Tulokset DMJ-K Drenge
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane Drenge |
|
Udskriftsdato |
07 december 2020 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
15:00 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 december 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 12-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 28-10-2006 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Lindholm |
2004 |
|
739 |
58.97 |
2:01.27 |
3:03.75 |
4:06.11 |
15:37.84 |
|
|
Lyseng IF |
16:07.99 |
|
|
5:08.95 |
6:11.63 |
7:14.30 |
8:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
9:20.93 |
10:24.14 |
11:27.05 |
12:29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
13:33.35 |
14:36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
|
715 |
59.33 |
2:02.93 |
3:06.73 |
4:10.61 |
15:48.20 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
15:59.12 |
|
|
5:14.46 |
6:18.44 |
7:22.02 |
8:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
9:29.95 |
10:33.67 |
11:37.36 |
12:41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
13:45.04 |
14:48.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
|
678 |
59.75 |
2:04.68 |
3:09.75 |
4:14.36 |
16:05.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
16:36.76 |
|
|
5:19.55 |
6:24.58 |
7:29.83 |
8:35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
9:40.18 |
10:45.68 |
11:50.86 |
12:55.71 |
|
|
|
|
|
|
|
14:00.49 |
15:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
|
673 |
59.82 |
2:03.47 |
3:07.20 |
4:11.64 |
16:07.27 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
16:32.86 |
|
|
5:16.19 |
6:20.79 |
7:26.41 |
8:31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
9:37.83 |
10:43.28 |
11:49.07 |
12:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
13:57.54 |
15:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Roed |
2004 |
|
661 |
1:00.10 |
2:05.40 |
3:10.48 |
4:15.46 |
16:13.41 |
|
|
Køge Svømmeklub |
16:47.25 |
|
|
5:20.72 |
6:25.56 |
7:30.80 |
8:35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
9:41.11 |
10:47.24 |
11:52.18 |
12:57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
14:03.66 |
15:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
|
659 |
1:00.31 |
2:03.24 |
3:06.87 |
4:11.01 |
16:14.14 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
16:25.65 |
|
|
5:15.55 |
6:20.19 |
7:25.57 |
8:31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
9:37.03 |
10:42.65 |
11:48.46 |
12:54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
14:01.51 |
15:08.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
|
647 |
59.52 |
2:04.35 |
3:09.82 |
4:15.65 |
16:20.07 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
17:13.57 |
|
|
5:21.90 |
6:28.02 |
7:34.22 |
8:40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
9:46.37 |
10:52.84 |
11:58.48 |
13:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
14:11.37 |
15:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
|
623 |
1:01.80 |
2:08.23 |
3:15.04 |
4:21.77 |
16:32.68 |
|
|
Swim Team Taastrup |
16:29.67 |
|
|
5:28.99 |
6:36.29 |
7:43.50 |
8:50.54 |
|
|
|
|
|
|
|
9:57.51 |
11:04.09 |
12:10.73 |
13:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
14:23.24 |
15:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sebastian Greisen |
2004 |
|
619 |
1:01.37 |
2:07.05 |
3:12.97 |
4:19.54 |
16:34.83 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
16:44.22 |
|
|
5:25.18 |
6:30.98 |
7:37.47 |
8:43.85 |
|
|
|
|
|
|
|
9:51.25 |
10:59.22 |
12:07.30 |
13:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
14:21.63 |
15:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julius Svarrer |
2005 |
|
618 |
1:00.73 |
2:05.59 |
3:11.52 |
4:17.45 |
16:35.52 |
|
|
A6 Slangerup Svømmeklub |
16:33.52 |
|
|
5:23.76 |
6:29.92 |
7:36.56 |
8:43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
9:51.27 |
10:59.08 |
12:06.99 |
13:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
14:23.44 |
15:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oscar Kroos |
2004 |
|
612 |
1:01.92 |
2:08.14 |
3:14.88 |
4:21.65 |
16:38.74 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
16:44.61 |
|
|
5:28.22 |
6:35.43 |
7:43.00 |
8:50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
9:59.04 |
11:07.32 |
12:15.01 |
13:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
14:29.20 |
15:35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lucas Rosenborg |
2004 |
|
585 |
1:02.55 |
2:09.13 |
3:17.13 |
4:24.66 |
16:53.76 |
|
|
Lyseng IF |
17:01.29 |
|
|
5:32.61 |
6:40.58 |
7:48.59 |
8:56.64 |
|
|
|
|
|
|
|
10:05.38 |
11:13.93 |
12:22.59 |
13:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
14:39.28 |
15:47.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lukas Frederiksen |
2004 |
|
555 |
1:02.31 |
2:09.58 |
3:17.21 |
4:24.97 |
17:11.71 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
17:00.15 |
|
|
5:32.84 |
6:41.27 |
7:49.99 |
8:58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
10:08.42 |
11:18.56 |
12:28.90 |
13:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
14:50.35 |
16:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emil Neumann |
2004 |
|
539 |
1:03.10 |
2:09.53 |
3:16.91 |
4:24.94 |
17:21.68 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
17:08.23 |
|
|
5:33.95 |
6:44.25 |
7:54.04 |
9:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
10:15.08 |
11:26.85 |
12:39.19 |
13:51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
15:02.27 |
16:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marcus Madsen |
2005 |
|
531 |
1:01.77 |
2:10.21 |
3:19.44 |
4:29.13 |
17:26.65 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
17:42.95 |
|
|
5:39.84 |
6:51.08 |
8:01.97 |
9:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
10:22.27 |
11:33.56 |
12:44.59 |
13:55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
15:07.39 |
16:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Teodor Thuelund |
2005 |
|
519 |
1:04.54 |
2:14.56 |
3:25.34 |
4:36.63 |
17:35.23 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
17:14.02 |
|
|
5:48.66 |
7:00.45 |
8:12.27 |
9:23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
10:34.87 |
11:45.75 |
12:56.18 |
14:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
15:17.53 |
16:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 december 2020 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
15:00 |
|