2021-05-17   03:45:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aalborg Cup lørdag afsnit

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  08:55   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 1, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alissa Stegenborg  2008      38.73  1:26.22  2:19.69    3:01.14   
  Aalborg Svmmeklub  3:29.25                 
                     
Clara Nielsen  2009      39.18  1:28.61  2:20.15    3:01.50   
  Aalborg Svmmeklub  3:29.78                 
                     
Ema Ilic  2009      40.46  1:27.36  2:22.00    3:05.26   
  Aalborg Svmmeklub  3:21.32                 
                     
Ida Gjelstrup  2009      44.24  1:31.56  2:26.13    3:09.21   
  Aalborg Svmmeklub  3:14.96                 
                     
Maria Nybro Laursen  2008      42.20  1:36.66  2:38.65    3:25.77   
  Swim Team Neptun  3:15.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:55 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  08:55   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 2, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Gandrup Nejmann  2007              2:46.70   
  Swim Team Neptun  2:42.96                 
                     
Andreas Bindslev  2008              2:50.57   
  Aalborg Svmmeklub  2:57.77                 
                     
Anton Shishkin  2008              DSQ  ej samt ber. v/125m 
  Aalborg Svmmeklub  3:34.27                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:55 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  08:56   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silje Kjr Routhe  2008              32.69   
  Aalborg Svmmeklub  35.36                 
Nicoline Aa Heg  2008              34.49   
  Aalborg Svmmeklub  34.35                 
Lea Skjrris Lund  2008              34.62   
  Swim Team Neptun  37.01                 
Sofie Moth Nielsen  2009              44.82   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen                   
Laura Broe  2009              48.92   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:56 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  09:02   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Gaarde  2007              29.65   
  Silkeborg Svmmeklub  33.46                 
Sigurd S. Kristensen  2008              30.81   
  Aalborg Svmmeklub  39.06                 
Storm Jensen  2007              31.82   
  Aalborg Svmmeklub  35.76                 
William Bundgaard  2007              32.43   
  Aalborg Svmmeklub  32.41                 
Nicklas Lorentsen Mikkelsen  2007              33.07   
  Aalborg Svmmeklub  33.16                 
Rasmus Norup  2007              33.35   
  Aalborg Svmmeklub  39.24                 
Morten Holst-Jensen  2008              35.35   
  Swim Team Neptun  38.68                 
Ludvig Mller  2007              36.21   
  Aalborg Svmmeklub  36.61                 
Patrick Elias Drejer  2007              39.87   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  41.84                 
10  Tristan L. Khler  2007              41.51   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:08.07                 
Lucas Skjdt Broe  2007              DNS   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  36.74                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:02 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  09:02   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silje Kjr Routhe  2008      41.21        1:26.60   
  Aalborg Svmmeklub  1:29.14                 
                     
Clara Nielsen  2009      47.06        1:38.26   
  Aalborg Svmmeklub  1:37.78                 
                     
Signe Laursen  2008      48.04        1:39.07   
  Aalborg Svmmeklub  1:41.69                 
                     
Ida Gjelstrup  2009      48.21        1:39.27   
  Aalborg Svmmeklub  1:45.07                 
                     
Ema Ilic  2009      48.71        1:40.14   
  Aalborg Svmmeklub  1:41.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:02 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  09:08   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Storm Jensen  2007      37.74        1:21.23   
  Aalborg Svmmeklub  1:23.17                 
                     
Lukas Bgh Worup  2007      44.28        1:35.16   
  Aalborg Svmmeklub  1:38.54                 
                     
Gustav . Pedersen  2008      44.77        1:35.89   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:41.80                 
                     
Asbjrn Bach Dalgaard  2008              DNS   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen                   
                     
Asger Ziethen  2008              DNS   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:08 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  09:08   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lea Skjrris Lund  2008              34.72   
  Swim Team Neptun  37.15                 
Frederikke Novin  2008              36.42   
  Aalborg Svmmeklub  41.97                 
Alissa Stegenborg  2008              36.74   
  Aalborg Svmmeklub  37.41                 
Laura Norup  2008              39.61   
  Aalborg Svmmeklub  40.00                 
Freja Abildgaard Mikkelsen  2008              44.12   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen                   
Julie Sylvan Holst  2009              48.36   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  59.35                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:08 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  09:20   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigurd S. Kristensen  2008              31.31   
  Aalborg Svmmeklub  32.72                 
Rasmus Norup  2007              34.65   
  Aalborg Svmmeklub  34.56                 
William Bundgaard  2007              35.15   
  Aalborg Svmmeklub  37.46                 
Andreas Bindslev  2008              36.46   
  Aalborg Svmmeklub  37.41                 
Ludvig Mller  2007              37.66   
  Aalborg Svmmeklub  39.64                 
Lukas Bgh Worup  2007              37.66   
  Aalborg Svmmeklub  36.03                 
Patrick Elias Drejer  2007              41.40   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  43.08                 
Asbjrn Bach Dalgaard  2008              DNS   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:20 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  09:20   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 9, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Aa Heg  2008      33.65        1:11.87   
  Aalborg Svmmeklub  1:13.05                 
                     
Laura Norup  2008      35.16        1:13.82   
  Aalborg Svmmeklub  1:16.69                 
                     
Signe Laursen  2008      37.35        1:17.86   
  Aalborg Svmmeklub  1:19.88                 
                     
Maria Nybro Laursen  2008      37.41        1:23.06   
  Swim Team Neptun  1:21.85                 
                     
Freja Abildgaard Mikkelsen  2008      43.15        1:34.30   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen                   
                     
Laura Broe  2009      45.26        1:36.67   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:48.35                 
                     
Julie Sylvan Holst  2009      46.66        1:39.26   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:52.85                 
                     
Sofie Moth Nielsen  2009              DSQ  Tyvstart 
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:47.40                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:20 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  09:20   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Lorentsen Mikkelsen  2007      29.24        1:00.12   
  Aalborg Svmmeklub  1:00.18                 
                     
Simon Gaarde  2007      29.25        1:00.96   
  Silkeborg Svmmeklub  1:05.47                 
                     
Rasmus Gandrup Nejmann  2007      30.50        1:04.62   
  Swim Team Neptun  1:06.02                 
                     
Morten Holst-Jensen  2008      35.25        1:13.66   
  Swim Team Neptun  1:15.66                 
                     
Tristan L. Khler  2007      36.05        1:14.61   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:18.79                 
                     
Gustav . Pedersen  2008      37.32        1:18.57   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:21.88                 
                     
Anton Shishkin  2008      38.27        1:20.06   
  Aalborg Svmmeklub  1:19.71                 
                     
Asger Ziethen  2008              DNS   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen                   
                     
Lucas Skjdt Broe  2007              DNS   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:12.23                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:20 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  14:44   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 11, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silje Kjr Routhe  2008      34.90        1:15.08   
  Aalborg Svmmeklub  1:17.97                 
                     
Clara Nielsen  2009      39.26        1:24.36   
  Aalborg Svmmeklub  1:26.71                 
                     
Ema Ilic  2009      40.00        1:27.14   
  Aalborg Svmmeklub  1:27.86                 
                     
Ida Gjelstrup  2009      42.01        1:27.63   
  Aalborg Svmmeklub  1:30.30                 
                     
Signe Laursen  2008      40.85        1:27.63   
  Aalborg Svmmeklub  1:30.30                 
                     
Maria Nybro Laursen  2008      40.70        1:29.53   
  Swim Team Neptun  1:33.67                 
                     
Sofie Moth Nielsen  2009              DSQ  maveligg 50m 
  Stvring Svmmeklub Pingvinen                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:44 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 12, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Gaarde  2007      31.63        1:08.42   
  Silkeborg Svmmeklub  1:10.71                 
                     
Storm Jensen  2007      32.58        1:11.07   
  Aalborg Svmmeklub  1:17.20                 
                     
Sigurd S. Kristensen  2008      32.11        1:13.13   
  Aalborg Svmmeklub  1:15.77                 
                     
William Bundgaard  2007      32.99        1:13.37   
  Aalborg Svmmeklub  1:15.57                 
                     
Rasmus Norup  2007      33.81        1:13.50   
  Aalborg Svmmeklub  1:16.66                 
                     
Rasmus Gandrup Nejmann  2007      33.89        1:16.08   
  Swim Team Neptun  1:22.07                 
                     
Ludvig Mller  2007      36.51        1:18.08   
  Aalborg Svmmeklub  1:19.63                 
                     
Lukas Bgh Worup  2007      36.88        1:21.30   
  Aalborg Svmmeklub  1:25.33                 
                     
Morten Holst-Jensen  2008      38.90        1:23.02   
  Swim Team Neptun  1:23.09                 
                     
10  Tristan L. Khler  2007      41.04        1:26.04   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:30.76                 
                     
11  Gustav . Pedersen  2008      41.26        1:28.10   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:27.67                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:51 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 13, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Aa Heg  2008              31.18   
  Aalborg Svmmeklub  32.43                 
Frederikke Novin  2008              32.03   
  Aalborg Svmmeklub  33.50                 
Lea Skjrris Lund  2008              32.80   
  Swim Team Neptun  33.75                 
Laura Norup  2008              33.02   
  Aalborg Svmmeklub  35.44                 
Alissa Stegenborg  2008              33.10   
  Aalborg Svmmeklub  34.04                 
Laura Broe  2009              40.16   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  45.37                 
Julie Sylvan Holst  2009              DSQ  tyvstart 
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  46.55                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:51 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  14:58   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 14, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Patrick Elias Drejer  2007              33.40   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  35.56                 
Anton Shishkin  2008              34.56   
  Aalborg Svmmeklub  37.57                 
Asbjrn Bach Dalgaard  2008              DSQ  tyvstart 
  Stvring Svmmeklub Pingvinen                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:58 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  14:58   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 15, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Gjelstrup  2009      42.81        1:26.90   
  Aalborg Svmmeklub  1:30.11                 
                     
Sofie Moth Nielsen  2009      48.80        1:42.66   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen                   
                     
Freja Abildgaard Mikkelsen  2008      50.13        1:44.50   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen                   
                     
Lea Skjrris Lund  2008              DSQ  ej fortsat bev 75m 
  Swim Team Neptun  1:21.47                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:58 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  15:09   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 16, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Gaarde  2007      33.78        1:10.14   
  Silkeborg Svmmeklub  1:24.45                 
                     
Nicklas Lorentsen Mikkelsen  2007      34.78        1:11.04   
  Aalborg Svmmeklub  1:25.97                 
                     
Rasmus Norup  2007      36.97        1:15.27   
  Aalborg Svmmeklub  1:18.42                 
                     
Rasmus Gandrup Nejmann  2007      36.72        1:15.99   
  Swim Team Neptun  1:26.67                 
                     
Andreas Bindslev  2008      37.55        1:18.75   
  Aalborg Svmmeklub  1:24.22                 
                     
Lukas Bgh Worup  2007      38.87        1:20.00   
  Aalborg Svmmeklub  1:22.19                 
                     
Gustav . Pedersen  2008      44.77        1:33.60   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:37.16                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:09 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  15:15   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 17, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silje Kjr Routhe  2008              38.48   
  Aalborg Svmmeklub  43.27                 
Nicoline Aa Heg  2008              42.29   
  Aalborg Svmmeklub  45.28                 
Alissa Stegenborg  2008              45.92   
  Aalborg Svmmeklub  48.77                 
Laura Norup  2008              47.44   
  Aalborg Svmmeklub  48.39                 
Signe Laursen  2008              47.69   
  Aalborg Svmmeklub  50.64                 
Maria Nybro Laursen  2008              47.77   
  Swim Team Neptun  1:02.29                 
Ema Ilic  2009              48.12   
  Aalborg Svmmeklub  49.35                 
Julie Sylvan Holst  2009              59.03   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:13.50                 
Laura Broe  2009              59.71   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:05.73                 
Freja Abildgaard Mikkelsen  2008              DSQ  1 hnd i vend 25m 
  Stvring Svmmeklub Pingvinen                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:15 
 
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  15:15   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 18, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Storm Jensen  2007              37.47   
  Aalborg Svmmeklub  37.67                 
Nicklas Lorentsen Mikkelsen  2007              38.83   
  Aalborg Svmmeklub  44.09                 
Ludvig Mller  2007              42.12   
  Aalborg Svmmeklub  46.24                 
Morten Holst-Jensen  2008              44.26   
  Swim Team Neptun  49.79                 
Tristan L. Khler  2007              44.71   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  46.67                 
Anton Shishkin  2008              DSQ  tyvstart 
  Aalborg Svmmeklub  48.26                 
Asbjrn Bach Dalgaard  2008              DSQ  1 hnd i indsl 50m 
  Stvring Svmmeklub Pingvinen                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:15 
 
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  15:15   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Nielsen  2009      39.10        1:25.85   
  Aalborg Svmmeklub  1:27.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:15 
 
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  15:15   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigurd S. Kristensen  2008      34.25        1:13.82   
  Aalborg Svmmeklub  1:17.49                 
                     
William Bundgaard  2007      34.98        1:14.21   
  Aalborg Svmmeklub  1:17.68                 
                     
Andreas Bindslev  2008      36.64        1:21.45   
  Aalborg Svmmeklub  1:29.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:15 
 
Resultat Lb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 101, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Livia Weidick Frische  2007      32.31  1:10.60  1:53.96    2:30.63   
  Aalborg Svmmeklub  2:37.83                 
                     
Mathilde Hoff Srensen  2006      36.67  1:19.70  2:03.98    2:42.41   
  Svmmeklubben Nord  2:44.28                 
                     
Victoria Amdi Brinkmann  2007      38.10  1:16.06  2:05.64    2:43.27   
  Aalborg Svmmeklub  2:49.43                 
                     
Lrke Kristensen  2007      38.52  1:23.75  2:10.72    2:49.97   
  Silkeborg Svmmeklub  3:06.46                 
                     
Nikoline Hedelund Madsen  2007      38.48  1:20.63  2:12.61    2:50.91   
  Aalborg Svmmeklub  2:54.62                 
                     
Astrid O. Thomassen  2007      37.70  1:19.11  2:11.96    2:51.27   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  3:03.67                 
                     
Emma Andersen  2007      38.67  1:21.31  2:12.84    2:51.68   
  Aalborg Svmmeklub  3:00.77                 
                     
Paula Lindberg  2007      36.61  1:20.49  2:15.46    2:54.88   
  Silkeborg Svmmeklub  2:47.18                 
                     
Ida Siegumfeldt  2007              DSQ  Tyvstart 
  Swim Team Neptun  3:07.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:50 
 
Resultat Lb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  10:59   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 102, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valentin Thordal  2005      31.53  1:09.22  1:54.09    2:28.72   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:29.88                 
                     
Andreas Laursen  2006      34.21  1:16.69  2:06.41    2:43.28   
  Swim Team Neptun  2:43.38                 
                     
Sebastian Eliasen  2006      37.74  1:21.72  2:06.19    2:43.88   
  Svmmeklubben Nord  2:54.35                 
                     
Sebastian Braad Bjrn  2006      36.62  1:17.11  2:07.92    2:45.84   
  Svmmeklubben Nord  2:59.37                 
                     
Christian Andersen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Svmmeklubben Nord  2:48.68                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:59 
 
Resultat Lb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 103, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pernille Petersen  2006              32.24   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  32.88                 
Ane Walmar  2007              33.20   
  Swim Team Neptun  37.90                 
Mia Borup Mlgaard  2006              33.52   
  Silkeborg Svmmeklub  35.34                 
Maja Brndum  2006              34.41   
  Swim Team Neptun  33.63                 
Paula Lindberg  2007              35.07   
  Silkeborg Svmmeklub  35.13                 
Isabella Bertelsen  2007              36.98   
  Aalborg Svmmeklub  39.00                 
Emma Kidmose Hansen  2007              37.56   
  Silkeborg Svmmeklub  41.60                 
Aia Caroline Abel  2006              DSQ  Tyvstart 
  Svmmeklubben Nord  38.00                 
Lise Ingeborg Christiansen  2007              DSQ  Tyvstart 
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  34.29                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:22 
 
Resultat Lb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 104, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Nybro Laursen  2005              27.39   
  Swim Team Neptun  27.20                 
Johan H Brorson  2006              30.25   
  Swim Team Neptun  42.32                 
Mads Rager Larsen  2005              30.45   
  Swim Team Neptun  31.16                 
Christian Andersen  2006              30.98   
  Svmmeklubben Nord  32.02                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:22 
 
Resultat Lb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:42   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 105, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Livia Weidick Frische  2007      36.84        1:17.19   
  Aalborg Svmmeklub  1:20.13                 
                     
Mathilde Hoff Srensen  2006      38.96        1:20.92   
  Svmmeklubben Nord  1:21.04                 
                     
Frederikke Wiese Jacobsen  2007      40.35        1:26.18   
  Swim Team Neptun  1:26.88                 
                     
Lrke Kristensen  2007      42.23        1:27.50   
  Silkeborg Svmmeklub  1:29.95                 
                     
Elea Amalie Poulsen  2006      41.28        1:27.91   
  Silkeborg Svmmeklub  1:26.63                 
                     
Mia Plougman  2007      44.47        1:31.79   
  Aalborg Svmmeklub  1:30.73                 
                     
Ida Siegumfeldt  2007              DSQ  Tyvstart 
  Swim Team Neptun  1:45.72                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:42 
 
Resultat Lb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 106, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Bock Johansen  2005      34.71        1:14.74   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:20.07                 
                     
Christian Stoltenborg  2005      36.99        1:19.50   
  Swim Team Neptun  1:26.55                 
                     
Sebastian Eliasen  2006      39.20        1:22.79   
  Svmmeklubben Nord  1:24.38                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:22 
 
Resultat Lb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 107, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Amdi Brinkmann  2007              33.20   
  Aalborg Svmmeklub                   
Emilie Pedersen  2007              33.33   
  Aalborg Svmmeklub  34.13                 
Mia Borup Mlgaard  2006              34.50   
  Silkeborg Svmmeklub  34.63                 
Emma Kidmose Hansen  2007              36.28   
  Silkeborg Svmmeklub  36.73                 
Caitlin Holbk Lundager  2007              36.38   
  Aalborg Svmmeklub  37.25                 
Emma Andersen  2007              37.60   
  Aalborg Svmmeklub  38.75                 
Sarah M. Jensen  2007              39.76   
  Silkeborg Svmmeklub  40.19                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:23 
 
Resultat Lb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 108, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Braad Bjrn  2006              31.91   
  Svmmeklubben Nord  34.22                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:23 
 
Resultat Lb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 109, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Pedersen  2007      30.40        1:04.93   
  Aalborg Svmmeklub  1:07.34                 
                     
Pernille Petersen  2006      31.41        1:05.98   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:06.58                 
                     
Ane Walmar  2007      31.99        1:06.26   
  Swim Team Neptun  1:07.07                 
                     
Maja Brndum  2006      33.05        1:08.72   
  Swim Team Neptun  1:06.90                 
                     
Lise Ingeborg Christiansen  2007      33.72        1:10.26   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:16.26                 
                     
Aia Caroline Abel  2006      34.19        1:10.39   
  Svmmeklubben Nord  1:09.54                 
                     
Nikoline Hedelund Madsen  2007      33.91        1:11.07   
  Aalborg Svmmeklub  1:14.26                 
                     
Elea Amalie Poulsen  2006      34.12        1:11.22   
  Silkeborg Svmmeklub  1:09.56                 
                     
Astrid O. Thomassen  2007      34.33        1:11.99   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:19.41                 
                     
10  Sarah M. Jensen  2007      35.08        1:13.18   
  Silkeborg Svmmeklub  1:12.30                 
                     
11  Mia Plougman  2007      36.04        1:14.76   
  Aalborg Svmmeklub  1:19.43                 
                     
12  Isabella Bertelsen  2007      35.66        1:15.21   
  Aalborg Svmmeklub  1:16.22                 
                     
13  Caitlin Holbk Lundager  2007      36.19        1:17.54   
  Aalborg Svmmeklub  1:16.66                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:23 
 
Resultat Lb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 110, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Bock Johansen  2005      28.30        59.21   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:02.18                 
                     
Johan H Brorson  2006      28.11        59.33   
  Swim Team Neptun  1:00.63                 
                     
Mathias Nybro Laursen  2005      28.05        59.57   
  Swim Team Neptun  59.22                 
                     
Valentin Thordal  2005      28.87        1:00.18   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:04.42                 
                     
Christian Stoltenborg  2005      30.87        1:03.62   
  Swim Team Neptun  1:07.51                 
                     
Mads Rager Larsen  2005      30.90        1:04.00   
  Swim Team Neptun  1:05.46                 
                     
Andreas Laursen  2006      31.31        1:04.62   
  Swim Team Neptun  1:05.84                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:23 
 
Resultat Lb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  16:46   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 111, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Livia Weidick Frische  2007      32.96        1:10.49   
  Aalborg Svmmeklub  1:12.99                 
                     
Victoria Amdi Brinkmann  2007      34.07        1:13.40   
  Aalborg Svmmeklub  1:18.77                 
                     
Mathilde Hoff Srensen  2006      36.51        1:14.59   
  Svmmeklubben Nord  1:14.16                 
                     
Amalie Kirkegaard  2007      34.73        1:14.74   
  Aalborg Svmmeklub  1:17.94                 
                     
Mia Borup Mlgaard  2006      34.09        1:15.59   
  Silkeborg Svmmeklub  1:17.56                 
                     
Ane Walmar  2007      36.35        1:17.58   
  Swim Team Neptun  1:19.19                 
                     
Emma Kidmose Hansen  2007      36.72        1:18.71   
  Silkeborg Svmmeklub  1:20.54                 
                     
Nikoline Hedelund Madsen  2007      36.12        1:18.77   
  Aalborg Svmmeklub  1:21.77                 
                     
Frederikke Wiese Jacobsen  2007      36.97        1:18.86   
  Swim Team Neptun  1:19.38                 
                     
10  Lrke Kristensen  2007      37.90        1:18.87   
  Silkeborg Svmmeklub  1:20.43                 
                     
11  Emma Andersen  2007      37.60        1:21.15   
  Aalborg Svmmeklub  1:24.29                 
                     
12  Mia Plougman  2007      39.45        1:22.41   
  Aalborg Svmmeklub  1:25.40                 
                     
13  Isabella Bertelsen  2007      39.77        1:22.95   
  Aalborg Svmmeklub  1:26.84                 
                     
14  Ida Siegumfeldt  2007      39.44        1:24.49   
  Swim Team Neptun  1:25.53                 
                     
15  Caitlin Holbk Lundager  2007      37.99        1:26.46   
  Aalborg Svmmeklub  1:27.62                 
                     
16  Anna Skovhus Lydersen  2007      41.63        1:26.76   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:29.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:46 
 
Resultat Lb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  16:46   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 112, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Nybro Laursen  2005      30.47        1:08.02   
  Swim Team Neptun  1:06.19                 
                     
Valentin Thordal  2005      31.09        1:08.29   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:10.37                 
                     
Mads Rager Larsen  2005      34.50        1:13.69   
  Swim Team Neptun  1:15.95                 
                     
Sebastian Eliasen  2006      35.22        1:14.85   
  Svmmeklubben Nord  1:19.84                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:46 
 
Resultat Lb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  16:51   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 113, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maja Brndum  2006              31.24   
  Swim Team Neptun  32.40                 
Ane Walmar  2007              31.77   
  Swim Team Neptun  31.77                 
Sarah M. Jensen  2007              31.96   
  Silkeborg Svmmeklub  32.83                 
Alberte Rise  2007              32.05   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  33.27                 
Elea Amalie Poulsen  2006              32.08   
  Silkeborg Svmmeklub  33.30                 
Aia Caroline Abel  2006              32.44   
  Svmmeklubben Nord  32.22                 
Ida Siegumfeldt  2007              DSQ  tyvstart 
  Swim Team Neptun  37.28                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:51 
 
Resultat Lb 114 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 114 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:04   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 114, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johan H Brorson  2006              26.61   
  Swim Team Neptun  27.13                 
Elmer Oosterhof  2005              27.17   
  Aars Svmmeklub                   
Christian Andersen  2006              27.59   
  Svmmeklubben Nord  29.22                 
Christian Stoltenborg  2005              28.15   
  Swim Team Neptun  31.03                 
Sebastian Braad Bjrn  2006              28.73   
  Svmmeklubben Nord  31.17                 
Andreas Laursen  2006              28.87   
  Swim Team Neptun  30.66                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:04 
 
Resultat Lb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:04   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 115, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Amdi Brinkmann  2007      33.59        1:08.45   
  Aalborg Svmmeklub  1:11.97                 
                     
Emilie Pedersen  2007      33.97        1:11.06   
  Aalborg Svmmeklub  1:14.36                 
                     
Mia Borup Mlgaard  2006      36.12        1:13.75   
  Silkeborg Svmmeklub  1:15.03                 
                     
Aia Caroline Abel  2006      37.58        1:16.72   
  Svmmeklubben Nord  1:16.29                 
                     
Emma Kidmose Hansen  2007      37.59        1:16.76   
  Silkeborg Svmmeklub  1:19.07                 
                     
Nikoline Hedelund Madsen  2007      37.70        1:17.73   
  Aalborg Svmmeklub  1:21.15                 
                     
Emma Andersen  2007      38.65        1:18.41   
  Aalborg Svmmeklub  1:20.84                 
                     
Paula Lindberg  2007      38.83        1:19.77   
  Silkeborg Svmmeklub  1:17.50                 
                     
Caitlin Holbk Lundager  2007      38.48        1:19.87   
  Aalborg Svmmeklub  1:25.26                 
                     
Sarah M. Jensen  2007              DNS   
  Silkeborg Svmmeklub  1:27.38                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:04 
 
Resultat Lb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:04   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 116, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Nybro Laursen  2005      33.56        1:10.13   
  Swim Team Neptun  1:08.00                 
                     
Sebastian Braad Bjrn  2006      34.08        1:10.14   
  Svmmeklubben Nord  1:13.97                 
                     
Elmer Oosterhof  2005      34.75        1:11.48   
  Aars Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:04 
 
Resultat Lb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:04   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 117, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hoff Srensen  2006              36.39   
  Svmmeklubben Nord  37.20                 
Frederikke Wiese Jacobsen  2007              40.44   
  Swim Team Neptun  39.31                 
Elea Amalie Poulsen  2006              41.24   
  Silkeborg Svmmeklub  38.15                 
Anna Skovhus Lydersen  2007              43.28   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  44.30                 
Isabella Bertelsen  2007              43.39   
  Aalborg Svmmeklub  45.24                 
Alberte Rise  2007              43.89   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  43.95                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:04 
 
Resultat Lb 118 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 118 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 118, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johan H Brorson  2006              34.28   
  Swim Team Neptun  33.63                 
Sebastian Eliasen  2006              35.83   
  Svmmeklubben Nord  37.86                 
Valentin Thordal  2005              35.87   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  40.77                 
Christian Stoltenborg  2005              36.44   
  Swim Team Neptun  36.82                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:16 
 
Resultat Lb 119 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 119 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 119, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Kirkegaard  2007      34.06        1:13.20   
  Aalborg Svmmeklub  1:15.61                 
                     
Livia Weidick Frische  2007      33.48        1:14.38   
  Aalborg Svmmeklub  1:21.18                 
                     
Emilie Pedersen  2007      34.91        1:17.93   
  Aalborg Svmmeklub  1:19.09                 
                     
Paula Lindberg  2007      35.94        1:18.17   
  Silkeborg Svmmeklub  1:19.23                 
                     
Maja Brndum  2006      36.94        1:20.26   
  Swim Team Neptun  1:15.77                 
                     
Lrke Kristensen  2007      38.75        1:23.93   
  Silkeborg Svmmeklub  1:36.40                 
                     
Mia Plougman  2007      40.49        1:28.45   
  Aalborg Svmmeklub  1:37.52                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:16 
 
Resultat Lb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 120, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Andersen  2006      31.80        1:08.70   
  Svmmeklubben Nord  1:11.89                 
                     
Mads Rager Larsen  2005      32.40        1:11.29   
  Swim Team Neptun  1:17.73                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:16 
 
Resultat Lb 201 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 201 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:12   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 201, 200m Medley Damer, Finaler rg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nanna Bgild Lundahl  2001      32.52  1:12.54  1:54.77    2:30.49   
  Silkeborg Svmmeklub  2:31.02                 
                     
Helena V. Elling  2000      31.02  1:14.03  1:58.11    2:33.93   
  Silkeborg Svmmeklub  2:28.83                 
                     
Ida Overgaard Thomassen  2005      34.81  1:15.23  2:03.51    2:40.38   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:40.72                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:12 
 
Resultat Lb 202 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 202 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:12   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 202, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Danilo Mller  2004      30.97  1:08.72  1:53.42    2:28.03   
  Svmmeklubben Nord  2:34.66                 
                     
Mikkel Hedeby Madsen  2002              DNS   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:30.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:12 
 
Resultat Lb 203 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 203 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:12   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 203, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Brgger-Andersen  2002              29.51   
  Aalborg Svmmeklub                   
Nicoline Dyrman  2004              31.79   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  31.43                 
Maja Friis  2005              31.89   
  Silkeborg Svmmeklub  31.67                 
Line Knudsen  2005              32.83   
  Silkeborg Svmmeklub  34.68                 
Astrid Jensen  2005              34.14   
  Svmmeklubben Nord  34.83                 
Freya Mikkelsen  2005              34.50   
  Swim Team Neptun  36.00                 
Linea Lodberg Klein  2005              34.61   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  33.16                 
Ida Kold Dalsgaard  2005              35.29   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  35.22                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:12 
 
Resultat Lb 204 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 204 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:12   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 204, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004              25.87   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  25.96                 
Gustav Flche Fuglsang  2002              28.24   
  Silkeborg Svmmeklub  28.36                 
Axel Hvam  2003              28.28   
  Swim Team Neptun  28.29                 
Lukas Aarup-Kristensen  2004              29.11   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  30.56                 
David Tuan V. Valbjrn  2002              29.43   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  30.22                 
Emil Jaworski  2004              29.57   
  Svmmeklubben Nord  30.26                 
Sebastian Jacobsen  2004              DNS   
  Aalborg Svmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:12 
 
Resultat Lb 205 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 205 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:12   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 205, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nanna Bgild Lundahl  2001      36.82        1:18.32   
  Silkeborg Svmmeklub  1:17.74                 
                     
Cassandra Spring  2005      38.12        1:20.72   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:23.39                 
                     
Ida Overgaard Thomassen  2005      40.12        1:25.69   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:27.42                 
                     
Anne-Sofie S. Overgaard  2005      44.22        1:31.92   
  Svmmeklubben Nord  1:36.05                 
                     
Isabella Vinkler Valbjrn  2005      47.56        1:41.36   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:41.32                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:12 
 
Resultat Lb 206 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 206 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:12   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 206, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Flche Fuglsang  2002      31.90        1:06.04   
  Silkeborg Svmmeklub  1:06.81                 
                     
Gustav Hjerrild-Jensen  2003      32.03        1:08.06   
  Svmmeklubben Nord  1:10.58                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:12 
 
Resultat Lb 207 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 207 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:12   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 207, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena V. Elling  2000              33.01   
  Silkeborg Svmmeklub  30.84                 
Cassandra Spring  2005              33.15   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  33.48                 
Anne-Sophie Andersen  2004              33.40   
  Svmmeklubben Nord  33.28                 
Nicoline Dyrman  2004              35.06   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  35.63                 
Linea Lodberg Klein  2005              35.29   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  35.57                 
Thea Brndum  2004              35.94   
  Swim Team Neptun  35.26                 
Mathilde Mller  2004              37.19   
  Swim Team Neptun  36.80                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:12 
 
Resultat Lb 208 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 208 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:13   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 208, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004              29.13   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  29.46                 
Oscar Pedersen  2004              29.27   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  29.31                 
David Tuan V. Valbjrn  2002              35.15   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  35.76                 
Ruben Nrgaard  2002              DSQ  udsvm over 15 m 
  Svmmeklubben Nord  29.35                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:13 
 
Resultat Lb 209 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 209 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:13   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 209, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Brgger-Andersen  2002      28.29        58.43   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
Anne-Sophie Andersen  2004      29.57        1:01.06   
  Svmmeklubben Nord  1:03.30                 
                     
Sofie Kruse Rasmussen  2005      29.27        1:01.28   
  Swim Team Neptun  1:01.56                 
                     
Maja Friis  2005      30.61        1:03.84   
  Silkeborg Svmmeklub  1:02.63                 
                     
Astrid Jensen  2005      31.02        1:04.82   
  Svmmeklubben Nord  1:06.92                 
                     
Line Knudsen  2005      31.40        1:05.31   
  Silkeborg Svmmeklub  1:04.90                 
                     
Laura Sofie Renneberg  2005      31.34        1:06.38   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:06.92                 
                     
Mathilde Mller  2004      33.89        1:13.31   
  Swim Team Neptun  1:07.10                 
                     
Sofie Duelund  2005      34.44        1:14.36   
  Swim Team Neptun  1:12.95                 
                     
10  Anne-Sofie S. Overgaard  2005      35.89        1:15.76   
  Svmmeklubben Nord  1:20.99                 
                     
11  Isabella Vinkler Valbjrn  2005      36.02        1:18.62   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:19.25                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:13 
 
Resultat Lb 210 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 210 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:13   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 210, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Hedeby Madsen  2002      27.86        57.21   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  59.91                 
                     
Emil Jaworski  2004      27.46        57.77   
  Svmmeklubben Nord  58.80                 
                     
Lukas Aarup-Kristensen  2004      27.68        58.13   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  59.22                 
                     
Dion Drejer Delaney  2003      27.46        58.40   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  59.96                 
                     
Axel Hvam  2003      27.96        58.55   
  Swim Team Neptun  1:00.26                 
                     
Danilo Mller  2004      27.99        59.27   
  Svmmeklubben Nord  58.55                 
                     
Oscar Pedersen  2004      27.95        59.51   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  57.46                 
                     
Gustav Hjerrild-Jensen  2003      29.31        1:01.50   
  Svmmeklubben Nord  1:02.50                 
                     
Ruben Nrgaard  2002      29.85        1:02.15   
  Svmmeklubben Nord  1:00.07                 
                     
Sebastian Jacobsen  2004              DNS   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:13 
 
Resultat Lb 211 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 211 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  18:39   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 211, 100m Medley Damer, Finaler rg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Brgger-Andersen  2002      30.19        1:06.07   
  Aalborg Svmmeklub  1:06.07                 
                     
Matilde Bager  2005      31.81        1:07.61   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
Helena V. Elling  2000      31.72        1:08.62   
  Silkeborg Svmmeklub  1:05.53                 
                     
Anne-Sophie Andersen  2004      33.00        1:10.57   
  Svmmeklubben Nord  1:12.00                 
                     
Cassandra Spring  2005      33.36        1:12.26   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:13.72                 
                     
Ida Overgaard Thomassen  2005      33.91        1:13.60   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:16.06                 
                     
Linea Lodberg Klein  2005      35.00        1:16.07   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:15.31                 
                     
Anne-Sofie S. Overgaard  2005      40.43        1:24.16   
  Svmmeklubben Nord  1:27.68                 
                     
Isabella Vinkler Valbjrn  2005              DSQ  bryder ej v fr 15m 
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:31.73                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:39 
 
Resultat Lb 212 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 212 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  18:50   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 212, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Flche Fuglsang  2002      29.96        1:02.93   
  Silkeborg Svmmeklub  1:03.54                 
                     
Sebastian Jacobsen  2004      28.93        1:04.19   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
David Tuan V. Valbjrn  2002      32.34        1:13.67   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:15.57                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:50 
 
Resultat Lb 213 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 213 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  18:50   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 213, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena V. Elling  2000              27.17   
  Silkeborg Svmmeklub  25.81                 
Sofie Kruse Rasmussen  2005              27.94   
  Swim Team Neptun  28.22                 
Maja Friis  2005              28.58   
  Silkeborg Svmmeklub  28.24                 
Astrid Jensen  2005              28.87   
  Svmmeklubben Nord  29.35                 
Nicoline Dyrman  2004              29.22   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  29.95                 
Laura Sofie Renneberg  2005              29.82   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  29.62                 
Line Knudsen  2005              30.51   
  Silkeborg Svmmeklub  29.84                 
Ida Kold Dalsgaard  2005              30.84   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  31.02                 
Thea Brndum  2004              30.99   
  Swim Team Neptun  30.53                 
10  Mathilde Mller  2004              31.20   
  Swim Team Neptun  29.81                 
11  Freya Mikkelsen  2005              31.30   
  Swim Team Neptun  31.25                 
12  Sofie Duelund  2005              33.99   
  Swim Team Neptun  33.43                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:50 
 
Resultat Lb 214 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 214 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  18:57   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 214, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004              24.50   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  25.47                 
Dion Drejer Delaney  2003              25.19   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  26.05                 
Marcus Albk  2004              25.96   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  27.41                 
Gustav Flche Fuglsang  2002              26.12   
  Silkeborg Svmmeklub  25.93                 
Emil Jaworski  2004              26.19   
  Svmmeklubben Nord  26.75                 
Lukas Aarup-Kristensen  2004              26.19   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  26.81                 
Axel Hvam  2003              26.47   
  Swim Team Neptun  26.46                 
Mikkel Hedeby Madsen  2002              26.47   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  27.54                 
Danilo Mller  2004              26.71   
  Svmmeklubben Nord  27.06                 
10  Ruben Nrgaard  2002              26.76   
  Svmmeklubben Nord  27.41                 
11  Gustav Hjerrild-Jensen  2003              28.03   
  Svmmeklubben Nord  29.02                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:57 
 
Resultat Lb 215 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 215 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  18:57   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 215, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne-Sophie Andersen  2004      34.56        1:10.79   
  Svmmeklubben Nord  1:10.17                 
                     
Ida Overgaard Thomassen  2005      35.58        1:13.54   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:13.49                 
                     
Maja Friis  2005      36.08        1:15.90   
  Silkeborg Svmmeklub  1:13.94                 
                     
Linea Lodberg Klein  2005      37.10        1:16.95   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:15.47                 
                     
Mathilde Mller  2004      39.96        1:25.28   
  Swim Team Neptun  1:22.31                 
                     
Isabella Vinkler Valbjrn  2005      47.81        1:44.29   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:35.26                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:57 
 
Resultat Lb 216 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 216 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  18:57   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 216, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Jacobsen  2004      30.73        1:03.72   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
Oscar Pedersen  2004      30.72        1:05.38   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:04.25                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:57 
 
Resultat Lb 217 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 217 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  19:12   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 217, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Brgger-Andersen  2002              34.85   
  Aalborg Svmmeklub  34.95                 
Matilde Bager  2005              35.00   
  Aalborg Svmmeklub                   
Nanna Bgild Lundahl  2001              35.33   
  Silkeborg Svmmeklub  34.93                 
Nicoline Dyrman  2004              36.34   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  35.55                 
Laura Sofie Renneberg  2005              38.08   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  39.75                 
Astrid Jensen  2005              40.08   
  Svmmeklubben Nord  43.09                 
Line Knudsen  2005              41.24   
  Silkeborg Svmmeklub  37.64                 
Anne-Sofie S. Overgaard  2005              42.30   
  Svmmeklubben Nord  43.90                 
Thea Brndum  2004              42.47   
  Swim Team Neptun  41.31                 
10  Sofie Duelund  2005              43.41   
  Swim Team Neptun  42.58                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:12 
 
Resultat Lb 218 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 218 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  19:12   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 218, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dion Drejer Delaney  2003              31.40   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  14.55                 
Gustav Hjerrild-Jensen  2003              31.90   
  Svmmeklubben Nord  15.00                 
Mikkel Hedeby Madsen  2002              32.94   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  15.78                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:12 
 
Resultat Lb 219 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 219 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  19:12   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 219, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cassandra Spring  2005      33.76        1:12.41   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:20.47                 
                     
Nanna Bgild Lundahl  2001      34.05        1:14.98   
  Silkeborg Svmmeklub  1:12.26                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:12 
 
Resultat Lb 220 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 220 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aalborg Cup 2020 Lrdag 28/11    Udskriftsdato  28 november 2020   
  Stvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  19:12   
  Arrangr  Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 november 2020         
 
 
Lb 220, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004      26.95        58.36   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  58.14                 
                     
Axel Hvam  2003      28.90        1:02.77   
  Swim Team Neptun  1:03.48                 
                     
Lukas Aarup-Kristensen  2004      29.78        1:08.48   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:14.03                 
                     
Danilo Mller  2004      31.08        1:08.83   
  Svmmeklubben Nord  1:16.03                 
                     
Oscar Pedersen  2004      30.47        1:08.91   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:05.42                 
                     
David Tuan V. Valbjrn  2002      31.68        1:12.49   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:13.63                 
                     
Marcus Albk  2004              DNS   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:07.97                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2020 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner