2021-05-11   09:38:06
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kuopio Invitational

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 1, 200m Individual Medley Men - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Teemu Vuorela 1994 Swimming Jyväskylä 2:04.95
200m: 2:04.95
(2:04.95)
2 Nader Khalili 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:19.63 +14.68
200m: 2:19.63
(2:19.63)
Event official at: 6.12.2020 12.06.30
2020-12-06 14.11.10 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: Dec 6, 2020 to Dec 6, 2020
Event 3, 50m Butterfly Men - Erä
EMA 23.74 Niko Mäkelä 1998  (FIN) 6.12.2020
SE 23.50 Jere Hård 1978 SWIM (FIN) Berliini 30.7.2002
NSE 24.01 Nicolas Lia 2001 Barum (FIN) Kazan 3.7.2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Niko Mäkelä 1998 Helsingfors Simsällskap 23.74 - EMA
Event official at: 6.12.2020 12.14.08
2020-12-08 10.51.23 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 4, 50m Butterfly Women - Erä
EMA 26.38
SE 26.24 Mimosa Jallow 1994 Plaani (FIN) Glasgow 8.8.2018
NSE 26.90 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe (FIN) Espoo 16.5.2009
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Veera Kivirinta 1995 TaTu Tampere 28.19 Q
2 Mia Pentti 2002 Kampuksen Plaani 28.85 +0.66 -
3 Meri-Maari Mäkinen 1992 Vanders 56.92 +28.73 Q
Event official at: 6.12.2020 13.06.47
2020-12-06 13.06.51 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Heat results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 4, 50m Butterfly Women - Finaali
EMA 26.38
SE 26.24 Mimosa Jallow 1994 Plaani (FIN) Glasgow 8.8.2018
NSE 26.90 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe (FIN) Espoo 16.5.2009
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Meri-Maari Mäkinen 1992 Vanders 57.53
Event official at: 6.12.2020 14.51.21
2020-12-06 14.51.24 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 5, 100m Freestyle Men - Erä
OA 48.57
OB 50.03
EMA 48.87
SE 49.44 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus (FIN) Helsinki 20.3.2016
NSE 50.68 Antti Kasvio 1973 LaVi (FIN) Espoo 13.7.1991
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit +0.71 51.65 -
50m: 24.57
100m: 51.65
(27.08)
2 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus Espoo +0.65 1:03.80 +12.15 Q
50m: 22.41
100m: 1:03.80
(41.39)
Event official at: 6.12.2020 12.18.30
2020-12-06 13.04.30 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 6, 100m Freestyle Women - Erä
OA 54.38
OB 55.48 Fanny Teijonsalo 1996 Cetus Espoo (FIN)  (FIN) 6.12.2020
EMA 54.61
SE 53.60 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi (FIN) Beijing 13.8.2008
NSE 56.25 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi (FIN) Espoo 29.6.2001
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Fanny Teijonsalo 1996 Cetus Espoo +0.64 55.48 - OB
50m: 26.66
100m: 55.48
(28.82)
Event official at: 6.12.2020 12.24.15
2020-12-06 13.07.30 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: Dec 6, 2020 to Dec 6, 2020
Event 8, 200m Butterfly Women - Finaali
OA 2:08.43
OB 2:11.61 Laura Lahtinen 2003  (FIN) 6.12.2020
EMA 2:10.21
SE 2:10.39 Laura Lahtinen 2003 HSS (FIN) Gwangju 24.7.2019
NSE 2:10.39 Laura Lahtinen 2003 HSS (FIN) Gwangju 24.7.2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.56 2:11.61 OB
50m: 28.77
100m: 1:01.79
(33.02)
150m: 1:35.91
(34.12)
200m: 2:11.61
(35.70)
Event official at: 6.12.2020 12.37.27
2020-12-08 10.51.33 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
2020-12-06 12.39.22 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Heat results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 9, 50m Backstroke Men - Finaali
EMA 0.01 Ronny Brännkärr 2002  (FIN) 6.12.2020
SE 25.99 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Turku 9.7.1998
NSE 26.32 Roni Kallström 2001 Cetus (FIN) Buenos Aires 9.10.2018
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit +0.58 26.41
2 Niko Mäkelä 1998 Helsingfors Simsällskap +0.53 26.66 +0.25
3 Antti Latikka 1990 Swimming Club Rovaniemi +0.64 29.50 +3.09
Event official at: 6.12.2020 14.54.31
2020-12-08 10.43.54 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 10, 50m Backstroke Women - Erä
EMA 28.30
SE 28.15 Mimosa Jallow 1994 Plaani (FIN) London, GBR 21.5.2016
NSE 29.25 Vilma Oura 2001 HSS (FIN) Tampere 6.7.2017
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Fanny Teijonsalo 1996 Cetus Espoo +0.52 29.19 Q
2 Susanne Hirvonen 1997 Kampuksen Plaani +0.66 29.61 +0.42 Q
3 Mia Pentti 2002 Kampuksen Plaani 29.98 +0.79 Q
4 Meri-Maari Mäkinen 1992 Vanders 48.47 +19.28
Event official at: 6.12.2020 14.13.38
2020-12-06 14.13.43 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Heat results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 10, 50m Backstroke Women - A Finaali
EMA 28.30
SE 28.15 Mimosa Jallow 1994 Plaani (FIN) London, GBR 21.5.2016
NSE 29.25 Vilma Oura 2001 HSS (FIN) Tampere 6.7.2017
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Fanny Teijonsalo 1996 Cetus Espoo +0.50 28.75
2 Mia Pentti 2002 Kampuksen Plaani +0.63 29.73 +0.98
3 Susanne Hirvonen 1997 Kampuksen Plaani +0.62 30.34 +1.59
Event official at: 6.12.2020 14.58.39
Event 10, 50m Backstroke Women - B Finaali
EMA 28.30
SE 28.15 Mimosa Jallow 1994 Plaani (FIN) London, GBR 21.5.2016
NSE 29.25 Vilma Oura 2001 HSS (FIN) Tampere 6.7.2017
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Meri-Maari Mäkinen 1992 Vanders +0.70 49.75
Event official at: 6.12.2020 14.58.39
2020-12-06 14.58.41 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 11, 100m Breaststroke Men - Erä
OA 59.93
OB 1:01.55 Miikka Ruohoniemi 1993 Cetus Espoo (FIN)  (FIN) 6.12.2020
EMA 1:00.39
SE 1:00.86 Matti Mattson 1993 PUS (FIN) Jyväskylä 28.6.2018
NSE 1:02.94 Matti Mattsson 1993 PUS (FIN) Atlanta, USA 2.12.2011
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Miikka Ruohoniemi 1993 Cetus Espoo 1:01.55 Q OB
50m: 1:01.55
2 Erik Nurmi 2001 Vanders 1:04.44 +2.89 Q
50m: 1:04.44
3 Verneri Viisanen 2002 Cetus Espoo 1:05.63 +4.08 -
50m: 1:05.63
Event official at: 6.12.2020 13.08.33
2020-12-06 13.08.40 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Heat results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 11, 100m Breaststroke Men - Finaali
OA 59.93
OB 1:01.55 Miikka Ruohoniemi 1993 Cetus Espoo (FIN)  (FIN) 6.12.2020
EMA 1:00.39
SE 1:00.86 Matti Mattson 1993 PUS (FIN) Jyväskylä 28.6.2018
NSE 1:02.94 Matti Mattsson 1993 PUS (FIN) Atlanta, USA 2.12.2011
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Erik Nurmi 2001 Vanders +0.68 1:03.53
50m: 29.72
100m: 1:03.53
(33.81)
Event official at: 6.12.2020 15.01.25
2020-12-06 15.01.28 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 12, 100m Breaststroke Women - Erä
OA 1:07.07
OB 1:09.08
EMA 1:08.07
SE 1:06.90 Ida Hulkko 1998 TaTU (FIN) Tampere 13.6.2020
NSE 1:08.53 Laura Lahtinen 2003 HSS (FIN) Espoo 28.6.2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ida Hulkko 1998 TaTu Tampere +0.64 1:09.14 -
50m: 32.13
100m: 1:09.14
(37.01)
2 Jenna Laukkanen 1995 Swimming Club Vuokatti +0.64 1:09.20 +0.06 Q
50m: 31.95
100m: 1:09.20
(37.25)
3 Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi +0.68 1:11.42 +2.28 Q
50m: 33.15
100m: 1:11.42
(38.27)
4 Hanna Kareinen 2000 Helsingfors Simsällskap +0.67 1:11.50 +2.36 Q
50m: 33.11
100m: 1:11.50
(38.39)
Event official at: 6.12.2020 13.08.58
2020-12-06 13.09.02 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Heat results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 12, 100m Breaststroke Women - Finaali
OA 1:07.07
OB 1:09.08
EMA 1:08.07
SE 1:06.90 Ida Hulkko 1998 TaTU (FIN) Tampere 13.6.2020
NSE 1:08.53 Laura Lahtinen 2003 HSS (FIN) Espoo 28.6.2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jenna Laukkanen 1995 Swimming Club Vuokatti +0.62 1:09.21
50m: 32.00
100m: 1:09.21
(37.21)
2 Hanna Kareinen 2000 Helsingfors Simsällskap +0.63 1:10.69 +1.48
50m: 32.96
100m: 1:10.69
(37.73)
3 Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi +0.68 1:12.44 +3.23
50m: 33.07
100m: 1:12.44
(39.37)
Event official at: 6.12.2020 15.11.34
2020-12-06 15.11.36 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 17, 50m Freestyle Men - Erä
OA 22.01
OB 22.63 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus Espoo (FIN)  (FIN) 6.12.2020
EMA 22.28
SE 21.58 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus (FIN) Tampere 6.7.2017
NSE 22.83 Nicloas Lia 2001 Barum (FIN) Kazan 7.7.2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus Espoo 22.63 OB
2 Anton Herrala 1993 TaTu Tampere 23.12 +0.49
3 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit 23.76 +1.13
Event official at: 6.12.2020 13.31.00
2020-12-06 13.31.10 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Heat results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 17, 50m Freestyle Men - Finaali
OA 22.01
OB 22.58 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus Espoo (FIN)  (FIN) 6.12.2020
EMA 22.28
SE 21.58 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus (FIN) Tampere 6.7.2017
NSE 22.83 Nicloas Lia 2001 Barum (FIN) Kazan 7.7.2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus Espoo 22.58 OB
2 Anton Herrala 1993 TaTu Tampere 23.14 +0.56
3 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit 23.72 +1.14
Event official at: 6.12.2020 15.16.21
2020-12-06 15.16.26 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 18, 50m Freestyle Women - Erä
OA 24.77
OB 25.51
EMA 25.18
SE 24.90 Mimosa Jallow 1994 Plaani (FIN) Tukholma 7.4.2018
NSE 25.64 Nea-Amanda Heinola 2000 NumKis (FIN) Hodmezovasarhely, HUN 9.7.2016
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Susanne Hirvonen 1997 Kampuksen Plaani 27.26 Q
2 Meri-Maari Mäkinen 1992 Vanders 40.49 +13.23 Q
Event official at: 6.12.2020 13.33.20
2020-12-06 13.33.24 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Heat results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 18, 50m Freestyle Women - Finaali
OA 24.77
OB 25.51
EMA 25.18
SE 24.90 Mimosa Jallow 1994 Plaani (FIN) Tukholma 7.4.2018
NSE 25.64 Nea-Amanda Heinola 2000 NumKis (FIN) Hodmezovasarhely, HUN 9.7.2016
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Meri-Maari Mäkinen 1992 Vanders 40.68
- Susanne Hirvonen 1997 Kampuksen Plaani DNS
Event official at: 6.12.2020 15.16.32
2020-12-06 15.16.34 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 19, 100m Butterfly Men - Erä
OA 51.96
OB 53.25 Niko Mäkelä 1998  (FIN) 6.12.2020
EMA 52.60
SE 53.08 Jere Hård 1978 SWIM (FIN) Fukuoka 23.7.2001
NSE 53.64 Sergey Kuznetsov 2000 Cetus (FIN) Espoo 15.12.2018
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Niko Mäkelä 1998 Helsingfors Simsällskap +0.65 53.25 Q OB
50m: 24.54
100m: 53.25
(28.71)
Event official at: 6.12.2020 13.36.31
2020-12-06 13.36.37 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 21, 400m Sekauinti Miehet - Final
OA 4:15.84
OB 4:21.46
EMA 4:18.32
SE 4:13.29 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Rooma 6.9.1994
NSE 4:22.77 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Oulu 25.4.1992
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jesper Lietzén 2002 Åbo Simklubb +0.57 4:27.83
50m: 28.41
100m: 1:01.72
(33.31)
150m: 1:36.40
(34.68)
200m: 2:10.30
(33.90)
250m: 2:47.03
(36.73)
300m: 3:24.70
(37.67)
350m: 3:57.19
(32.49)
400m: 4:27.83
(30.64)
Event official at: 6.12.2020 13.42.33
2020-12-06 13.42.36 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 23, 50m Breaststroke Men - Erä
EMA 27.47
SE 27.39 Eetu Karvonen 1986 Koo-Vee (FIN) Tampere 10.5.2009
NSE 28.66 Tuomas Pokkinen 1995 Cetus (FIN) Antwerp, BEL 6.7.2012
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Miikka Ruohoniemi 1993 Cetus Espoo +0.63 28.00 Q
2 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit +0.67 30.09 +2.09 Q
Event official at: 6.12.2020 13.44.19
2020-12-06 13.44.22 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Heat results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 23, 50m Breaststroke Men - Finaali
EMA 27.47
SE 27.39 Eetu Karvonen 1986 Koo-Vee (FIN) Tampere 10.5.2009
NSE 28.66 Tuomas Pokkinen 1995 Cetus (FIN) Antwerp, BEL 6.7.2012
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Miikka Ruohoniemi 1993 Cetus Espoo +0.61 27.85
Event official at: 6.12.2020 15.18.56
2020-12-06 15.18.58 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 24, 50m Breaststroke Women - Erä
EMA 30.96 Ida Hulkko 1998 TaTu Tampere (FIN)  (FIN) 6.12.2020
SE 30.33 Ida Hulkko 1998 TaTU (FIN) Tampere 13.6.2020
NSE 31.70 Laura Lahtinen 2003 HSS (FIN) Espoo 27.6.2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ida Hulkko 1998 TaTu Tampere +0.63 30.96 Q EMA
2 Veera Kivirinta 1995 TaTu Tampere +0.70 31.57 +0.61 Q
3 Hanna Kareinen 2000 Helsingfors Simsällskap +0.63 32.07 +1.11 Q
4 Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi +0.66 32.16 +1.20
5 Meri-Maari Mäkinen 1992 Vanders 57.35 +26.39
Event official at: 6.12.2020 13.48.14
2020-12-06 13.48.20 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Heat results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 24, 50m Breaststroke Women - A Finaali
EMA 30.77 Ida Hulkko 1998 TaTu Tampere (FIN)  (FIN) 6.12.2020
SE 30.33 Ida Hulkko 1998 TaTU (FIN) Tampere 13.6.2020
NSE 31.70 Laura Lahtinen 2003 HSS (FIN) Espoo 27.6.2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ida Hulkko 1998 TaTu Tampere +0.58 30.77 EMA
2 Veera Kivirinta 1995 TaTu Tampere +0.71 31.25 +0.48
3 Hanna Kareinen 2000 Helsingfors Simsällskap +0.62 32.42 +1.65
Event official at: 6.12.2020 15.22.27
Event 24, 50m Breaststroke Women - B Finaali
EMA 30.77 Ida Hulkko 1998 TaTu Tampere (FIN)  (FIN) 6.12.2020
SE 30.33 Ida Hulkko 1998 TaTU (FIN) Tampere 13.6.2020
NSE 31.70 Laura Lahtinen 2003 HSS (FIN) Espoo 27.6.2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi +0.66 32.60
2 Meri-Maari Mäkinen 1992 Vanders +0.83 1:00.70 +28.10
Event official at: 6.12.2020 15.22.27
2020-12-06 15.22.32 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 25, 100m Backstroke Men - Erä
OA 53.85
OB 55.47
EMA 54.64
SE 55.83 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Oulu 16.5.1995
NSE 56.64 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Oulu 28.6.1992
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Antti Latikka 1990 Swimming Club Rovaniemi +0.64 1:05.56 Q
50m: 31.10
100m: 1:05.56
(34.46)
2 Nader Khalili 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.69 1:05.95 +0.39 Q
50m: 31.70
100m: 1:05.95
(34.25)
Event official at: 6.12.2020 13.53.25
2020-12-06 13.53.28 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Heat results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 25, 100m Backstroke Men - Finaali
OA 53.85
OB 55.47
EMA 54.64
SE 55.83 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Oulu 16.5.1995
NSE 56.64 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Oulu 28.6.1992
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nader Khalili 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.68 1:06.72
50m: 32.35
100m: 1:06.72
(34.37)
Event official at: 6.12.2020 15.24.47
2020-12-06 15.24.50 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 26, 100m Backstroke Women - Erä
OA 1:00.25
OB 1:02.06
EMA 1:00.59
SE 1:00.42 Mimosa Jallow 1994 Plaani (FIN) London, GBR 22.5.2016
NSE 1:02.80 Vilma Oura 2001 HSS (FIN) Tampere 9.7.2017
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mimosa Jallow 1994 Kampuksen Plaani +0.61 1:13.70 Q
50m: 29.25
100m: 1:13.70
(44.45)
Event official at: 6.12.2020 13.53.34
2020-12-06 13.53.37 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Heat results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 26, 100m Backstroke Women - Finaali
OA 1:00.25
OB 1:00.80 Mimosa Jallow 1994 Kampuksen Plaani (FIN)  (FIN) 6.12.2020
EMA 1:00.59
SE 1:00.42 Mimosa Jallow 1994 Plaani (FIN) London, GBR 22.5.2016
NSE 1:02.80 Vilma Oura 2001 HSS (FIN) Tampere 9.7.2017
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mimosa Jallow 1994 Kampuksen Plaani +0.59 1:00.80 OB
50m: 29.07
100m: 1:00.80
(31.73)
Event official at: 6.12.2020 15.27.06
2020-12-06 15.27.12 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 27, 200m Breaststroke Men - Finaali
OA 2:10.35
OB 2:14.26
EMA 2:12.05
SE 2:08.95 Matti Mattsson 1993 PUS (FIN) Barcelona, ESP 2.8.2013
NSE 2:12.65 Matti Mattsson 1993 PUS (FIN) Belgrad, SRB 7.7.2011
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Erik Nurmi 2001 Vanders +0.65 2:17.05
50m: 30.38
100m: 1:04.68
(34.30)
150m: 1:40.25
(35.57)
200m: 2:17.05
(36.80)
Event official at: 6.12.2020 13.56.01
2020-12-06 13.56.04 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 28, 200m Breaststroke Women - Finaali
OA 2:25.52
OB 2:29.04 Laura Lahtinen 2003  (FIN) 6.12.2020
EMA 2:27.30
SE 2:25.14 Jenna Laukkanen 1995 SCV (FIN) Rio de Janeiro, BRA 10.8.2016
NSE 2:26.89 Laura Lahtinen 2003 HSS (FIN) Kazan 5.7.2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.57 2:29.04 OB
50m: 34.27
100m: 1:11.93
(37.66)
150m: 1:50.48
(38.55)
200m: 2:29.04
(38.56)
Event official at: 6.12.2020 13.59.34
2020-12-06 13.59.41 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Kuopio Invitational
Place: Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020
Event 29, 200m Freestyle Men - Finaali
OA 1:47.02
OB 1:50.23
EMA 1:48.02
SE 1:46.98 Matias Koski 1994 Georgia U. (FIN) London, GBR 18.5.2016
NSE 1:49.83 Antti Kasvio 1973 LaVi (FIN) Ateena, GRE 21.8.1991
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nader Khalili 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.78 2:04.76
50m: 27.99
100m: 59.33
(31.34)
150m: 1:32.46
(33.13)
200m: 2:04.76
(32.30)
Event official at: 6.12.2020 14.02.54
2020-12-06 14.02.56 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner