2021-08-02   18:35:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Stig Olsson & Eric Persson Memorial

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 lördag fm

Document
Resultat
Stig Olsson o Eric Persson Memorial
Plats: Lågedammsbadet Arrangör: Skånesim/Ringsjö SK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 29 maj 2021 till den 30 maj 2021
Gren 1, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 John Brolin 2002 Helsingborgs Simsällskap 713 52.50
50m: 25.10
100m: 52.50
(27.40)
2 William Lundblad 2004 Helsingborgs Simsällskap 659 53.88 +1.38
50m: 25.75
100m: 53.88
(28.13)
3 Oscar Elfers 2002 Helsingborgs Simsällskap 636 54.53 +2.03
50m: 26.61
100m: 54.53
(27.92)
4 Anton Witzell 2004 Simklubben Sydsim 590 55.93 +3.43
50m: 26.93
100m: 55.93
(29.00)
5 Bill Beckman 2005 Malmö Kappsimningsklubb 586 56.03 +3.53
50m: 27.10
100m: 56.03
(28.93)
6 Isaac Barrett 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 584 56.12 +3.62
50m: 26.76
100m: 56.12
(29.36)
6 Seth Nillund 2005 Malmö Kappsimningsklubb 584 56.12 +3.62
50m: 26.70
100m: 56.12
(29.42)
8 Dennie Halilovic 2002 Simklubben Sydsim 562 56.83 +4.33
50m: 27.27
100m: 56.83
(29.56)
9 Alan Jovic 2004 Helsingborgs Simsällskap 561 56.86 +4.36
50m: 26.54
100m: 56.86
(30.32)
10 Jonathan Palminger 2004 SK Triton 551 57.20 +4.70
50m: 26.74
100m: 57.20
(30.46)
11 Felix Rosenkvist 2004 Simklubben Sydsim 549 57.28 +4.78
50m: 27.57
100m: 57.28
(29.71)
12 Hugo Lennartsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb 548 57.29 +4.79
50m: 26.99
100m: 57.29
(30.30)
13 Axel Vaide 2005 Helsingborgs Simsällskap 547 57.34 +4.84
50m: 27.16
100m: 57.34
(30.18)
14 Alfred Rosberg 2003 Sjöbo Simsällskap 546 57.38 +4.88
50m: 27.60
100m: 57.38
(29.78)
15 Gabriel Olsson 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 531 57.92 +5.42
50m: 27.48
100m: 57.92
(30.44)
16 Hilding Hallberg 2005 Helsingborgs Simsällskap 527 58.04 +5.54
50m: 27.47
100m: 58.04
(30.57)
17 Ludvig Romare 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 520 58.33 +5.83
50m: 27.89
100m: 58.33
(30.44)
18 Hugo Vaide 2003 Helsingborgs Simsällskap 516 58.45 +5.95
50m: 27.66
100m: 58.45
(30.79)
19 Tomislav Corluka 2003 Kristianstads SLS 510 58.68 +6.18
50m: 27.81
100m: 58.68
(30.87)
20 Vincent Hua 2004 Ringsjö Simklubb 509 58.74 +6.24
50m: 27.71
100m: 58.74
(31.03)
21 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Malmö Kappsimningsklubb 509 58.75 +6.25
50m: 28.57
100m: 58.75
(30.18)
22 Melvin Carlsson 2005 Kristianstads SLS 507 58.82 +6.32
50m: 27.89
100m: 58.82
(30.93)
23 Liam Bech 2003 Simklubben Sydsim 502 59.00 +6.50
50m: 28.16
100m: 59.00
(30.84)
24 Erik Näsström 2006 Helsingborgs Simsällskap 501 59.03 +6.53
50m: 28.41
100m: 59.03
(30.62)
25 Felix Jönsson 2004 Kristianstads SLS 501 59.06 +6.56
50m: 27.91
100m: 59.06
(31.15)
26 Stefan Kovacevic 2006 Helsingborgs Simsällskap 490 59.48 +6.98
50m: 28.14
100m: 59.48
(31.34)
27 Jakob Strömland 2003 Malmö Kappsimningsklubb 486 59.66 +7.16
50m: 28.38
100m: 59.66
(31.28)
28 Anthon Huasson 2004 Ringsjö Simklubb 480 59.89 +7.39
50m: 27.65
100m: 59.89
(32.24)
29 Malte Ljunggren 2006 Kristianstads SLS 480 59.90 +7.40
50m: 28.14
100m: 59.90
(31.76)
30 Markus Rydgren 2003 Landskrona Simsällskap 476 1:00.04 +7.54
50m: 28.41
100m: 1:00.04
(31.63)
30 Oscar Nordström 2003 Kiviks Simklubb 476 1:00.04 +7.54
50m: 28.01
100m: 1:00.04
(32.03)
32 Carl Ewertz 2002 Malmö Kappsimningsklubb 475 1:00.11 +7.61
50m: 28.78
100m: 1:00.11
(31.33)
33 Gabriel Ekelund 2006 Kristianstads SLS 469 1:00.37 +7.87
50m: 28.64
100m: 1:00.37
(31.73)
34 Gabriel Agardh 2003 Simklubben Hajen 461 1:00.72 +8.22
50m: 27.76
100m: 1:00.72
(32.96)
35 Viktor Spoelstra 2004 Sjöbo Simsällskap 445 1:01.43 +8.93
50m: 28.98
100m: 1:01.43
(32.45)
36 Lucas Gyllenskiöld 2004 SK Triton 437 1:01.77 +9.27
50m: 29.50
100m: 1:01.77
(32.27)
37 Svante Vilhelmsson 2003 Malmö Kappsimningsklubb 431 1:02.07 +9.57
50m: 28.85
100m: 1:02.07
(33.22)
38 Zach Widstrand 2006 SK Triton 405 1:03.36 +10.86
50m: 29.33
100m: 1:03.36
(34.03)
39 Adam Malmquist 2006 Eslövs Simsällskap 394 1:03.96 +11.46
50m: 29.88
100m: 1:03.96
(34.08)
40 Melvin Andersson 2003 Simklubben Sydsim 392 1:04.06 +11.56
50m: 30.37
100m: 1:04.06
(33.69)
41 Felix Ferm 2005 Helsingborgs Simsällskap 392 1:04.07 +11.57
50m: 30.40
100m: 1:04.07
(33.67)
42 William Madsen 2006 SK Triton 392 1:04.09 +11.59
50m: 30.29
100m: 1:04.09
(33.80)
43 Oscar victor Mendes 2006 Ängelholms Simsällskap 388 1:04.28 +11.78
50m: 30.33
100m: 1:04.28
(33.95)
44 Jesper Franzén 2002 Simklubben Sydsim 387 1:04.35 +11.85
50m: 29.85
100m: 1:04.35
(34.50)
45 Noah Brylski 2008 Kristianstads SLS 380 1:04.74 +12.24
50m: 30.69
100m: 1:04.74
(34.05)
46 Anton Persson 2006 Kappsimningsklubben Karpen 375 1:05.02 +12.52
50m: 30.28
100m: 1:05.02
(34.74)
47 Erik Koch 2004 Simklubben Hajen 371 1:05.23 +12.73
50m: 30.28
100m: 1:05.23
(34.95)
48 Simon Frank 2007 Ystads Simsällskap 360 1:05.93 +13.43
50m: 30.40
100m: 1:05.93
(35.53)
49 Benjamin Huasson 2007 Ringsjö Simklubb 358 1:06.06 +13.56
50m: 30.85
100m: 1:06.06
(35.21)
50 Alexander Ljungdahl 2006 Ängelholms Simsällskap 324 1:08.27 +15.77
50m: 31.98
100m: 1:08.27
(36.29)
51 Kim Strunk 2007 Kristianstads SLS 312 1:09.12 +16.62
50m: 32.65
100m: 1:09.12
(36.47)
52 Thage Bergström 2007 Kristianstads SLS 269 1:12.58 +20.08
50m: 33.14
100m: 1:12.58
(39.44)
- Elias Berg 2005 Ängelholms Simsällskap DSQ
- Teo Cokalic 2006 Helsingborgs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-05-29 10:13:18
2021-05-29 10:15:07 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Skånes Simförbund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner