Resultat för IKM 2020 Etelä-Suomi 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Sunnuntai-ilta
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, P11,12,13-16 50m VU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
30.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
+0.72 |
|
34.62 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.58 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
34.79 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.42 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.82 |
|
35.11 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.94 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
35.16 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.12 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eino Välimäki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
35.47 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väinö Kero |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.75 |
|
35.94 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Artur Hakala |
2009 |
Simmis Grani |
|
|
38.09 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.60 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Mäntylä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
38.35 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nooa Koskela |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
39.98 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.22 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
40.06 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.21 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
43.80 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.32 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
44.92 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.08 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01/11/2020 18.41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, P11,12,13-16 50m VU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
30.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
|
30.98 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
31.11 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
31.24 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
32.10 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otso Jalli |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.63 |
|
32.33 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Onni Harja |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
32.66 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo Kervinen |
2008 |
HTU Stadi |
|
|
32.85 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arttu Kaskimies |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.71 |
|
38.01 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.17 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
39.49 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.29 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
39.87 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.26 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thomas Brutel |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
40.45 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.63 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eelis Nyholm |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
41.47 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.18 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
firat burak böke |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
43.74 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.88 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Santeri Komulainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.57 |
|
DSQ |
|
|
sw 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01/11/2020 18.41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, P11,12,13-16 50m VU 13-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Onni Äijälä |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
|
24.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.19 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
25.68 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.97 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Waldemar Palombi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
|
25.69 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.96 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juuso Pulkkinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
26.12 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.36 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Dahl |
2005 |
Simmis Grani |
+0.65 |
|
27.36 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ivan Gavrilov |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
27.39 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauri Pyykkö |
2004 |
ORCA Helsinki |
+0.53 |
|
27.54 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.48 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Justus Holtari |
2004 |
Simmis Grani |
|
|
27.76 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eeli Partanen |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
27.95 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leo Hautaniemi |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
28.11 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
+0.63 |
|
29.02 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.96 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jaakko Karppinen |
2007 |
ORCA Helsinki |
+0.76 |
|
29.61 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aleksandr Petukhov |
2004 |
ORCA Helsinki |
+0.87 |
|
29.84 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Totte Teittinen |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
30.37 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Abhishek Singh |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
31.52 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pauli Rantatupa |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
32.54 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eemil Hujala |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
|
33.10 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
|
33.38 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
33.62 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.77 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Akseli Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
34.02 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Altti Sormunen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
34.70 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kaspar Varik |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.75 |
|
34.86 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ville Tolppala |
2007 |
ORCA Helsinki |
+0.67 |
|
34.90 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eric Catalano |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
34.93 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Henri Koskela |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
35.19 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.31 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Artjom Andrejev |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
35.25 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.70 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Manan Khalil |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
36.00 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Casper Kettunen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
36.39 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.34 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mark Pokidko |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
37.22 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aaro Ala-Hemmilä |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
|
43.52 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.47 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.51 |
|
DSQ |
|
|
sw 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Törrönen |
2007 |
ORCA Helsinki |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
sw 10.8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01/11/2020 18.41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-01 18.49.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|