2021-05-09   10:10:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Kortbane 2020 Herrer

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

fredag 09.30

Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  18 december 2020   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:43   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 december 2020         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2021 
Europarekord Senior: Arkady Vyatchanin (1984) 1:46.11 15-11-2009 
Nordisk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 19-12-2009 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 19-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 19-04-2009 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luccas Dam Brenner  2001    736  27.35  56.97  1:27.46    1:56.97   
  Sigma Swim Birkerød  1:57.88                 
                     
Nicklas Östman Pedersen  2002    718  27.61  57.99  1:28.08    1:57.93   
  Helsingør Svømmeklub  1:58.43                 
                     
Valdemar Brøns  2003    710  28.35  58.04  1:28.12    1:58.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:59.64                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    704  28.28  58.49  1:28.76    1:58.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:57.65                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    688  28.92  59.59  1:30.17    1:59.63   
  Agfs Svømmeafdeling  2:01.30                 
                     
Kasper Bonnichsen  2002    688  27.90  57.22  1:27.31    1:59.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:01.77                 
                     
Alfred August Grubert  2001    669  28.47  58.86  1:29.50    2:00.72   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:57.25                 
                     
Casper Puggaard  2005    669  27.94  58.35  1:29.86    2:00.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:04.26                 
                     
Markus Kjeldsen  2000    661  28.34  59.24  1:30.48    2:01.20   
  Silkeborg Svømmeklub  2:00.49                 
                     
10  Gustav Jørgensen  2000    660  28.28  58.71  1:30.27    2:01.28   
  Køge Svømmeklub  2:01.28                 
                     
11  Alexander Vergereau  2004    636  29.02  1:00.31  1:31.43    2:02.79   
  Sigma Swim Birkerød  2:05.14                 
                     
12  David Arneskov  2002    632  28.67  59.75  1:31.20    2:03.05   
  Holbæk Svømme Klub  2:06.67                 
                     
13  Mads Kloster  2002    626  29.26  1:00.40  1:31.87    2:03.43   
  Thisted Svømmeklub  2:05.92                 
                     
14  Jakob Bjerre Eriksen  2000    618  29.08  1:00.49  1:32.42    2:03.95   
  Hørsholm Svømmeforening  2:03.87                 
                     
15  Kristian B. Rasmussen  2003    608  28.93  1:00.72  1:32.69    2:04.67   
  Svømmeklubben S 68  2:07.75                 
                     
16  Mads Møller  2005    604  28.88  1:00.43  1:32.73    2:04.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:08.54                 
                     
17  Mads Knoblauch  1993    603  28.63  59.75  1:31.70    2:05.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:10.05                 
                     
18  Nicholas Castella  2007    594  30.04  1:02.09  1:33.95    2:05.64   
  Herlev Svømning  2:11.23                 
                     
19  Jens Bomgaard  2002    590  29.87  1:02.09  1:33.80    2:05.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:06.62                 
                     
20  Ulrik Blach Petersen  2001    589  29.86  1:01.36  1:33.98    2:05.96   
  Sigma Swim Birkerød  2:06.41                 
                     
21  Jonas Hansen  2001    587  29.12  1:01.10  1:33.83    2:06.09   
  Køge Svømmeklub  2:05.44                 
                     
22  Morten Baxter  1996    579  30.51  1:02.85  1:34.72    2:06.71   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:09.95                 
                     
23  Mikkel Podiss Petersen  2002    576  30.17  1:02.70  1:35.69    2:06.94   
  H2Odense  2:09.50                 
                     
24  Alexander Korsager Elkjær  2001    568  30.71  1:03.73  1:36.43    2:07.50   
  Lyseng IF  2:07.90                 
                     
24  Emil Kildahl Døssing  2002    568  30.03  1:02.24  1:35.09    2:07.50   
  Sigma Swim Birkerød  2:10.97                 
                     
26  Tobias Daniel Larsen  2001    565  29.20  1:01.57  1:34.34    2:07.70   
  Slagelse Svømmeklub  2:06.43                 
                     
27  Johan Heeno Rasmussen  2002    553  30.01  1:02.14  1:34.77    2:08.68   
  Helsingør Svømmeklub  2:10.19                 
                     
28  Thomas Schiby  2001    544  30.86  1:03.75  1:36.66    2:09.33   
  Aalborg Svømmeklub  2:07.07                 
                     
29  Kristian Kjær  2005    524  30.47  1:03.64  1:37.17    2:10.97   
  Thisted Svømmeklub  2:09.99                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 december 2020 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner