2021-12-04   23:38:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Rönneracet 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 lördag fm start 09.00

Document
Resultat
Rönneracet 2021
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 12 och yngre - Försök
Sponsor: Engelholms Glass
1:07.29 Ida Liljeqvist Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:09.50 Moa Bergdahl SK Laxen (SWE) 2019-08-24
1:16.01 Agnes Alm S71 (SWE) 2019-08-24
1:17.61 Agnes Pehrsson Markaryds SS (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Estelle Johansson Ängelholms Simsällskap +0.76 351 1:17.81 QD
Entry time: 1:17.17 (+0.64)
50m: 38.79
100m: 1:17.81
(39.02)
2 Nike Grans Ljungby Simsällskap +0.99 232 1:29.29 +11.48 QD
Entry time: 1:35.37 (-6.08)
50m: 43.53
100m: 1:29.29
(45.76)
3 Alva Eskilsson Landskrona Simsällskap +0.79 229 1:29.62 +11.81 QD
Entry time: 1:26.18 (+3.44)
50m: 44.41
100m: 1:29.62
(45.21)
4 Linn Ekvall Landskrona Simsällskap +0.80 166 1:39.76 +21.95 QD
50m: 48.05
100m: 1:39.76
(51.71)
Grenen officiell:  2021-09-04 10:24:35
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Försök
Sponsor: Engelholms Glass
1:07.29 Ida Liljeqvist Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:09.50 Moa Bergdahl SK Laxen (SWE) 2019-08-24
1:16.01 Agnes Alm S71 (SWE) 2019-08-24
1:17.61 Agnes Pehrsson Markaryds SS (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Pehrsson Växjö Simsällskap +0.72 486 1:09.79 QC
Entry time: 1:08.04 (+1.75)
50m: 33.50
100m: 1:09.79
(36.29)
2 Wilma Hultberg Kullberg Helsingborgs Simsällskap +0.83 474 1:10.35 +0.56 QC
Entry time: 1:19.81 (-9.46)
50m: 34.36
100m: 1:10.35
(35.99)
3 Tilda Stenmark Ängelholms Simsällskap +0.64 453 1:11.46 +1.67 QC
Entry time: 1:09.82 (+1.64)
50m: 34.59
100m: 1:11.46
(36.87)
4 Alice Christensen Helsingborgs Simsällskap +0.89 406 1:14.08 +4.29 QC
Entry time: 1:14.79 (-0.71)
50m: 35.22
100m: 1:14.08
(38.86)
5 Tosca Nilbo Burren Helsingborgs Simsällskap +0.66 390 1:15.10 +5.31 QC
Entry time: 1:13.81 (+1.29)
50m: 36.09
100m: 1:15.10
(39.01)
6 Maja Antonsson Landskrona Simsällskap +0.67 252 1:26.88 +17.09 QC
Entry time: 1:25.28 (+1.60)
50m: 44.18
100m: 1:26.88
(42.70)
7 Natalie Rahmberg Ängelholms Simsällskap -0.94 180 1:37.05 +27.26 QC
Entry time: 1:54.71 (-17.66)
50m: 47.12
100m: 1:37.05
(49.93)
- Emilia Carlsson Ljungby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-09-04 10:24:35
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 15-16 år - Försök
Sponsor: Engelholms Glass
1:07.29 Ida Liljeqvist Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:09.50 Moa Bergdahl SK Laxen (SWE) 2019-08-24
1:16.01 Agnes Alm S71 (SWE) 2019-08-24
1:17.61 Agnes Pehrsson Markaryds SS (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hildur Andersson Helsingborgs Simsällskap +0.63 554 1:06.82 QB
Entry time: 1:05.28 (+1.54)
50m: 32.47
100m: 1:06.82
(34.35)
2 Liv Bexell Helsingborgs Simsällskap +0.62 523 1:08.09 +1.27 QB
Entry time: 1:05.32 (+2.77)
50m: 33.39
100m: 1:08.09
(34.70)
3 Ebba Jönsson Helsingborgs Simsällskap +0.69 484 1:09.88 +3.06 QB
Entry time: 1:07.55 (+2.33)
50m: 33.78
100m: 1:09.88
(36.10)
4 Hilda Hou Vasiiliagou Helsingborgs Simsällskap +0.61 446 1:11.79 +4.97 QB
Entry time: 1:09.89 (+1.90)
50m: 33.96
100m: 1:11.79
(37.83)
5 Tova Siversson Landskrona Simsällskap +0.61 433 1:12.53 +5.71 QB
Entry time: 1:09.02 (+3.51)
50m: 35.35
100m: 1:12.53
(37.18)
6 Alma Palmö Helsingborgs Simsällskap +0.78 386 1:15.34 +8.52 QB
Entry time: 1:15.14 (+0.20)
50m: 36.95
100m: 1:15.34
(38.39)
7 Julia Palm Landskrona Simsällskap +0.64 279 1:23.93 +17.11 QB
Entry time: 1:17.65 (+6.28)
50m: 39.62
100m: 1:23.93
(44.31)
8 Vera Larsson-Refónd Ljungby Simsällskap +0.75 224 1:30.37 +23.55 QB
Entry time: 1:40.49 (-10.12)
50m: 44.00
100m: 1:30.37
(46.37)
9 Saga Blomberg Ljungby Simsällskap +0.71 207 1:32.68 +25.86
Entry time: 1:44.81 (-12.13)
50m: 44.93
100m: 1:32.68
(47.75)
Grenen officiell:  2021-09-04 10:24:35
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 17-99 år - Försök
Sponsor: Engelholms Glass
1:07.29 Ida Liljeqvist Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:09.50 Moa Bergdahl SK Laxen (SWE) 2019-08-24
1:16.01 Agnes Alm S71 (SWE) 2019-08-24
1:17.61 Agnes Pehrsson Markaryds SS (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Persson Helsingborgs Simsällskap +0.65 611 1:04.67 QA
Entry time: 1:03.88 (+0.79)
50m: 31.33
100m: 1:04.67
(33.34)
2 Emelie Ek-Wärn Landskrona Simsällskap +0.67 584 1:05.65 +0.98 QA
Entry time: 1:03.98 (+1.67)
50m: 32.34
100m: 1:05.65
(33.31)
3 Alicia Johansson Helsingborgs Simsällskap +0.70 543 1:07.25 +2.58 QA
Entry time: 1:05.02 (+2.23)
50m: 32.57
100m: 1:07.25
(34.68)
4 Felicia Zander Ängelholms Simsällskap +0.58 372 1:16.29 +11.62 QA
Entry time: 1:13.60 (+2.69)
50m: 36.92
100m: 1:16.29
(39.37)
5 Agnes Sjö Växjö Simsällskap +0.77 365 1:16.76 +12.09 -
Entry time: 1:13.41 (+3.35)
50m: 36.41
100m: 1:16.76
(40.35)
6 Vanja Magnusson Växjö Simsällskap +0.70 363 1:16.94 +12.27 QA
Entry time: 1:14.71 (+2.23)
50m: 37.09
100m: 1:16.94
(39.85)
7 Emilia Olsson Kappsimningsklubben Karpen +0.69 347 1:18.09 +13.42 QA
Entry time: 1:11.89 (+6.20)
50m: 37.64
100m: 1:18.09
(40.45)
Grenen officiell:  2021-09-04 10:24:35
2021-09-04 10:44:29 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner