Tulokset Finnish Open Grand Prix 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Finnish Open Grand Prix 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun Uimahalli |
Organizer: |
Suomen Uimaliitto & Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Nov 14, 2020 to Nov 15, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 200m Breaststroke Women - Heat |
|
|
Sponsor: |
ET Rengaspalvelu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
2:25.14 |
|
|
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
SCV (FIN) |
Rio de Janeiro, BRA |
10.8.2016 |
|
|
|
|
NSE |
2:26.89 |
|
|
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS (FIN) |
Kazan |
5.7.2019 |
|
|
|
|
OA |
2:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM A |
2:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
2:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
719 |
2:35.27 |
|
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.89 |
(+8.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Swimming Jyväskylä |
|
689 |
2:37.49 |
+2.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.23 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
686 |
2:37.69 |
+2.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.08 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
681 |
2:38.08 |
+2.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.65 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
608 |
2:44.17 |
+8.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:41.86 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Pälsi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
579 |
2:46.81 |
+11.54 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:42.53 |
(+4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Pulkkinen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
574 |
2:47.38 |
+12.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:44.30 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iida Heikkinen |
2004 |
Uinti Imatra |
|
570 |
2:47.76 |
+12.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:43.90 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
566 |
2:48.10 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.88 |
(+5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Helsingin Uimarit |
|
550 |
2:49.74 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.44 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
547 |
2:50.01 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.11 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Myllykoski |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
508 |
2:54.33 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.73 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Miina Laukka |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
490 |
2:56.44 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.76 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Milla Marttila |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
484 |
2:57.16 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.92 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
475 |
2:58.29 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.63 |
(+7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
472 |
2:58.55 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.37 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marilla Parhiala |
2000 |
Gladius Kirkkonummi |
|
470 |
2:58.89 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.46 |
(+6.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
469 |
2:58.99 |
+23.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.62 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
461 |
3:00.06 |
+24.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.27 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aava Aula |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
460 |
3:00.11 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.17 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
442 |
3:02.54 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.49 |
(+7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
432 |
3:03.90 |
+28.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.44 |
(+8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15.11.2020 12:34:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-15 12:34:34 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|