Tulokset Vest Ã…rgangsmesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Afsnit 1
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 26 juni 2021 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2021 |
Løb 2, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 766 | 30.15 | 1:04.86 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:21.51 | |||||||||
2 | Halle West | 2008 | 659 | 31.94 | 1:08.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 541 | 33.21 | 1:12.85 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.07 | |||||||||
4 | Signe Christensen | 2008 | 533 | 34.19 | 1:13.19 | |||||
Kolding SK | 1:16.56 | |||||||||
5 | Lotta Træger | 2008 | 511 | 34.73 | 1:14.26 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:52.38 | |||||||||
6 | Freja Jørgensen | 2008 | 479 | 34.43 | 1:15.85 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.42 | |||||||||
7 | Julie Olsen | 2008 | 465 | 34.32 | 1:16.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.03 | |||||||||
8 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 450 | 33.77 | 1:17.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.40 | |||||||||
9 | Lea Skjærris Lund | 2008 | 422 | 34.72 | 1:19.10 | |||||
Swim Team Neptun | 1:35.48 | |||||||||
10 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 419 | 34.51 | 1:19.33 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.94 | |||||||||
11 | Sofie Bak | 2008 | 413 | 35.56 | 1:19.68 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:24.50 | |||||||||
12 | Maja Sloth | 2008 | 386 | 37.70 | 1:21.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:34.12 | |||||||||
13 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 376 | 36.39 | 1:22.23 | |||||
Frem Odense | 1:19.66 | |||||||||
14 | Anne Stæhr | 2008 | 374 | 38.54 | 1:22.38 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
15 | Frederikke Novin | 2008 | 372 | 37.43 | 1:22.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.50 | |||||||||
16 | Nicoline Aa Høeg | 2008 | 366 | 37.11 | 1:22.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.46 | |||||||||
17 | Nadia Bager | 2008 | 343 | 38.76 | 1:24.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:26.96 | |||||||||
18 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 339 | 39.43 | 1:25.08 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:29.50 | |||||||||
19 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 338 | 38.99 | 1:25.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.04 | |||||||||
20 | Mathilde Søe | 2008 | 332 | 39.24 | 1:25.67 | |||||
DeltaSwim | 1:44.83 | |||||||||
21 | Rosa Crone | 2008 | 330 | 38.03 | 1:25.85 | |||||
Lyseng IF | 1:28.74 | |||||||||
22 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 330 | 38.44 | 1:25.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:30.37 | |||||||||
23 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 328 | 36.78 | 1:26.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:35.81 | |||||||||
24 | Lærke Svenstrup | 2008 | 323 | 40.85 | 1:26.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Harmoni Lang | 2008 | 319 | 39.80 | 1:26.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 318 | 39.74 | 1:26.90 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.43 | |||||||||
27 | Carlijn Loeven | 2008 | 316 | 38.48 | 1:27.15 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:33.74 | |||||||||
28 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | 313 | 39.54 | 1:27.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.39 | |||||||||
29 | Iben Thomasen | 2008 | 303 | 40.58 | 1:28.30 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:35.98 | |||||||||
30 | Freja Brandt-Larsen | 2008 | 302 | 40.92 | 1:28.42 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:39.40 | |||||||||
31 | Andrea Wagner | 2008 | 296 | 41.10 | 1:28.99 | |||||
H2Odense | 1:25.54 | |||||||||
32 | Sofie Callsen | 2008 | 269 | 41.09 | 1:31.96 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
33 | Laura Norup | 2008 | 262 | 41.93 | 1:32.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:42.80 | |||||||||
34 | Anna Katrine Willems | 2008 | 259 | 39.06 | 1:33.06 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:53.34 | |||||||||
35 | Sille Augustesen | 2008 | 258 | 38.86 | 1:33.15 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
36 | Caroline K. Sørensen | 2008 | 255 | 40.67 | 1:33.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:39.43 | |||||||||
37 | Sille Grønfeldt | 2008 | 255 | 41.16 | 1:33.61 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.76 | |||||||||
38 | Alberte Andersen | 2008 | 254 | 42.28 | 1:33.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.42 | |||||||||
39 | Alissa Stegenborg | 2008 | 240 | 41.94 | 1:35.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:32.57 | |||||||||
40 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | 226 | 43.70 | 1:37.46 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
41 | Victoria Krabbe | 2008 | 224 | 44.00 | 1:37.71 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Silje Kjær Routhe | 2008 | Akut syg | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 juni 2021 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:05 |