Tulokset Vest Ã…rgangsmesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 27 juni 2021 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2021 |
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristiane Frøslev | 2007 | 720 | 30.69 | 1:06.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.29 | |||||||||
2 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | 632 | 31.61 | 1:09.18 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:11.71 | |||||||||
3 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | 610 | 31.54 | 1:09.97 | |||||
Lyseng IF | 1:12.11 | |||||||||
4 | Livia Weidick Frische | 2007 | 564 | 32.25 | 1:11.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.38 | |||||||||
5 | Millie Møller | 2007 | 560 | 32.57 | 1:12.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
6 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 549 | 31.90 | 1:12.47 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.91 | |||||||||
7 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 547 | 33.42 | 1:12.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.20 | |||||||||
8 | Therese Baird | 2007 | 525 | 34.21 | 1:13.55 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.04 | |||||||||
9 | Johanne Schleimann | 2007 | 518 | 31.92 | 1:13.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.73 | |||||||||
10 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | 514 | 34.01 | 1:14.11 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.01 | |||||||||
11 | Emilie Pedersen | 2007 | 499 | 34.04 | 1:14.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.93 | |||||||||
12 | Julie Ravn Holst | 2007 | 497 | 34.15 | 1:14.95 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. | 1:20.59 | |||||||||
13 | Signe Jensen | 2007 | 495 | 33.62 | 1:15.05 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:14.76 | |||||||||
14 | Isabella Nørgaard | 2007 | 491 | 33.55 | 1:15.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:33.02 | |||||||||
15 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 490 | 34.07 | 1:15.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.82 | |||||||||
16 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 481 | 33.60 | 1:15.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.89 | |||||||||
17 | Malou Callisen | 2007 | 467 | 34.67 | 1:16.49 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:29.61 | |||||||||
18 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 463 | 35.13 | 1:16.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.17 | |||||||||
19 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 450 | 34.75 | 1:17.43 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:29.90 | |||||||||
20 | Frida Damm Thorsell | 2007 | 442 | 35.29 | 1:17.90 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.60 | |||||||||
21 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 442 | 35.51 | 1:17.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.99 | |||||||||
22 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 441 | 34.70 | 1:17.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.73 | |||||||||
23 | Lærke Jervelund | 2007 | 439 | 35.23 | 1:18.08 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sofia Gad | 2007 | 435 | 35.04 | 1:18.34 | |||||
Lyseng IF | 1:27.98 | |||||||||
25 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 433 | 36.13 | 1:18.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:27.39 | |||||||||
26 | Lærke Kristensen | 2007 | 420 | 38.17 | 1:19.25 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:23.93 | |||||||||
27 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 407 | 35.95 | 1:20.11 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.10 | |||||||||
28 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 405 | 36.21 | 1:20.23 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:16.04 | |||||||||
29 | Andrea Skjelmose | 2007 | 398 | 36.60 | 1:20.70 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.63 | |||||||||
30 | Julie Norman Ramer | 2007 | 395 | 35.71 | 1:20.91 | |||||
Lyseng IF | 1:35.58 | |||||||||
31 | Emilie Winum Andersen | 2007 | 386 | 35.99 | 1:21.54 | |||||
Lyseng IF | 1:33.24 | |||||||||
32 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 385 | 37.39 | 1:21.60 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.97 | |||||||||
33 | Lise Ingeborg Christiansen | 2007 | 383 | 35.65 | 1:21.70 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:27.01 | |||||||||
34 | Paula Lindberg | 2007 | 381 | 36.65 | 1:21.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.17 | |||||||||
35 | Ane Walmar | 2007 | 375 | 35.95 | 1:22.28 | |||||
Swim Team Neptun | 1:32.73 | |||||||||
36 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 369 | 37.60 | 1:22.70 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:34.91 | |||||||||
37 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 354 | 37.86 | 1:23.85 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.07 | |||||||||
38 | Astrid O. Thomassen | 2007 | 338 | 38.78 | 1:25.18 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:37.21 | |||||||||
39 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 308 | 39.52 | 1:27.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.47 | |||||||||
40 | Nanna Højstrøm | 2007 | 302 | 39.64 | 1:28.42 | |||||
Kolding SK | 1:25.95 | |||||||||
41 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | 295 | 39.21 | 1:29.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
42 | Sarah Lyse Søe | 2007 | 272 | 39.82 | 1:31.61 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:39.48 | |||||||||
43 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | 271 | 39.70 | 1:31.72 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:32.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 juni 2021 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:05 |