2021-05-09   08:34:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset JS-cup VI 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
JS-cup VI
Place: Organizer: Swimming Jyväskylä
Pool: 50m Competition Date: joulu 20, 2020 to joulu 20, 2020
Event 1, 50m Vapaauinti Naiset - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jenni Moisio 2002 Kampuksen Plaani 27.31
2 Martta Ruuska 2003 Swimming Jyväskylä 0.69 28.27 +0.96
3 Selma Soininen 1999 Kampuksen Plaani 0.59 28.65 +1.34
4 Ella Uusitalo 2003 Kampuksen Plaani 0.49 29.16 +1.85
5 Aada Tourunen 2004 Swimming Jyväskylä 30.92 +3.61
6 Saana Järvinen 2003 Kampuksen Plaani 30.94 +3.63
7 Anna Kajosmäki 2004 Swimming Jyväskylä 31.07 +3.76
8 Ilona Hjelt 2002 Kampuksen Plaani 0.74 31.34 +4.03
9 Noora Kuparinen 2004 Swimming Jyväskylä 0.55 31.54 +4.23
10 Minttu Huhtahaara 2005 Swimming Jyväskylä 0.46 33.26 +5.95
11 Oona Keula 2008 Swimming Jyväskylä 0.74 34.03 +6.72
12 Sinja-Minnea Riekko 2008 Swimming Jyväskylä 34.62 +7.31
13 Oosa Tourunen 2007 Swimming Jyväskylä 0.79 34.67 +7.36
14 Elsa Kähäri 2008 Swimming Jyväskylä 35.43 +8.12
15 Olivia Ojala 2008 Swimming Jyväskylä 0.69 36.55 +9.24
16 Elsa Salminen 2008 Swimming Jyväskylä 39.03 +11.72
17 Unna Tourunen 2010 Swimming Jyväskylä 39.95 +12.64
18 Johanna Marjatta Laine 2011 Swimming Jyväskylä 40.40 +13.09
19 Eeva Pirttimäki 2009 Swimming Jyväskylä 42.68 +15.37
20 Noela Salokangas 2008 Swimming Jyväskylä 42.72 +15.41
21 Lilja Eskelinen 2011 Swimming Jyväskylä 0.73 57.53 +30.22
Event official at: 20.12.2020 8:32:27
2020-12-20 08:32:34 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Swimming Jyväskylä
Document
Results
JS-cup VI
Place: Organizer: Swimming Jyväskylä
Pool: 50m Competition Date: joulu 20, 2020 to joulu 20, 2020
Event 2, 50m Vapaauinti Miehet - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anton Herrala 1993 TaTu Tampere 0.55 23.73
2 Miika Pentti 1997 Cetus Espoo 0.72 25.45 +1.72
3 Atte Mikael Lindholm 2001 Swimming Jyväskylä 0.63 25.49 +1.76
4 Antti Viilos 1989 Swimming Jyväskylä 0.74 26.25 +2.52
5 Arttu Venemies 2005 Swimming Jyväskylä 0.65 26.67 +2.94
6 Mikko Sihvo 2004 Swimming Jyväskylä 0.70 26.82 +3.09
7 Jani-Markus Sula 1999 Åbo Simklubb 0.68 27.41 +3.68
8 Aleksanteri Nissinen 2005 Kampuksen Plaani 28.09 +4.36
9 Väinö Niskanen 2004 Kampuksen Plaani 0.78 28.70 +4.97
10 Aleksi Metsäpelto 2006 Swimming Jyväskylä 0.68 28.88 +5.15
11 Veit Lerche 2005 Swimming Jyväskylä 29.27 +5.54
12 Pyry Laurikainen 2006 Swimming Jyväskylä 0.65 29.37 +5.64
13 Konsta Kohonen 2005 Swimming Jyväskylä 0.67 30.92 +7.19
14 Alexander Periainen 2007 Swimming Jyväskylä 0.64 35.36 +11.63
15 Markus Ronkainen 2007 Swimming Jyväskylä 0.84 35.80 +12.07
16 Aleksi Kaidesoja 1997 Swimming Jyväskylä 35.89 +12.16
17 Lauri Korppinen 2009 Swimming Jyväskylä 36.11 +12.38
18 Verneri Eronen 2002 Swimming Jyväskylä 0.73 36.57 +12.84
19 Joona Talvensaari 2009 Swimming Jyväskylä 37.39 +13.66
20 Otto Saukkonen 1997 Swimming Jyväskylä 0.97 38.36 +14.63
21 Joona Autiomäki 2009 Swimming Jyväskylä 0.83 39.62 +15.89
22 Maxim Loboda 2009 Swimming Jyväskylä 0.59 40.28 +16.55
23 Miro Huhtahaara 2008 Swimming Jyväskylä 0.56 42.13 +18.40
24 RIKU KUKKONEN 2010 Swimming Jyväskylä 42.47 +18.74
25 Ahti López-Lehto 2011 Swimming Jyväskylä 0.61 44.18 +20.45
26 Klaus Telakoski 2010 Swimming Jyväskylä 47.33 +23.60
27 Henrik Mikkonen 2010 Swimming Jyväskylä 50.87 +27.14
- Leevi Pirttimäki 2011 Kampuksen Plaani DSQ SW 4.4
Event official at: 20.12.2020 8:32:52
2020-12-20 08:32:58 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Swimming Jyväskylä
Document
Results
JS-cup VI
Place: Organizer: Swimming Jyväskylä
Pool: 50m Competition Date: joulu 20, 2020 to joulu 20, 2020
Event 3, 50m Rintauinti Naiset - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Niina Roiko-Jokela 2001 Swimming Jyväskylä 40.07
2 Anna Kajosmäki 2004 Swimming Jyväskylä 0.70 41.32 +1.25
3 Aada Tourunen 2004 Swimming Jyväskylä 0.70 43.35 +3.28
4 Noora Ruuskanen 2010 Swimming Jyväskylä 0.76 50.88 +10.81
5 Ella Puttonen 2008 Swimming Jyväskylä 0.58 52.56 +12.49
6 Elle Aaltonen 2010 Swimming Jyväskylä 0.80 55.67 +15.60
7 Cecilia Ojala 2010 Swimming Jyväskylä 0.77 56.88 +16.81
8 Saimi Kankainen 2006 Swimming Jyväskylä 59.37 +19.30
- Lotte Telakoski 2012 Swimming Jyväskylä DSQ SW 7.2
Event official at: 20.12.2020 8:36:54
2020-12-20 08:36:57 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Swimming Jyväskylä
Document
Results
JS-cup VI
Place: Organizer: Swimming Jyväskylä
Pool: 50m Competition Date: joulu 20, 2020 to joulu 20, 2020
Event 4, 50m Rintauinti Miehet - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Teemu Vuorela 1994 Swimming Jyväskylä 0.62 29.14
2 Miika Pentti 1997 Cetus Espoo 0.61 31.59 +2.45
3 Tapio Roiko-Jokela 1996 Swimming Jyväskylä 0.68 33.96 +4.82
4 Markus Veckman 2004 Swimming Jyväskylä 0.66 34.69 +5.55
5 Konsta Kohonen 2005 Swimming Jyväskylä 0.70 38.71 +9.57
6 Jussi Ilmari Laine 2008 Swimming Jyväskylä 0.71 44.74 +15.60
7 Aleksi Kukkola 2009 Swimming Jyväskylä 48.25 +19.11
8 Olli Ruuskanen 2008 Swimming Jyväskylä 0.46 49.80 +20.66
9 Mikael Myhkyrä 2006 Swimming Jyväskylä 50.18 +21.04
10 Eero Huuska 2010 Swimming Jyväskylä 0.51 55.51 +26.37
11 Maltti Lantela 2010 Swimming Jyväskylä 55.85 +26.71
12 Aleksi Kaidesoja 1997 Swimming Jyväskylä 57.54 +28.40
13 Eemil Räihä 2009 Swimming Jyväskylä 0.95 1:01.74 +32.60
14 Otto Saukkonen 1997 Swimming Jyväskylä 0.94 1:01.80 +32.66
15 Jalmari Mäkinen 2010 Swimming Jyväskylä 1:04.38 +35.24
- Robin Honko 2011 Swimming Jyväskylä 0.75 DSQ SW 7.2
Event official at: 20.12.2020 8:40:16
2020-12-20 08:40:20 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Swimming Jyväskylä
Document
Results
JS-cup VI
Place: Organizer: Swimming Jyväskylä
Pool: 50m Competition Date: joulu 20, 2020 to joulu 20, 2020
Event 5, 100m Perhosuinti Naiset - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jenni Moisio 2002 Kampuksen Plaani 1:05.58
50m: 30.25
100m: 1:05.58
(35.33)
2 Susanne Hirvonen 1997 Kampuksen Plaani 0.69 1:09.28 +3.70
50m: 29.73
100m: 1:09.28
(39.55)
3 Aada-Julia Laakso 2007 Kampuksen Plaani 1:20.71 +15.13
50m: 37.41
100m: 1:20.71
(43.30)
4 Anna Rantala 2006 Swimming Jyväskylä 1:20.92 +15.34
50m: 36.88
100m: 1:20.92
(44.04)
5 Emilia Isoviita 2007 Kampuksen Plaani 0.67 1:24.57 +18.99
50m: 33.92
100m: 1:24.57
(50.65)
6 Venla Hauvala 2007 Swimming Jyväskylä 1:24.88 +19.30
50m: 37.65
100m: 1:24.88
(47.23)
7 Isabel Kykyri 2008 Swimming Jyväskylä 1:26.36 +20.78
50m: 38.85
100m: 1:26.36
(47.51)
8 Noora Kuparinen 2004 Swimming Jyväskylä 0.64 1:27.16 +21.58
50m: 38.36
100m: 1:27.16
(48.80)
9 Minea Emilia Pursiainen 2008 Swimming Jyväskylä 0.85 1:31.49 +25.91
50m: 40.12
100m: 1:31.49
(51.37)
10 Nelli Kiho 2008 Swimming Jyväskylä 0.74 1:32.00 +26.42
50m: 41.77
100m: 1:32.00
(50.23)
- Sofia Räihä 2008 Swimming Jyväskylä 0.64 DSQ SW 4.4
Event official at: 20.12.2020 8:48:28
2020-12-20 08:48:32 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Swimming Jyväskylä
Document
Results
JS-cup VI
Place: Organizer: Swimming Jyväskylä
Pool: 50m Competition Date: joulu 20, 2020 to joulu 20, 2020
Event 6, 100m Perhosuinti Miehet - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jani-Markus Sula 1999 Åbo Simklubb 0.67 1:01.83
50m: 28.89
100m: 1:01.83
(32.94)
2 Veeti Veijonen 2001 Kampuksen Plaani 0.58 1:01.88 +0.05
50m: 28.29
100m: 1:01.88
(33.59)
3 Touko Riipinen 2004 Swimming Jyväskylä 0.65 1:03.36 +1.53
50m: 29.32
100m: 1:03.36
(34.04)
4 Mikko Sihvo 2004 Swimming Jyväskylä 0.73 1:07.08 +5.25
50m: 31.41
100m: 1:07.08
(35.67)
5 Niilo Suhonen 2004 Kampuksen Plaani 0.57 1:07.29 +5.46
50m: 31.33
100m: 1:07.29
(35.96)
6 Olli Elo 2002 Swimming Jyväskylä 0.62 1:09.61 +7.78
50m: 31.82
100m: 1:09.61
(37.79)
7 Väinö Niskanen 2004 Kampuksen Plaani 0.79 1:18.34 +16.51
50m: 34.44
100m: 1:18.34
(43.90)
8 Eelis Hietala 2007 Swimming Jyväskylä 0.52 1:18.43 +16.60
50m: 37.17
100m: 1:18.43
(41.26)
9 Onni Eronen 2006 Swimming Jyväskylä 0.45 1:18.46 +16.63
50m: 35.46
100m: 1:18.46
(43.00)
10 Peetu Kinnunen 2006 Swimming Jyväskylä 1:19.08 +17.25
50m: 34.94
100m: 1:19.08
(44.14)
11 Aaro Viitanen 2007 Swimming Jyväskylä 0.73 1:19.51 +17.68
50m: 37.00
100m: 1:19.51
(42.51)
12 Ruben Honko 2006 Swimming Jyväskylä 0.50 1:20.02 +18.19
50m: 36.18
100m: 1:20.02
(43.84)
13 Niilo Kankainen 2008 Swimming Jyväskylä 1:21.61 +19.78
50m: 36.37
100m: 1:21.61
(45.24)
14 Eelis Telakoski 2007 Swimming Jyväskylä 1:32.99 +31.16
50m: 39.17
100m: 1:32.99
(53.82)
15 Väinö Harvia 2007 Swimming Jyväskylä 0.74 1:33.31 +31.48
50m: 40.12
100m: 1:33.31
(53.19)
16 Aleksi Kaidesoja 1997 Swimming Jyväskylä 0.79 1:44.54 +42.71
50m: 40.34
100m: 1:44.54
(1:04.20)
17 Verneri Eronen 2002 Swimming Jyväskylä 1:54.53 +52.70
50m: 49.74
100m: 1:54.53
(1:04.79)
Event official at: 20.12.2020 8:59:11
2020-12-20 08:59:15 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Swimming Jyväskylä
Document
Results
JS-cup VI
Place: Organizer: Swimming Jyväskylä
Pool: 50m Competition Date: joulu 20, 2020 to joulu 20, 2020
Event 7, 200m Rintauinti Naiset - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mia Pentti 2002 Kampuksen Plaani 0.68 2:58.91
50m: 38.79
100m: 1:24.84
(46.05)
150m: 2:11.71
(46.87)
200m: 2:58.91
(47.20)
2 Meri Elo 2006 Swimming Jyväskylä 2:59.25 +0.34
50m: 41.28
100m: 1:27.04
(45.76)
150m: 2:12.72
(45.68)
200m: 2:59.25
(46.53)
3 Veera Laakkonen 2003 Kampuksen Plaani 3:06.60 +7.69
50m: 41.56
100m: 1:28.27
(46.71)
150m: 2:17.51
(49.24)
200m: 3:06.60
(49.09)
4 Anni-Maria Laakso 2003 Kampuksen Plaani 3:11.32 +12.41
50m: 40.95
100m: 1:28.25
(47.30)
150m: 2:18.71
(50.46)
200m: 3:11.32
(52.61)
5 Maria-Sofia Kajosmäki 2006 Swimming Jyväskylä 0.41 3:14.80 +15.89
50m: 44.04
100m: 1:32.60
(48.56)
150m: 2:23.31
(50.71)
200m: 3:14.80
(51.49)
6 Noela Salokangas 2008 Swimming Jyväskylä 3:59.77 +1:00.86
50m: 51.14
100m: 1:52.17
(1:01.03)
150m: 2:55.95
(1:03.78)
200m: 3:59.77
(1:03.82)
7 Unna Tourunen 2010 Swimming Jyväskylä 4:02.67 +1:03.76
50m: 55.91
100m: 1:57.78
(1:01.87)
150m: 3:00.44
(1:02.66)
200m: 4:02.67
(1:02.23)
8 Netta Raatikainen 2010 Swimming Jyväskylä 4:06.01 +1:07.10
50m: 54.02
100m: 1:58.07
(1:04.05)
150m: 3:01.65
(1:03.58)
200m: 4:06.01
(1:04.36)
9 Elsa Kähäri 2008 Swimming Jyväskylä 4:09.44 +1:10.53
50m: 54.49
100m: 1:58.01
(1:03.52)
150m: 3:03.34
(1:05.33)
200m: 4:09.44
(1:06.10)
10 Olivia Ojala 2008 Swimming Jyväskylä 4:10.50 +1:11.59
50m: 53.75
100m: 1:58.83
(1:05.08)
150m: 3:04.09
(1:05.26)
200m: 4:10.50
(1:06.41)
- Vieno Tikkanen 2007 Swimming Jyväskylä DSQ SW 4.4
- Johanna Marjatta Laine 2011 Swimming Jyväskylä DSQ SW 4.4
Event official at: 20.12.2020 8:59:57
2020-12-20 09:00:02 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Swimming Jyväskylä
Document
Results
JS-cup VI
Place: Organizer: Swimming Jyväskylä
Pool: 50m Competition Date: joulu 20, 2020 to joulu 20, 2020
Event 8, 200m Rintauinti Miehet - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Vilho Tikkanen 2005 Swimming Jyväskylä 0.52 2:42.52
50m: 35.01
100m: 1:16.33
(41.32)
150m: 1:59.36
(43.03)
200m: 2:42.52
(43.16)
2 Antti Viilos 1989 Swimming Jyväskylä 0.68 2:52.54 +10.02
50m: 37.80
100m: 1:21.80
(44.00)
150m: 2:07.19
(45.39)
200m: 2:52.54
(45.35)
3 Urho Ruuska 2009 Swimming Jyväskylä 0.38 3:25.43 +42.91
50m: 45.89
100m: 1:37.73
(51.84)
150m: 2:32.23
(54.50)
200m: 3:25.43
(53.20)
4 Jussi Ilmari Laine 2008 Swimming Jyväskylä 3:44.29 +1:01.77
50m: 50.06
100m: 1:49.49
(59.43)
150m: 2:48.52
(59.03)
200m: 3:44.29
(55.77)
5 Olli Ruuskanen 2008 Swimming Jyväskylä 3:47.87 +1:05.35
50m: 51.68
100m: 1:50.68
(59.00)
150m: 2:50.79
(1:00.11)
200m: 3:47.87
(57.08)
6 Mikael Myhkyrä 2006 Swimming Jyväskylä 3:48.79 +1:06.27
50m: 52.68
100m: 1:52.32
(59.64)
150m: 2:50.55
(58.23)
200m: 3:48.79
(58.24)
7 Joona Talvensaari 2009 Swimming Jyväskylä 4:16.49 +1:33.97
50m: 57.76
100m: 2:04.72
(1:06.96)
150m: 3:12.03
(1:07.31)
200m: 4:16.49
(1:04.46)
8 RIKU KUKKONEN 2010 Swimming Jyväskylä 4:19.68 +1:37.16
50m: 57.87
100m: 2:04.86
(1:06.99)
150m: 3:13.88
(1:09.02)
200m: 4:19.68
(1:05.80)
9 Miro Huhtahaara 2008 Swimming Jyväskylä 4:22.63 +1:40.11
50m: 1:01.63
100m: 2:07.06
(1:05.43)
150m: 3:18.82
(1:11.76)
200m: 4:22.63
(1:03.81)
10 Lauri Korppinen 2009 Swimming Jyväskylä 0.75 4:26.84 +1:44.32
50m: 1:00.54
100m: 2:08.98
(1:08.44)
150m: 3:17.63
(1:08.65)
200m: 4:26.84
(1:09.21)
11 Maxim Loboda 2009 Swimming Jyväskylä 4:31.72 +1:49.20
50m: 59.08
100m: 2:09.26
(1:10.18)
150m: 3:20.00
(1:10.74)
200m: 4:31.72
(1:11.72)
12 Aleksi Kaidesoja 1997 Swimming Jyväskylä 0.79 4:37.74 +1:55.22
50m: 58.09
100m: 2:08.17
(1:10.08)
150m: 3:23.15
(1:14.98)
200m: 4:37.74
(1:14.59)
13 Otto Saukkonen 1997 Swimming Jyväskylä 4:39.92 +1:57.40
50m: 1:02.93
100m: 2:14.62
(1:11.69)
150m: 3:26.36
(1:11.74)
200m: 4:39.92
(1:13.56)
14 Henrik Mikkonen 2010 Swimming Jyväskylä 4:52.83 +2:10.31
50m: 1:07.90
100m: 2:24.60
(1:16.70)
150m: 3:39.51
(1:14.91)
200m: 4:52.83
(1:13.32)
15 Ahti López-Lehto 2011 Swimming Jyväskylä 5:01.13 +2:18.61
50m: 1:12.11
100m: 2:27.63
(1:15.52)
150m: 3:43.94
(1:16.31)
200m: 5:01.13
(1:17.19)
- Pyry Laurikainen 2006 Swimming Jyväskylä DSQ SW 4.4
Event official at: 20.12.2020 9:21:33
2020-12-20 09:21:38 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Swimming Jyväskylä
Document
Results
JS-cup VI
Place: Organizer: Swimming Jyväskylä
Pool: 50m Competition Date: joulu 20, 2020 to joulu 20, 2020
Event 9, 100m Selkäuinti Naiset - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Selma Soininen 1999 Kampuksen Plaani 0.53 1:07.94
50m: 32.36
100m: 1:07.94
(35.58)
2 Minttu Huhtahaara 2005 Swimming Jyväskylä 0.74 1:27.25 +19.31
50m: 43.19
100m: 1:27.25
(44.06)
3 Oona Keula 2008 Swimming Jyväskylä 0.60 1:28.64 +20.70
50m: 43.73
100m: 1:28.64
(44.91)
4 Elsa Salminen 2008 Swimming Jyväskylä 0.70 1:41.78 +33.84
50m: 50.28
100m: 1:41.78
(51.50)
5 Netta Raatikainen 2010 Swimming Jyväskylä 0.59 1:51.52 +43.58
50m: 51.72
100m: 1:51.52
(59.80)
6 Eeva Pirttimäki 2009 Swimming Jyväskylä 0.75 1:56.71 +48.77
50m: 57.80
100m: 1:56.71
(58.91)
7 Saimi Kankainen 2006 Swimming Jyväskylä 0.65 1:58.26 +50.32
50m: 58.14
100m: 1:58.26
(1:00.12)
Event official at: 20.12.2020 9:21:58
2020-12-20 09:22:11 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Swimming Jyväskylä
Document
Results
JS-cup VI
Place: Organizer: Swimming Jyväskylä
Pool: 50m Competition Date: joulu 20, 2020 to joulu 20, 2020
Event 10, 100m Selkäuinti Miehet - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Arttu Venemies 2005 Swimming Jyväskylä 0.63 1:09.29
50m: 33.55
100m: 1:09.29
(35.74)
2 Niilo Suhonen 2004 Kampuksen Plaani 0.64 1:14.84 +5.55
50m: 36.34
100m: 1:14.84
(38.50)
3 Aleksanteri Nissinen 2005 Kampuksen Plaani 0.61 1:18.66 +9.37
50m: 35.94
100m: 1:18.66
(42.72)
4 Urho Ruuska 2009 Swimming Jyväskylä 0.56 1:27.09 +17.80
50m: 42.75
100m: 1:27.09
(44.34)
5 Alexander Periainen 2007 Swimming Jyväskylä 0.89 1:36.40 +27.11
50m: 47.24
100m: 1:36.40
(49.16)
6 Otto Saukkonen 1997 Swimming Jyväskylä 0.90 1:51.89 +42.60
50m: 52.99
100m: 1:51.89
(58.90)
7 Sisu Hietala 2009 Swimming Jyväskylä 0.59 1:58.25 +48.96
50m: 55.92
100m: 1:58.25
(1:02.33)
- Alex Laitiainen 2005 Swimming Jyväskylä 0.40 DSQ SW 4.4
Event official at: 20.12.2020 9:23:52
2020-12-20 09:23:55 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Swimming Jyväskylä
Document
Results
JS-cup VI
Place: Organizer: Swimming Jyväskylä
Pool: 50m Competition Date: joulu 20, 2020 to joulu 20, 2020
Event 11, 200m Vapaauinti Naiset - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Martta Ruuska 2003 Swimming Jyväskylä 2:15.07
50m: 30.60
100m: 1:04.53
(33.93)
150m: 1:39.67
(35.14)
200m: 2:15.07
(35.40)
2 Jessika Lampinen 2006 Kampuksen Plaani 0.69 2:24.71 +9.64
50m: 31.99
100m: 1:08.42
(36.43)
150m: 1:47.22
(38.80)
200m: 2:24.71
(37.49)
3 Niina Roiko-Jokela 2001 Swimming Jyväskylä 0.67 2:29.18 +14.11
50m: 33.73
100m: 1:10.77
(37.04)
150m: 1:49.98
(39.21)
200m: 2:29.18
(39.20)
4 Karoliina Hirvelä 2006 Kampuksen Plaani 0.72 2:30.45 +15.38
50m: 31.71
100m: 1:08.45
(36.74)
150m: 1:49.11
(40.66)
200m: 2:30.45
(41.34)
5 Anna Rantala 2006 Swimming Jyväskylä 2:30.53 +15.46
50m: 34.78
100m: 1:13.16
(38.38)
150m: 1:53.06
(39.90)
200m: 2:30.53
(37.47)
6 Venla Hauvala 2007 Swimming Jyväskylä 0.73 2:34.31 +19.24
50m: 35.44
100m: 1:14.87
(39.43)
150m: 1:54.69
(39.82)
200m: 2:34.31
(39.62)
7 Nelli Kiho 2008 Swimming Jyväskylä 0.74 2:36.86 +21.79
50m: 35.73
100m: 1:16.40
(40.67)
150m: 1:57.62
(41.22)
200m: 2:36.86
(39.24)
8 Sofia Räihä 2008 Swimming Jyväskylä 2:40.44 +25.37
50m: 36.30
100m: 1:17.69
(41.39)
150m: 2:00.46
(42.77)
200m: 2:40.44
(39.98)
9 Isabel Kykyri 2008 Swimming Jyväskylä 2:43.15 +28.08
50m: 36.97
100m: 1:18.32
(41.35)
150m: 2:01.66
(43.34)
200m: 2:43.15
(41.49)
10 Julia Lampinen 2009 Kampuksen Plaani 2:45.30 +30.23
50m: 36.25
100m: 1:18.64
(42.39)
150m: 2:02.66
(44.02)
200m: 2:45.30
(42.64)
11 Oosa Tourunen 2007 Swimming Jyväskylä 2:49.20 +34.13
50m: 38.81
100m: 1:22.14
(43.33)
150m: 2:05.94
(43.80)
200m: 2:49.20
(43.26)
12 Sinja-Minnea Riekko 2008 Swimming Jyväskylä 2:55.93 +40.86
50m: 41.16
100m: 1:27.94
(46.78)
150m: 2:13.44
(45.50)
200m: 2:55.93
(42.49)
13 Noora Ruuskanen 2010 Swimming Jyväskylä 3:13.44 +58.37
50m: 41.45
100m: 1:31.65
(50.20)
150m: 2:23.32
(51.67)
200m: 3:13.44
(50.12)
14 Cecilia Ojala 2010 Swimming Jyväskylä 3:42.04 +1:26.97
50m: 48.87
100m: 1:48.21
(59.34)
150m: 2:47.65
(59.44)
200m: 3:42.04
(54.39)
15 Elle Aaltonen 2010 Swimming Jyväskylä 3:43.27 +1:28.20
50m: 49.11
100m: 1:47.08
(57.97)
150m: 2:46.19
(59.11)
200m: 3:43.27
(57.08)
- Minea Emilia Pursiainen 2008 Swimming Jyväskylä 0.73 DSQ SW 5.2
Event official at: 20.12.2020 9:34:59
2020-12-20 09:35:04 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Swimming Jyväskylä
Document
Results
JS-cup VI
Place: Organizer: Swimming Jyväskylä
Pool: 50m Competition Date: joulu 20, 2020 to joulu 20, 2020
Event 12, 200m Vapaauinti Miehet - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tapio Roiko-Jokela 1996 Swimming Jyväskylä 2:03.44
50m: 29.18
100m: 1:00.90
(31.72)
150m: 1:32.30
(31.40)
200m: 2:03.44
(31.14)
2 Peetu Kinnunen 2006 Swimming Jyväskylä 0.81 2:28.60 +25.16
50m: 34.07
100m: 1:11.62
(37.55)
150m: 1:50.67
(39.05)
200m: 2:28.60
(37.93)
3 Niilo Kankainen 2008 Swimming Jyväskylä 0.66 2:30.26 +26.82
50m: 34.79
100m: 1:13.98
(39.19)
150m: 1:53.27
(39.29)
200m: 2:30.26
(36.99)
4 Onni Eronen 2006 Swimming Jyväskylä 0.66 2:30.46 +27.02
50m: 36.19
100m: 1:14.54
(38.35)
150m: 1:54.35
(39.81)
200m: 2:30.46
(36.11)
5 Aaro Viitanen 2007 Swimming Jyväskylä 0.72 2:35.40 +31.96
50m: 36.48
100m: 1:17.72
(41.24)
150m: 1:58.17
(40.45)
200m: 2:35.40
(37.23)
6 Väinö Harvia 2007 Swimming Jyväskylä 0.69 2:35.75 +32.31
50m: 36.69
100m: 1:16.68
(39.99)
150m: 1:56.73
(40.05)
200m: 2:35.75
(39.02)
7 Eelis Hietala 2007 Swimming Jyväskylä 2:36.71 +33.27
50m: 36.85
100m: 1:17.94
(41.09)
150m: 1:59.17
(41.23)
200m: 2:36.71
(37.54)
8 Eelis Telakoski 2007 Swimming Jyväskylä 0.76 2:43.75 +40.31
50m: 36.98
100m: 1:18.95
(41.97)
150m: 2:02.98
(44.03)
200m: 2:43.75
(40.77)
9 Aleksi Kukkola 2009 Swimming Jyväskylä 2:55.61 +52.17
50m: 39.42
100m: 1:24.21
(44.79)
150m: 2:11.09
(46.88)
200m: 2:55.61
(44.52)
10 Perttu Ylä-Sahra 1994 Kampuksen Plaani 0.99 3:01.89 +58.45
50m: 39.91
100m: 1:25.86
(45.95)
150m: 2:14.47
(48.61)
200m: 3:01.89
(47.42)
11 Otto Saukkonen 1997 Swimming Jyväskylä 3:10.66 +1:07.22
50m: 40.94
100m: 1:26.96
(46.02)
150m: 2:19.41
(52.45)
200m: 3:10.66
(51.25)
12 Sisu Hietala 2009 Swimming Jyväskylä 3:40.26 +1:36.82
50m: 49.79
100m: 1:45.34
(55.55)
150m: 2:41.59
(56.25)
200m: 3:40.26
(58.67)
13 Eemil Räihä 2009 Swimming Jyväskylä 3:54.14 +1:50.70
50m: 51.34
100m: 1:52.08
(1:00.74)
150m: 2:57.26
(1:05.18)
200m: 3:54.14
(56.88)
- Veit Lerche 2005 Swimming Jyväskylä DSQ SW 4.4
- Ruben Honko 2006 Swimming Jyväskylä 0.22 DSQ SW 4.4
Event official at: 20.12.2020 9:45:56
2020-12-20 09:46:00 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Swimming Jyväskylä
Document
Results
JS-cup VI
Place: Organizer: Swimming Jyväskylä
Pool: 50m Competition Date: joulu 20, 2020 to joulu 20, 2020
Event 14, 400m Sekauinti Miehet - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Markus Veckman 2004 Swimming Jyväskylä 0.67 5:32.59
50m: 32.71
100m: 1:13.17
(40.46)
150m: 1:57.69
(44.52)
200m: 2:41.04
(43.35)
250m: 3:28.79
(47.75)
300m: 4:16.11
(47.32)
350m: 4:55.31
(39.20)
400m: 5:32.59
(37.28)
2 Verneri Eronen 2002 Swimming Jyväskylä 7:46.08 +2:13.49
50m: 49.62
100m: 1:52.85
(1:03.23)
150m: 2:52.01
(59.16)
200m: 3:50.58
(58.57)
250m: 5:02.79
(1:12.21)
300m: 6:14.07
(1:11.28)
350m: 6:59.95
(45.88)
400m: 7:46.08
(46.13)
Event official at: 20.12.2020 9:53:07
2020-12-20 09:53:09 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Swimming Jyväskylä

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner