2021-05-14   12:21:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskab Kortbane, Esbjerg vs. Vejle

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dual-Meet, Esbjerg vs. Vejle 2    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:08   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 november 2020         
 
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alista Maslobojeva  2007    618          36.41   
  Vejle Svømmeklub  37.14                 
Millie Møller  2007    589          36.99   
  Esbjerg Svømmeklub  36.34                 
Sofie Karlov Nielsen  2007    416          41.55   
  Vejle Svømmeklub  44.49                 
Julie Guldmann Møller  2007    405          41.92   
  Vejle Svømmeklub  46.47                 
Line Bach-Henriksen  2007    382          42.72   
  Esbjerg Svømmeklub  43.02                 
Astrid Kortnum  2007    341          44.36   
  Vejle Svømmeklub  46.01                 
Lærke Jervelund  2007    338          44.51   
  Vejle Svømmeklub  47.61                 
Gabrielle Haahr Uhd  2007    322          45.24   
  Vejle Svømmeklub  50.62                 
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rosa Ella Kjems  2008    497          39.16   
  Esbjerg Svømmeklub  42.75                 
Anne Stæhr  2008    367          43.30   
  Vejle Svømmeklub  41.92                 
Karla Nøhr Rixen  2008    328          44.94   
  Vejle Svømmeklub  45.60                 
Alberte Andersen  2008    322          45.23   
  Vejle Svømmeklub  44.79                 
Alma Ehrenreich-Birn  2008    314          45.61   
  Vejle Svømmeklub  50.32                 
Emilia Daa Andersen  2008    270          47.98   
  Vejle Svømmeklub  49.37                 
Lea Timmermand  2008    270          47.98   
  Esbjerg Svømmeklub  52.87                 
Naya Davidsen  2008    239          49.95   
  Esbjerg Svømmeklub  51.60                 
Sofie Barack Søe  2008    230          50.57   
  Esbjerg Svømmeklub  52.31                 
10  Johanne Falkenby Skytte  2008    174          55.56   
  Esbjerg Svømmeklub  55.85                 
Astrid Hartmann  2008              DSQ  tyvstart 
  Vejle Svømmeklub  54.53                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:08 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dual-Meet, Esbjerg vs. Vejle 2    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:20   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 november 2020         
 
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Mathiasen  2006    481          35.15   
  Esbjerg Svømmeklub  36.93                 
Oskar Foss  2006    460          35.68   
  Esbjerg Svømmeklub  36.18                 
Tobias Staghøj Andersen  2006    454          35.84   
  Esbjerg Svømmeklub  36.70                 
Jacob Timmermand  2006    413          36.97   
  Esbjerg Svømmeklub  42.49                 
Nikolai Uekermann Olsen  2006    401          37.35   
  Vejle Svømmeklub  43.10                 
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Pedersen  2007    477          35.25   
  Esbjerg Svømmeklub  35.64                 
Marius Toustrup Elkjær  2007    436          36.33   
  Vejle Svømmeklub  36.20                 
Toke Østergaard Pedersen  2007    411          37.05   
  Vejle Svømmeklub  46.18                 
Malte Neuber  2007    301          41.07   
  Esbjerg Svømmeklub  47.20                 
Frederik Klinkby  2007    262          43.02   
  Vejle Svømmeklub  45.00                 
Christian Christensen  2007    218          45.75   
  Vejle Svømmeklub  47.31                 
Andreas Lang Lassen  2007    179          48.85   
  Vejle Svømmeklub  52.91                 
Simon Paschke  2007    145          52.33   
  Esbjerg Svømmeklub  58.92                 
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Jørgensen  2008    241          44.27   
  Vejle Svømmeklub  55.18                 
Mads Emil Schwartz  2008    231          44.85   
  Vejle Svømmeklub  50.16                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:20 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dual-Meet, Esbjerg vs. Vejle 2    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:11   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 november 2020         
 
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Fiona Nybøll  2007    495  39.54        1:26.18   
  Vejle Svømmeklub  1:29.08                 
                     
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Halle West  2008    620  37.93        1:19.93   
  Esbjerg Svømmeklub  1:25.54                 
                     
Nicoline Lee T. Sørensen  2008    501  39.67        1:25.82   
  Esbjerg Svømmeklub  1:28.47                 
                     
Mathilde Sofie Karmar  2008    390  43.61        1:33.24   
  Esbjerg Svømmeklub  1:36.58                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:11 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dual-Meet, Esbjerg vs. Vejle 2    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:29   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 november 2020         
 
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Bank Hansen  2006    427  37.85        1:20.57   
  Vejle Svømmeklub  1:25.64                 
                     
Anton Egholm Husted  2006    363  39.82        1:25.00   
  Esbjerg Svømmeklub  1:32.51                 
                     
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Møhring Madsen  2007    461  37.18        1:18.54   
  Esbjerg Svømmeklub  1:32.10                 
                     
Moritz Hartmann  2007    378  38.54        1:23.86   
  Vejle Svømmeklub  1:25.55                 
                     
Sebastian Holt Poulsen  2007    308  42.15        1:29.85   
  Vejle Svømmeklub  1:35.94                 
                     
Jonas Cheuk Lam Tse  2007    224  47.88        1:39.78   
  Esbjerg Svømmeklub  1:47.86                 
                     
Villads Isko Pimenta  2007    208  48.01        1:42.30   
  Esbjerg Svømmeklub  1:54.32                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:29 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dual-Meet, Esbjerg vs. Vejle 2    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 november 2020         
 
 
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kira Wolter  2007    494  40.72  1:27.82  2:16.46    3:04.92   
  Vejle Svømmeklub  3:06.06                 
                     
Augusta Dalsgaard  2007    412  44.23  1:33.94  2:25.92    3:16.48   
  Vejle Svømmeklub  3:19.63                 
                     
Carolina Schlander  2007    348  46.56  1:39.42  2:34.28    3:27.76   
  Esbjerg Svømmeklub  3:31.73                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dual-Meet, Esbjerg vs. Vejle 2    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 november 2020         
 
 
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Elias Wolgast  2006    438  38.28  1:22.90  2:08.53    2:53.02   
  Vejle Svømmeklub  2:52.65                 
                     
 
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Erik Hauge Sørensen  2007    415  39.85  1:24.82  2:11.81    2:56.19   
  Esbjerg Svømmeklub  2:58.39                 
                     
Terkel Klinkowsky  2007    324  44.27  1:33.20  2:22.53    3:11.38   
  Vejle Svømmeklub  3:16.57                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:30 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dual-Meet, Esbjerg vs. Vejle 2    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 november 2020         
 
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Millie Møller  2007    656  32.94  1:11.79  1:58.57    2:33.90   
  Esbjerg Svømmeklub  2:34.15                 
                     
Anna Fiona Nybøll  2007    536  35.28  1:17.10  2:06.40    2:44.64   
  Vejle Svømmeklub  2:45.72                 
                     
Lærke Jervelund  2007    467  37.17  1:20.63  2:13.53    2:52.31   
  Vejle Svømmeklub  3:03.40                 
                     
Astrid Kortnum  2007    458  40.31  1:24.06  2:14.52    2:53.46   
  Vejle Svømmeklub  3:02.07                 
                     
Julie Guldmann Møller  2007    456  38.64  1:21.12  2:15.56    2:53.74   
  Vejle Svømmeklub  2:54.52                 
                     
Kira Wolter  2007    443  40.80  1:27.96  2:16.28    2:55.34   
  Vejle Svømmeklub  3:01.26                 
                     
Augusta Dalsgaard  2007    439  40.60  1:25.65  2:18.49    2:55.95   
  Vejle Svømmeklub  3:05.99                 
                     
Gabrielle Haahr Uhd  2007    385  45.45  1:29.07  2:24.95    3:03.78   
  Vejle Svømmeklub  3:09.89                 
                     
Carolina Schlander  2007    377  44.70  1:31.71  2:25.49    3:05.09   
  Esbjerg Svømmeklub  3:14.23                 
                     
10  Line Bach-Henriksen  2007    342  45.14  1:35.21  2:28.44    3:11.13   
  Esbjerg Svømmeklub  3:05.29                 
                     
Alista Maslobojeva  2007              DNF   
  Vejle Svømmeklub  3:05.88                 
                     
Sofie Karlov Nielsen  2007              DSQ  ej udv fod i bryst 
  Vejle Svømmeklub  2:47.42                 
                     
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Halle West  2008    664  34.04  1:12.35  1:57.14    2:33.31   
  Esbjerg Svømmeklub  2:40.29                 
                     
Nicoline Lee T. Sørensen  2008    474  36.79  1:21.45  2:11.29    2:51.45   
  Esbjerg Svømmeklub  3:07.01                 
                     
Anne Stæhr  2008    439  38.63  1:22.69  2:14.49    2:55.95   
  Vejle Svømmeklub  2:58.10                 
                     
Rosa Ella Kjems  2008    402  41.50  1:30.38  2:19.99    3:01.19   
  Esbjerg Svømmeklub  3:08.00                 
                     
Alma Ehrenreich-Birn  2008    390  37.80  1:24.42  2:23.19    3:03.07   
  Vejle Svømmeklub  3:10.14                 
                     
Mathilde Sofie Karmar  2008    387  40.78  1:28.09  2:20.86    3:03.49   
  Esbjerg Svømmeklub  3:05.62                 
                     
Alberte Andersen  2008    379  44.72  1:29.32  2:22.44    3:04.71   
  Vejle Svømmeklub  3:13.64                 
                     
Emilia Daa Andersen  2008    367  42.10  1:28.43  2:24.44    3:06.78   
  Vejle Svømmeklub  3:23.32                 
                     
Karla Nøhr Rixen  2008    354  42.54  1:29.96  2:26.44    3:09.03   
  Vejle Svømmeklub  3:10.46                 
                     
10  Sofie Barack Søe  2008    329  41.14  1:32.81  2:32.83    3:13.69   
  Esbjerg Svømmeklub  3:19.93                 
                     
11  Lea Timmermand  2008    325  42.02  1:32.00  2:31.24    3:14.54   
  Esbjerg Svømmeklub  3:29.43                 
                     
12  Johanne Falkenby Skytte  2008    287  44.91  1:39.12  2:40.75    3:22.62   
  Esbjerg Svømmeklub  3:33.31                 
                     
13  Naya Davidsen  2008    281  50.35  1:39.36  2:39.60    3:24.14   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Astrid Hartmann  2008              DNS   
  Vejle Svømmeklub  3:21.33                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dual-Meet, Esbjerg vs. Vejle 2    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:05   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 november 2020         
 
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Elias Wolgast  2006    548  32.47  1:10.02  1:53.84    2:26.64   
  Vejle Svømmeklub  2:29.75                 
                     
Jonas Mathiasen  2006    512  31.59  1:09.87  1:56.34    2:29.95   
  Esbjerg Svømmeklub  2:29.35                 
                     
Anders Bank Hansen  2006    506  32.03  1:11.53  1:57.24    2:30.59   
  Vejle Svømmeklub  2:31.76                 
                     
Tobias Staghøj Andersen  2006    470  32.84  1:12.67  1:58.47    2:34.32   
  Esbjerg Svømmeklub  2:39.97                 
                     
Oskar Foss  2006    465  32.27  1:10.63  1:57.03    2:34.81   
  Esbjerg Svømmeklub  2:42.67                 
                     
Jacob Timmermand  2006    455  33.22  1:15.38  2:01.69    2:35.95   
  Esbjerg Svømmeklub  2:35.54                 
                     
Anton Egholm Husted  2006    454  32.01  1:13.85  2:03.66    2:36.02   
  Esbjerg Svømmeklub  2:45.04                 
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006    420  35.45  1:17.54  2:04.87    2:40.14   
  Vejle Svømmeklub  2:40.91                 
                     
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Pedersen  2007    534  30.91  1:10.57  1:54.06    2:27.89   
  Esbjerg Svømmeklub  2:34.42                 
                     
Frederik Møhring Madsen  2007    521  31.86  1:10.60  1:54.81    2:29.12   
  Esbjerg Svømmeklub  2:33.34                 
                     
Marius Toustrup Elkjær  2007    502  32.68  1:09.96  1:55.72    2:30.92   
  Vejle Svømmeklub  2:35.27                 
                     
Toke Østergaard Pedersen  2007    459  32.94  1:13.74  1:59.81    2:35.46   
  Vejle Svømmeklub  2:37.98                 
                     
Erik Hauge Sørensen  2007    455  33.29  1:14.64  2:00.07    2:35.95   
  Esbjerg Svømmeklub  2:44.82                 
                     
Moritz Hartmann  2007    450  33.95  1:15.19  2:01.61    2:36.58   
  Vejle Svømmeklub  2:43.49                 
                     
Terkel Klinkowsky  2007    366  36.45  1:19.57  2:09.09    2:47.72   
  Vejle Svømmeklub  3:00.51                 
                     
Frederik Klinkby  2007    357  34.56  1:19.51  2:11.72    2:49.04   
  Vejle Svømmeklub  3:09.26                 
                     
Malte Neuber  2007    329  38.69  1:22.21  2:13.96    2:53.66   
  Esbjerg Svømmeklub  2:55.44                 
                     
10  Christian Christensen  2007    326  37.29  1:22.01  2:15.74    2:54.30   
  Vejle Svømmeklub  3:13.34                 
                     
11  Villads Isko Pimenta  2007    302  37.19  1:22.67  2:19.45    2:58.74   
  Esbjerg Svømmeklub  3:25.24                 
                     
12  Simon Paschke  2007    228  46.63  1:35.19  2:36.31    3:16.35   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
13  Jonas Cheuk Lam Tse  2007    219  44.99  1:39.08  2:34.69    3:19.07   
  Esbjerg Svømmeklub  3:24.49                 
                     
14  Andreas Lang Lassen  2007    218  42.55  1:33.88  2:35.11    3:19.35   
  Vejle Svømmeklub  3:17.69                 
                     
Sebastian Holt Poulsen  2007              DSQ  afsæt fra bund v 75m 
  Vejle Svømmeklub  3:10.06                 
                     
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Jørgensen  2008    326  36.20  1:20.13  2:14.94    2:54.29   
  Vejle Svømmeklub  2:55.89                 
                     
Mads Emil Schwartz  2008    306  41.08  1:24.39  2:19.75    2:58.03   
  Vejle Svømmeklub  2:55.64                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:05 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dual-Meet, Esbjerg vs. Vejle 2    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 november 2020         
 
 
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Millie Møller  2007    602          29.74   
  Esbjerg Svømmeklub  29.76                 
Augusta Dalsgaard  2007    522          31.19   
  Vejle Svømmeklub  32.65                 
Julie Guldmann Møller  2007    513          31.37   
  Vejle Svømmeklub  31.29                 
Kira Wolter  2007    463          32.46   
  Vejle Svømmeklub  32.74                 
 
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Lee T. Sørensen  2008    521          31.21   
  Esbjerg Svømmeklub  31.35                 
Mathilde Sofie Karmar  2008    461          32.51   
  Esbjerg Svømmeklub  34.60                 
Sofie Barack Søe  2008    364          35.18   
  Esbjerg Svømmeklub  36.55                 
Naya Davidsen  2008    288          38.02   
  Esbjerg Svømmeklub  39.62                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:08 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dual-Meet, Esbjerg vs. Vejle 2    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:15   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 november 2020         
 
 
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Foss  2006    486          28.11   
  Esbjerg Svømmeklub  28.44                 
 
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Pedersen  2007    496          27.93   
  Esbjerg Svømmeklub  27.92                 
Sebastian Holt Poulsen  2007    319          32.34   
  Vejle Svømmeklub  33.55                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:15 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dual-Meet, Esbjerg vs. Vejle 2    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:16   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 november 2020         
 
 
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lærke Jervelund  2007    502  33.29        1:08.59   
  Vejle Svømmeklub  1:10.22                 
                     
Anna Fiona Nybøll  2007    490  32.59        1:09.11   
  Vejle Svømmeklub  1:09.51                 
                     
Gabrielle Haahr Uhd  2007    483  34.51        1:09.46   
  Vejle Svømmeklub  1:10.13                 
                     
Carolina Schlander  2007    448  34.36        1:11.22   
  Esbjerg Svømmeklub  1:09.54                 
                     
Astrid Kortnum  2007    419  35.30        1:12.81   
  Vejle Svømmeklub  1:23.83                 
                     
Alista Maslobojeva  2007    384  36.17        1:14.97   
  Vejle Svømmeklub  1:18.12                 
                     
Line Bach-Henriksen  2007    365  36.09        1:16.27   
  Esbjerg Svømmeklub  1:15.12                 
                     
 
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Halle West  2008    628  30.48        1:03.65   
  Esbjerg Svømmeklub  1:04.84                 
                     
Alma Ehrenreich-Birn  2008    433  34.98        1:12.01   
  Vejle Svømmeklub  1:12.54                 
                     
Rosa Ella Kjems  2008    421  35.22        1:12.69   
  Esbjerg Svømmeklub  1:14.94                 
                     
Anne Stæhr  2008    380  36.38        1:15.24   
  Vejle Svømmeklub  1:31.31                 
                     
Johanne Falkenby Skytte  2008    359  37.20        1:16.71   
  Esbjerg Svømmeklub  1:25.55                 
                     
Lea Timmermand  2008    338  36.80        1:18.22   
  Esbjerg Svømmeklub  1:21.14                 
                     
Astrid Hartmann  2008    317  36.64        1:19.89   
  Vejle Svømmeklub  1:21.49                 
                     
Karla Nøhr Rixen  2008    316  38.87        1:20.01   
  Vejle Svømmeklub  1:26.11                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:16 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dual-Meet, Esbjerg vs. Vejle 2    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 november 2020         
 
 
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Mathiasen  2006    551  28.66        58.98   
  Esbjerg Svømmeklub  59.53                 
                     
Jacob Timmermand  2006    544  29.71        59.22   
  Esbjerg Svømmeklub  1:02.20                 
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006    508  28.99        1:00.60   
  Vejle Svømmeklub  1:00.84                 
                     
Anton Egholm Husted  2006    502  29.46        1:00.84   
  Esbjerg Svømmeklub  1:00.66                 
                     
Anders Bank Hansen  2006    494  29.61        1:01.17   
  Vejle Svømmeklub  1:01.62                 
                     
 
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Møhring Madsen  2007    486  30.21        1:01.47   
  Esbjerg Svømmeklub  1:02.28                 
                     
Marius Toustrup Elkjær  2007    485  29.78        1:01.55   
  Vejle Svømmeklub  1:01.91                 
                     
Toke Østergaard Pedersen  2007    466  30.17        1:02.37   
  Vejle Svømmeklub  1:02.31                 
                     
Moritz Hartmann  2007    443  30.77        1:03.43   
  Vejle Svømmeklub  1:02.94                 
                     
Christian Christensen  2007    391  31.36        1:06.13   
  Vejle Svømmeklub  1:11.04                 
                     
Malte Neuber  2007    383  31.52        1:06.57   
  Esbjerg Svømmeklub  1:07.52                 
                     
Erik Hauge Sørensen  2007    351  32.34        1:08.54   
  Esbjerg Svømmeklub  1:09.29                 
                     
Frederik Klinkby  2007    344  33.61        1:08.96   
  Vejle Svømmeklub  1:11.21                 
                     
Villads Isko Pimenta  2007    330  33.48        1:09.94   
  Esbjerg Svømmeklub  1:12.94                 
                     
10  Terkel Klinkowsky  2007    317  34.08        1:10.89   
  Vejle Svømmeklub  1:12.79                 
                     
11  Andreas Lang Lassen  2007    263  36.38        1:15.44   
  Vejle Svømmeklub  1:20.16                 
                     
12  Simon Paschke  2007    258  37.16        1:15.96   
  Esbjerg Svømmeklub  1:20.76                 
                     
13  Jonas Cheuk Lam Tse  2007    257  36.98        1:16.01   
  Esbjerg Svømmeklub  1:19.34                 
                     
 
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Emil Schwartz  2008    321  34.24        1:10.56   
  Vejle Svømmeklub  1:13.52                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:25 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dual-Meet, Esbjerg vs. Vejle 2    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 november 2020         
 
 
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Karlov Nielsen  2007    538  32.93  1:09.91  1:48.72    2:25.78   
  Vejle Svømmeklub  2:26.83                 
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilia Daa Andersen  2008    372  38.48  1:19.63  2:02.21    2:44.80   
  Vejle Svømmeklub  2:47.32                 
                     
Alberte Andersen  2008    325  40.61  1:24.25  2:08.60    2:52.42   
  Vejle Svømmeklub  3:21.33                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dual-Meet, Esbjerg vs. Vejle 2    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:28   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 november 2020         
 
 
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Elias Wolgast  2006    521  30.44  1:04.65  1:39.04    2:12.53   
  Vejle Svømmeklub  2:12.52                 
                     
Tobias Staghøj Andersen  2006    455  32.33  1:07.65  1:42.96    2:18.65   
  Esbjerg Svømmeklub  2:35.11                 
                     
 
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Jørgensen  2008    313  34.63  1:14.20  1:56.16    2:37.11   
  Vejle Svømmeklub  2:44.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner