2021-08-02   18:44:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Gentofte Internt stævne Jr/Sr & MS2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 1, 25m Butterfly Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub 18.77
Entry time: 25.00 (-6.23)
2 Christian Pagano 2011 Gentofte Svømme Klub 20.48 +1.71
Entry time: 25.00 (-4.52)
3 Hannibal Bjerregaard-Knudsen 2010 Gentofte Svømme Klub 21.44 +2.67
Entry time: 25.00 (-3.56)
4 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub 21.62 +2.85
Entry time: 25.00 (-3.38)
5 Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub 22.73 +3.96
Entry time: 25.00 (-2.27)
6 Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub 23.11 +4.34
Entry time: 25.00 (-1.89)
7 Carl Emil Mainz Rode 2010 Gentofte Svømme Klub 24.10 +5.33
Entry time: 25.00 (-0.90)
8 Cristiano Baiutti 2010 Gentofte Svømme Klub 28.49 +9.72
Entry time: 25.00 (+3.49)
9 Alexander Reiter 2010 Gentofte Svømme Klub 30.49 +11.72
Entry time: 25.00 (+5.49)
- Jonathan Samuel Heskia 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
- Samuel Gutman 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
Event official at: 06-06-2021 17:14:33
06-06-2021 17:14.43 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 2, 25m Butterfly Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Mindegaard 2011 Gentofte Svømme Klub 20.26
Entry time: 25.00 (-4.74)
2 Marni Paloma Ha 2011 Gentofte Svømme Klub 20.77 +0.51
Entry time: 25.00 (-4.23)
3 Dina Darabifar 2009 Gentofte Svømme Klub 21.12 +0.86
Entry time: 25.00 (-3.88)
4 Emilie Sofie Engel 2011 Gentofte Svømme Klub 22.10 +1.84
Entry time: 25.00 (-2.90)
5 Summer Jorgensen 2011 Gentofte Svømme Klub 22.88 +2.62
Entry time: 25.00 (-2.12)
6 Augusta Lindhardt Delbing 2011 Gentofte Svømme Klub 24.42 +4.16
Entry time: 25.00 (-0.58)
7 Sally Skovbjerg 2010 Gentofte Svømme Klub 24.61 +4.35
Entry time: 40.55 (-15.94)
8 Lilia Castelli 2012 Gentofte Svømme Klub 24.66 +4.40
Entry time: 25.00 (-0.34)
9 Ella Maria Schønnemann 2011 Gentofte Svømme Klub 25.76 +5.50
Entry time: 25.00 (+0.76)
10 Agnes Kølle Frøjk 2011 Gentofte Svømme Klub 27.48 +7.22
Entry time: 25.00 (+2.48)
11 Vigga Mai Ring Norup 2011 Gentofte Svømme Klub 27.51 +7.25
Entry time: 25.00 (+2.51)
- Luisa Højbjerg 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
- Mille Kjærsgaard 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
Event official at: 06-06-2021 17:15:20
06-06-2021 17:15.33 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub 44.11
Entry time: 52.50 (-8.39)
2 Hannibal Bjerregaard-Knudsen 2010 Gentofte Svømme Klub 46.09 +1.98
Entry time: 55.49 (-9.40)
3 Christian Pagano 2011 Gentofte Svømme Klub 46.24 +2.13
Entry time: 55.00 (-8.76)
4 Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub 48.00 +3.89
Entry time: 53.86 (-5.86)
5 Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub 49.75 +5.64
Entry time: 1:00.26 (-10.51)
6 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub 50.72 +6.61
Entry time: 55.00 (-4.28)
7 Carl Emil Mainz Rode 2010 Gentofte Svømme Klub 50.98 +6.87
Entry time: 55.00 (-4.02)
8 Cristiano Baiutti 2010 Gentofte Svømme Klub 55.38 +11.27
Entry time: 55.00 (+0.38)
9 Alexander Reiter 2010 Gentofte Svømme Klub 1:01.11 +17.00
Entry time: 1:17.51 (-16.40)
- Jonathan Samuel Heskia 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
- Samuel Gutman 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
Event official at: 06-06-2021 17:15:38
06-06-2021 17:15.42 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marni Paloma Ha 2011 Gentofte Svømme Klub 45.50
Entry time: 49.48 (-3.98)
2 Anna Mindegaard 2011 Gentofte Svømme Klub 48.01 +2.51
Entry time: 50.36 (-2.35)
3 Dina Darabifar 2009 Gentofte Svømme Klub 48.32 +2.82
Entry time: 55.00 (-6.68)
4 Summer Jorgensen 2011 Gentofte Svømme Klub 52.62 +7.12
Entry time: 56.43 (-3.81)
5 Ella Maria Schønnemann 2011 Gentofte Svømme Klub 52.72 +7.22
Entry time: 55.00 (-2.28)
6 Sally Skovbjerg 2010 Gentofte Svømme Klub 53.24 +7.74
Entry time: 56.65 (-3.41)
7 Emilie Sofie Engel 2011 Gentofte Svømme Klub 53.99 +8.49
Entry time: 55.00 (-1.01)
8 Lilia Castelli 2012 Gentofte Svømme Klub 54.11 +8.61
Entry time: 55.00 (-0.89)
9 Augusta Lindhardt Delbing 2011 Gentofte Svømme Klub 55.18 +9.68
Entry time: 58.05 (-2.87)
10 Vigga Mai Ring Norup 2011 Gentofte Svømme Klub 58.59 +13.09
Entry time: 55.00 (+3.59)
11 Agnes Kølle Frøjk 2011 Gentofte Svømme Klub 1:05.85 +20.35
Entry time: 55.00 (+10.85)
- Luisa Højbjerg 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
- Mille Kjærsgaard 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
Event official at: 06-06-2021 17:16:07
06-06-2021 17:16.11 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub 1:26.10
Entry time: 1:40.00 (-13.90)
100m: 1:26.10
(1:26.10)
2 Hannibal Bjerregaard-Knudsen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:26.65 +0.55
Entry time: 1:29.61 (-2.96)
100m: 1:26.65
(1:26.65)
3 Christian Pagano 2011 Gentofte Svømme Klub 1:28.19 +2.09
Entry time: 1:34.81 (-6.62)
100m: 1:28.19
(1:28.19)
4 Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub 1:37.40 +11.30
Entry time: 1:42.20 (-4.80)
100m: 1:37.40
(1:37.40)
5 Carl Emil Mainz Rode 2010 Gentofte Svømme Klub 1:38.60 +12.50
Entry time: 1:53.69 (-15.09)
100m: 1:38.60
(1:38.60)
6 Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub 1:41.33 +15.23
Entry time: 1:52.89 (-11.56)
100m: 1:41.33
(1:41.33)
7 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub 1:41.66 +15.56
Entry time: 1:55.00 (-13.34)
100m: 1:41.66
(1:41.66)
8 Cristiano Baiutti 2010 Gentofte Svømme Klub 1:51.54 +25.44
Entry time: 1:55.00 (-3.46)
100m: 1:51.54
(1:51.54)
9 Alexander Reiter 2010 Gentofte Svømme Klub 2:01.32 +35.22
Entry time: 2:06.29 (-4.97)
100m: 2:01.32
(2:01.32)
- Samuel Gutman 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
- Jonathan Samuel Heskia 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
Event official at: 06-06-2021 17:16:17
06-06-2021 17:16.22 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 6, 100m Frisvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Mindegaard 2011 Gentofte Svømme Klub 1:31.44
Entry time: 1:38.07 (-6.63)
100m: 1:31.44
(1:31.44)
2 Marni Paloma Ha 2011 Gentofte Svømme Klub 1:35.67 +4.23
Entry time: 1:39.00 (-3.33)
100m: 1:35.67
(1:35.67)
3 Summer Jorgensen 2011 Gentofte Svømme Klub 1:36.58 +5.14
Entry time: 1:42.80 (-6.22)
100m: 1:36.58
(1:36.58)
4 Dina Darabifar 2009 Gentofte Svømme Klub 1:42.31 +10.87
Entry time: 1:55.00 (-12.69)
100m: 1:42.31
(1:42.31)
5 Emilie Sofie Engel 2011 Gentofte Svømme Klub 1:42.60 +11.16
Entry time: 1:55.00 (-12.40)
100m: 1:42.60
(1:42.60)
6 Augusta Lindhardt Delbing 2011 Gentofte Svømme Klub 1:45.65 +14.21
Entry time: 1:55.00 (-9.35)
100m: 1:45.65
(1:45.65)
7 Sally Skovbjerg 2010 Gentofte Svømme Klub 1:51.01 +19.57
Entry time: 1:58.14 (-7.13)
100m: 1:51.01
(1:51.01)
8 Lilia Castelli 2012 Gentofte Svømme Klub 1:51.72 +20.28
Entry time: 1:54.03 (-2.31)
100m: 1:51.72
(1:51.72)
9 Ella Maria Schønnemann 2011 Gentofte Svømme Klub 1:52.61 +21.17
Entry time: 1:55.00 (-2.39)
100m: 1:52.61
(1:52.61)
10 Vigga Mai Ring Norup 2011 Gentofte Svømme Klub 1:53.20 +21.76
Entry time: 1:55.00 (-1.80)
100m: 1:53.20
(1:53.20)
- Agnes Kølle Frøjk 2011 Gentofte Svømme Klub DNF stoppede v. 25m
- Luisa Højbjerg 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
- Mille Kjærsgaard 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
Event official at: 06-06-2021 17:16:28
06-06-2021 17:16.31 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub 2:30.61
Entry time: 2:30.40 (+0.21)
100m: 34.91
(34.91)
200m: 2:30.61
(2:30.61)
2 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 2:42.75 +12.14
Entry time: 2:35.96 (+6.79)
100m: 37.04
(37.04)
200m: 2:42.75
(2:42.75)
Event official at: 06-06-2021 18:07:09
06-06-2021 18:07.19 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Rybak-Andersen 2005 Gentofte Svømme Klub 2:08.12
Entry time: 2:08.56 (-0.44)
200m: 2:08.12
(2:08.12)
Event official at: 06-06-2021 18:07:26
06-06-2021 18:07.37 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 10, 200m Frisvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub 2:01.54
Entry time: 2:03.79 (-2.25)
100m: 28.26
(28.26)
200m: 2:01.54
(2:01.54)
2 Alba Mantoni 2006 Gentofte Svømme Klub 2:09.62 +8.08
Entry time: 2:22.24 (-12.62)
100m: 30.33
(30.33)
200m: 2:09.62
(2:09.62)
3 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub 2:22.67 +21.13
Entry time: 2:24.86 (-2.19)
100m: 31.63
(31.63)
200m: 2:22.67
(2:22.67)
Event official at: 06-06-2021 18:07:43
06-06-2021 18:07.57 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 11, 100m Butterfly Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Tomas Stensballe Larsen 2000 Gentofte Svømme Klub 57.41
Entry time: 56.69 (+0.72)
100m: 57.41
(57.41)
2 David Johannes Dahl 2006 Gentofte Svømme Klub 1:05.92 +8.51
Entry time: 1:07.45 (-1.53)
100m: 1:05.92
(1:05.92)
3 Oswald Lindquist 2006 Gentofte Svømme Klub 1:09.25 +11.84
Entry time: 1:07.87 (+1.38)
100m: 1:09.25
(1:09.25)
4 Hannibal Wamberg 2006 Gentofte Svømme Klub 1:12.20 +14.79
Entry time: 1:16.06 (-3.86)
100m: 1:12.20
(1:12.20)
Event official at: 06-06-2021 18:08:05
06-06-2021 18:08.12 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 12, 100m Butterfly Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Carøe Helmark 2005 Gentofte Svømme Klub 1:02.06
Entry time: 1:00.63 (+1.43)
100m: 1:02.06
(1:02.06)
2 Amanda Da Silva B. Madsen 2005 Gentofte Svømme Klub 1:02.69 +0.63
Entry time: 1:03.10 (-0.41)
100m: 1:02.69
(1:02.69)
3 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 1:12.45 +10.39
Entry time: 1:11.44 (+1.01)
100m: 1:12.45
(1:12.45)
4 Stella Demuth Andersen 2006 Gentofte Svømme Klub 1:16.81 +14.75
Entry time: 1:14.30 (+2.51)
100m: 1:16.81
(1:16.81)
Event official at: 06-06-2021 18:08:39
06-06-2021 18:08.50 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Laurits Boserup 2005 Gentofte Svømme Klub 31.44
Entry time: 31.56 (-0.12)
2 Carl Emil Lundgaard 2005 Gentofte Svømme Klub 33.37 +1.93
Entry time: 34.74 (-1.37)
3 Hannibal Wamberg 2006 Gentofte Svømme Klub 37.99 +6.55
Entry time: 43.45 (-5.46)
Event official at: 06-06-2021 18:08:59
06-06-2021 18:09.08 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Toft 2004 Gentofte Svømme Klub 36.39
Entry time: 36.64 (-0.25)
2 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub 37.80 +1.41
Entry time: 35.85 (+1.95)
3 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub 38.83 +2.44
Entry time: 42.22 (-3.39)
Event official at: 06-06-2021 18:09:15
06-06-2021 18:09.22 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
06-06-2021 18:34.09 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 16, 200m Medley Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elisabeth Sabroe Ebbesen 2002 Gentofte Svømme Klub 2:13.14
Entry time: 2:11.98 (+1.16)
100m: 27.87
(27.87)
200m: 2:13.14
(2:13.14)
Event official at: 06-06-2021 18:09:36
06-06-2021 18:09.44 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Rybak-Andersen 2005 Gentofte Svømme Klub 1:04.13
Entry time: 1:02.38 (+1.75)
100m: 1:04.13
(1:04.13)
2 Oswald Lindquist 2006 Gentofte Svømme Klub 1:12.31 +8.18
Entry time: 1:13.54 (-1.23)
100m: 1:12.31
(1:12.31)
Event official at: 06-06-2021 18:29:37
06-06-2021 18:29.55 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub 1:10.85
Entry time: 1:10.23 (+0.62)
100m: 1:10.85
(1:10.85)
2 Clara Toft 2004 Gentofte Svømme Klub 1:11.47 +0.62
Entry time: 1:10.19 (+1.28)
100m: 1:11.47
(1:11.47)
3 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 1:17.86 +7.01
Entry time: 1:13.85 (+4.01)
100m: 1:17.86
(1:17.86)
Event official at: 06-06-2021 18:30:13
06-06-2021 18:30.15 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Schmidt 2005 Gentofte Svømme Klub 25.41
Entry time: 26.29 (-0.88)
2 David Johannes Dahl 2006 Gentofte Svømme Klub 27.94 +2.53
Entry time: 28.98 (-1.04)
3 Hannibal Wamberg 2006 Gentofte Svømme Klub 27.99 +2.58
Entry time: 29.36 (-1.37)
4 Oswald Lindquist 2006 Gentofte Svømme Klub 29.12 +3.71
Entry time: 27.93 (+1.19)
Event official at: 06-06-2021 18:30:32
06-06-2021 18:30.37 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 20, 50m Frisvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Heurlin Lunding 2006 Gentofte Svømme Klub 29.35
Entry time: 29.29 (+0.06)
2 Stella Demuth Andersen 2006 Gentofte Svømme Klub 29.66 +0.31
Entry time: 29.96 (-0.30)
Event official at: 06-06-2021 18:30:52
06-06-2021 18:31.00 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 21, 50m Butterfly Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 August Arup Neergaard 2005 Gentofte Svømme Klub 27.56
Entry time: 29.03 (-1.47)
Event official at: 06-06-2021 18:31:16
06-06-2021 18:31.19 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 22, 50m Butterfly Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Da Silva B. Madsen 2005 Gentofte Svømme Klub 28.78
Entry time: 28.08 (+0.70)
2 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub 30.20 +1.42
Entry time: 30.06 (+0.14)
3 Julie Heurlin Lunding 2006 Gentofte Svømme Klub 33.33 +4.55
Entry time: 33.39 (-0.06)
Event official at: 06-06-2021 18:31:29
06-06-2021 18:31.35 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Laurits Boserup 2005 Gentofte Svømme Klub 1:10.91
Entry time: 1:10.42 (+0.49)
100m: 1:10.91
(1:10.91)
2 Carl Emil Lundgaard 2005 Gentofte Svømme Klub 1:14.13 +3.22
Entry time: 1:14.68 (-0.55)
100m: 1:14.13
(1:14.13)
Event official at: 06-06-2021 18:59:42
06-06-2021 18:59.49 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub 1:06.94
Entry time: 1:06.73 (+0.21)
100m: 1:06.94
(1:06.94)
Event official at: 06-06-2021 18:59:32
06-06-2021 18:59.59 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 25, 100m Medley Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 David Johannes Dahl 2006 Gentofte Svømme Klub 1:06.52
Entry time: 1:08.45 (-1.93)
100m: 1:06.52
(1:06.52)
Event official at: 06-06-2021 19:00:04
06-06-2021 19:00.10 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 26, 100m Medley Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alba Mantoni 2006 Gentofte Svømme Klub 1:07.80
Entry time: 1:10.19 (-2.39)
100m: 1:07.80
(1:07.80)
2 Clara Toft 2004 Gentofte Svømme Klub 1:10.27 +2.47
Entry time: 1:08.74 (+1.53)
100m: 1:10.27
(1:10.27)
3 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 1:12.05 +4.25
Entry time: 1:12.29 (-0.24)
100m: 1:12.05
(1:12.05)
4 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub 1:12.73 +4.93
Entry time: 1:15.17 (-2.44)
100m: 1:12.73
(1:12.73)
Event official at: 06-06-2021 19:00:14
06-06-2021 19:00.17 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 27, 50m Rygsvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Bruun Strøbek 2001 Gentofte Svømme Klub 25.93
Entry time: 26.46 (-0.53)
2 Oscar Rybak-Andersen 2005 Gentofte Svømme Klub 30.21 +4.28
Entry time: 30.44 (-0.23)
3 Oswald Lindquist 2006 Gentofte Svømme Klub 34.37 +8.44
Entry time: 33.73 (+0.64)
Event official at: 06-06-2021 19:00:28
06-06-2021 19:00.31 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elisabeth Sabroe Ebbesen 2002 Gentofte Svømme Klub 28.33
Entry time: 29.61 (-1.28)
2 Cecilie Carøe Helmark 2005 Gentofte Svømme Klub 30.05 +1.72
Entry time: 30.39 (-0.34)
3 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub 33.36 +5.03
Entry time: 33.69 (-0.33)
4 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 34.66 +6.33
Entry time: 33.26 (+1.40)
Event official at: 06-06-2021 19:00:40
06-06-2021 19:00.46 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 August Arup Neergaard 2005 Gentofte Svømme Klub 55.72
Entry time: 56.14 (-0.42)
100m: 55.72
(55.72)
2 Hannibal Wamberg 2006 Gentofte Svømme Klub 1:01.56 +5.84
Entry time: 1:02.64 (-1.08)
100m: 1:01.56
(1:01.56)
Event official at: 06-06-2021 19:00:50
06-06-2021 19:00.58 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 30, 100m Frisvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub 1:04.60
Entry time: 1:06.95 (-2.35)
100m: 1:04.60
(1:04.60)
2 Stella Demuth Andersen 2006 Gentofte Svømme Klub 1:04.65 +0.05
Entry time: 1:03.38 (+1.27)
100m: 1:04.65
(1:04.65)
3 Julie Heurlin Lunding 2006 Gentofte Svømme Klub 1:05.49 +0.89
Entry time: 1:05.02 (+0.47)
100m: 1:05.49
(1:05.49)
4 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 1:11.33 +6.73
Entry time: 1:07.83 (+3.50)
100m: 1:11.33
(1:11.33)
Event official at: 06-06-2021 19:01:03
06-06-2021 19:01.06 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 31, 400m Frisvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Bruun Strøbek 2001 Gentofte Svømme Klub 3:56.85
Entry time: 3:57.59 (-0.74)
100m: 26.45
(26.45)
200m: 55.63
(55.63)
300m: 1:25.57
(1:25.57)
400m: 3:56.85
(3:56.85)
Event official at: 06-06-2021 18:05:53
06-06-2021 18:06.07 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Internt Jr Sr MS2
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
25m Stævne dato: 6. jun  2021 to 6. jun  2021
Løb 32, 200m Butterfly Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Schmidt 2005 Gentofte Svømme Klub 2:20.63
Entry time: 2:18.04 (+2.59)
100m: 29.55
(29.55)
200m: 2:20.63
(2:20.63)
Event official at: 06-06-2021 18:06:42
06-06-2021 18:06.58 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner