2021-05-13   04:04:06
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DMJ-K Drenge

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

lÝrdag 09.30

Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane Drenge    Udskriftsdato  05 december 2020   
  Stśvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  17:29   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & AGF         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2020         
 
 
LÝb 4, 200m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 19-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 19-04-2009 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar BrÝns  2003    689  28.74  59.29  1:29.57    1:59.56   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:59.64                 
                     
Mikkel Hjelm  2003    670  28.96  59.12  1:29.78    2:00.66   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:04.11                 
                     
Casper Puggaard  2005    657  28.08  58.59  1:29.78    2:01.47   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:04.26                 
                     
Mads MÝller  2005    633  28.41  59.28  1:31.19    2:03.01   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:08.54                 
                     
Rasmus Warberg  2004    633  28.42  59.27  1:30.77    2:03.01   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:03.05                 
                     
Jonas Kjśr  2003    628  28.90  59.99  1:31.82    2:03.33   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:03.36                 
                     
Silas Waterval  2004    613  29.73  1:00.81  1:32.59    2:04.34   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:08.88                 
                     
Kristian B Rasmussen  2003    611  29.25  1:00.46  1:32.33    2:04.47   
  SvÝmmeklubben S 68  2:07.75                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004    567  30.24  1:02.46  1:35.45    2:07.60   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:10.42                 
                     
10  Casper Lind Boest  2005    564  29.77  1:02.11  1:35.06    2:07.78   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin  2:15.18                 
                     
11  Asgar Knakkergaard  2004    557  29.89  1:02.47  1:35.57    2:08.36   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:11.71                 
                     
12  Kristian Kjśr  2005    533  30.13  1:02.71  1:36.13    2:10.26   
  Thisted SvÝmmeklub  2:09.99                 
                     
13  Christian Damborg Thomsen  2005    528  30.21  1:03.39  1:37.09    2:10.67   
  DeltaSwim  2:10.36                 
                     
14  William Bendix Schmidt  2005    519  29.99  1:03.34  1:37.50    2:11.39   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:11.18                 
                     
15  Noah Tranum  2004    511  30.93  1:04.44  1:38.59    2:12.10   
  A6 JGI-Swim  2:14.79                 
                     
16  Nicolai D. B. Hansen  2004    507  30.44  1:03.21  1:37.23    2:12.46   
  GTI - Greve  2:12.08                 
                     
17  Thor Bruun Bisgaard  2005    495  31.08  1:04.19  1:38.58    2:13.49   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:18.14                 
                     
18  Louie Hansen  2005    495  30.56  1:04.15  1:38.73    2:13.52   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:12.88                 
                     
19  Jeppe Kjśr  2004    489  31.49  1:05.90  1:40.82    2:14.01   
  Swim Team Taastrup  2:15.99                 
                     
20  Lucas MÝller Larsen  2005    476  31.84  1:06.30  1:41.41    2:15.22   
  KÝge SvÝmmeklub  2:17.86                 
                     
21  Mikkel Andersen  2005    473  31.93  1:06.77  1:41.23    2:15.50   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:15.44                 
                     
22  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    469  32.35  1:06.84  1:41.80    2:15.91   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:16.71                 
                     
23  Lukas Holger Pihl Holst  2004    469  31.61  1:06.16  1:41.70    2:15.95   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:16.34                 
                     
24  Frederik Sandbjerg  2004    459  32.23  1:07.14  1:42.78    2:16.85   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  2:17.65                 
                     
25  Oscar Rybak-Andersen  2005    457  32.07  1:07.50  1:42.95    2:17.06   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:17.24                 
                     
26  Patrick Skov Vinding  2005    457  31.70  1:06.16  1:41.84    2:17.10   
  Kalundborg SK  2:20.65                 
                     
27  Carl Clausen  2005    453  32.12  1:06.66  1:42.25    2:17.49   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:22.07                 
                     
28  Asger Mathiasen  2004    451  30.64  1:04.37  1:40.11    2:17.73   
  Thisted SvÝmmeklub  2:15.41                 
                     
29  Emil Isaksen  2005    430  30.89  1:05.56  1:42.41    2:19.94   
  Roskilde SvÝmning  2:21.26                 
                     
30  Oliver Lassen  2005    423  32.12  1:07.35  1:43.51    2:20.62   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:19.94                 
                     
31  Kasper Hansen  2004    389  32.61  1:08.05  1:45.68    2:24.62   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:23.76                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  05 december 2020 
Licens til Agfs SvÝmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner