2021-09-04 11:27:18
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer 17-99 år - Försök
Sponsor: Kunskapsporten /Vattnets Hus
1:02.00 Ida  Liljeqvist Ängelholms SS (SWE) 2019-08-25
1:07.77 Emma Ragnarsson S71 (SWE) 2019-08-25
1:15.18 Emilia Pålsson SK Laxen (SWE) 2019-08-25
1:20.48 Alice Fransson SK Laxen (SWE) 2019-08-25
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Liljeqvist Helsingborgs Simsällskap +0.73 745 1:00.24 -
Entry time: 59.03 (+1.21)
50m: 29.11
100m: 1:00.24
(31.13)
2 Isabella Djuric Landskrona Simsällskap 574 1:05.70 +5.46 QA
Entry time: 1:07.15 (-1.45)
50m: 30.89
100m: 1:05.70
(34.81)
3 Emma Ragnarsson Helsingborgs Simsällskap +0.50 571 1:05.82 +5.58 QA
Entry time: 1:04.08 (+1.74)
50m: 31.21
100m: 1:05.82
(34.61)
4 Kajsa Månsson Växjö Simsällskap +0.83 324 1:19.45 +19.21 QA
Entry time: 1:19.17 (+0.28)
50m: 36.06
100m: 1:19.45
(43.39)
5 Felicia Zander Ängelholms Simsällskap +0.51 321 1:19.73 +19.49 QA
Entry time: 1:18.13 (+1.60)
50m: 35.60
100m: 1:19.73
(44.13)
Grenen officiell:  2021-09-04 11:27:18
2021-09-04 11:40:54 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner