Resultat för DM Kortbane 2020 Damer
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
16 december 2020 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
13:26 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2021 |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:50.43 12-08-2017 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:50.43 12-08-2017 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 15-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 27-11-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Snæfridur Sol |
2000 |
|
830 |
27.98 |
57.63 |
1:27.30 |
|
1:57.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe Bro |
1999 |
|
797 |
28.07 |
57.94 |
1:28.49 |
|
1:59.10 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:57.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
784 |
28.37 |
58.57 |
1:29.23 |
|
1:59.76 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
754 |
27.78 |
58.23 |
1:29.81 |
|
2:01.30 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Grandt |
1998 |
|
753 |
29.10 |
1:00.22 |
1:31.23 |
|
2:01.37 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
|
750 |
27.72 |
58.04 |
1:29.60 |
|
2:01.50 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
|
740 |
28.39 |
59.22 |
1:30.26 |
|
2:02.04 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
740 |
28.44 |
59.23 |
1:30.55 |
|
2:02.06 |
Deltager ikke i finalen |
|
Thisted Svømmeklub |
2:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
736 |
28.91 |
59.58 |
1:30.78 |
|
2:02.26 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
1:59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
725 |
28.67 |
59.61 |
1:31.26 |
|
2:02.87 |
|
|
A6 JGI-Swim |
2:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
709 |
28.88 |
1:00.35 |
1:32.38 |
|
2:03.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Liva Stjernholm |
2004 |
|
704 |
29.37 |
1:01.03 |
1:32.97 |
|
2:04.13 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
|
677 |
29.24 |
1:00.44 |
1:32.64 |
|
2:05.75 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
666 |
29.49 |
1:01.77 |
1:34.30 |
|
2:06.39 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
663 |
29.40 |
1:01.03 |
1:33.91 |
|
2:06.60 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
662 |
29.26 |
1:01.20 |
1:34.08 |
|
2:06.69 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
|
660 |
28.69 |
1:01.14 |
1:33.78 |
|
2:06.80 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Andersen |
2007 |
|
658 |
28.67 |
1:00.60 |
1:34.22 |
|
2:06.96 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tine Petersen |
2003 |
|
654 |
29.59 |
1:01.62 |
1:34.47 |
|
2:07.18 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
|
653 |
29.06 |
1:00.74 |
1:33.99 |
|
2:07.28 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maria Lund |
2003 |
|
646 |
29.37 |
1:01.41 |
1:34.56 |
|
2:07.71 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
|
638 |
29.43 |
1:01.26 |
1:34.55 |
|
2:08.26 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
|
631 |
30.02 |
1:02.07 |
1:35.29 |
|
2:08.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
|
630 |
30.07 |
1:02.34 |
1:35.49 |
|
2:08.76 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Naya Høi Greve |
2007 |
|
619 |
30.15 |
1:02.40 |
1:35.73 |
|
2:09.56 |
|
|
A6 Slangerup Svømmeklub |
2:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
616 |
29.64 |
1:02.25 |
1:35.97 |
|
2:09.76 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Caroline Laursen |
2002 |
|
599 |
29.55 |
1:01.92 |
1:36.10 |
|
2:10.98 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
597 |
29.56 |
1:01.89 |
1:36.09 |
|
2:11.08 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Sw 4.4 tyvstart |
|
Holstebro Svømme Club |
1:56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 december 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:26 |
|