2021-12-05   00:54:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Rönneracet 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Rönneracet 2021
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 1, 4x50m Medley Flickor 14 år och yngre - Final
Sponsor: Engelholms Glass
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Helsingborgs Simsällskap 14 482 2:10.53
Alice Christensen 13 AN2408 +0.87 34.15 34.15
Sofia Pojmark 13 AN7408 36.98 1:11.13
Wilma Hultberg Kullberg 14 AQ9407 +0.43 30.71 1:41.84
Tosca Nilbo Burren 14 AQ2607 +0.42 28.69 2:10.53
2 Landskrona Simsällskap lag 1 14 464 2:12.22 +1.69
Emelie Andersson 14 AK1607 +0.55 35.72 35.72
Amanda Blomkvist 14 AD0607 37.71 1:13.43
Mindalin Sjöholm 13 AY8408 31.28 1:44.71
Emma Maric 14 AQ5607 -0.00 27.51 2:12.22
3 Ängelholms Simsällskap tjejer  14 443 2:14.29 +3.76
Vera Harrysson 14 AF2207 +0.67 34.87 34.87
Ida Olsson 14 AG6407 36.51 1:11.38
Tilda Stenmark 14 AP9807 +0.18 30.75 1:42.13
Gabriella Ljungdahl 13 AB8408 +0.33 32.16 2:14.29
4 Helsingborgs Simsällskap lag 2 14 381 2:21.12 +10.59
Zamie Skog 14 AQ1607 +0.83 37.17 37.17
Tyra Cederholm 12 AN9209 40.12 1:17.29
Matilda Nilsson 13 AZ0408 +0.39 33.98 1:51.27
Eyla Lidberg 13 AN4408 29.85 2:21.12
5 SK Hajen 14 348 2:25.55 +15.02
Anna Gutenwik 13 AC5808 +0.59 37.13 37.13
Klara Singvall 14 AU6407 +0.50 39.90 1:17.03
Meya Nilsson 14 AG0607 +0.32 35.23 1:52.26
Elsa Mårtensson 13 AN9808 +0.14 33.29 2:25.55
6 Höganäs Simsällskap 13 337 2:26.99 +16.46
Nelly Andersson 12 AU4209 +0.81 40.58 40.58
Isabelle Svensson 12 AJ7209 40.72 1:21.30
Elly Vendel 11 AC9810 32.44 1:53.74
Alma Lazzari 13 BH4408 +0.15 33.25 2:26.99
7 Helsingborgs Simsällskap lag 3 14 307 2:31.74 +21.21
Adéle Plosjö 13 BE3408 +0.62 38.24 38.24
Filippa Vulic 14 BM6407 +0.29 43.02 1:21.26
Sanna Bankert 13 AS0608 +0.14 38.05 1:59.31
Dehlia Svensson 14 BI5207 32.43 2:31.74
8 Ängelholms Simsällskap lag 09 12 269 2:38.59 +28.06
Estelle Johansson 11 AA4810 +0.79 36.15 36.15
Julia Nyberg 11 AP5010 51.52 1:27.67
Elin Kugg 11 AB6210 36.70 2:04.37
Elsa Olsson 12 BA0209 34.22 2:38.59
9 Helsingborgs Simsällskap lag 4 13 261 2:40.12 +29.59
Siri Fältman 13 AY9808 +0.72 38.18 38.18
Daniella Nilsson 12 AN9409 +0.15 43.35 1:21.53
Ellinor Nilsson 12 AN8209 +0.20 40.96 2:02.49
Greta Sandell 12 AT9409 37.63 2:40.12
10 Ängelholms Simsällskap lag 08 13 203 2:54.17 +43.64
Hilma Olsson 12 BB9409 +0.72 48.48 48.48
Stina Renström 11 AE3610 +0.22 47.54 1:36.02
Ellen Wejsfelt 13 BH6608 -0.00 40.21 2:16.23
Saga Johansson 13 AD9808 37.94 2:54.17
- Landskrona Simsällskap lag 2 14 DSQ
Lowa Persson 14 AO3607 +0.64
Mia Maric 12 AR2009 +0.35
Clara Andersson 14 AO7407 +0.21
Maja Antonsson 14 BE5607 +0.28
Grenen officiell:  2021-09-04 09:10:16
2021-09-04 09:10:21 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Rönneracet 2021
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 2, 4x50m Medley Pojkar 14 år och yngre 14 och yngre - Final
Sponsor: Engelholms Glass
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Helsingborgs Simsällskap 14 361 2:06.99
Victor Sandrup 14 AG0107 +0.58 32.55 32.55
Noel Ardenvik 13 AG8508 +0.53 35.14 1:07.69
Kasper Prahl 13 AH4908 +0.44 29.93 1:37.62
Filip Jälminger 13 AG1708 +0.17 29.37 2:06.99
2 Ängelholms killar 1 14 261 2:21.49 +14.50
Markas Kalina 13 AQ0908 +0.68 38.82 38.82
Joel Eidenhag 14 AE1907 39.58 1:18.40
Ruben Gustafsson 13 AB7708 +0.13 31.62 1:50.02
Bastian Westerblad 14 BQ2707 +0.43 31.47 2:21.49
3 Höganäs Simsällskap 14 216 2:30.68 +23.69
Jacob Björk 12 AC2109 +0.73 37.63 37.63
Elias Ljung 14 AD2707 +0.32 39.49 1:17.12
Eric Sandrup 12 AD9909 +0.76 35.62 1:52.74
Arild Julku 13 AQ0108 +0.43 37.94 2:30.68
4 Helsingborgs Simsällskap lag 3 12 180 2:40.02 +33.03
Onzo Nilbo Burren 12 AH0909 +0.72 37.44 37.44
Nicolas Mayr 12 AW8909 +0.36 48.93 1:26.37
Vincent Kock 12 AL8309 +0.41 37.45 2:03.82
Elton Losvall 12 AL8509 +0.20 36.20 2:40.02
5 Landskrona Simsällskap 14 172 2:42.37 +35.38
Gustav Schagerlöf 12 AK7509 46.30 46.30
Liam Andersson 12 AA1509 +0.43 46.40 1:32.70
Vilmer Johansson Rönqvist 14 AF7307 +0.21 37.42 2:10.12
Linus Gustafsson 12 AI8909 +0.53 32.25 2:42.37
- Helsingborgs Simsällskap lag 2 13 DSQ
Ludvig Bartolek 13 AG9508 +0.69 34.15 34.15
Wille Zetterström 13 AG7908 +0.03
Elliot Sandberg 13 AG0908 +0.28
Jack Rönndahl 12 AW9109 +0.45
Grenen officiell:  2021-09-05 09:07:46
2021-09-05 09:08:17 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Rönneracet 2021
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 3, 100m Medley Damer 12 och yngre - Försök
Sponsor: DiTEC
1:04.84 Emilia Rönningdal S71 (SWE) Vattnets Hus (SWE) 2019-08-24
1:08.50 Elza Bitzén SK Hajen (SWE) 2019-08-24
1:11.48 Agnes  Alm S71 (SWE) 2019-08-24
1:14.36 Tilda Stenmark Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elly Vendel Höganäs Simsällskap +0.78 380 1:17.98 QD
Entry time: 1:26.55 (-8.57)
50m: 36.06
100m: 1:17.98
(41.92)
2 Marta Wisniewska Klippans Simsällskap +0.72 329 1:21.82 +3.84 QD
Entry time: 1:48.32 (-26.50)
50m: 38.43
100m: 1:21.82
(43.39)
3 Estelle Johansson Ängelholms Simsällskap 318 1:22.76 +4.78 QD
Entry time: 1:25.51 (-2.75)
50m: 38.59
100m: 1:22.76
(44.17)
4 Elin Kugg Ängelholms Simsällskap 316 1:22.96 +4.98 QD
Entry time: 1:29.60 (-6.64)
50m: 38.41
100m: 1:22.96
(44.55)
5 Nike Grans Ljungby Simsällskap 282 1:26.15 +8.17 QD
Entry time: 1:32.96 (-6.81)
50m: 39.87
100m: 1:26.15
(46.28)
6 Isabelle Svensson Höganäs Simsällskap 271 1:27.31 +9.33 QD
Entry time: 1:44.56 (-17.25)
50m: 40.32
100m: 1:27.31
(46.99)
7 Ellinor Nilsson Helsingborgs Simsällskap +0.78 270 1:27.36 +9.38 QD
Entry time: 1:30.84 (-3.48)
50m: 41.95
100m: 1:27.36
(45.41)
8 Alva Eskilsson Landskrona Simsällskap +0.55 261 1:28.33 +10.35 QD
Entry time: 1:58.73 (-30.40)
50m: 39.88
100m: 1:28.33
(48.45)
9 Billie Åstrand Klippans Simsällskap +0.73 256 1:28.91 +10.93
Entry time: 1:56.24 (-27.33)
50m: 41.57
100m: 1:28.91
(47.34)
10 Emmy Ekvall Landskrona Simsällskap +0.64 242 1:30.58 +12.60
Entry time: 1:38.88 (-8.30)
50m: 41.17
100m: 1:30.58
(49.41)
11 Daniella Nilsson Helsingborgs Simsällskap 240 1:30.82 +12.84
Entry time: 1:34.72 (-3.90)
50m: 42.39
100m: 1:30.82
(48.43)
12 Ella Larsson Landskrona Simsällskap 202 1:36.30 +18.32
Entry time: 1:43.73 (-7.43)
50m: 43.02
100m: 1:36.30
(53.28)
13 Elma Sofic Landskrona Simsällskap +0.69 197 1:37.02 +19.04
Entry time: 1:43.45 (-6.43)
50m: 41.70
100m: 1:37.02
(55.32)
14 Molly Andersson Simklubben Hajen +0.82 186 1:38.92 +20.94
Entry time: 1:45.53 (-6.61)
50m: 47.39
100m: 1:38.92
(51.53)
15 Sarah-Li Appelblad Wendt Landskrona Simsällskap +0.43 159 1:44.14 +26.16
Entry time: 1:56.02 (-11.88)
50m: 48.77
100m: 1:44.14
(55.37)
Grenen officiell:  2021-09-04 09:41:49
Gren 3, 100m Medley Damer 13-14 år - Försök
Sponsor: DiTEC
1:04.84 Emilia Rönningdal S71 (SWE) Vattnets Hus (SWE) 2019-08-24
1:08.50 Elza Bitzén SK Hajen (SWE) 2019-08-24
1:11.48 Agnes  Alm S71 (SWE) 2019-08-24
1:14.36 Tilda Stenmark Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Hultberg Kullberg Helsingborgs Simsällskap +0.73 539 1:09.41 QC
Entry time: 1:18.13 (-8.72)
50m: 32.88
100m: 1:09.41
(36.53)
2 Agnes Pehrsson Växjö Simsällskap +0.61 483 1:11.98 +2.57 QC
Entry time: 1:14.05 (-2.07)
50m: 31.94
100m: 1:11.98
(40.04)
3 Tosca Nilbo Burren Helsingborgs Simsällskap +0.75 429 1:14.89 +5.48 QC
Entry time: 1:16.26 (-1.37)
50m: 34.28
100m: 1:14.89
(40.61)
4 Amanda Blomkvist Landskrona Simsällskap +0.62 420 1:15.45 +6.04 QC
Entry time: 1:17.53 (-2.08)
50m: 35.27
100m: 1:15.45
(40.18)
5 Sofia Pojmark Helsingborgs Simsällskap 384 1:17.73 +8.32 QC
Entry time: 1:21.55 (-3.82)
50m: 38.16
100m: 1:17.73
(39.57)
6 Eyla Lidberg Helsingborgs Simsällskap +0.77 368 1:18.79 +9.38 QC
Entry time: 1:25.71 (-6.92)
50m: 36.84
100m: 1:18.79
(41.95)
7 Emelie Andersson Landskrona Simsällskap +0.68 350 1:20.13 +10.72 QC
Entry time: 1:30.79 (-10.66)
50m: 35.94
100m: 1:20.13
(44.19)
8 Matilda Nilsson Helsingborgs Simsällskap +0.88 341 1:20.81 +11.40 QC
Entry time: 1:24.98 (-4.17)
50m: 35.79
100m: 1:20.81
(45.02)
9 Siri Fältman Helsingborgs Simsällskap +0.73 336 1:21.22 +11.81
Entry time: 1:29.59 (-8.37)
50m: 37.68
100m: 1:21.22
(43.54)
10 Sanna Bankert Helsingborgs Simsällskap +0.85 327 1:21.98 +12.57
Entry time: 1:23.58 (-1.60)
50m: 39.35
100m: 1:21.98
(42.63)
11 Anna Gutenwik Simklubben Hajen +0.71 314 1:23.09 +13.68
Entry time: 1:22.55 (+0.54)
50m: 37.73
100m: 1:23.09
(45.36)
12 Zamie Skog Helsingborgs Simsällskap +0.73 303 1:24.11 +14.70
Entry time: 1:27.40 (-3.29)
50m: 37.84
100m: 1:24.11
(46.27)
13 Patricia Pitula Klippans Simsällskap +0.53 302 1:24.20 +14.79
Entry time: 1:32.17 (-7.97)
50m: 38.48
100m: 1:24.20
(45.72)
14 Dehlia Svensson Helsingborgs Simsällskap +0.53 301 1:24.23 +14.82
Entry time: 1:31.42 (-7.19)
50m: 39.76
100m: 1:24.23
(44.47)
15 Gabriella Ljungdahl Ängelholms Simsällskap +0.72 299 1:24.46 +15.05
Entry time: 1:23.40 (+1.06)
50m: 37.44
100m: 1:24.46
(47.02)
16 Linnea Nielsen Landskrona Simsällskap +0.77 298 1:24.56 +15.15
Entry time: 1:26.36 (-1.80)
50m: 38.84
100m: 1:24.56
(45.72)
17 Beatrice Stendahl Simklubben Hajen +0.77 284 1:25.91 +16.50
Entry time: 1:24.13 (+1.78)
50m: 39.05
100m: 1:25.91
(46.86)
18 Filippa Vulic Helsingborgs Simsällskap +0.58 272 1:27.14 +17.73
Entry time: 1:23.38 (+3.76)
50m: 41.21
100m: 1:27.14
(45.93)
19 Adéle Plosjö Helsingborgs Simsällskap +0.70 271 1:27.29 +17.88
Entry time: 1:28.52 (-1.23)
50m: 39.93
100m: 1:27.29
(47.36)
20 Alma Lazzari Höganäs Simsällskap 243 1:30.51 +21.10
50m: 42.74
100m: 1:30.51
(47.77)
21 Lily Andersson Helsingborgs Simsällskap +0.64 192 1:37.79 +28.38
Entry time: 1:37.85 (-0.06)
50m: 44.91
100m: 1:37.79
(52.88)
22 Emma Olsen Simklubben Hajen 192 1:37.95 +28.54
Entry time: 1:39.76 (-1.81)
50m: 46.07
100m: 1:37.95
(51.88)
23 Saga Johansson Ängelholms Simsällskap +0.72 162 1:43.48 +34.07
Entry time: 1:44.56 (-1.08)
50m: 47.57
100m: 1:43.48
(55.91)
- Tilda Montelin Simklubben Hajen +0.60 DSQ
- Emilia Carlsson Ljungby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-09-04 09:41:49
Gren 3, 100m Medley Damer 15-16 år - Försök
Sponsor: DiTEC
1:04.84 Emilia Rönningdal S71 (SWE) Vattnets Hus (SWE) 2019-08-24
1:08.50 Elza Bitzén SK Hajen (SWE) 2019-08-24
1:11.48 Agnes  Alm S71 (SWE) 2019-08-24
1:14.36 Tilda Stenmark Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Holgersson Norrköpings Kappsimningsklubb +0.76 612 1:06.54 QB
Entry time: 1:05.18 (+1.36)
50m: 30.95
100m: 1:06.54
(35.59)
2 Ellen Havskog Växjö Simsällskap 477 1:12.32 +5.78 QB
Entry time: 1:11.21 (+1.11)
50m: 33.44
100m: 1:12.32
(38.88)
3 Lovisa Sjöholm Klippans Simsällskap +0.70 473 1:12.50 +5.96 QB
Entry time: 1:14.98 (-2.48)
50m: 34.34
100m: 1:12.50
(38.16)
4 Elsa Nordanstig Helsingborgs Simsällskap +0.62 364 1:19.08 +12.54 QB
Entry time: 1:19.29 (-0.21)
50m: 35.63
100m: 1:19.08
(43.45)
5 Julia Björk Höganäs Simsällskap 346 1:20.49 +13.95 QB
50m: 37.33
100m: 1:20.49
(43.16)
6 Julia Palm Landskrona Simsällskap +0.72 345 1:20.51 +13.97 QB
Entry time: 1:35.70 (-15.19)
50m: 37.20
100m: 1:20.51
(43.31)
7 Hanna Karlsson Helsingborgs Simsällskap +0.71 330 1:21.73 +15.19 QB
Entry time: 1:21.47 (+0.26)
50m: 36.83
100m: 1:21.73
(44.90)
8 Vera Larsson-Refónd Ljungby Simsällskap +0.81 249 1:29.73 +23.19 QB
Entry time: 1:31.14 (-1.41)
50m: 39.67
100m: 1:29.73
(50.06)
9 Saga Blomberg Ljungby Simsällskap +0.78 243 1:30.51 +23.97
Entry time: 1:35.24 (-4.73)
50m: 41.69
100m: 1:30.51
(48.82)
10 Tilda Ek-Wärn Landskrona Simsällskap +0.77 167 1:42.57 +36.03
50m: 46.75
100m: 1:42.57
(55.82)
- Leona Rujkovci Helsingborgs Simsällskap DNS
- Elin Cronqvist Växjö Simsällskap DNS
- Saga Wemlén Simklubben Hajen DNS
Grenen officiell:  2021-09-04 09:41:49
Gren 3, 100m Medley Damer 17-99 år - Försök
Sponsor: DiTEC
1:04.84 Emilia Rönningdal S71 (SWE) Vattnets Hus (SWE) 2019-08-24
1:08.50 Elza Bitzén SK Hajen (SWE) 2019-08-24
1:11.48 Agnes  Alm S71 (SWE) 2019-08-24
1:14.36 Tilda Stenmark Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tyra Littorin Helsingborgs Simsällskap +0.62 562 1:08.44 QA
Entry time: 1:08.62 (-0.18)
50m: 31.26
100m: 1:08.44
(37.18)
2 Clara Örnhem Växjö Simsällskap +0.72 558 1:08.61 +0.17 QA
Entry time: 1:06.52 (+2.09)
50m: 32.61
100m: 1:08.61
(36.00)
3 Alice Persson Helsingborgs Simsällskap +0.66 557 1:08.65 +0.21 QA
Entry time: 1:07.64 (+1.01)
50m: 31.17
100m: 1:08.65
(37.48)
4 Emma Ragnarsson Helsingborgs Simsällskap +0.69 545 1:09.18 +0.74 QA
Entry time: 1:09.54 (-0.36)
50m: 31.19
100m: 1:09.18
(37.99)
5 Emelie Ek-Wärn Landskrona Simsällskap +0.68 538 1:09.45 +1.01 QA
Entry time: 1:14.98 (-5.53)
50m: 30.87
100m: 1:09.45
(38.58)
6 Tove Gustafsson Växjö Simsällskap +0.75 493 1:11.50 +3.06 QA
Entry time: 1:08.17 (+3.33)
50m: 32.76
100m: 1:11.50
(38.74)
7 Emma Hassling Landskrona Simsällskap 491 1:11.63 +3.19 QA
Entry time: 1:11.53 (+0.10)
50m: 33.44
100m: 1:11.63
(38.19)
8 Ebba Bladh Hazard Helsingborgs Simsällskap +0.70 468 1:12.75 +4.31 QA
Entry time: 1:12.62 (+0.13)
50m: 34.27
100m: 1:12.75
(38.48)
9 Isabella Djuric Landskrona Simsällskap 460 1:13.17 +4.73
Entry time: 1:12.15 (+1.02)
50m: 32.80
100m: 1:13.17
(40.37)
10 Emmie Andersson Ängelholms Simsällskap +0.63 431 1:14.81 +6.37
Entry time: 1:13.18 (+1.63)
50m: 35.25
100m: 1:14.81
(39.56)
11 Ella Persson Ängelholms Simsällskap 429 1:14.90 +6.46
Entry time: 1:12.36 (+2.54)
50m: 35.33
100m: 1:14.90
(39.57)
12 Vanja Magnusson Växjö Simsällskap +0.82 397 1:16.85 +8.41
Entry time: 1:14.88 (+1.97)
50m: 35.24
100m: 1:16.85
(41.61)
13 Felicia Zander Ängelholms Simsällskap +0.67 368 1:18.85 +10.41
Entry time: 1:16.69 (+2.16)
50m: 36.14
100m: 1:18.85
(42.71)
14 Agnes Hildebrand Vesterberg Växjö Simsällskap +0.75 353 1:19.95 +11.51
Entry time: 1:14.43 (+5.52)
50m: 35.44
100m: 1:19.95
(44.51)
15 Klara Harrysson Ängelholms Simsällskap +0.47 326 1:22.08 +13.64
Entry time: 1:22.28 (-0.20)
50m: 37.56
100m: 1:22.08
(44.52)
16 Caisa Renström Ängelholms Simsällskap +0.74 307 1:23.74 +15.30
Entry time: 1:18.08 (+5.66)
50m: 39.38
100m: 1:23.74
(44.36)
Grenen officiell:  2021-09-04 09:41:49
2021-09-04 09:50:14 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Rönneracet 2021
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 3, 100m Medley Damer 12 och yngre - Final
Sponsor: DiTEC
1:04.84 Emilia Rönningdal S71 (SWE) Vattnets Hus (SWE) 2019-08-24
1:06.67 Ebba Holgersson 2005 Vattnets Hus (SWE) 2021-09-04
1:09.64 2007 Vattnets Hus (SWE) 2021-09-04
1:14.36 Tilda Stenmark Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elly Vendel Höganäs Simsällskap 376 1:18.27
Entry time: 1:17.98 (+0.29)
50m: 36.58
100m: 1:18.27
(41.69)
2 Marta Wisniewska Klippans Simsällskap 338 1:21.10 +2.83
Entry time: 1:21.82 (-0.72)
50m: 37.66
100m: 1:21.10
(43.44)
3 Estelle Johansson Ängelholms Simsällskap 338 1:21.12 +2.85
Entry time: 1:22.76 (-1.64)
50m: 38.05
100m: 1:21.12
(43.07)
4 Elin Kugg Ängelholms Simsällskap 316 1:22.90 +4.63
Entry time: 1:22.96 (-0.06)
50m: 38.20
100m: 1:22.90
(44.70)
5 Nike Grans Ljungby Simsällskap 286 1:25.77 +7.50
Entry time: 1:26.15 (-0.38)
50m: 40.24
100m: 1:25.77
(45.53)
6 Alva Eskilsson Landskrona Simsällskap +0.60 278 1:26.54 +8.27
Entry time: 1:28.33 (-1.79)
50m: 40.05
100m: 1:26.54
(46.49)
7 Ellinor Nilsson Helsingborgs Simsällskap +0.74 275 1:26.82 +8.55
Entry time: 1:27.36 (-0.54)
50m: 40.60
100m: 1:26.82
(46.22)
8 Isabelle Svensson Höganäs Simsällskap +0.80 248 1:29.93 +11.66
Entry time: 1:27.31 (+2.62)
50m: 41.71
100m: 1:29.93
(48.22)
Grenen officiell:  2021-09-04 16:15:41
Gren 3, 100m Medley Damer 13-14 år - Final
Sponsor: DiTEC
1:04.84 Emilia Rönningdal S71 (SWE) Vattnets Hus (SWE) 2019-08-24
1:06.67 Ebba Holgersson 2005 Vattnets Hus (SWE) 2021-09-04
1:09.64 2007 Vattnets Hus (SWE) 2021-09-04
1:14.36 Tilda Stenmark Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Hultberg Kullberg Helsingborgs Simsällskap 534 1:09.64 Rönne 13-14
Entry time: 1:09.41 (+0.23)
50m: 32.51
100m: 1:09.64
(37.13)
2 Agnes Pehrsson Växjö Simsällskap +0.51 517 1:10.40 +0.76
Entry time: 1:11.98 (-1.58)
50m: 32.39
100m: 1:10.40
(38.01)
3 Tosca Nilbo Burren Helsingborgs Simsällskap +0.71 402 1:16.55 +6.91
Entry time: 1:14.89 (+1.66)
50m: 34.97
100m: 1:16.55
(41.58)
3 Amanda Blomkvist Landskrona Simsällskap +0.55 402 1:16.55 +6.91
Entry time: 1:15.45 (+1.10)
50m: 35.16
100m: 1:16.55
(41.39)
5 Sofia Pojmark Helsingborgs Simsällskap +0.79 372 1:18.56 +8.92
Entry time: 1:17.73 (+0.83)
50m: 38.25
100m: 1:18.56
(40.31)
6 Eyla Lidberg Helsingborgs Simsällskap +0.72 348 1:20.30 +10.66
Entry time: 1:18.79 (+1.51)
50m: 37.79
100m: 1:20.30
(42.51)
7 Emelie Andersson Landskrona Simsällskap +0.70 346 1:20.44 +10.80
Entry time: 1:20.13 (+0.31)
50m: 36.73
100m: 1:20.44
(43.71)
8 Matilda Nilsson Helsingborgs Simsällskap +0.69 335 1:21.31 +11.67
Entry time: 1:20.81 (+0.50)
50m: 36.29
100m: 1:21.31
(45.02)
Grenen officiell:  2021-09-04 16:15:41
Gren 3, 100m Medley Damer 15-16 år - Final
Sponsor: DiTEC
1:04.84 Emilia Rönningdal S71 (SWE) Vattnets Hus (SWE) 2019-08-24
1:06.67 Ebba Holgersson 2005 Vattnets Hus (SWE) 2021-09-04
1:09.64 2007 Vattnets Hus (SWE) 2021-09-04
1:14.36 Tilda Stenmark Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Holgersson Norrköpings Kappsimningsklubb 608 1:06.67 Rönne 15-16
Entry time: 1:06.54 (+0.13)
50m: 31.19
100m: 1:06.67
(35.48)
2 Ellen Havskog Växjö Simsällskap +0.78 501 1:11.15 +4.48
Entry time: 1:12.32 (-1.17)
50m: 33.00
100m: 1:11.15
(38.15)
3 Lovisa Sjöholm Klippans Simsällskap +0.64 477 1:12.30 +5.63
Entry time: 1:12.50 (-0.20)
50m: 34.06
100m: 1:12.30
(38.24)
4 Julia Palm Landskrona Simsällskap +0.73 363 1:19.17 +12.50
Entry time: 1:20.51 (-1.34)
50m: 35.95
100m: 1:19.17
(43.22)
5 Julia Björk Höganäs Simsällskap +0.73 344 1:20.60 +13.93
Entry time: 1:20.49 (+0.11)
50m: 38.43
100m: 1:20.60
(42.17)
6 Hanna Karlsson Helsingborgs Simsällskap +0.70 343 1:20.67 +14.00
Entry time: 1:21.73 (-1.06)
50m: 36.15
100m: 1:20.67
(44.52)
7 Elsa Nordanstig Helsingborgs Simsällskap +0.60 340 1:20.93 +14.26
Entry time: 1:19.08 (+1.85)
50m: 36.97
100m: 1:20.93
(43.96)
8 Vera Larsson-Refónd Ljungby Simsällskap +0.81 255 1:29.02 +22.35
Entry time: 1:29.73 (-0.71)
50m: 40.68
100m: 1:29.02
(48.34)
Grenen officiell:  2021-09-04 16:15:41
Gren 3, 100m Medley Damer 17-99 år - Final
Sponsor: DiTEC
1:04.84 Emilia Rönningdal S71 (SWE) Vattnets Hus (SWE) 2019-08-24
1:06.67 Ebba Holgersson 2005 Vattnets Hus (SWE) 2021-09-04
1:09.64 2007 Vattnets Hus (SWE) 2021-09-04
1:14.36 Tilda Stenmark Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Persson Helsingborgs Simsällskap +0.66 581 1:07.70
Entry time: 1:08.65 (-0.95)
50m: 30.58
100m: 1:07.70
(37.12)
2 Clara Örnhem Växjö Simsällskap +0.72 559 1:08.56 +0.86
Entry time: 1:08.61 (-0.05)
50m: 32.76
100m: 1:08.56
(35.80)
3 Tyra Littorin Helsingborgs Simsällskap +0.48 554 1:08.79 +1.09
Entry time: 1:08.44 (+0.35)
50m: 31.25
100m: 1:08.79
(37.54)
4 Emelie Ek-Wärn Landskrona Simsällskap +0.68 540 1:09.37 +1.67
Entry time: 1:09.45 (-0.08)
50m: 30.49
100m: 1:09.37
(38.88)
5 Emma Ragnarsson Helsingborgs Simsällskap +0.68 521 1:10.20 +2.50
Entry time: 1:09.18 (+1.02)
50m: 31.91
100m: 1:10.20
(38.29)
6 Tove Gustafsson Växjö Simsällskap +0.70 504 1:10.99 +3.29
Entry time: 1:11.50 (-0.51)
50m: 32.34
100m: 1:10.99
(38.65)
7 Emma Hassling Landskrona Simsällskap +0.72 457 1:13.35 +5.65
Entry time: 1:11.63 (+1.72)
50m: 34.82
100m: 1:13.35
(38.53)
8 Ebba Bladh Hazard Helsingborgs Simsällskap +0.69 442 1:14.17 +6.47
Entry time: 1:12.75 (+1.42)
50m: 34.69
100m: 1:14.17
(39.48)
Grenen officiell:  2021-09-04 16:15:41
2021-09-04 16:16:10 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Rönneracet 2021
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 4, 100m Medley Herrar 12 och yngre - Försök
Sponsor: Timecenter AB
1:02.66 Gunnar Widerberg SK Laxen (SWE) 2019-08-24
1:02.06 Wilmer Ingvarsson Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:06.79 Joel Nilsson Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:19.58 Aaron Hullegård SK Laxen (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jack Rönndahl Helsingborgs Simsällskap +0.79 241 1:20.70 QD
Entry time: 1:24.58 (-3.88)
50m: 37.82
100m: 1:20.70
(42.88)
2 Jacob Björk Höganäs Simsällskap +0.71 187 1:27.83 +7.13 -
Entry time: 1:38.78 (-10.95)
50m: 39.28
100m: 1:27.83
(48.55)
3 Liam Andersson Landskrona Simsällskap +0.65 180 1:28.91 +8.21 QD
Entry time: 1:42.61 (-13.70)
50m: 41.80
100m: 1:28.91
(47.11)
4 Alexander Lindberg Simklubben Hajen +0.78 159 1:32.67 +11.97 -
Entry time: 1:39.51 (-6.84)
50m: 43.16
100m: 1:32.67
(49.51)
5 Elton Losvall Helsingborgs Simsällskap +0.57 142 1:36.16 +15.46 QD
Entry time: 1:43.48 (-7.32)
50m: 44.85
100m: 1:36.16
(51.31)
6 Ishak Hadzimahovic Simklubben Hajen +0.64 126 1:40.03 +19.33 QD
Entry time: 1:42.22 (-2.19)
50m: 47.99
100m: 1:40.03
(52.04)
Grenen officiell:  2021-09-05 09:24:33
Gren 4, 100m Medley Herrar 13-14 år - Försök
Sponsor: Timecenter AB
1:02.66 Gunnar Widerberg SK Laxen (SWE) 2019-08-24
1:02.06 Wilmer Ingvarsson Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:06.79 Joel Nilsson Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:19.58 Aaron Hullegård SK Laxen (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noel Ardenvik Helsingborgs Simsällskap +0.74 338 1:12.13 QC
Entry time: 1:19.64 (-7.51)
50m: 35.20
100m: 1:12.13
(36.93)
2 Viljamas  Aniulis Klippans Simsällskap +0.66 336 1:12.24 +0.11 QC
Entry time: 1:26.24 (-14.00)
50m: 34.53
100m: 1:12.24
(37.71)
3 Wille Zetterström Helsingborgs Simsällskap +0.73 308 1:14.39 +2.26 QC
Entry time: 1:20.39 (-6.00)
50m: 34.31
100m: 1:14.39
(40.08)
4 Ludvig Bartolek Helsingborgs Simsällskap +0.68 288 1:16.03 +3.90 QC
Entry time: 1:22.97 (-6.94)
50m: 34.46
100m: 1:16.03
(41.57)
5 Elias Ljung Höganäs Simsällskap +0.61 262 1:18.46 +6.33 QC
Entry time: 1:28.01 (-9.55)
50m: 37.45
100m: 1:18.46
(41.01)
6 Elliot Sandberg Helsingborgs Simsällskap +0.62 261 1:18.60 +6.47 QC
Entry time: 1:22.98 (-4.38)
50m: 36.53
100m: 1:18.60
(42.07)
7 Maximus Löfberg Kappsimningsklubben Karpen +0.81 203 1:25.48 +13.35 QC
Entry time: 1:37.36 (-11.88)
50m: 38.14
100m: 1:25.48
(47.34)
8 Dominik Wyzykowski Helsingborgs Simsällskap +0.79 175 1:29.72 +17.59 -
50m: 41.96
100m: 1:29.72
(47.76)
9 Arild Julku Höganäs Simsällskap +0.67 132 1:38.52 +26.39 QC
50m: 46.16
100m: 1:38.52
(52.36)
Grenen officiell:  2021-09-05 09:24:33
Gren 4, 100m Medley Herrar 15-16 år - Försök
Sponsor: Timecenter AB
1:02.66 Gunnar Widerberg SK Laxen (SWE) 2019-08-24
1:02.06 Wilmer Ingvarsson Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:06.79 Joel Nilsson Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:19.58 Aaron Hullegård SK Laxen (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Hoff Landskrona Simsällskap +0.62 446 1:05.78 QB
Entry time: 1:07.26 (-1.48)
50m: 30.19
100m: 1:05.78
(35.59)
2 Emil Flodmark Ängelholms Simsällskap +0.68 411 1:07.55 +1.77 QB
Entry time: 1:09.92 (-2.37)
50m: 31.12
100m: 1:07.55
(36.43)
3 Stefan Kovacevic Helsingborgs Simsällskap +0.71 387 1:08.92 +3.14 QB
Entry time: 1:15.04 (-6.12)
50m: 32.39
100m: 1:08.92
(36.53)
4 Albin Windahl Klippans Simsällskap +0.71 341 1:11.91 +6.13 QB
Entry time: 1:13.76 (-1.85)
50m: 32.18
100m: 1:11.91
(39.73)
5 Anton Persson Kappsimningsklubben Karpen +0.60 341 1:11.94 +6.16 QB
Entry time: 1:12.78 (-0.84)
50m: 31.58
100m: 1:11.94
(40.36)
6 Arvid Bjurling Höganäs Simsällskap +0.83 328 1:12.82 +7.04 QB
Entry time: 1:18.07 (-5.25)
50m: 32.04
100m: 1:12.82
(40.78)
7 Dennis Henriksson Landskrona Simsällskap +0.76 301 1:14.99 +9.21 QB
Entry time: 1:17.68 (-2.69)
50m: 33.48
100m: 1:14.99
(41.51)
8 Jonathan Gustafsson Ängelholms Simsällskap +0.79 299 1:15.10 +9.32 QB
Entry time: 1:19.64 (-4.54)
50m: 34.25
100m: 1:15.10
(40.85)
9 Ednand Zeneli Helsingborgs Simsällskap +0.73 295 1:15.42 +9.64
Entry time: 1:17.94 (-2.52)
50m: 35.54
100m: 1:15.42
(39.88)
Grenen officiell:  2021-09-05 09:24:33
Gren 4, 100m Medley Herrar 17-99 år - Försök
Sponsor: Timecenter AB
1:02.66 Gunnar Widerberg SK Laxen (SWE) 2019-08-24
1:02.06 Wilmer Ingvarsson Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:06.79 Joel Nilsson Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:19.58 Aaron Hullegård SK Laxen (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oskar Hoff Landskrona Simsällskap +0.71 569 1:00.63 QA
Entry time: 55.73 (+4.90)
50m: 28.95
100m: 1:00.63
(31.68)
2 William Lundblad Helsingborgs Simsällskap +0.66 560 1:00.95 +0.32 QA
Entry time: 1:01.37 (-0.42)
50m: 28.95
100m: 1:00.95
(32.00)
3 Valentin Alberge Klippans Simsällskap +0.69 502 1:03.21 +2.58 QA
Entry time: 1:06.13 (-2.92)
50m: 28.31
100m: 1:03.21
(34.90)
4 Alvin Eriksson Växjö Simsällskap +0.62 501 1:03.27 +2.64 QA
Entry time: 1:00.82 (+2.45)
50m: 29.82
100m: 1:03.27
(33.45)
5 Gustaf Stokholm Helsingborgs Simsällskap +0.59 499 1:03.35 +2.72 QA
Entry time: 1:03.80 (-0.45)
50m: 28.46
100m: 1:03.35
(34.89)
6 Noah Malmgren Helsingborgs Simsällskap +0.64 489 1:03.77 +3.14 QA
Entry time: 1:04.15 (-0.38)
50m: 29.20
100m: 1:03.77
(34.57)
7 Henning Cederlund Helsingborgs Simsällskap +0.69 486 1:03.92 +3.29 QA
Entry time: 1:02.98 (+0.94)
50m: 29.65
100m: 1:03.92
(34.27)
8 Emanuel Tidåsen Växjö Simsällskap +0.62 483 1:04.02 +3.39 QA
Entry time: 1:03.17 (+0.85)
50m: 27.98
100m: 1:04.02
(36.04)
9 Marcus Skog Klippans Simsällskap +0.76 408 1:07.75 +7.12
Entry time: 1:05.19 (+2.56)
50m: 31.37
100m: 1:07.75
(36.38)
10 Hugo Hermansson Växjö Simsällskap +0.69 401 1:08.13 +7.50
Entry time: 1:07.20 (+0.93)
50m: 32.79
100m: 1:08.13
(35.34)
11 Noa Rydén Ängelholms Simsällskap +0.73 357 1:10.83 +10.20
Entry time: 1:11.36 (-0.53)
50m: 31.43
100m: 1:10.83
(39.40)
12 Casper Aadli Klippans Simsällskap +0.66 345 1:11.60 +10.97
Entry time: 1:12.46 (-0.86)
50m: 31.95
100m: 1:11.60
(39.65)
Grenen officiell:  2021-09-05 09:24:33
2021-09-05 10:21:51 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Rönneracet 2021
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 4, 100m Medley Herrar 12 och yngre - Final
Sponsor: Timecenter AB
56.39 Oskar Hoff 1998 Vattnets Hus (SWE) 2021-09-05
1:02.06 Wilmer Ingvarsson Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:06.79 Joel Nilsson Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:19.58 Aaron Hullegård SK Laxen (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jack Rönndahl Helsingborgs Simsällskap +0.80 222 1:22.93
Entry time: 1:20.70 (+2.23)
50m: 38.05
100m: 1:22.93
(44.88)
2 Liam Andersson Landskrona Simsällskap +0.46 185 1:28.07 +5.14
Entry time: 1:28.91 (-0.84)
50m: 40.74
100m: 1:28.07
(47.33)
3 Elton Losvall Helsingborgs Simsällskap +0.67 136 1:37.60 +14.67
Entry time: 1:36.16 (+1.44)
50m: 45.01
100m: 1:37.60
(52.59)
- Ishak Hadzimahovic Simklubben Hajen +0.72 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-05 15:10:12
Gren 4, 100m Medley Herrar 13-14 år - Final
Sponsor: Timecenter AB
56.39 Oskar Hoff 1998 Vattnets Hus (SWE) 2021-09-05
1:02.06 Wilmer Ingvarsson Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:06.79 Joel Nilsson Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:19.58 Aaron Hullegård SK Laxen (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noel Ardenvik Helsingborgs Simsällskap +0.70 339 1:12.05
Entry time: 1:12.13 (-0.08)
50m: 34.88
100m: 1:12.05
(37.17)
2 Viljamas  Aniulis Klippans Simsällskap +0.56 337 1:12.18 +0.13
Entry time: 1:12.24 (-0.06)
50m: 35.46
100m: 1:12.18
(36.72)
3 Wille Zetterström Helsingborgs Simsällskap +0.69 287 1:16.19 +4.14
Entry time: 1:14.39 (+1.80)
50m: 35.17
100m: 1:16.19
(41.02)
4 Ludvig Bartolek Helsingborgs Simsällskap +0.63 267 1:18.05 +6.00
Entry time: 1:16.03 (+2.02)
50m: 35.33
100m: 1:18.05
(42.72)
5 Elliot Sandberg Helsingborgs Simsällskap +0.63 237 1:21.21 +9.16
Entry time: 1:18.60 (+2.61)
50m: 37.93
100m: 1:21.21
(43.28)
6 Elias Ljung Höganäs Simsällskap +0.78 233 1:21.58 +9.53
Entry time: 1:18.46 (+3.12)
50m: 38.14
100m: 1:21.58
(43.44)
7 Maximus Löfberg Kappsimningsklubben Karpen +0.82 203 1:25.42 +13.37
Entry time: 1:25.48 (-0.06)
50m: 38.49
100m: 1:25.42
(46.93)
- Arild Julku Höganäs Simsällskap +0.64 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-05 15:10:12
Gren 4, 100m Medley Herrar 15-16 år - Final
Sponsor: Timecenter AB
56.39 Oskar Hoff 1998 Vattnets Hus (SWE) 2021-09-05
1:02.06 Wilmer Ingvarsson Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:06.79 Joel Nilsson Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:19.58 Aaron Hullegård SK Laxen (SWE) 2019-08-24
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Hoff Landskrona Simsällskap +0.67 474 1:04.45
Entry time: 1:05.78 (-1.33)
50m: 29.34
100m: 1:04.45
(35.11)
2 Emil Flodmark Ängelholms Simsällskap +0.65 447 1:05.73 +1.28
Entry time: 1:07.55 (-1.82)
50m: 30.15
100m: 1:05.73
(35.58)
3 Stefan Kovacevic Helsingborgs Simsällskap +0.72 404 1:07.95 +3.50
Entry time: 1:08.92 (-0.97)
50m: 31.89
100m: 1:07.95
(36.06)
4 Albin Windahl Klippans Simsällskap +0.63 353 1:11.06 +6.61
Entry time: 1:11.91 (-0.85)
50m: 32.29
100m: 1:11.06
(38.77)
5 Anton Persson Kappsimningsklubben Karpen +0.66 329 1:12.79 +8.34
Entry time: 1:11.94 (+0.85)
50m: 32.31
100m: 1:12.79
(40.48)
6 Arvid Bjurling Höganäs Simsällskap +0.81 328 1:12.85 +8.40
Entry time: 1:12.82 (+0.03)
50m: 33.15
100m: 1:12.85
(39.70)
7 Jonathan Gustafsson Ängelholms Simsällskap +0.83 307 1:14.45 +10.00
Entry time: 1:15.10 (-0.65)
50m: 34.00
100m: 1:14.45
(40.45)
8 Dennis Henriksson Landskrona Simsällskap +0.74 288 1:16.09 +11.64
Entry time: 1:14.99 (+1.10)
50m: 33.52
100m: 1:16.09
(42.57)
Grenen officiell:  2021-09-05 15:10:12
Gren 4, 100m Medley Herrar 17-99 år - Final
Sponsor: Timecenter AB
56.39 Oskar Hoff 1998 Vattnets Hus (SWE) 2021-09-05
1:02.06 Wilmer Ingvarsson Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:06.79 Joel Nilsson Ängelholms SS (SWE) 2019-08-24
1:19.58 Aaron Hullegård SK Laxen (SWE) 2019-08-24
Plac Namn