2021-05-13   06:01:03
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DMJ-K Drenge

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane Drenge    Udskriftsdato  05 december 2020   
  Stśvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  17:29   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & AGF         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2020         
 
 
LÝb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.17 09-11-2017 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 02-12-2010 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004    726  25.48        55.90   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  57.61                 
                     
Oliver SÝgaard-Andersen  2003    702  25.36        56.53   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  59.70                 
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003    687  26.45        56.95   
  Aalborg SvÝmmeklub  57.42                 
                     
Mathias Christensen  2004    678  26.44        57.19   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  58.15                 
                     
Rasmus Pilegaard KÝfer  2003    651  26.11        57.98   
  Agfs SvÝmmeafdeling  59.75                 
                     
Gustav Dalby ōsterberg  2005    629  26.26        58.63   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  59.21                 
                     
Christian Thorhauge  2005    625  27.66        58.77   
  Hobro SvÝmmeklub  1:00.30                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003    619  27.11        58.96   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:00.28                 
                     
Frederik VenÝ Elling  2003    618  27.00        58.99   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:00.16                 
                     
10  Kasper Johnsen  2003    612  25.78        59.19   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:00.36                 
                     
11  Tobias Gammelvind  2004    599  28.06        59.62   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:00.59                 
                     
12  Daniel Damsbo  2003    578  28.19        1:00.31   
  Vejle SvÝmmeklub  1:00.41                 
                     
13  Lucas Emil Christensen  2003    577  27.26        1:00.35   
  Sigma Swim AllerÝd  1:02.83                 
                     
14  Kasper Thorn  2004    569  29.02        1:00.63   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:02.90                 
                     
15  Luca Hertzog  2005    566  28.34        1:00.75   
  Ringe SvÝmme Klub  1:03.56                 
                     
16  Joakim GrÝn-Henriksen  2004    562  28.37        1:00.89   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:04.54                 
                     
17  Noah Bred  2003    560  28.65        1:00.96   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:02.64                 
                     
18  Marcus Hiort  2003    558  28.71        1:01.03   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:00.92                 
                     
18  Thor Majvig Mogensen  2004    558  27.93        1:01.03   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:01.29                 
                     
20  Lars Riisgaard-Jensen  2004    554  28.22        1:01.19   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:02.32                 
                     
21  Jacob Lyse SÝe  2003    546  28.44        1:01.47   
  Horsens SvÝmmeklub  1:02.18                 
                     
22  Sander Kudahl Zaccarin  2003    546  27.27        1:01.49   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:04.12                 
                     
23  Magnus Tullberg  2005    545  28.64        1:01.52   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  1:03.61                 
                     
24  Anders Mose  2004    538  28.97        1:01.79   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:02.71                 
                     
25  Mikkel Roed  2004    523  28.84        1:02.36   
  KÝge SvÝmmeklub  1:03.37                 
                     
26  Tobias Rehder Knudsen  2005    515  28.94        1:02.67   
  Slagelse SvÝmmeklub  1:04.24                 
                     
27  Malte Hagbarth JÝrgensen  2005    514  27.83        1:02.71   
  Roskilde SvÝmning  1:04.62                 
                     
28  Casper Johannesen  2004    513  29.36        1:02.75   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:04.58                 
                     
28  Nicholas H. Hansen  2005    513  30.94        1:02.75   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:04.24                 
                     
30  Mads Sander Andersen  2004    513  28.66        1:02.78   
  Thisted SvÝmmeklub  1:04.80                 
                     
31  Nicolai Therkelsen  2003    511  29.41        1:02.86   
  A6 SvÝmmeklubben Laksen  1:02.64                 
                     
32  Emil Lykke Grann  2003    508  29.34        1:02.96   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:02.76                 
                     
33  Thor MajgŚrd  2005    507  28.78        1:02.99   
  Vejle SvÝmmeklub  1:05.28                 
                     
34  Mathias ParkhÝi  2003    506  29.63        1:03.05   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:02.54                 
                     
35  Erik Schmidt  2005    506  28.37        1:03.06   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:03.56                 
                     
36  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    505  29.49        1:03.11   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:03.71                 
                     
37  William BogÝ Andersen  2005    503  28.60        1:03.16   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:03.82                 
                     
38  Louie Uldall  2005    498  29.58        1:03.39   
  Helsinge SvÝmmeklub  1:05.80                 
                     
39  Mikkel Holme Madsen  2005    496  29.19        1:03.46   
  DeltaSwim  1:04.68                 
                     
40  Nicolas Duvander  2005    495  28.65        1:03.53   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:06.46                 
                     
41  Sebastian Jacobsen  2004    491  28.57        1:03.67   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:04.73                 
                     
41  Sebastian Rendlev  2005    491  28.35        1:03.67   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:05.97                 
                     
43  Victor Dyrhauge  2004    481  29.96        1:04.14   
  Frederikssund SvÝmmeklub  1:03.90                 
                     
44  Emil Togsverd  2005    480  29.12        1:04.15   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:05.91                 
                     
45  Illia Bulba  2005    474  30.66        1:04.42   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  1:05.27                 
                     
46  Vincent Matras  2005    468  30.00        1:04.73   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:05.47                 
                     
47  Tobias Jakobsen  2005    465  29.92        1:04.83   
  Viborg SvÝmme Klub  1:06.93                 
                     
48  Andreas Nikolajsen  2005    465  30.87        1:04.85   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:06.96                 
                     
49  Frederik Grove Ankerdal  2005    453  30.52        1:05.44   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.79                 
                     
50  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    452  31.97        1:05.48   
  Vejle SvÝmmeklub  1:06.21                 
                     
51  Kristian Sabroe SÝrensen  2005    438  30.35        1:06.16   
  Horsens SvÝmmeklub  1:06.61                 
                     
52  Mathias Nybro Laursen  2005    433  28.99        1:06.43   
  Swim Team Neptun  1:06.19                 
                     
53  Magnus Bśklund Thygesen  2003    432  28.68        1:06.47   
  Swim Team Taastrup  1:06.16                 
                     
54  Lucas Hansen  2005    431  30.72        1:06.50   
  Hobro SvÝmmeklub  1:07.73                 
                     
55  Mads SÝrensen  2005    430  30.59        1:06.55   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.63                 
                     
56  Morten Broni Simonsen  2005    405  30.05        1:07.89   
  Kalundborg SK  1:06.47                 
                     
57  Mathias Bśklund Thygesen  2005    405  31.27        1:07.91   
  Swim Team Taastrup  1:07.40                 
                     
Theis Nelander  2005              DSQ  Tyvstart 
  Ikast SvÝmmeklub  1:04.50                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  05 december 2020 
Licens til Agfs SvÝmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:29 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane Drenge    Udskriftsdato  05 december 2020   
  Stśvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  17:29   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & AGF         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2020         
 
 
LÝb 4, 200m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 19-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 19-04-2009 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar BrÝns  2003    689  28.74  59.29  1:29.57    1:59.56   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:59.64                 
                     
Mikkel Hjelm  2003    670  28.96  59.12  1:29.78    2:00.66   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:04.11                 
                     
Casper Puggaard  2005    657  28.08  58.59  1:29.78    2:01.47   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:04.26                 
                     
Mads MÝller  2005    633  28.41  59.28  1:31.19    2:03.01   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:08.54                 
                     
Rasmus Warberg  2004    633  28.42  59.27  1:30.77    2:03.01   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:03.05                 
                     
Jonas Kjśr  2003    628  28.90  59.99  1:31.82    2:03.33   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:03.36                 
                     
Silas Waterval  2004    613  29.73  1:00.81  1:32.59    2:04.34   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:08.88                 
                     
Kristian B Rasmussen  2003    611  29.25  1:00.46  1:32.33    2:04.47   
  SvÝmmeklubben S 68  2:07.75                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004    567  30.24  1:02.46  1:35.45    2:07.60   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:10.42                 
                     
10  Casper Lind Boest  2005    564  29.77  1:02.11  1:35.06    2:07.78   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin  2:15.18                 
                     
11  Asgar Knakkergaard  2004    557  29.89  1:02.47  1:35.57    2:08.36   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:11.71                 
                     
12  Kristian Kjśr  2005    533  30.13  1:02.71  1:36.13    2:10.26   
  Thisted SvÝmmeklub  2:09.99                 
                     
13  Christian Damborg Thomsen  2005    528  30.21  1:03.39  1:37.09    2:10.67   
  DeltaSwim  2:10.36                 
                     
14  William Bendix Schmidt  2005    519  29.99  1:03.34  1:37.50    2:11.39   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:11.18                 
                     
15  Noah Tranum  2004    511  30.93  1:04.44  1:38.59    2:12.10   
  A6 JGI-Swim  2:14.79                 
                     
16  Nicolai D. B. Hansen  2004    507  30.44  1:03.21  1:37.23    2:12.46   
  GTI - Greve  2:12.08                 
                     
17  Thor Bruun Bisgaard  2005    495  31.08  1:04.19  1:38.58    2:13.49   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:18.14                 
                     
18  Louie Hansen  2005    495  30.56  1:04.15  1:38.73    2:13.52   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:12.88                 
                     
19  Jeppe Kjśr  2004    489  31.49  1:05.90  1:40.82    2:14.01   
  Swim Team Taastrup  2:15.99                 
                     
20  Lucas MÝller Larsen  2005    476  31.84  1:06.30  1:41.41    2:15.22   
  KÝge SvÝmmeklub  2:17.86                 
                     
21  Mikkel Andersen  2005    473  31.93  1:06.77  1:41.23    2:15.50   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:15.44                 
                     
22  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    469  32.35  1:06.84  1:41.80    2:15.91   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:16.71                 
                     
23  Lukas Holger Pihl Holst  2004    469  31.61  1:06.16  1:41.70    2:15.95   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:16.34                 
                     
24  Frederik Sandbjerg  2004    459  32.23  1:07.14  1:42.78    2:16.85   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  2:17.65                 
                     
25  Oscar Rybak-Andersen  2005    457  32.07  1:07.50  1:42.95    2:17.06   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:17.24                 
                     
26  Patrick Skov Vinding  2005    457  31.70  1:06.16  1:41.84    2:17.10   
  Kalundborg SK  2:20.65                 
                     
27  Carl Clausen  2005    453  32.12  1:06.66  1:42.25    2:17.49   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:22.07                 
                     
28  Asger Mathiasen  2004    451  30.64  1:04.37  1:40.11    2:17.73   
  Thisted SvÝmmeklub  2:15.41                 
                     
29  Emil Isaksen  2005    430  30.89  1:05.56  1:42.41    2:19.94   
  Roskilde SvÝmning  2:21.26                 
                     
30  Oliver Lassen  2005    423  32.12  1:07.35  1:43.51    2:20.62   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:19.94                 
                     
31  Kasper Hansen  2004    389  32.61  1:08.05  1:45.68    2:24.62   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:23.76                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  05 december 2020 
Licens til Agfs SvÝmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:29 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane Drenge    Udskriftsdato  05 december 2020   
  Stśvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  17:29   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & AGF         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2020         
 
 
LÝb 6, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 26.14 04-12-2019 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 20-12-2015 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Marius Elsgaard  2004    724          28.11   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.80                 
Carl-Emil Echardt  2005    692          28.54   
  Roskilde SvÝmning  29.94                 
Robert E Falborg Pedersen  2005    666          28.90   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  29.88                 
Oliver Christensen  2003    634          29.39   
  Silkeborg SvÝmmeklub  29.74                 
Jonas Gaur  2005    622          29.57   
  Agfs SvÝmmeafdeling  30.03                 
Tue Vestergaard JŁrs  2004    602          29.89   
  SvÝmmeklubben Syd  30.27                 
Tobias Rosengaard  2005    599          29.95   
  Sigma Swim BirkerÝd  30.54                 
Morten Lindblom Andersen  2005    590          30.09   
  HillerÝd SvÝmmeklub  30.36                 
Jonas Krammer Knudsen  2003    564          30.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.91                 
10  Alexander Cueto Rasmussen  2004    562          30.59   
  Swim Team Taastrup  32.39                 
11  Elias Rought  2003    560          30.63   
  Slagelse SvÝmmeklub  29.93                 
12  Alexander Marcus Englev  2004    559          30.64   
  GTI - Greve  30.95                 
13  Alfred Feldskov  2003    557          30.68   
  Ringe SvÝmme Klub  31.40                 
14  Oliver Lystlund  2003    548          30.84   
  Holbśk SvÝmme Klub  30.75                 
15  David Kilsgaard Andersen  2005    547          30.86   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  31.67                 
16  Mads Drechsler  2005    547          30.87   
  Holstebro SvÝmme Club  31.18                 
17  Valdemar Vind Sejr  2003    543          30.94   
  Lyseng IF  31.48                 
18  Anders K. Kortegaard  2004    537          31.06   
  A6 JGI-Swim  30.37                 
19  Sebastian Hviid Larsen  2004    536          31.07   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  31.35                 
20  August Arup Neergaard  2005    530          31.19   
  Gentofte SvÝmme Klub  31.00                 
21  Asger Johansen  2003    528          31.23   
  Glostrup SvÝmmeklub  30.83                 
22  Mikkel Bredal Larsen  2005    523          31.33   
  Nyborg SvÝmmeklub  32.30                 
23  Emil Gram Peters  2005    514          31.51   
  Helsinge SvÝmmeklub  32.59                 
24  Laurits Boserup  2005    512          31.56   
  Gentofte SvÝmme Klub  31.69                 
25  Peter Rom Poulsen  2005    509          31.61   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  33.53                 
26  Christopher Vejlbo Hansen  2005    507          31.66   
  Haslev SvÝmmeklub  31.09                 
27  Jan Ferchof  2005    506          31.67   
  Vejle SvÝmmeklub  32.00                 
28  Benjamin Koch Andersen  2004    502          31.76   
  SolrÝd SvÝmmeklub  32.44                 
29  Oscar Kroos  2004    501          31.79   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  32.14                 
30  August HÝy  2005    496          31.88   
  Nśstved SvÝmmeklub  32.09                 
31  Frej Liltorp  2004    490          32.02   
  Skanderborg SvÝmmeklub  31.77                 
32  Simon Kruse Holm  2004    489          32.03   
  Odder SvÝmmeklub  32.18                 
33  Lucas Svej  2005    489          32.04   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  33.05                 
34  Daniel Busk  2005    488          32.07   
  Kolding SK  33.09                 
35  Kresten Skau Hansen  2005    481          32.22   
  DeltaSwim  33.31                 
36  Jacob Aagaard Andersen  2004    463          32.62   
  BrÝnderslev SK08  32.33                 
37  Kalle Gerner Knudsen  2004    462          32.66   
  Swim Team Taastrup  32.63                 
38  Tobias Holt Poulsen  2005    450          32.93   
  Vejle SvÝmmeklub  33.62                 
39  Bertram Olesen  2005    448          32.99   
  Frederikssund SvÝmmeklub  32.87                 
40  Frederik Vernersen  2005    445          33.07   
  Hobro SvÝmmeklub  32.93                 
41  Sigurd Wemmelund  2005    431          33.41   
  Herning SvÝmmeklub  33.77                 
42  Christian SÝe Jepsen  2005    421          33.68   
  Slagelse SvÝmmeklub  33.65                 
43  Silas Ňkerlind  2005    410          33.98   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  33.64                 
Jannik JÝrgensen  2004              DSQ  Tyvstart 
  Slagelse SvÝmmeklub  30.98                 
Tobias Svenningsen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.04                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  05 december 2020 
Licens til Agfs SvÝmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:29 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane Drenge    Udskriftsdato  05 december 2020   
  Stśvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  17:29   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & AGF         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2020         
 
 
LÝb 8, 100m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mathias Z. Rysgaard (1998) 47.37 07-12-2019 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 05-12-2009 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    819  22.86        48.02  Dansk Rekord - Junior 
  HelsingÝr SvÝmmeklub  49.21                 
                     
Alexander Tullberg  2003    726  23.66        49.99   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  49.57                 
                     
Joakim KÝhn  2003    690  24.50        50.84   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  51.57                 
                     
Mads Peter Hansen  2004    681  24.43        51.06   
  Viborg SvÝmme Klub  52.18                 
                     
Alexander Vergereau  2004    671  24.35        51.33   
  Sigma Swim BirkerÝd  53.55                 
                     
Christian Landtved  2004    654  25.02        51.76   
  Ringe SvÝmme Klub  53.09                 
                     
Mikkel Mortensen  2003    649  24.85        51.88   
  Slagelse SvÝmmeklub  52.48                 
                     
Sebastian Greisen  2004    647  24.88        51.95   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  53.25                 
                     
Malte Lyck Falk  2003    639  25.05        52.15   
  DeltaSwim  52.15                 
                     
10  Mads Stamholt  2003    631  24.99        52.39   
  Vejle SvÝmmeklub  52.71                 
                     
10  Thorvald Bomholt Larsen  2003    631  24.68        52.39   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  53.24                 
                     
12  Carl Heyn Stage  2003    630  24.92        52.42   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  52.29                 
                     
13  Elias Noe  2004    624  25.27        52.58   
  Holbśk SvÝmme Klub  53.59                 
                     
14  Mads Mikkelsen  2004    619  25.17        52.72   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  53.81                 
                     
14  Sebastian Sand Gottlieb  2005    619  25.40        52.72   
  Sigma Swim AllerÝd  52.87                 
                     
16  Sebastian JÝrgensen  2005    614  25.48        52.86   
  Thisted SvÝmmeklub  54.25                 
                     
17  Oscar Isberg  2004    610  25.35        52.98   
  GTI - Tune I.F.  53.94                 
                     
18  Julius Svarrer  2005    608  25.31        53.03   
  A6 Slangerup SvÝmmeklub  53.71                 
                     
19  Anders Elsborg  2003    605  25.68        53.12   
  Viborg SvÝmme Klub  53.81                 
                     
20  Daniel BornhÝft Nielsen  2004    603  25.41        53.19   
  Vest-BrÝndby  53.12                 
                     
21  Morten H. Kobbelgaard  2005    584  26.23        53.75   
  Aalborg SvÝmmeklub  55.13                 
                     
22  Anders Sanggaard  2005    582  25.82        53.80   
  Agfs SvÝmmeafdeling  55.79                 
                     
23  Carl Krabbe Heldgaard  2004    582  25.87        53.82   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  53.78                 
                     
24  Alexander Slente  2004    568  25.98        54.25   
  SvÝmmeklubben Syd  54.70                 
                     
25  Oskar Luckow Larsen  2004    559  26.10        54.54   
  Gentofte SvÝmme Klub  55.03                 
                     
26  William Studsgaard  2004    555  26.27        54.67   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  54.96                 
                     
27  Lucas Jul Pedersen  2003    555  26.18        54.68   
  Nśstved SvÝmmeklub  55.70                 
                     
28  Matti Andersen  2005    539  26.36        55.19   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  56.24                 
                     
28  Theodor Wernberg LÝvgreen  2005    539  26.59        55.19   
  Sigma Swim AllerÝd  56.62                 
                     
30  Konrad Clausen  2005    531  26.96        55.48   
  Slagelse SvÝmmeklub  56.37                 
                     
31  Valdemar Wichmann  2003    529  26.71        55.54   
  Agfs SvÝmmeafdeling  57.04                 
                     
32  Sebastian K Eriksen  2005    528  26.42        55.59   
  Vejle SvÝmmeklub  56.18                 
                     
33  Anton Rytter Bech  2005    522  27.24        55.79   
  Hvidovre SvÝmmeklub  55.94                 
                     
34  Jonas Svensmark Jensen  2005    503  26.52        56.48   
  Tommerup SvÝmme Klub  56.25                 
                     
35  Sune Vergmann  2005    496  27.06        56.76   
  Swim Team Taastrup  58.22                 
                     
36  Johannes Forsbśk  2004    484  27.00        57.23   
  Viborg SvÝmme Klub  57.80                 
                     
37  Rasmus Capion  2005    469  27.80        57.82   
  Vordingborg SvÝmme Klub  58.67                 
                     
38  Lucas Nielsen  2004    468  27.76        57.85   
  Frederikssund SvÝmmeklub  57.48                 
                     
39  Emil Stenholt RÝpke  2004    452  27.92        58.54   
  A6 JGI-Swim  58.81                 
                     
Daniel Bastholm  2005                Akut syg 
  GTI - Greve  55.62                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  05 december 2020 
Licens til Agfs SvÝmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:29 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane Drenge    Udskriftsdato  05 december 2020   
  Stśvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  17:29   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & AGF         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2020         
 
 
LÝb 10, 800m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Anton ōrskov Ipsen (1994) 7:34.60 2020-01-03 
Dansk Rekord Junior: Mads Glśsner (1988) 7:49.67 26-10-2006 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Frederik Lindholm  2004    743  57.18  1:58.08  3:00.08  4:02.74  8:09.36   
  Lyseng IF  8:27.64      5:05.97  6:07.90  7:09.13       
                     
Alexander L. BjÝrn  2003    719  57.88  1:59.40  3:02.24  4:04.85  8:14.87   
  Vejle SvÝmmeklub  8:17.52      5:07.42  6:09.67  7:12.87       
                     
Gabriel Elmedyb  2004    696  58.28  1:58.21  3:00.63  4:03.01  8:20.18   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  8:28.68      5:07.41  6:11.37  7:16.51       
                     
Lasse Darlem Brandt  2003    693  58.22  1:59.48  3:02.42  4:05.59  8:21.00   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  8:32.16      5:08.61  6:12.52  7:16.60       
                     
Christoffer P. Voldbjerg  2005    671  59.89  2:03.88  3:08.35  4:13.19  8:26.27   
  Aalborg SvÝmmeklub  8:37.28      5:17.89  6:22.48  7:25.79       
                     
Alessio Andrea Serraglio  2003    663  58.13  2:00.50  3:04.84  4:10.79  8:28.44   
  Lyngby SvÝmmeklub  8:35.44      5:14.30  6:19.99  7:24.91       
                     
Valdemar Kristensen  2003    658  57.39  1:59.21  3:02.80  4:08.46  8:29.58   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  8:30.96      5:13.87  6:19.61  7:25.56       
                     
Andreas Hoffmann  2003    636  1:00.31  2:04.75  3:10.39  4:15.13  8:35.57   
  Sigma Swim BirkerÝd  8:44.30      5:20.13  6:25.76  7:31.19       
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004    629  1:01.88  2:07.37  3:12.90  4:18.35  8:37.48   
  Swim Team Taastrup  8:44.91      5:23.82  6:29.15  7:33.98       
                     
10  Inas Ilic  2005    613  58.17  2:03.02  3:09.58  4:15.98  8:41.82   
  Aalborg SvÝmmeklub  9:00.70      5:23.09  6:29.88  7:35.90       
                     
11  Karl Anton Kristensen  2005    595  1:00.18  2:05.38  3:12.25  4:19.46  8:47.05   
  SvÝmmeklubben S 68  8:59.27      5:26.66  6:34.40  7:42.03       
                     
12  Sebastian Alexander West  2004    593  1:01.64  2:07.80  3:14.52  4:21.92  8:47.74   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  9:03.26      5:29.69  6:35.86  7:42.52       
                     
13  Mikkel MÝlgaard  2003    586  1:00.28  2:05.01  3:11.24  4:18.76  8:49.60   
  Silkeborg SvÝmmeklub  8:49.81      5:27.82  6:36.63  7:45.28       
                     
14  Lucas Rosenborg  2004    586  1:01.21  2:06.64  3:13.70  4:21.34  8:49.84   
  Lyseng IF  8:51.27      5:29.44  6:37.12  7:44.79       
                     
15  Lukas Frederiksen  2004    582  1:01.46  2:07.25  3:13.85  4:21.77  8:51.07   
  Helsinge SvÝmmeklub  9:08.98      5:29.19  6:36.60  7:44.36       
                     
16  Phillip Niemann Madsen  2004    578  1:02.86  2:08.56  3:15.00  4:22.43  8:52.19   
  Lyngby SvÝmmeklub  8:51.25      5:29.37  6:37.61  7:45.81       
                     
17  Asger Bols Jeppesen  2005    552  59.51  2:05.09  3:13.06  4:21.69  9:00.30   
  Helsinge SvÝmmeklub  9:06.36      5:30.69  6:39.83  7:50.37       
                     
18  Viktor Junker Neldeberg  2004    536  1:01.16  2:07.10  3:15.09  4:23.52  9:05.62   
  Helsinge SvÝmmeklub  9:15.04      5:33.36  6:43.84  7:54.94       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  05 december 2020 
Licens til Agfs SvÝmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:29 
 
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane Drenge    Udskriftsdato  07 december 2020   
  Stśvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  13:46   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & AGF         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2020         
 
 
LÝb 14, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 07-12-2016 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 13-12-2009 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar BrÝns  2003    752  25.88  53.53  1:21.30    1:49.27   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:50.21                 
                     
Alexander Tullberg  2003    720  25.62  53.70  1:22.71    1:50.82   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  1:51.24                 
                     
Frederik Lindholm  2004    720  26.10  54.57  1:22.81    1:50.83   
  Lyseng IF  1:54.13                 
                     
Jet Li Fuhrmann  2004    720  25.68  53.47  1:21.69    1:50.85   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:51.76                 
                     
Alexander Vergereau  2004    715  26.27  53.97  1:22.29    1:51.11   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:52.94                 
                     
Lasse Darlem Brandt  2003    705  25.95  53.93  1:22.72    1:51.61   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:57.25                 
                     
Gabriel Elmedyb  2004    701  26.15  54.67  1:23.48    1:51.81   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:54.27                 
                     
Oscar Isberg  2004    678  26.06  54.80  1:24.33    1:53.07   
  GTI - Tune I.F.  1:54.98                 
                     
Christian Landtved  2004    670  26.27  54.52  1:23.90    1:53.56   
  Ringe SvÝmme Klub  1:55.22                 
                     
10  Sebastian Greisen  2004    667  26.23  54.62  1:23.91    1:53.72   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:59.30                 
                     
11  Carl Heyn Stage  2003    666  26.80  55.53  1:24.36    1:53.76   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:54.46                 
                     
12  Sebastian Sand Gottlieb  2005    650  26.69  55.71  1:25.95    1:54.66   
  Sigma Swim AllerÝd  1:56.63                 
                     
13  Carl Krabbe Heldgaard  2004    648  26.53  55.36  1:25.11    1:54.82   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:55.12                 
                     
14  Christoffer P. Voldbjerg  2005    647  26.86  55.86  1:26.05    1:54.89   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:57.35                 
                     
15  Anders Elsborg  2003    646  26.18  54.82  1:24.19    1:54.95   
  Viborg SvÝmme Klub  1:53.93                 
                     
16  Mikkel Mortensen  2003    641  26.17  54.67  1:24.32    1:55.20   
  Slagelse SvÝmmeklub  1:58.40                 
                     
17  Mads Stamholt  2003    640  26.54  55.91  1:25.48    1:55.29   
  Vejle SvÝmmeklub  1:55.41                 
                     
18  Julius Svarrer  2005    634  26.27  55.39  1:25.69    1:55.65   
  A6 Slangerup SvÝmmeklub  1:57.98                 
                     
19  Sebastian JÝrgensen  2005    630  26.70  55.43  1:25.57    1:55.91   
  Thisted SvÝmmeklub  1:59.78                 
                     
20  Morten H. Kobbelgaard  2005    626  27.04  56.41  1:26.34    1:56.15   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:58.49                 
                     
21  Lucas Emil Christensen  2003    624  26.33  55.60  1:25.75    1:56.23   
  Sigma Swim AllerÝd  2:00.11                 
                     
22  Alessio Andrea Serraglio  2003    624  27.45  57.40  1:26.78    1:56.26   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:59.28                 
                     
23  Christian Boutrup  2003    623  27.75  57.54  1:27.17    1:56.34   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:59.11                 
                     
24  Andreas Hoffmann  2003    618  27.47  57.15  1:27.04    1:56.61   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:58.48                 
                     
25  Noah Bred  2003    614  26.80  56.60  1:27.12    1:56.88   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:57.68                 
                     
26  Valdemar Kristensen  2003    614  26.53  55.83  1:26.46    1:56.91   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:55.58                 
                     
27  Mikkel Roed  2004    611  26.73  56.38  1:26.92    1:57.05   
  KÝge SvÝmmeklub  1:58.25                 
                     
28  Mads MÝller  2005    609  26.91  56.35  1:26.81    1:57.17   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:03.96                 
                     
29  Mads Mikkelsen  2004    605  27.72  58.08  1:28.22    1:57.47   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:58.58                 
                     
30  Casper Johannesen  2004    602  27.59  56.98  1:26.97    1:57.66   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:01.45                 
                     
31  Malte Lyck Falk  2003    599  26.54  55.72  1:26.85    1:57.83   
  DeltaSwim  1:57.82                 
                     
32  Daniel Damsbo  2003    599  27.70  57.88  1:28.02    1:57.88   
  Vejle SvÝmmeklub  1:58.91                 
                     
33  Inas Ilic  2005    597  26.58  56.01  1:26.96    1:57.95   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:59.59                 
                     
34  Mikkel MÝlgaard  2003    596  27.53  57.11  1:27.67    1:58.07   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:01.45                 
                     
35  Phillip Niemann Madsen  2004    593  27.93  57.67  1:27.58    1:58.24   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:58.80                 
                     
36  Viktor Enevold SÝrensen  2004    589  26.91  56.19  1:27.13    1:58.53   
  Thisted SvÝmmeklub  2:01.64                 
                     
37  Ole Hovmand  2003    587  27.26  56.92  1:27.70    1:58.62   
  SvÝmmeklubben Syd  1:59.75                 
                     
38  Theodor Wernberg LÝvgreen  2005    583  27.74  58.14  1:29.13    1:58.89   
  Sigma Swim AllerÝd  2:02.99                 
                     
39  Asgar Knakkergaard  2004    582  27.12  57.20  1:28.07    1:59.00   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:01.47                 
                     
40  Daniel BornhÝft Nielsen  2004    579  27.42  57.92  1:28.64    1:59.22   
  Vest-BrÝndby  1:59.16                 
                     
41  Emil Lykke Grann  2003    576  27.22  57.07  1:27.81    1:59.40   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:59.83                 
                     
42  Mathias ParkhÝi  2003    573  27.28  57.19  1:28.55    1:59.63   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:59.33                 
                     
43  Calvin Konge Neess  2005    570  27.66  57.97  1:29.21    1:59.80   
  Dragsholm SvÝmmeklub  2:05.69                 
                     
44  William Studsgaard  2004    568  27.70  58.02  1:28.79    1:59.94   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:00.62                 
                     
45  Anders Sanggaard  2005    565  27.19  57.88  1:29.23    2:00.14   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:05.99                 
                     
46  William Bendix Schmidt  2005    563  27.79  58.92  1:29.83    2:00.34   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:05.37                 
                     
47  Konrad Clausen  2005    557  28.47  58.73  1:30.17    2:00.77   
  Slagelse SvÝmmeklub  2:03.49                 
                     
48  Lasse Thulstrup  2004    556  27.55  58.07  1:30.11    2:00.84   
  Kolding SK  2:04.08                 
                     
49  Kasper Hansen  2004    536  28.40  58.89  1:30.37    2:02.32   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:03.48                 
                     
50  Asger Johansen  2003    535  27.04  57.53  1:30.30    2:02.40   
  Glostrup SvÝmmeklub  1:57.67                 
                     
51  Asger Bols Jeppesen  2005    529  28.04  58.73  1:30.70    2:02.83   
  Helsinge SvÝmmeklub  2:02.80                 
                     
52  William Leth  2004    528  28.17  59.75  1:32.35    2:02.90   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:02.65                 
                     
53  Sebastian K Eriksen  2005    523  27.92  59.05  1:31.25    2:03.33   
  Vejle SvÝmmeklub  2:02.89                 
                     
54  Anton Rytter Bech  2005    522  28.00  58.31  1:30.39    2:03.36   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:00.94                 
                     
55  Marcus Madsen  2005    505  28.29  1:00.00  1:32.26    2:04.72   
  Dragsholm SvÝmmeklub  2:07.83                 
                     
56  Vincent Matras  2005    502  28.10  59.28  1:31.86    2:05.01   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:02.78                 
                     
57  Sune Vergmann  2005    495  28.03  59.64  1:32.35    2:05.54   
  Swim Team Taastrup  2:06.30                 
                     
58  Stefan Helding Danielsen  2005    489  29.59  1:01.34      2:06.11   
  KÝge SvÝmmeklub  2:10.77                 
                     
59  Oscar Pedersen  2004    485  27.60  58.72  1:31.96    2:06.47   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  2:09.67                 
                     
60  Emil Neumann  2004    481  28.38  59.97  1:32.49    2:06.82   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  2:06.18                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 december 2020 
Licens til Agfs SvÝmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  13:46 
 
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane Drenge    Udskriftsdato  06 december 2020   
  Stśvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  11:54   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & AGF         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2020         
 
 
LÝb 16, 400m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 11-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 11-11-2016 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Puggaard  2005    653  1:01.67  2:08.25  3:27.71    4:30.54   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  4:42.62                 
                     
Alexander L. BjÝrn  2003    637  1:01.31  2:09.50  3:33.74    4:32.86   
  Vejle SvÝmmeklub  4:35.62                 
                     
Jonas Kjśr  2003    631  1:01.55  2:09.39  3:28.82    4:33.72   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:35.82                 
                     
Christian Thorhauge  2005    607  1:01.57  2:12.53  3:30.92    4:37.24   
  Hobro SvÝmmeklub  4:40.08                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004    580  1:06.54  2:16.97  3:35.87    4:41.47   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  4:56.18                 
                     
Tobias Gammelvind  2004    572  1:00.40  2:13.13  3:35.89    4:42.80   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  4:47.96                 
                     
Marcus Hiort  2003    537  1:03.72  2:15.49  3:39.88    4:48.75   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  4:48.83                 
                     
Mikkel Andersen  2005    531  1:06.90  2:18.95  3:42.86    4:49.92   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  4:55.00                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004    521  1:05.76  2:22.00  3:46.73    4:51.70   
  Swim Team Taastrup  4:53.00                 
                     
10  Asger Mathiasen  2004    520  1:05.39  2:18.22  3:42.82    4:51.84   
  Thisted SvÝmmeklub  4:53.63                 
                     
11  Sebastian Alexander West  2004    514  1:07.05  2:23.54  3:47.32    4:53.05   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  4:55.60                 
                     
12  Oscar Rybak-Andersen  2005    500  1:09.89  2:22.15  3:47.72    4:55.75   
  Gentofte SvÝmme Klub  5:07.48                 
                     
13  Thor MajgŚrd  2005    498  1:03.98  2:17.24  3:43.41    4:56.05   
  Vejle SvÝmmeklub  4:59.16                 
                     
14  Philip Rindum  2005    492  1:04.73  2:19.93  3:49.21    4:57.37   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  4:57.41                 
                     
15  Andreas Nikolajsen  2005    483  1:08.23  2:25.81  3:51.62    4:59.18   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:59.24                 
                     
16  Kristian Kjśr  2005    478  1:05.65  2:19.38  3:52.07    5:00.18   
  Thisted SvÝmmeklub  5:00.65                 
                     
17  Teodor Thuelund  2005    474  1:06.60  2:25.71  3:54.55    5:01.13   
  Nyborg SvÝmmeklub  5:06.51                 
                     
18  Johan Erdmann Christensen  2005    472  1:07.56  2:20.39  3:51.05    5:01.40   
  DeltaSwim  5:07.73                 
                     
19  Nicolas Duvander  2005    460  1:05.93  2:24.41  3:51.94    5:04.06   
  Esbjerg SvÝmmeklub  5:05.99                 
                     
20  Theodor MÝller  2005    427  1:05.10  2:24.15  3:58.50    5:11.70   
  Vest-BrÝndby  5:03.36                 
                     
21  Frederik Rasmussen  2005    422  1:09.73  2:31.92  4:01.45    5:12.96   
  Swim Team Taastrup  5:04.66                 
                     
Malthe Funk Larsen  2005              DSQ  SW 7.6 
  Sigma Swim AllerÝd  5:04.83                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  06 december 2020 
Licens til Agfs SvÝmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:54 
 
Resultat LÝb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane Drenge    Udskriftsdato  08 december 2020   
  Stśvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  10:39   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & AGF         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2020         
 
 
LÝb 17, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 22.79 13-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 22.98 07-12-2019 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    869          22.79  Dansk Rekord - Junior 
  HelsingÝr SvÝmmeklub  22.98                 
Oliver SÝgaard-Andersen  2003    758          23.85   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  24.17                 
Joakim KÝhn  2003    696          24.54   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  25.11                 
Kasper Johnsen  2003    685          24.67   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.39                 
Mathias Lindberg Laursen  2003    651          25.09   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.05                 
Elias Noe  2004    649          25.11   
  Holbśk SvÝmme Klub  25.58                 
Rasmus Pilegaard KÝfer  2003    648          25.13   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.97                 
Andreas Egemose Gregersen  2003    632          25.34   
  Horsens SvÝmmeklub  25.69                 
Carl-Emil Echardt  2005    625          25.43   
  Roskilde SvÝmning  25.80                 
10  Mikkel Hjelm  2003    620          25.50   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  26.23                 
11  Lars Riisgaard-Jensen  2004    619          25.51   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  25.96                 
12  Mads Peter Hansen  2004    618          25.53   
  Viborg SvÝmme Klub  25.97                 
13  Gustav Dalby ōsterberg  2005    602          25.75   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  25.64                 
14  Joshua P. Sidebotham  2003    592          25.90   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  26.06                 
15  Kristian B Rasmussen  2003    591          25.91   
  SvÝmmeklubben S 68  26.72                 
16  Thor Brunsgaard  2003    590          25.92   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.09                 
17  Christian Damborg Thomsen  2005    582          26.04   
  DeltaSwim  26.42                 
18  Morten Lindblom Andersen  2005    574          26.17   
  HillerÝd SvÝmmeklub  27.78                 
19  Rasmus Warberg  2004    570          26.23   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  27.01                 
20  Oskar Luckow Larsen  2004    566          26.28   
  Gentofte SvÝmme Klub  26.40                 
21  Malte Egholm BrÝns  2003    563          26.34   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  26.75                 
22  Thorvald Bomholt Larsen  2003    562          26.35   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  26.54                 
23  Jeppe Egholm  2003    551          26.53   
  SvÝmmeklubben S 68  26.11                 
23  Thomas HÝgenhaug  2003    551          26.53   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  27.28                 
25  Thor Majvig Mogensen  2004    547          26.59   
  HillerÝd SvÝmmeklub  26.91                 
26  Malte Hagbarth JÝrgensen  2005    546          26.60   
  Roskilde SvÝmning  27.61                 
26  Tobias Rehder Knudsen  2005    546          26.60   
  Slagelse SvÝmmeklub  27.22                 
28  Mikkel Holme Madsen  2005    545          26.62   
  DeltaSwim  26.42                 
29  Mathias Nybro Laursen  2005    539          26.71   
  Swim Team Neptun  27.20                 
30  Casper Lind Boest  2005    535          26.79   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin  27.73                 
31  Mikkel JÝrgensen  2003    531          26.85   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  27.04                 
32  Magnus LÝfquist  2005    530          26.86   
  Sigma Swim AllerÝd  26.95                 
33  Frederik Taubert LÝgager  2004    530          26.87   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  27.67                 
33  Peter Vinge-Maigaard  2003    530          26.87   
  SvÝmmeklubben Mk 31  27.26                 
33  Silas Waterval  2004    530          26.87   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  27.61                 
36  Emre Emil TÝmmerby KiliÁ  2004    528          26.91   
  Ringsted SvÝmme Klub  28.14                 
37  Magnus Bśklund Thygesen  2003    526          26.93   
  Swim Team Taastrup  26.76                 
38  Luca Hertzog  2005    523          26.99   
  Ringe SvÝmme Klub  28.53                 
38  William BogÝ Andersen  2005    523          26.99   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  27.43                 
40  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    520          27.04   
  Gentofte SvÝmme Klub  27.02                 
41  Erik Schmidt  2005    519          27.05   
  Gentofte SvÝmme Klub  26.99                 
42  Matti Andersen  2005    509          27.24   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  27.42                 
43  Sebastian Rendlev  2005    503          27.34   
  Vallensbśk IF Af 1939  27.50                 
44  Villads Brasch Jensen  2004    497          27.45   
  GTI - Greve  28.58                 
45  Emil Togsverd  2005    493          27.53   
  Silkeborg SvÝmmeklub  28.37                 
46  Sebastian Jacobsen  2004    490          27.58   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.48                 
47  Emil Isaksen  2005    487          27.63   
  Roskilde SvÝmning  28.66                 
47  Sigurd Wemmelund  2005    487          27.63   
  Herning SvÝmmeklub  28.09                 
49  Johannes Forsbśk  2004    485          27.68   
  Viborg SvÝmme Klub  27.53                 
50  Simon Kruse Holm  2004    482          27.74   
  Odder SvÝmmeklub  28.09                 
51  Peter Rom Poulsen  2005    473          27.90   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  29.32                 
52  Alexander Hillhouse  2004    469          27.99  Dansk rekord S14 
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  28.12                 
53  Kristian Sabroe SÝrensen  2005    463          28.11   
  Horsens SvÝmmeklub  28.73                 
54  Frederik Gadegaard  2005    459          28.19   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.32                 
55  Louie Uldall  2005    456          28.24   
  Helsinge SvÝmmeklub  28.82                 
56  Daniel Mir  2003    453          28.30   
  Slagelse SvÝmmeklub  29.01                 
57  Gustav Majkjśr Mikkelsen  2005    444          28.49   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  30.18                 
58  Martin Svendson  2005    440          28.59   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  29.40                 
59  Rasmus Capion  2005    439          28.60   
  Vordingborg SvÝmme Klub  28.41                 
60  Louie Hansen  2005    438          28.63   
  Gentofte SvÝmme Klub  28.38                 
61  Mathias Bśklund Thygesen  2005    432          28.76   
  Swim Team Taastrup  28.41                 
62  Lucas Nielsen  2004    406          29.35   
  Frederikssund SvÝmmeklub  28.27                 
63  Tobias Holt Poulsen  2005    405          29.38   
  Vejle SvÝmmeklub  30.03                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2020 
Licens til Agfs SvÝmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  10:39 
 
Resultat LÝb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane Drenge    Udskriftsdato  06 december 2020   
  Stśvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  15:18   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & AGF         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2020         
 
 
LÝb 19, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 13-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 13-12-2009 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Christensen  2004    722  30.73  1:04.80  1:39.20    2:13.93   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:14.45                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004    679  31.29  1:06.02  1:40.95    2:16.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:15.54                 
                     
Tobias Rosengaard  2005    651  31.30  1:06.27  1:42.11    2:18.59   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:22.50                 
                     
Robert E Falborg Pedersen  2005    624  31.97  1:08.05  1:44.97    2:20.61   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:22.14                 
                     
Frederik VenÝ Elling  2003    616  31.12  1:06.42  1:43.20    2:21.22   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:23.54                 
                     
Victor Nygaard  2003    609  31.90  1:07.22  1:44.09    2:21.72   
  H2Odense  2:18.60                 
                     
Tue Vestergaard JŁrs  2004    608  31.32  1:06.69  1:43.69    2:21.77   
  SvÝmmeklubben Syd  2:25.15                 
                     
Oscar Kroos  2004    578  32.50  1:08.55  1:45.99    2:24.23   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:23.41                 
                     
David Kilsgaard Andersen  2005    568  32.60  1:10.24  1:47.87    2:25.08   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:29.35                 
                     
10  Valdemar Vind Sejr  2003    555  33.76  1:11.51  1:49.24    2:26.16   
  Lyseng IF  2:27.27                 
                     
11  Sebastian Hviid Larsen  2004    554  33.12  1:10.43  1:47.90    2:26.28   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  2:26.66                 
                     
12  Joakim GrÝn-Henriksen  2004    552  33.29  1:10.26  1:47.67    2:26.42   
  Ringsted SvÝmme Klub  2:27.67                 
                     
13  Jonas Krammer Knudsen  2003    552  32.48  1:09.17  1:47.21    2:26.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:25.56                 
                     
14  Oliver Lystlund  2003    547  32.47  1:09.61  1:48.18    2:26.85   
  Holbśk SvÝmme Klub  2:25.47                 
                     
15  Oliver Christensen  2003    547  32.25  1:09.27  1:47.94    2:26.92   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:25.60                 
                     
16  Jonas Gaur  2005    546  32.35  1:09.62  1:48.36    2:26.93   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:33.39                 
                     
17  Mikkel Bredal Larsen  2005    543  33.78  1:11.58  1:49.63    2:27.28   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:34.58                 
                     
18  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    541  32.93  1:09.93  1:48.49    2:27.43   
  Vejle SvÝmmeklub  2:32.13                 
                     
19  Alexander Cueto Rasmussen  2004    539  32.26  1:08.98  1:48.02    2:27.63   
  Swim Team Taastrup  2:32.22                 
                     
20  Anders Mose  2004    530  33.93  1:12.22  1:50.56    2:28.41   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:33.39                 
                     
20  Kasper Thorn  2004    530  33.20  1:11.01  1:49.29    2:28.41   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:31.94                 
                     
22  Elias Rought  2003    523  33.07  1:10.85  1:49.73    2:29.05   
  Slagelse SvÝmmeklub  2:23.60                 
                     
23  Mads Drechsler  2005    522  32.74  1:10.56  1:49.46    2:29.15   
  Holstebro SvÝmme Club  2:32.10                 
                     
24  Tobias Svenningsen  2003    521  32.91  1:10.96  1:50.14    2:29.25   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:32.51                 
                     
25  August Arup Neergaard  2005    519  33.05  1:10.90  1:50.13    2:29.46   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:30.88                 
                     
26  Lucas Svej  2005    505  33.74  1:12.19  1:51.60    2:30.84   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:31.86                 
                     
27  Victor Dyrhauge  2004    502  33.85  1:12.16  1:51.65    2:31.12   
  Frederikssund SvÝmmeklub  2:37.60                 
                     
28  Jannik JÝrgensen  2004    499  34.07  1:12.59  1:51.66    2:31.43   
  Slagelse SvÝmmeklub  2:35.24                 
                     
29  Alexander Marcus Englev  2004    497  33.41  1:12.01  1:52.10    2:31.67   
  GTI - Greve  2:32.35                 
                     
30  Christopher Vejlbo Hansen  2005    495  33.59  1:11.99  1:51.56    2:31.83   
  Haslev SvÝmmeklub  2:28.71                 
                     
31  Anders K. Kortegaard  2004    492  34.30  1:12.36  1:52.03    2:32.14   
  A6 JGI-Swim  2:31.85                 
                     
32  August HÝy  2005    488  33.66  1:12.08  1:52.45    2:32.52   
  Nśstved SvÝmmeklub  2:32.42                 
                     
33  Magnus Tullberg  2005    488  32.99  1:12.40  1:52.63    2:32.56   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  2:39.07                 
                     
34  Jan Ferchof  2005    482  32.74  1:11.61  1:52.39    2:33.23   
  Vejle SvÝmmeklub  2:30.52                 
                     
35  Karl Anton Kristensen  2005    479  33.71  1:11.87  1:52.77    2:33.53   
  SvÝmmeklubben S 68  2:32.29                 
                     
36  Nicholas H. Hansen  2005    478  35.36  1:15.05  1:54.34    2:33.67   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:35.75                 
                     
37  Daniel Busk  2005    477  33.41  1:11.56  1:51.76    2:33.73   
  Kolding SK  2:32.68                 
                     
38  Emil Gram Peters  2005    474  33.36  1:11.99  1:52.77    2:34.04   
  Helsinge SvÝmmeklub  2:38.05                 
                     
39  Kresten Skau Hansen  2005    469  34.38  1:13.28  1:53.66    2:34.65   
  DeltaSwim  2:35.32                 
                     
40  Alfred Feldskov  2003    459  33.13  1:12.57  1:53.55    2:35.67   
  Ringe SvÝmme Klub  2:37.77                 
                     
41  Frederik Vernersen  2005    452  34.12  1:12.86  1:53.45    2:36.52   
  Hobro SvÝmmeklub  2:36.05                 
                     
42  Christian SÝe Jepsen  2005    442  35.46  1:15.84  1:56.79    2:37.63   
  Slagelse SvÝmmeklub  2:46.44                 
                     
43  Laurits Boserup  2005    442  34.33  1:13.11  1:54.83    2:37.70   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:32.65                 
                     
44  Oliver Lassen  2005    440  34.39  1:14.24  1:55.90    2:37.97   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:38.80                 
                     
45  Theis Nelander  2005    439  34.70  1:14.30  1:55.40    2:38.03   
  Ikast SvÝmmeklub  2:33.32                 
                     
46  Kalle Gerner Knudsen  2004    426  34.33  1:13.59  1:55.67    2:39.57   
  Swim Team Taastrup  2:43.81                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  06 december 2020 
Licens til Agfs SvÝmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  15:18 
 
Resultat LÝb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane Drenge    Udskriftsdato  08 december 2020   
  Stśvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  10:39   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & AGF         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2020         
 
 
LÝb 23, 200m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 06-12-2015 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 04-12-2010 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver SÝgaard-Andersen  2003    731  26.22  56.68  1:28.04    2:00.15   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:03.30                 
                     
Elias Noe  2004    718  26.77  57.55  1:28.78    2:00.83   
  Holbśk SvÝmme Klub  2:05.93                 
                     
Rasmus Nickelsen  2003    716  24.62  53.18  1:24.39    2:00.98   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  2:01.33                 
                     
Lasse Darlem Brandt  2003    654  27.53  58.50  1:31.03    2:04.68   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:09.67                 
                     
Mathias Christensen  2004    649  26.84  57.25  1:29.07    2:04.97   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:09.78                 
                     
Andreas Egemose Gregersen  2003    615  27.33  58.92  1:31.69    2:07.27   
  Horsens SvÝmmeklub  2:12.40                 
                     
Christian Landtved  2004    607  28.11  59.89  1:33.41    2:07.80   
  Ringe SvÝmme Klub  2:10.48                 
                     
Andreas Hoffmann  2003    605  28.95  1:01.19  1:34.00    2:07.94   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:13.08                 
                     
Tobias Gammelvind  2004    603  28.05  1:00.58  1:34.23    2:08.11   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:13.31                 
                     
10  Noah Bred  2003    572  27.93  1:01.30  1:35.91    2:10.38   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:14.07                 
                     
11  Joshua P. Sidebotham  2003    567  28.13  1:00.81  1:34.99    2:10.70   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:17.32                 
                     
12  Rasmus Pilegaard KÝfer  2003    564  27.88  1:00.13  1:34.44    2:10.97   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:13.61                 
                     
13  Malte Egholm BrÝns  2003    555  28.34  1:02.12  1:36.10    2:11.67   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  2:18.23                 
                     
14  William Bendix Schmidt  2005    553  29.02  1:02.41  1:36.81    2:11.83   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:15.70                 
                     
15  Peter Vinge-Maigaard  2003    541  29.72  1:03.26  1:37.88    2:12.77   
  SvÝmmeklubben Mk 31  2:17.94                 
                     
16  Mikkel JÝrgensen  2003    540  28.63  1:02.00  1:36.84    2:12.86   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:15.92                 
                     
17  William Studsgaard  2004    535  28.79  1:01.75  1:36.65    2:13.30   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:13.57                 
                     
18  Valdemar Wichmann  2003    534  28.85  1:01.25  1:36.07    2:13.38   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:14.83                 
                     
19  Kasper Thorn  2004    532  29.62  1:03.28  1:37.63    2:13.50   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:16.36                 
                     
20  Ole Hovmand  2003    522  28.61  1:01.87  1:37.06    2:14.42   
  SvÝmmeklubben Syd  2:15.78                 
                     
21  Oscar Isberg  2004    521  27.83  1:00.43  1:35.80    2:14.47   
  GTI - Tune I.F.  2:12.59                 
                     
22  Anders Elsborg  2003    517  29.21  1:03.62  1:39.23    2:14.81   
  Viborg SvÝmme Klub  2:16.33                 
                     
23  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    510  29.46  1:03.23  1:38.78    2:15.44   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:25.60                 
                     
24  Viktor Enevold SÝrensen  2004    508  27.85  1:00.34  1:35.81    2:15.61   
  Thisted SvÝmmeklub  2:19.25                 
                     
25  Christian Boutrup  2003    508  29.72  1:04.35  1:40.21    2:15.65   
  Sigma Swim BirkerÝd                   
                     
26  Anders Mose  2004    507  29.69  1:03.46  1:39.13    2:15.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:16.97                 
                     
27  Thomas HÝgenhaug  2003    500  29.01  1:02.62  1:38.62    2:16.32   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  2:20.48                 
                     
28  Thor MajgŚrd  2005    494  29.81  1:04.49  1:40.35    2:16.91   
  Vejle SvÝmmeklub  2:20.26                 
                     
29  Philip Rindum  2005    492  29.46  1:03.77  1:39.55    2:17.03   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:22.63                 
                     
30  Phillip Niemann Madsen  2004    486  30.71  1:04.84  1:40.11    2:17.67   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:23.25                 
                     
31  Magnus LÝfquist  2005    484  28.89  1:03.11  1:40.22    2:17.81   
  Sigma Swim AllerÝd  2:20.62                 
                     
32  Erik Schmidt  2005    482  30.88  1:04.92  1:40.03    2:18.04   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:22.61                 
                     
33  Joakim GrÝn-Henriksen  2004    477  30.33  1:05.50  1:41.75    2:18.51   
  Ringsted SvÝmme Klub  2:26.28                 
                     
34  Malte Hagbarth JÝrgensen  2005    477  27.70  1:01.38  1:38.77    2:18.52   
  Roskilde SvÝmning  2:27.96                 
                     
35  Calvin Konge Neess  2005    469  30.17  1:05.22  1:41.81    2:19.23   
  Dragsholm SvÝmmeklub  2:22.83                 
                     
36  Sebastian Rendlev  2005    465  29.69  1:04.42  1:40.23    2:19.62   
  Vallensbśk IF Af 1939  2:21.19                 
                     
37  Nicolai Therkelsen  2003    459  29.96  1:04.77  1:41.38    2:20.26   
  A6 SvÝmmeklubben Laksen  2:16.02                 
                     
38  Nicolas Duvander  2005    457  29.66  1:05.27  1:42.42    2:20.43   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:19.10                 
                     
39  Emre Emil TÝmmerby KiliÁ  2004    442  31.28  1:07.11  1:44.35    2:22.00   
  Ringsted SvÝmme Klub  2:24.81                 
                     
40  Emil Stenholt RÝpke  2004    438  29.53  1:05.30  1:43.37    2:22.44   
  A6 JGI-Swim  2:26.34                 
                     
41  Alexander Hillhouse  2004    433  31.34  1:07.13  1:45.25    2:23.03  Dansk rekord S14 
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:26.42                 
                     
42  Lucas Svej  2005    425  31.10  1:07.39  1:45.61    2:23.94   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:28.39                 
                     
43  Villads Brasch Jensen  2004    424  29.14  1:03.93  1:41.59    2:24.03   
  GTI - Greve  2:22.50                 
                     
44  Emil Togsverd  2005    417  30.47  1:06.82  1:45.00    2:24.87   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:23.62                 
                     
45  Martin Svendson  2005    413  31.40  1:08.03  1:46.10    2:25.28   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:31.17                 
                     
46  Theodor MÝller  2005    406  30.61  1:05.99  1:45.71    2:26.15   
  Vest-BrÝndby  2:26.12                 
                     
47  Johan Erdmann Christensen  2005    381  31.81  1:09.09  1:48.58    2:29.22   
  DeltaSwim  2:30.08                 
                     
48  Frederik Rasmussen  2005    357  32.37  1:10.41  1:51.08    2:32.54   
  Swim Team Taastrup  2:30.08                 
                     
Frederik Taubert LÝgager  2004              DSQ  sw 4.4 
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:15.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2020 
Licens til Agfs SvÝmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  10:39 
 
Resultat LÝb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane Drenge    Udskriftsdato  07 december 2020   
  Stśvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:35   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & AGF         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2020         
 
 
LÝb 25, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 19-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 29-11-2012 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kasper Johnsen  2003    741  25.72        54.00   
  Agfs SvÝmmeafdeling  55.03                 
                     
Casper Puggaard  2005    700  26.30        55.03   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  56.21                 
                     
Mikkel Hjelm  2003    689  26.17        55.33   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  57.18                 
                     
Valdemar BrÝns  2003    688  27.13        55.36   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  56.87                 
                     
Rasmus Warberg  2004    680  26.68        55.57   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  56.33                 
                     
Kristian B Rasmussen  2003    662  27.15        56.07   
  SvÝmmeklubben S 68  57.22                 
                     
Alexander Vergereau  2004    637  27.36        56.79   
  Sigma Swim BirkerÝd  57.36                 
                     
Jonas Kjśr  2003    634  27.41        56.89   
  Esbjerg SvÝmmeklub  56.46                 
                     
Mads MÝller  2005    609  28.05        57.64   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  58.00                 
                     
10  Robert E Falborg Pedersen  2005    607  27.82        57.70   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:01.77                 
                     
11  Christian Damborg Thomsen  2005    601  27.58        57.89   
  DeltaSwim  57.40                 
                     
12  Silas Waterval  2004    595  27.82        58.10   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  59.69                 
                     
13  Christian Thorhauge  2005    589  28.11        58.28   
  Hobro SvÝmmeklub  59.87                 
                     
14  Frederik VenÝ Elling  2003    585  28.36        58.43   
  Silkeborg SvÝmmeklub  58.48                 
                     
15  Gustav Dalby ōsterberg  2005    583  27.84        58.48   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:01.71                 
                     
16  Asgar Knakkergaard  2004    566  28.71        59.09   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:00.89                 
                     
17  Thor Majvig Mogensen  2004    565  28.48        59.12   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:00.85                 
                     
18  Luca Hertzog  2005    551  28.50        59.60   
  Ringe SvÝmme Klub  1:00.94                 
                     
19  Viktor Lei Lamberg  2004    542  28.93        59.93   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:02.27                 
                     
20  Kristian Kjśr  2005    539  29.01        1:00.05   
  Thisted SvÝmmeklub  59.70                 
                     
21  Sander Kudahl Zaccarin  2003    537  28.92        1:00.12   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:00.78                 
                     
22  Lucas MÝller Larsen  2005    534  29.29        1:00.23   
  KÝge SvÝmmeklub  1:00.21                 
                     
23  Marcus Hiort  2003    532  29.02        1:00.32   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:01.67                 
                     
24  Noah Tranum  2004    516  29.34        1:00.93   
  A6 JGI-Swim  1:00.68                 
                     
25  Morten H. Kobbelgaard  2005    514  30.36        1:01.01   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:02.24                 
                     
26  Anton Rytter Bech  2005    506  29.99        1:01.31   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:04.51                 
                     
27  Nicolai D. B. Hansen  2004    502  29.99        1:01.48   
  GTI - Greve  1:00.58                 
                     
28  Lukas Holger Pihl Holst  2004    498  30.22        1:01.66   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:02.90                 
                     
29  Louie Hansen  2005    493  29.46        1:01.84   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:02.02                 
                     
30  Mads Sander Andersen  2004    487  29.81        1:02.11   
  Thisted SvÝmmeklub  1:02.90                 
                     
31  Carl Clausen  2005    487  30.23        1:02.12   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:03.01                 
                     
32  Jeppe Kjśr  2004    484  30.73        1:02.22   
  Swim Team Taastrup  1:02.92                 
                     
33  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    483  30.44        1:02.29   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:02.69                 
                     
34  Oscar Rybak-Andersen  2005    481  30.36        1:02.38   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:05.07                 
                     
35  Mikkel Andersen  2005    472  30.48        1:02.76   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:04.16                 
                     
36  Tobias Rosengaard  2005    468  29.90        1:02.94   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:04.22                 
                     
37  Thor Bruun Bisgaard  2005    468  30.73        1:02.95   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:05.63                 
                     
38  Oliver Lassen  2005    467  30.26        1:02.97   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:02.75                 
                     
39  Tobias Rehder Knudsen  2005    458  30.93        1:03.40   
  Slagelse SvÝmmeklub  1:04.11                 
                     
40  Daniel Mir  2003    454  30.37        1:03.56   
  Slagelse SvÝmmeklub  1:05.07                 
                     
41  Simon Kruse Holm  2004    451  30.52        1:03.70   
  Odder SvÝmmeklub  1:07.68                 
                     
42  Oscar Pedersen  2004    445  30.30        1:04.00   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:04.25                 
                     
42  Patrick Skov Vinding  2005    445  30.78        1:04.00   
  Kalundborg SK  1:03.82                 
                     
44  Tobias Jakobsen  2005    442  30.97        1:04.13   
  Viborg SvÝmme Klub  1:04.89                 
                     
45  Gustav Majkjśr Mikkelsen  2005    432  31.65        1:04.63   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.23                 
                     
46  Mads SÝrensen  2005    423  31.78        1:05.10   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.06                 
                     
47  Stefan Helding Danielsen  2005    421  31.88        1:05.21   
  KÝge SvÝmmeklub  1:06.87                 
                     
48  Lucas Hansen  2005    416  31.72        1:05.43   
  Hobro SvÝmmeklub  1:05.74                 
                     
49  Malthe Funk Larsen  2005    396  32.32        1:06.55   
  Sigma Swim AllerÝd  1:07.53                 
                     
50  Frederik Grove Ankerdal  2005    394  32.19        1:06.62   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:08.61                 
                     
Casper Lind Boest  2005              DSQ  sw 6.3 
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin  1:01.47                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 december 2020 
Licens til Agfs SvÝmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:35 
 
Resultat LÝb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane Drenge    Udskriftsdato  07 december 2020   
  Stśvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  13:59   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & AGF         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2020         
 
 
LÝb 28, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 21.26 13-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 02-12-2012 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Tullberg  2003    693          22.87   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  22.77                 
Jet Li Fuhrmann  2004    671          23.11   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  23.38                 
Mikkel Mortensen  2003    662          23.22   
  Slagelse SvÝmmeklub  23.85                 
Mads Peter Hansen  2004    644          23.43   
  Viborg SvÝmme Klub  23.82                 
Joakim KÝhn  2003    638          23.51   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  23.74                 
Thorvald Bomholt Larsen  2003    622          23.70   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  24.16                 
Anders Sanggaard  2005    621          23.72   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.22                 
Carl-Emil Echardt  2005    605          23.93   
  Roskilde SvÝmning  24.34                 
Elias Marius Elsgaard  2004    605          23.93   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.30                 
10  Morten Lindblom Andersen  2005    596          24.04   
  HillerÝd SvÝmmeklub  23.86                 
11  Mathias Lindberg Laursen  2003    596          24.05   
  Aalborg SvÝmmeklub  24.73                 
12  Mads Mikkelsen  2004    594          24.07   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  24.74                 
13  Lucas Emil Christensen  2003    591          24.11   
  Sigma Swim AllerÝd  24.89                 
14  Carl Heyn Stage  2003    587          24.16   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  24.25                 
15  Daniel BornhÝft Nielsen  2004    585          24.19   
  Vest-BrÝndby  24.55                 
16  Malte Lyck Falk  2003    585          24.20   
  DeltaSwim  25.00                 
17  Mads Stamholt  2003    583          24.22   
  Vejle SvÝmmeklub  24.54                 
18  Sebastian Sand Gottlieb  2005    579          24.27   
  Sigma Swim AllerÝd  25.47                 
18  Thor Brunsgaard  2003    579          24.27   
  Agfs SvÝmmeafdeling  23.99                 
20  Sebastian JÝrgensen  2005    570          24.41   
  Thisted SvÝmmeklub  24.78                 
21  Lars Riisgaard-Jensen  2004    568          24.43   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  24.58                 
22  Alexander Slente  2004    564          24.49   
  SvÝmmeklubben Syd  24.96                 
23  Sebastian Hviid Larsen  2004    556          24.60   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  25.44                 
24  Jonas Gaur  2005    554          24.64   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.84                 
25  Oskar Luckow Larsen  2004    548          24.72   
  Gentofte SvÝmme Klub  24.58                 
26  Magnus Tullberg  2005    542          24.82   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  26.14                 
27  Lucas Jul Pedersen  2003    538          24.88   
  Nśstved SvÝmmeklub  24.78                 
28  Jacob Lyse SÝe  2003    533          24.95   
  Horsens SvÝmmeklub  25.24                 
29  Matti Andersen  2005    533          24.96   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  25.66                 
30  Jeppe Egholm  2003    530          25.01   
  SvÝmmeklubben S 68  25.00                 
31  Lasse Thulstrup  2004    524          25.09   
  Kolding SK  25.50                 
32  Asger Johansen  2003    519          25.18   
  Glostrup SvÝmmeklub  24.97                 
33  William BogÝ Andersen  2005    516          25.22   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  25.49                 
34  William Leth  2004    515          25.24   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  25.71                 
35  Christopher Vejlbo Hansen  2005    513          25.28   
  Haslev SvÝmmeklub  25.97                 
36  August Arup Neergaard  2005    508          25.36   
  Gentofte SvÝmme Klub  25.82                 
37  Konrad Clausen  2005    505          25.41   
  Slagelse SvÝmmeklub  25.84                 
38  Casper Johannesen  2004    503          25.44   
  Aalborg SvÝmmeklub  25.43                 
39  Jonas Svensmark Jensen  2005    495          25.58   
  Tommerup SvÝmme Klub  25.26                 
40  Bertram Olesen  2005    493          25.61   
  Frederikssund SvÝmmeklub  25.62                 
41  Karl Anton Kristensen  2005    490          25.66   
  SvÝmmeklubben S 68  26.03                 
42  Louie Uldall  2005    489          25.68   
  Helsinge SvÝmmeklub  26.06                 
43  Silas Ňkerlind  2005    482          25.80   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  25.91                 
44  Illia Bulba  2005    478          25.88   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  26.88                 
45  Frederik Gadegaard  2005    469          26.04   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.31                 
46  Benjamin Koch Andersen  2004    465          26.12   
  SolrÝd SvÝmmeklub  26.18                 
47  Johannes Forsbśk  2004    448          26.45   
  Viborg SvÝmme Klub  26.57                 
48  Frej Liltorp  2004    410          27.23   
  Skanderborg SvÝmmeklub  28.25                 
Morten Broni Simonsen  2005              DSQ  sw 4.4 
  Kalundborg SK  26.86                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 december 2020 
Licens til Agfs SvÝmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  13:59 
 
Resultat LÝb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane Drenge    Udskriftsdato  07 december 2020   
  Stśvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  15:00   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & AGF         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2020         
 
 
LÝb 30, 1500m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glśsner (1988) 14:26.74 12-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Mads Glśsner (1988) 14:50.72 28-10-2006 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Frederik Lindholm  2004    739  58.97  2:01.27  3:03.75  4:06.11  15:37.84   
  Lyseng IF  16:07.99      5:08.95  6:11.63  7:14.30  8:17.57     
          9:20.93  10:24.14  11:27.05  12:29.97     
          13:33.35  14:36.18         
                     
Alexander L. BjÝrn  2003    715  59.33  2:02.93  3:06.73  4:10.61  15:48.20   
  Vejle SvÝmmeklub  15:59.12      5:14.46  6:18.44  7:22.02  8:25.78     
          9:29.95  10:33.67  11:37.36  12:41.13     
          13:45.04  14:48.33         
                     
Christoffer P. Voldbjerg  2005    678  59.75  2:04.68  3:09.75  4:14.36  16:05.12   
  Aalborg SvÝmmeklub  16:36.76      5:19.55  6:24.58  7:29.83  8:35.09     
          9:40.18  10:45.68  11:50.86  12:55.71     
          14:00.49  15:03.14         
                     
Gabriel Elmedyb  2004    673  59.82  2:03.47  3:07.20  4:11.64  16:07.27   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  16:32.86      5:16.19  6:20.79  7:26.41  8:31.51     
          9:37.83  10:43.28  11:49.07  12:52.81     
          13:57.54  15:03.65         
                     
Mikkel Roed  2004    661  1:00.10  2:05.40  3:10.48  4:15.46  16:13.41   
  KÝge SvÝmmeklub  16:47.25      5:20.72  6:25.56  7:30.80  8:35.92     
          9:41.11  10:47.24  11:52.18  12:57.86     
          14:03.66  15:09.76         
                     
Valdemar Kristensen  2003    659  1:00.31  2:03.24  3:06.87  4:11.01  16:14.14   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  16:25.65      5:15.55  6:20.19  7:25.57  8:31.06     
          9:37.03  10:42.65  11:48.46  12:54.51     
          14:01.51  15:08.71         
                     
Theodor Wernberg LÝvgreen  2005    647  59.52  2:04.35  3:09.82  4:15.65  16:20.07   
  Sigma Swim AllerÝd  17:13.57      5:21.90  6:28.02  7:34.22  8:40.33     
          9:46.37  10:52.84  11:58.48  13:05.31     
          14:11.37  15:16.92         
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004    623  1:01.80  2:08.23  3:15.04  4:21.77  16:32.68   
  Swim Team Taastrup  16:29.67      5:28.99  6:36.29  7:43.50  8:50.54     
          9:57.51  11:04.09  12:10.73  13:17.07     
          14:23.24  15:29.38         
                     
Sebastian Greisen  2004    619  1:01.37  2:07.05  3:12.97  4:19.54  16:34.83   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  16:44.22      5:25.18  6:30.98  7:37.47  8:43.85     
          9:51.25  10:59.22  12:07.30  13:14.42     
          14:21.63  15:28.85         
                     
10  Julius Svarrer  2005    618  1:00.73  2:05.59  3:11.52  4:17.45  16:35.52   
  A6 Slangerup SvÝmmeklub  16:33.52      5:23.76  6:29.92  7:36.56  8:43.71     
          9:51.27  10:59.08  12:06.99  13:15.25     
          14:23.44  15:30.87         
                     
11  Oscar Kroos  2004    612  1:01.92  2:08.14  3:14.88  4:21.65  16:38.74   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  16:44.61      5:28.22  6:35.43  7:43.00  8:50.79     
          9:59.04  11:07.32  12:15.01  13:22.25     
          14:29.20  15:35.73         
                     
12  Lucas Rosenborg  2004    585  1:02.55  2:09.13  3:17.13  4:24.66  16:53.76   
  Lyseng IF  17:01.29      5:32.61  6:40.58  7:48.59  8:56.64     
          10:05.38  11:13.93  12:22.59  13:31.24     
          14:39.28  15:47.62         
                     
13  Lukas Frederiksen  2004    555  1:02.31  2:09.58  3:17.21  4:24.97  17:11.71   
  Helsinge SvÝmmeklub  17:00.15      5:32.84  6:41.27  7:49.99  8:58.90     
          10:08.42  11:18.56  12:28.90  13:39.54     
          14:50.35  16:01.46         
                     
14  Emil Neumann  2004    539  1:03.10  2:09.53  3:16.91  4:24.94  17:21.68   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  17:08.23      5:33.95  6:44.25  7:54.04  9:04.19     
          10:15.08  11:26.85  12:39.19  13:51.05     
          15:02.27  16:12.97         
                     
15  Marcus Madsen  2005    531  1:01.77  2:10.21  3:19.44  4:29.13  17:26.65   
  Dragsholm SvÝmmeklub  17:42.95      5:39.84  6:51.08  8:01.97  9:12.13     
          10:22.27  11:33.56  12:44.59  13:55.67     
          15:07.39  16:18.56         
                     
16  Teodor Thuelund  2005    519  1:04.54  2:14.56  3:25.34  4:36.63  17:35.23   
  Nyborg SvÝmmeklub  17:14.02      5:48.66  7:00.45  8:12.27  9:23.92     
          10:34.87  11:45.75  12:56.18  14:07.01     
          15:17.53  16:27.59         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 december 2020 
Licens til Agfs SvÝmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  15:00 
 
Resultat LÝb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane Drenge    Udskriftsdato  08 december 2020   
  Stśvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  10:40   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & AGF         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2020         
 
 
LÝb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 06-04-2014 
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 51.34 2019-11-10 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    830  23.59        51.16  Dansk Rekord - Junior 
  HelsingÝr SvÝmmeklub  51.34                 
                     
Oliver SÝgaard-Andersen  2003    689  25.08        54.42   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  54.51                 
                     
Elias Noe  2004    666  25.60        55.05   
  Holbśk SvÝmme Klub  58.19                 
                     
Joakim KÝhn  2003    664  25.71        55.10   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  54.88                 
                     
Andreas Egemose Gregersen  2003    657  26.09        55.28   
  Horsens SvÝmmeklub  56.16                 
                     
Rasmus Pilegaard KÝfer  2003    652  25.68        55.42   
  Agfs SvÝmmeafdeling  56.81                 
                     
Alexander Tullberg  2003    610  25.44        56.69   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  58.65                 
                     
Christian Landtved  2004    607  26.40        56.77   
  Ringe SvÝmme Klub  57.68                 
                     
Mads Peter Hansen  2004    605  26.45        56.83   
  Viborg SvÝmme Klub  58.01                 
                     
10  Daniel BornhÝft Nielsen  2004    592  26.67        57.26   
  Vest-BrÝndby  59.17                 
                     
11  Noah Bred  2003    588  26.43        57.38   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  58.09                 
                     
12  Lars Riisgaard-Jensen  2004    583  26.15        57.53   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  58.14                 
                     
13  Tobias Gammelvind  2004    576  27.54        57.77   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  59.29                 
                     
14  Viktor Enevold SÝrensen  2004    559  27.23        58.35   
  Thisted SvÝmmeklub  1:00.33                 
                     
15  Peter Vinge-Maigaard  2003    548  27.54        58.72   
  SvÝmmeklubben Mk 31  59.85                 
                     
16  Mikkel JÝrgensen  2003    545  27.41        58.85   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  59.76                 
                     
17  Oskar Luckow Larsen  2004    538  27.44        59.08   
  Gentofte SvÝmme Klub  59.87                 
                     
18  Valdemar Wichmann  2003    536  28.11        59.18   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:00.57                 
                     
19  Frederik Taubert LÝgager  2004    531  27.68        59.37   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:00.98                 
                     
20  Tobias Rehder Knudsen  2005    527  28.33        59.51   
  Slagelse SvÝmmeklub  1:01.11                 
                     
21  Malte Hagbarth JÝrgensen  2005    526  27.37        59.55   
  Roskilde SvÝmning  1:02.15                 
                     
22  Jeppe Egholm  2003    526  27.70        59.56   
  SvÝmmeklubben S 68  1:00.44                 
                     
23  Thomas HÝgenhaug  2003    523  27.97        59.65   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  59.76                 
                     
24  Emre Emil TÝmmerby KiliÁ  2004    518  28.36        59.86   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:01.45                 
                     
25  Ole Hovmand  2003    517  27.88        59.89   
  SvÝmmeklubben Syd  59.86                 
                     
26  Thor Majvig Mogensen  2004    516  27.87        59.92   
  HillerÝd SvÝmmeklub  59.53                 
                     
27  Kasper Thorn  2004    513  27.90        1:00.06   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:01.25                 
                     
28  Erik Schmidt  2005    512  27.23        1:00.09   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:00.21                 
                     
29  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    511  27.61        1:00.13   
  Gentofte SvÝmme Klub  59.99                 
                     
30  Alexander Slente  2004    509  28.17        1:00.18   
  SvÝmmeklubben Syd  1:02.02                 
                     
31  Magnus LÝfquist  2005    502  28.16        1:00.47   
  Sigma Swim AllerÝd  1:01.40                 
                     
32  William BogÝ Andersen  2005    497  28.08        1:00.66   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:01.87                 
                     
33  William Bendix Schmidt  2005    495  28.19        1:00.74   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:01.46                 
                     
34  Matti Andersen  2005    493  28.39        1:00.85   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  1:00.35                 
                     
35  Emil Togsverd  2005    493  28.45        1:00.86   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:03.32                 
                     
36  Thor MajgŚrd  2005    483  28.87        1:01.25   
  Vejle SvÝmmeklub  1:01.71                 
                     
37  Lukas Holger Pihl Holst  2004    481  29.02        1:01.36   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:02.28                 
                     
38  Mikkel Holme Madsen  2005    473  28.93        1:01.70   
  DeltaSwim  1:03.50                 
                     
39  Philip Rindum  2005    472  28.58        1:01.71   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:01.57                 
                     
40  Alexander Hillhouse  2004    467  28.97        1:01.94  Dansk rekord S14 
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.92                 
                     
40  Villads Brasch Jensen  2004    467  28.59        1:01.94   
  GTI - Greve  1:03.63                 
                     
42  Emil Stenholt RÝpke  2004    464  28.72        1:02.08   
  A6 JGI-Swim  1:03.07                 
                     
43  Sigurd Wemmelund  2005    463  28.56        1:02.13   
  Herning SvÝmmeklub  1:04.06                 
                     
44  Emil Neumann  2004    444  29.50        1:02.99   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:03.05                 
                     
45  Calvin Konge Neess  2005    443  29.37        1:03.04   
  Dragsholm SvÝmmeklub  1:05.83                 
                     
46  Frederik Gadegaard  2005    443  28.26        1:03.07   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:06.40                 
                     
47  Sune Vergmann  2005    440  29.20        1:03.17   
  Swim Team Taastrup  1:04.14                 
                     
48  Martin Svendson  2005    424  29.91        1:03.98   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.19                 
                     
49  Rasmus Capion  2005    404  30.41        1:05.02   
  Vordingborg SvÝmme Klub  1:05.17                 
                     
50  Mathias Bśklund Thygesen  2005    375  29.88        1:06.64   
  Swim Team Taastrup  1:04.54                 
                     
51  Frederik Rasmussen  2005    346  31.52        1:08.48   
  Swim Team Taastrup  1:08.32                 
                     
Sebastian Rendlev  2005              DSQ  sw 4.4 
  Vallensbśk IF Af 1939  1:03.20                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2020 
Licens til Agfs SvÝmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  10:40 
 
Resultat LÝb 35 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 35 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane Drenge    Udskriftsdato  08 december 2020   
  Stśvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  11:26   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & AGF         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2020         
 
 
LÝb 35, 200m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 14-11-2013 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 09-04-2011 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Valdemar BrÝns  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub    26.15  57.34  1:32.64    2:01.96   
Mathias Christensen  2004  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup    25.92  57.54  1:32.65    2:02.96   
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub    25.99  57.52  1:33.84    2:03.65   
Frederik VenÝ Elling  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    27.28  59.59  1:36.22    2:06.47   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub    27.25  1:00.32  1:37.91    2:07.60   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub    27.30  1:00.68  1:37.83    2:07.72   
Jonas Kjśr  2003  Esbjerg SvÝmmeklub    27.30  59.95  1:37.22    2:07.80   
Mikkel Mortensen  2003  Slagelse SvÝmmeklub    27.18  1:01.54  1:38.55    2:08.53   
Christian Thorhauge  2005  Hobro SvÝmmeklub    27.75  1:00.01  1:37.84    2:08.66   
10  Viktor Lei Lamberg  2004  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling    28.85  1:01.82  1:38.50    2:09.19   
11  Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim AllerÝd    28.33  1:02.80  1:41.17    2:11.67   
12  Marcus Hiort  2003  Gladsaxe SvÝmmeklub    28.49  1:01.96  1:40.22    2:11.70   
13  Sebastian JÝrgensen  2005  Thisted SvÝmmeklub    27.75  1:01.64  1:42.58    2:12.16   
14  Mathias Lindberg Laursen  2003  Aalborg SvÝmmeklub    27.07  1:00.56  1:38.66    2:12.25   
15  Mads Mikkelsen  2004  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling    27.95  1:02.22  1:41.79    2:12.37   
16  Daniel Damsbo  2003  Vejle SvÝmmeklub    28.31  1:02.17  1:41.40    2:12.53   
17  Luca Hertzog  2005  Ringe SvÝmme Klub    28.67  1:01.85  1:41.08    2:12.63   
18  Morten H. Kobbelgaard  2005  Aalborg SvÝmmeklub    29.45  1:02.98  1:42.57    2:12.78   
19  Anders Sanggaard  2005  Agfs SvÝmmeafdeling    28.75  1:03.87  1:42.15    2:13.14   
20  Noah Tranum  2004  A6 JGI-Swim    28.20  1:03.17  1:42.43    2:13.42   
21  Mathias ParkhÝi  2003  Hvidovre SvÝmmeklub    28.70  1:04.91  1:44.35    2:15.50   
22  Jacob Lyse SÝe  2003  Horsens SvÝmmeklub    28.88  1:03.19  1:42.95    2:15.66   
23  Karl Anton Kristensen  2005  SvÝmmeklubben S 68    28.87  1:03.99  1:44.09    2:15.78   
24  Emil Lykke Grann  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    29.14  1:02.90  1:44.32    2:16.01   
25  Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens SvÝmmeklub    29.02  1:03.28  1:43.79    2:16.25   
26  Anders Mose  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    28.94  1:04.27  1:44.00    2:16.92   
27  Nicolai Therkelsen  2003  A6 SvÝmmeklubben Laksen    29.39  1:05.62  1:47.09    2:18.86   
28  Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs SvÝmmeafdeling    29.85  1:03.95  1:46.53    2:20.05   
29  Nicolas Duvander  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    29.55  1:06.51  1:48.01    2:21.27   
30  Andreas Nikolajsen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    30.65  1:06.95  1:47.26    2:21.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2020 
Licens til Agfs SvÝmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat LÝb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane Drenge    Udskriftsdato  08 december 2020   
  Stśvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  13:29   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & AGF         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2020         
 
 
LÝb 37, 50m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 06-12-2015 
Dansk Rekord Junior: Nicklas ÷stman Pedersen (2002) 24.63 2019-11-03 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kasper Johnsen  2003    721          24.77   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.42                 
Casper Puggaard  2005    644          25.72   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  25.42                 
Mikkel Hjelm  2003    637          25.82   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  26.49                 
Kristian B Rasmussen  2003    629          25.92   
  SvÝmmeklubben S 68  26.26                 
Rasmus Warberg  2004    609          26.20   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  26.48                 
Mads MÝller  2005    578          26.67   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  26.98                 
Christian Damborg Thomsen  2005    569          26.80   
  DeltaSwim  26.67                 
Gustav Dalby ōsterberg  2005    555          27.03   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  27.80                 
Thor Brunsgaard  2003    548