2021-11-30   19:18:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sandaredssprinten 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Insim: 07:30 1:a start kl. 09:00

Document
Resultat
Sandaredssprinten 2021
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 11, 100m Bröstsim Damer A-F 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annika Bohatsch 2011 Kungälvs Simsällskap 1:42.35
50m: 48.44
100m: 1:42.35
(53.91)
2 Elsa Pettersson 2011 Simklubben Alingsås 1:46.51 +4.16
50m: 50.32
100m: 1:46.51
(56.19)
3 Julia Wertheim 2011 Kungsbacka Simsällskap 1:49.64 +7.29
Entry time: 1:49.77 (-0.13)
50m: 51.95
100m: 1:49.64
(57.69)
4 Tuva Skoglind 2011 Simklubben Elfsborg 1:52.27 +9.92
Entry time: 1:54.62 (-2.35)
50m: 53.88
100m: 1:52.27
(58.39)
5 Julia Holmqvist 2011 Simklubben S02 2:21.71 +39.36
Entry time: 2:04.35 (+17.36)
50m: 1:03.78
100m: 2:21.71
(1:17.93)
Grenen officiell:  2021-09-04 10:32:14
Gren 11, 100m Bröstsim Damer A-F 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vera Strömberg 2010 Simklubben Elfsborg 1:37.22
Entry time: 1:40.07 (-2.85)
50m: 45.94
100m: 1:37.22
(51.28)
2 Julia Rosman 2010 Kungälvs Simsällskap 1:40.22 +3.00
Entry time: 1:59.07 (-18.85)
50m: 47.50
100m: 1:40.22
(52.72)
3 Ida Hallenberg 2010 Göteborg Sim 1:44.69 +7.47
50m: 48.20
100m: 1:44.69
(56.49)
4 Filippa Oom 2010 Kungsbacka Simsällskap 1:47.78 +10.56
Entry time: 1:51.68 (-3.90)
50m: 51.31
100m: 1:47.78
(56.47)
5 Julia Jensen 2010 Göteborg Sim 1:52.40 +15.18
Entry time: 1:59.16 (-6.76)
50m: 51.75
100m: 1:52.40
(1:00.65)
6 Astrid Edvall 2010 Göteborg Sim 1:55.70 +18.48
50m: 51.44
100m: 1:55.70
(1:04.26)
7 Ebba Arrhén 2010 Göteborg Sim 1:55.75 +18.53
50m: 54.92
100m: 1:55.75
(1:00.83)
8 Olivia Holm 2010 Kungsbacka Simsällskap 2:00.19 +22.97
Entry time: 2:15.19 (-15.00)
50m: 55.29
100m: 2:00.19
(1:04.90)
- Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg DSQ
Grenen officiell:  2021-09-04 10:32:14
Gren 11, 100m Bröstsim Damer A-F 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Bard 2009 Anderstorps Simsällskap 1:32.04
Entry time: 1:36.98 (-4.94)
50m: 43.65
100m: 1:32.04
(48.39)
2 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås 1:33.59 +1.55
Entry time: 1:34.03 (-0.44)
50m: 43.91
100m: 1:33.59
(49.68)
3 Nora Larsen Valkama 2009 Simklubben Elfsborg 1:36.19 +4.15
Entry time: 1:36.39 (-0.20)
50m: 45.41
100m: 1:36.19
(50.78)
4 Clara Hansson 2009 Simklubben Elfsborg 1:36.67 +4.63
Entry time: 1:37.56 (-0.89)
50m: 45.39
100m: 1:36.67
(51.28)
5 Kara Mary Anne Brorson 2009 Simklubben S02 1:45.19 +13.15
Entry time: 1:48.41 (-3.22)
50m: 49.54
100m: 1:45.19
(55.65)
6 Agnes Abrahamsson 2009 Simklubben 1970 1:47.83 +15.79
Entry time: 1:47.53 (+0.30)
50m: 49.37
100m: 1:47.83
(58.46)
7 Alva Dahlqvist 2009 Simklubben Elfsborg 1:50.20 +18.16
50m: 52.88
100m: 1:50.20
(57.32)
8 Imra Axelsson 2009 Simklubben S02 1:54.26 +22.22
50m: 52.93
100m: 1:54.26
(1:01.33)
Grenen officiell:  2021-09-04 10:32:14
Gren 11, 100m Bröstsim Damer A-F 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg 1:25.09
Entry time: 1:22.95 (+2.14)
50m: 39.16
100m: 1:25.09
(45.93)
2 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 1:27.35 +2.26
Entry time: 1:29.46 (-2.11)
50m: 40.78
100m: 1:27.35
(46.57)
3 Ida Jacobsson 2007 Simklubben S02 1:27.99 +2.90
Entry time: 1:31.78 (-3.79)
50m: 40.18
100m: 1:27.99
(47.81)
4 Magdalena Ödman 2008 Simklubben Elfsborg 1:33.83 +8.74
Entry time: 1:38.64 (-4.81)
50m: 44.01
100m: 1:33.83
(49.82)
5 Ida Robertsson 2007 Anderstorps Simsällskap 1:33.91 +8.82
Entry time: 1:39.08 (-5.17)
50m: 44.19
100m: 1:33.91
(49.72)
6 Clara Zettergren 2008 Simklubben Elfsborg 1:34.13 +9.04
Entry time: 1:41.52 (-7.39)
50m: 44.23
100m: 1:34.13
(49.90)
7 Edith Skogh 2008 Simklubben Elfsborg 1:35.95 +10.86
Entry time: 1:40.71 (-4.76)
50m: 45.47
100m: 1:35.95
(50.48)
8 Filippa Halvardsson 2007 Simklubben S02 1:38.37 +13.28
Entry time: 1:39.85 (-1.48)
50m: 45.74
100m: 1:38.37
(52.63)
9 Anna-Maria Al Khoury 2008 Simklubben S02 1:38.58 +13.49
Entry time: 1:40.41 (-1.83)
50m: 44.88
100m: 1:38.58
(53.70)
10 Lilian Werner 2008 Simklubben S02 1:42.84 +17.75
Entry time: 1:46.63 (-3.79)
50m: 48.25
100m: 1:42.84
(54.59)
11 Ellen Kemper 2007 Anderstorps Simsällskap 1:42.89 +17.80
Entry time: 1:45.52 (-2.63)
50m: 47.35
100m: 1:42.89
(55.54)
12 Gabriella Jonsson 2008 Simklubben Elfsborg 1:43.35 +18.26
Entry time: 1:47.39 (-4.04)
50m: 48.71
100m: 1:43.35
(54.64)
13 Alice Killius 2007 Simklubben S02 1:44.35 +19.26
50m: 51.11
100m: 1:44.35
(53.24)
14 Hedvig Granéli-Wedel 2008 Simklubben S02 1:44.54 +19.45
Entry time: 1:54.92 (-10.38)
50m: 48.91
100m: 1:44.54
(55.63)
15 Maja Dahlgren 2007 Simklubben S02 1:45.42 +20.33
Entry time: 1:50.52 (-5.10)
50m: 48.59
100m: 1:45.42
(56.83)
16 Ellen Ahlqvist 2008 Simklubben 1970 1:45.87 +20.78
Entry time: 1:45.72 (+0.15)
50m: 49.26
100m: 1:45.87
(56.61)
17 Sanna Bodeklint 2008 Simklubben Elfsborg 1:47.48 +22.39
Entry time: 1:52.07 (-4.59)
50m: 50.24
100m: 1:47.48
(57.24)
18 Ingrid Högblom 2008 Simklubben S02 1:49.88 +24.79
Entry time: 1:57.19 (-7.31)
50m: 50.45
100m: 1:49.88
(59.43)
19 Molly Bodin 2008 Göteborg Sim 1:56.86 +31.77
50m: 52.66
100m: 1:56.86
(1:04.20)
- Isabella Yemane 2008 Simklubben S02 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-04 10:32:14
Gren 11, 100m Bröstsim Damer A-F 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 Simklubben Elfsborg 1:22.35
Entry time: 1:17.66 (+4.69)
50m: 37.40
100m: 1:22.35
(44.95)
2 Signe Wahlberg 2005 Simklubben Elfsborg 1:26.10 +3.75
Entry time: 1:27.37 (-1.27)
50m: 41.13
100m: 1:26.10
(44.97)
3 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 1:27.35 +5.00
Entry time: 1:30.88 (-3.53)
50m: 41.23
100m: 1:27.35
(46.12)
4 Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg 1:31.01 +8.66
Entry time: 1:29.93 (+1.08)
50m: 42.78
100m: 1:31.01
(48.23)
5 Mira Löfgren 2005 Simklubben Alingsås 1:34.21 +11.86
Entry time: 1:35.14 (-0.93)
50m: 44.29
100m: 1:34.21
(49.92)
6 Amalia Ödman 2005 Simklubben Elfsborg 1:35.73 +13.38
Entry time: 1:34.56 (+1.17)
50m: 44.73
100m: 1:35.73
(51.00)
- Ida Hansson 2005 Simklubben 1970 DSQ
- Natalie Dahlberg 2006 Simklubben S02 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-04 10:32:14
Gren 11, 100m Bröstsim Damer A-F 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Teddie Esborn 2003 Simklubben Elfsborg 1:21.54
Entry time: 1:21.15 (+0.39)
50m: 38.29
100m: 1:21.54
(43.25)
2 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap 1:25.43 +3.89
Entry time: 1:21.93 (+3.50)
50m: 40.10
100m: 1:25.43
(45.33)
3 Filippa Lind 2004 Falköpings Simsällskap 1:25.86 +4.32
Entry time: 1:23.70 (+2.16)
50m: 40.47
100m: 1:25.86
(45.39)
4 Klara Tallbäck 2003 Anderstorps Simsällskap 1:34.90 +13.36
Entry time: 1:33.05 (+1.85)
50m: 43.89
100m: 1:34.90
(51.01)
5 Ebba Kemper 2004 Anderstorps Simsällskap 1:42.94 +21.40
Entry time: 1:40.64 (+2.30)
50m: 48.35
100m: 1:42.94
(54.59)
Grenen officiell:  2021-09-04 10:32:14
2021-09-05 11:15:53 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben 1970

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner