2021-12-08   08:24:13
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Sandaredssprinten 2021

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Resultat
Sandaredssprinten 2021
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer GH 8 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Rosman 2013 Kungälvs Simsällskap 26.65
Grenen officiell:  2021-09-04 09:06:10
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer GH 9 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Lorén 2012 Simklubben Elfsborg 20.24
2 Emelie Keen 2012 Göteborg Sim 23.70 +3.46
3 Elsa Falk Asp 2012 Alingsås SLS 26.24 +6.00
4 Moa Möller 2012 Simklubben S02 30.44 +10.20
- Isabella Bjärmark 2012 Simklubben S02 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-04 09:06:10
2021-09-05 11:15:12 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
Sandaredssprinten 2021
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar GH 9 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Michael Svensson 2012 Simklubben Elfsborg 25.68
Entry time: 31.84 (-6.16)
Grenen officiell:  2021-09-04 09:06:17
2021-09-05 11:15:15 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
Sandaredssprinten 2021
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 10 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annika Bohatsch 2011 Kungälvs Simsällskap 18.82 Q
2 Elsa Pettersson 2011 Simklubben Alingsås 19.57 +0.75 Q
Entry time: 21.49 (-1.92)
3 Julia Wertheim 2011 Kungsbacka Simsällskap 19.75 +0.93 Q
Entry time: 21.96 (-2.21)
4 Jonna Engstrand 2011 Simklubben Elfsborg 20.25 +1.43 Q
5 Livia Vasiliagou Petersen 2011 Simklubben Elfsborg 29.34 +10.52 Q
- Sara Wickberg 2011 Simklubben S02 DSQ
- Julia Holmqvist 2011 Simklubben S02 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-04 09:25:26
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 11 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg 16.46 Q
Entry time: 16.67 (-0.21)
2 Angelika Borg 2010 Simklubben Alingsås 17.47 +1.01 Q
Entry time: 19.18 (-1.71)
3 Vera Strömberg 2010 Simklubben Elfsborg 18.30 +1.84 Q
Entry time: 22.88 (-4.58)
4 Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap 18.93 +2.47 Q
5 Cornelia Zander 2010 Kungälvs Simsällskap 19.29 +2.83 Q
6 Ida Hallenberg 2010 Göteborg Sim 20.13 +3.67 Q
7 Iris Eidmar 2010 Simklubben S02 21.69 +5.23
8 Tuva Paulin 2010 Simklubben S02 21.71 +5.25
9 Ebba Arrhén 2010 Göteborg Sim 22.06 +5.60
10 Astrid Bjerhem 2010 Göteborg Sim 22.24 +5.78
11 Aoife O`Connell 2010 Göteborg Sim 22.35 +5.89
12 Olivia Holm 2010 Kungsbacka Simsällskap 22.91 +6.45
13 Maja Mossberg 2010 Simklubben S02 23.42 +6.96
14 Emma Brandt 2010 Simklubben S02 23.50 +7.04
15 Astrid Edvall 2010 Göteborg Sim 24.35 +7.89
16 Julia Jensen 2010 Göteborg Sim 30.34 +13.88
17 Vida Åhman 2010 Simklubben Elfsborg 33.71 +17.25
- Hanna Kjellin 2010 Kungälvs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2021-09-04 09:25:26
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 12 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Bard 2009 Anderstorps Simsällskap 17.00 Q
Entry time: 19.87 (-2.87)
2 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås 17.02 +0.02 Q
Entry time: 17.29 (-0.27)
3 Majken Malmvall 2009 Simklubben Alingsås 17.15 +0.15 Q
Entry time: 18.79 (-1.64)
4 Alice Lornell 2009 Simklubben 1970 17.72 +0.72 Q
Entry time: 23.19 (-5.47)
5 Nora Larsen Valkama 2009 Simklubben Elfsborg 18.62 +1.62 Q
Entry time: 19.38 (-0.76)
6 Alva Dahlqvist 2009 Simklubben Elfsborg 19.30 +2.30 Q
7 Gemma Lundh 2009 Göteborg Sim 19.62 +2.62
8 Agnes Abrahamsson 2009 Simklubben 1970 19.89 +2.89
Entry time: 22.07 (-2.18)
9 Svea Andersson 2009 Simklubben S02 23.91 +6.91
10 Klara Wedham 2009 Simklubben S02 24.45 +7.45
11 Hanna Wiklund 2009 Göteborg Sim 24.81 +7.81
12 Blenda Pettersson 2009 Simklubben S02 37.29 +20.29
- Amanda Drevik 2009 Simklubben Alingsås DSQ
- Lily Carlstöm Lund 2009 Simklubben S02 DSQ
- Kordelia Fattahiyeh Nord 2009 Simklubben Elfsborg DSQ
Grenen officiell:  2021-09-04 09:25:26
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 13-14 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg 13.92 Q
Entry time: 13.86 (+0.06)
2 Daniela Borg 2007 Simklubben Alingsås 15.29 +1.37 Q
Entry time: 16.80 (-1.51)
3 Clara Zettergren 2008 Simklubben Elfsborg 16.28 +2.36 Q
Entry time: 22.95 (-6.67)
4 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 16.31 +2.39 Q
Entry time: 17.43 (-1.12)
5 Wilma Hansson 2007 Simklubben 1970 16.89 +2.97 Q
Entry time: 17.00 (-0.11)
6 Edith Skogh 2008 Simklubben Elfsborg 16.92 +3.00 Q
7 Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg 17.06 +3.14
Entry time: 17.87 (-0.81)
8 Ida Robertsson 2007 Anderstorps Simsällskap 17.36 +3.44
Entry time: 24.41 (-7.05)
9 Gabriella Jonsson 2008 Simklubben Elfsborg 18.23 +4.31
Entry time: 20.92 (-2.69)
10 Molly Sjursen 2008 Göteborg Sim 18.75 +4.83
11 Elin Zachrisson 2008 Kungälvs Simsällskap 19.16 +5.24
12 Sanna Bodeklint 2008 Simklubben Elfsborg 19.72 +5.80
13 Clara Landahl 2008 Simklubben S02 21.08 +7.16
14 Molly Bodin 2008 Göteborg Sim 22.57 +8.65
- Agnes Emanuelsson 2008 Simklubben 1970 DSQ
- Clara Brask Bilen 2008 Simklubben S02 DNS
Grenen officiell:  2021-09-04 09:25:26
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 15-16 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg 14.34 Q
Entry time: 14.41 (-0.07)
2 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg 14.55 +0.21 Q
Entry time: 14.80 (-0.25)
3 Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg 15.50 +1.16 Q
Entry time: 17.51 (-2.01)
4 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 Simklubben Elfsborg 16.01 +1.67 Q
Entry time: 15.98 (+0.03)
5 Amalia Ödman 2005 Simklubben Elfsborg 16.12 +1.78 Q
Entry time: 22.09 (-5.97)
6 Clara Jonsson 2006 Falköpings Simsällskap 16.47 +2.13 Q
Entry time: 17.82 (-1.35)
7 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 16.63 +2.29
Entry time: 16.98 (-0.35)
8 Mira Löfgren 2005 Simklubben Alingsås 19.33 +4.99
Entry time: 23.11 (-3.78)
Grenen officiell:  2021-09-04 09:25:26
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 17 och äldre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 13.87 Q
Entry time: 13.99 (-0.12)
2 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 13.98 +0.11 Q
Entry time: 13.69 (+0.29)
3 Hannah Lilja 2004 Simklubben Elfsborg 14.43 +0.56 Q
Entry time: 14.21 (+0.22)
4 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap 14.46 +0.59 Q
Entry time: 14.55 (-0.09)
5 Teddie Esborn 2003 Simklubben Elfsborg 14.68 +0.81 Q
Entry time: 14.72 (-0.04)
6 Matilda Hörder 2004 Simklubben 1970 15.29 +1.42 -
Entry time: 15.62 (-0.33)
6 Agnes Torén 2003 Anderstorps Simsällskap 15.29 +1.42 Q
Entry time: 19.20 (-3.91)
8 Elin Hagberg 2004 Simklubben Elfsborg 15.55 +1.68
Entry time: 15.84 (-0.29)
9 Klara Tallbäck 2003 Anderstorps Simsällskap 16.00 +2.13
10 Saga Nikumaa 2004 Simklubben Elfsborg 16.54 +2.67
Entry time: 16.46 (+0.08)
Grenen officiell:  2021-09-04 09:25:26
2021-09-05 11:15:19 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
Sandaredssprinten 2021
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Wertheim 2011 Kungsbacka Simsällskap 17.94
Entry time: 19.75 (-1.81)
2 Annika Bohatsch 2011 Kungälvs Simsällskap 18.23 +0.29
Entry time: 18.82 (-0.59)
3 Elsa Pettersson 2011 Simklubben Alingsås 19.22 +1.28
Entry time: 19.57 (-0.35)
4 Livia Vasiliagou Petersen 2011 Simklubben Elfsborg 29.23 +11.29
Entry time: 29.34 (-0.11)
- Jonna Engstrand 2011 Simklubben Elfsborg DSQ
Grenen officiell:  2021-09-04 14:11:22
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg 15.87
Entry time: 16.46 (-0.59)
2 Angelika Borg 2010 Simklubben Alingsås 16.87 +1.00
Entry time: 17.47 (-0.60)
3 Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap 17.52 +1.65
Entry time: 18.93 (-1.41)
4 Vera Strömberg 2010 Simklubben Elfsborg 17.76 +1.89
Entry time: 18.30 (-0.54)
5 Ida Hallenberg 2010 Göteborg Sim 18.90 +3.03
Entry time: 20.13 (-1.23)
6 Cornelia Zander 2010 Kungälvs Simsällskap 19.45 +3.58
Entry time: 19.29 (+0.16)
Grenen officiell:  2021-09-04 14:11:22
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås 16.85
Entry time: 17.02 (-0.17)
2 Edith Bard 2009 Anderstorps Simsällskap 17.13 +0.28
Entry time: 17.00 (+0.13)
3 Majken Malmvall 2009 Simklubben Alingsås 17.27 +0.42
Entry time: 17.15 (+0.12)
4 Alice Lornell 2009 Simklubben 1970 17.67 +0.82
Entry time: 17.72 (-0.05)
5 Alva Dahlqvist 2009 Simklubben Elfsborg 20.05 +3.20
Entry time: 19.30 (+0.75)
- Nora Larsen Valkama 2009 Simklubben Elfsborg DNS
Grenen officiell:  2021-09-04 14:11:22
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg 13.51
Entry time: 13.92 (-0.41)
2 Daniela Borg 2007 Simklubben Alingsås 15.12 +1.61
Entry time: 15.29 (-0.17)
3 Clara Zettergren 2008 Simklubben Elfsborg 15.81 +2.30
Entry time: 16.28 (-0.47)
4 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 16.28 +2.77
Entry time: 16.31 (-0.03)
5 Wilma Hansson 2007 Simklubben 1970 16.31 +2.80
Entry time: 16.89 (-0.58)
6 Edith Skogh 2008 Simklubben Elfsborg 17.61 +4.10
Entry time: 16.92 (+0.69)
Grenen officiell:  2021-09-04 14:11:22
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg 14.13
Entry time: 14.34 (-0.21)
2 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg 14.49 +0.36
Entry time: 14.55 (-0.06)
3 Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg 15.25 +1.12
Entry time: 15.50 (-0.25)
4 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 Simklubben Elfsborg 15.44 +1.31
Entry time: 16.01 (-0.57)
5 Amalia Ödman 2005 Simklubben Elfsborg 15.91 +1.78
Entry time: 16.12 (-0.21)
6 Clara Jonsson 2006 Falköpings Simsällskap 16.00 +1.87
Entry time: 16.47 (-0.47)
Grenen officiell:  2021-09-04 14:11:22
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 13.68
Entry time: 13.98 (-0.30)
2 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 13.77 +0.09
Entry time: 13.87 (-0.10)
3 Hannah Lilja 2004 Simklubben Elfsborg 14.19 +0.51
Entry time: 14.43 (-0.24)
4 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap 14.80 +1.12
Entry time: 14.46 (+0.34)
5 Teddie Esborn 2003 Simklubben Elfsborg 14.84 +1.16
Entry time: 14.68 (+0.16)
6 Agnes Torén 2003 Anderstorps Simsällskap 15.21 +1.53
Entry time: 15.29 (-0.08)
Grenen officiell:  2021-09-04 14:11:22
2021-09-05 11:16:35 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
Sandaredssprinten 2021
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F 10 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilson Hult 2011 Kungälvs Simsällskap 17.73 Q
2 Theodor Wickström 2011 Simklubben Elfsborg 20.58 +2.85 Q
3 Gustaf Fredgren 2011 Kungsbacka Simsällskap 29.18 +11.45 Q
- Joel Nordin 2011 Simklubben Elfsborg DSQ
- Jason Chan 2011 Kungsbacka Simsällskap DNS
- Melker Rutgersson 2011 Kungsbacka Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-09-04 09:37:38
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F 11 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Kapitanov 2010 Simklubben Elfsborg 15.93 Q
2 Emil Holmström 2010 Kungälvs Simsällskap 17.31 +1.38 Q
Entry time: 19.17 (-1.86)
3 Luke Morolok Baeckstrom 2010 Kungälvs Simsällskap 18.84 +2.91 Q
4 Isac Sundèn Falander 2010 Simklubben Elfsborg 21.91 +5.98 Q
Entry time: 26.13 (-4.22)
- Elliott Kantola 2010 Simklubben Elfsborg DSQ
- Patrik Xavier 2010 Simklubben 1970 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-04 09:37:38
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F 12 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eddie Eriksson 2009 Simklubben 1970 14.65 Q
Entry time: 16.99 (-2.34)
2 Joel Bjärsholm 2009 Anderstorps Simsällskap 16.26 +1.61 Q
Entry time: 19.48 (-3.22)
3 Sigge Fredriksson 2009 Simklubben Elfsborg 17.85 +3.20 Q
Entry time: 19.30 (-1.45)
4 Oliver Axelsson 2009 Simklubben Elfsborg 18.79 +4.14 Q
Entry time: 23.07 (-4.28)
5 Fabian Petersson 2009 Simklubben 1970 19.33 +4.68 -
Entry time: 26.99 (-7.66)
6 Malte Tyrberg 2009 Simklubben Alingsås 19.36 +4.71 Q
Entry time: 23.28 (-3.92)
7 Antonio Poller 2009 Kungsbacka Simsällskap 21.20 +6.55 Q
Entry time: 21.65 (-0.45)
8 Sean Hjelm 2009 Simklubben Elfsborg 23.23 +8.58
9 Gustav Möller 2009 Simklubben S02 24.84 +10.19
10 Viggo Van der Wel 2009 Simklubben S02 26.19 +11.54
- Tor Andersson-Öberg 2009 Kungälvs Simsällskap DSQ
- Sixten Hammenfors Ögärd 2009 Simklubben S02 DSQ
- August Lindgren 2009 Simklubben S02 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-04 09:37:38
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F 13-14 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Engström 2007 Simklubben Elfsborg 14.29 Q
Entry time: 16.36 (-2.07)
2 Axel Hägg 2007 Anderstorps Simsällskap 14.60 +0.31 Q
Entry time: 28.46 (-13.86)
3 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås 15.89 +1.60 Q
Entry time: 18.78 (-2.89)
4 Emil Bjärsholm 2007 Anderstorps Simsällskap 15.92 +1.63 Q
5 Philip Hansson 2007 Simklubben Elfsborg 16.21 +1.92 Q
Entry time: 19.08 (-2.87)
6 Hassan Haydar 2008 Simklubben 1970 16.99 +2.70 Q
Entry time: 19.17 (-2.18)
7 Oliver  Johansson 2007 Simklubben 1970 17.55 +3.26
Entry time: 21.75 (-4.20)
8 Victor Elfving 2008 Varabygdens Simsällskap 18.30 +4.01
Entry time: 20.96 (-2.66)
9 Vilmer Malmström-Jorwén 2008 Simklubben 1970 18.50 +4.21
Entry time: 23.39 (-4.89)
10 Axel Lindberg Fors 2007 Simklubben 1970 18.56 +4.27
11 Aurian Schäring 2007 Kungälvs Simsällskap 19.11 +4.82
12 Ture Gunnarsson 2008 Simklubben 1970 19.25 +4.96
13 Ludvig Kulin 2007 Göteborg Sim 20.69 +6.40
14 Erik Andreasson 2007 Simklubben 1970 22.00 +7.71
- Vincent Rosholm 2008 Simklubben 1970 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-04 09:37:38
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F 15-16 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tim Nageus 2005 Simklubben Elfsborg 12.58 Q
Entry time: 18.49 (-5.91)
2 Milton Krantz 2006 Simklubben 1970 14.02 +1.44 Q
Entry time: 15.45 (-1.43)
3 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 14.15 +1.57 Q
Entry time: 14.02 (+0.13)
4 Karl Minh Karlsson 2006 Kungälvs Simsällskap 14.90 +2.32 Q
Grenen officiell:  2021-09-04 09:37:38
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F 17 och äldre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Arvidsson 1994 Kungälvs Simsällskap 11.83 Q
Entry time: 11.30 (+0.53)
2 Simon Svedberg 2001 Falköpings Simsällskap 12.76 +0.93 Q
Entry time: 12.88 (-0.12)
3 Alex Karlsson 2004 Falköpings Simsällskap 13.78 +1.95 Q
4 Max Lidbom 2004 Simklubben Elfsborg 13.92 +2.09 Q
Entry time: 19.62 (-5.70)
Grenen officiell:  2021-09-04 09:37:38
2021-09-05 11:15:22 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
Sandaredssprinten 2021
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilson Hult 2011 Kungälvs Simsällskap 17.40
Entry time: 17.73 (-0.33)
2 Theodor Wickström 2011 Simklubben Elfsborg 20.61 +3.21
Entry time: 20.58 (+0.03)
- Gustaf Fredgren 2011 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2021-09-04 14:17:38
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Kapitanov 2010 Simklubben Elfsborg 15.82
Entry time: 15.93 (-0.11)
2 Emil Holmström 2010 Kungälvs Simsällskap 17.68 +1.86
Entry time: 17.31 (+0.37)
3 Luke Morolok Baeckstrom 2010 Kungälvs Simsällskap 18.62 +2.80
Entry time: 18.84 (-0.22)
4 Isac Sundèn Falander 2010 Simklubben Elfsborg 22.70 +6.88
Entry time: 21.91 (+0.79)
Grenen officiell:  2021-09-04 14:17:38
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eddie Eriksson 2009 Simklubben 1970 14.60
Entry time: 14.65 (-0.05)
2 Joel Bjärsholm 2009 Anderstorps Simsällskap 15.78 +1.18
Entry time: 16.26 (-0.48)
3 Sigge Fredriksson 2009 Simklubben Elfsborg 16.66 +2.06
Entry time: 17.85 (-1.19)
4 Oliver Axelsson 2009 Simklubben Elfsborg 19.78 +5.18
Entry time: 18.79 (+0.99)
5 Malte Tyrberg 2009 Simklubben Alingsås 20.76 +6.16
Entry time: 19.36 (+1.40)
6 Antonio Poller 2009 Kungsbacka Simsällskap 22.18 +7.58
Entry time: 21.20 (+0.98)
Grenen officiell:  2021-09-04 14:17:38
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Hägg 2007 Anderstorps Simsällskap 14.33
Entry time: 14.60 (-0.27)
2 Lukas Engström 2007 Simklubben Elfsborg 14.57 +0.24
Entry time: 14.29 (+0.28)
3 Emil Bjärsholm 2007 Anderstorps Simsällskap 15.45 +1.12
Entry time: 15.92 (-0.47)
4 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås 15.84 +1.51
Entry time: 15.89 (-0.05)
5 Philip Hansson 2007 Simklubben Elfsborg 16.17 +1.84
Entry time: 16.21 (-0.04)
6 Hassan Haydar 2008 Simklubben 1970 17.13 +2.80
Entry time: 16.99 (+0.14)
Grenen officiell:  2021-09-04 14:17:38
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tim Nageus 2005 Simklubben Elfsborg 12.52
Entry time: 12.58 (-0.06)
2 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 13.97 +1.45
Entry time: 14.15 (-0.18)
3 Karl Minh Karlsson 2006 Kungälvs Simsällskap 14.86 +2.34
Entry time: 14.90 (-0.04)
- Milton Krantz 2006 Simklubben 1970 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-04 14:17:38
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Arvidsson 1994 Kungälvs Simsällskap 11.84
Entry time: 11.83 (+0.01)
2 Simon Svedberg 2001 Falköpings Simsällskap 13.18 +1.34
Entry time: 12.76 (+0.42)
3 Alex Karlsson 2004 Falköpings Simsällskap 13.49 +1.65
Entry time: 13.78 (-0.29)
4 Max Lidbom 2004 Simklubben Elfsborg 13.91 +2.07
Entry time: 13.92 (-0.01)
Grenen officiell:  2021-09-04 14:17:38
2021-09-05 11:16:39 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
Sandaredssprinten 2021
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 5, 25m Ryggsim Damer GH 8 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Rosman 2013 Kungälvs Simsällskap 26.03
Grenen officiell:  2021-09-04 09:43:42
Gren 5, 25m Ryggsim Damer GH 9 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Lorén 2012 Simklubben Elfsborg 22.52
Entry time: 25.24 (-2.72)
2 Elsa Falk Asp 2012 Alingsås SLS 23.34 +0.82
Entry time: 25.48 (-2.14)
3 Emelie Keen 2012 Göteborg Sim 23.82 +1.30
4 Sienna Xavier 2012 Simklubben 1970 24.51 +1.99
Entry time: 25.15 (-0.64)
5 Mollie Johansson 2012 Kungälvs Simsällskap 25.28 +2.76
6 Astrid Jönsson 2012 Kungälvs Simsällskap 25.90 +3.38
7 Moa Möller 2012 Simklubben S02 26.71 +4.19
8 Isabella Bjärmark 2012 Simklubben S02 28.22 +5.70
Grenen officiell:  2021-09-04 09:43:42
2021-09-05 11:15:26 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
Sandaredssprinten 2021
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar GH 8 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vidar Andersson Öberg 2013 Kungälvs Simsällskap 31.31
Grenen officiell:  2021-09-04 09:43:45
2021-09-05 11:15:30 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
Sandaredssprinten 2021
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 10 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tuva Skoglind 2011 Simklubben Elfsborg 21.42 Q
Entry time: 22.95 (-1.53)
2 Elsa Pettersson 2011 Simklubben Alingsås 22.08 +0.66 Q
Entry time: 23.08 (-1.00)
3 Jonna Engstrand 2011 Simklubben Elfsborg 22.26 +0.84 Q
Entry time: 25.22 (-2.96)
4 Beatriz Eriksson 2011 Simklubben 1970 22.27 +0.85 Q
5 Julia Holmqvist 2011 Simklubben S02 22.47 +1.05 Q
Entry time: 24.57 (-2.10)
6 Alva Paterson Lundell 2011 Simklubben Alingsås 23.89 +2.47 Q
7 Sara Wickberg 2011 Simklubben S02 23.91 +2.49
Entry time: 25.44 (-1.53)
8 Livia Vasiliagou Petersen 2011 Simklubben Elfsborg 28.27 +6.85
Grenen officiell:  2021-09-04 09:54:48
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 11 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap 19.12 Q
2 Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg 19.22 +0.10 Q
Entry time: 19.74 (-0.52)
3 Julia Rosman 2010 Kungälvs Simsällskap 19.42 +0.30 Q
Entry time: 26.51 (-7.09)
4 Cornelia Zander 2010 Kungälvs Simsällskap 20.17 +1.05 Q
5 Vera Strömberg 2010 Simklubben Elfsborg 20.57 +1.45 Q
Entry time: 21.07 (-0.50)
6 Angelika Borg 2010 Simklubben Alingsås 20.93 +1.81 Q
Entry time: 21.48 (-0.55)
7 Astrid Bjerhem 2010 Göteborg Sim 21.53 +2.41
8 Iris Eidmar 2010 Simklubben S02 21.88 +2.76
9 Ida Hallenberg 2010 Göteborg Sim 22.17 +3.05
10 Tuva Paulin 2010 Simklubben S02 22.82 +3.70
11 Maja Mossberg 2010 Simklubben S02 23.38 +4.26
12 Aoife O`Connell 2010 Göteborg Sim 23.56 +4.44
13 Hanna Kjellin 2010 Kungälvs Simsällskap 23.63 +4.51
14 Meja Werner 2010 Simklubben S02 24.46 +5.34
Entry time: 32.10 (-7.64)
15 Astrid Edvall 2010 Göteborg Sim 24.64 +5.52
16 Emma Brandt 2010 Simklubben S02 24.96 +5.84
17 Julia Jensen 2010 Göteborg Sim 25.05 +5.93
18 Ebba Arrhén 2010 Göteborg Sim 26.20 +7.08
19 Tyra Samefors 2010 Simklubben S02 26.25 +7.13
20 Vida Åhman 2010 Simklubben Elfsborg 26.89 +7.77
Entry time: 31.17 (-4.28)
Grenen officiell:  2021-09-04 09:54:48
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 12 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Bard 2009 Anderstorps Simsällskap 19.01 Q
2 Clara Hansson 2009 Simklubben Elfsborg 19.04 +0.03 Q
Entry time: 20.17 (-1.13)
3 Majken Malmvall 2009 Simklubben Alingsås 19.54 +0.53 Q
4 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås 19.62 +0.61 Q
Entry time: 21.46 (-1.84)
5 Vilma Berger 2009 Simklubben 1970 19.66 +0.65 Q
6 Amanda Drevik 2009 Simklubben Alingsås 19.78 +0.77 Q
Entry time: 21.16 (-1.38)
7 Wilma Lindberg Fors 2009 Simklubben 1970 20.66 +1.65
8 Alice Lornell 2009 Simklubben 1970 20.72 +1.71
Entry time: 22.50 (-1.78)
9 Filippa Wier 2009 Göteborg Sim 20.90 +1.89
10 Agnes Abrahamsson 2009 Simklubben 1970 21.16 +2.15
Entry time: 26.76 (-5.60)
11 Lily Carlstöm Lund 2009 Simklubben S02 21.49 +2.48
12 Kylie Gamarra 2009 Simklubben 1970 22.83 +3.82
Entry time: 22.94 (-0.11)
13 Kordelia Fattahiyeh Nord 2009 Simklubben Elfsborg 23.56 +4.55
14 Hanna Wiklund 2009 Göteborg Sim 23.71 +4.70
15 Klara Wedham 2009 Simklubben S02 27.09 +8.08
16 Blenda Pettersson 2009 Simklubben S02 29.78 +10.77
Grenen officiell:  2021-09-04 09:54:48
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 13-14 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Daniela Borg 2007 Simklubben Alingsås 16.03 Q
Entry time: 16.44 (-0.41)
2 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg 16.16 +0.13 Q
Entry time: 19.24 (-3.08)
3 Ida Robertsson 2007 Anderstorps Simsällskap 18.07 +2.04 Q
4 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 18.19 +2.16 Q
Entry time: 19.03 (-0.84)
5 Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg 18.29 +2.26 Q
Entry time: 19.33 (-1.04)
6 Clara Zettergren 2008 Simklubben Elfsborg 18.36 +2.33 Q
Entry time: 23.59 (-5.23)
7 Molly Sjursen 2008 Göteborg Sim 18.43 +2.40
8 Wilma Hansson 2007 Simklubben 1970 18.46 +2.43
Entry time: 18.57 (-0.11)
9 Gabriella Jonsson 2008 Simklubben Elfsborg 19.93 +3.90
Entry time: 23.37 (-3.44)
10 Stella Sjölin 2007 Simklubben S02 21.05 +5.02
Entry time: 22.43 (-1.38)
11 Sanna Bodeklint 2008 Simklubben Elfsborg 22.55 +6.52
Entry time: 24.55 (-2.00)
- Clara Brask Bilen 2008 Simklubben S02 DNS
Grenen officiell:  2021-09-04 09:54:48
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 15-16 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg 17.07 Q
Entry time: 16.52 (+0.55)
2 Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg 17.30 +0.23 Q
Entry time: 22.40 (-5.10)
3 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 18.54 +1.47 Q
Entry time: 19.38 (-0.84)
4 Clara Jonsson 2006 Falköpings Simsällskap 18.98 +1.91 Q
Entry time: 18.01 (+0.97)
5 Mira Löfgren 2005 Simklubben Alingsås 20.29 +3.22 Q
Entry time: 23.41 (-3.12)
Grenen officiell:  2021-09-04 09:54:48
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 17 och äldre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 15.48 Q
Entry time: 15.29 (+0.19)
2 Agnes Torén 2003 Anderstorps Simsällskap 16.63 +1.15 Q
3 Matilda Hörder 2004 Simklubben 1970 17.08 +1.60 Q
Entry time: 16.73 (+0.35)
4 Elin Hagberg 2004 Simklubben Elfsborg 17.82 +2.34 Q
Entry time: 17.66 (+0.16)
5 Ebba Kemper 2004 Anderstorps Simsällskap 18.41 +2.93 Q
6 Saga Nikumaa 2004 Simklubben Elfsborg 19.64 +4.16 Q
Entry time: 19.24 (+0.40)
Grenen officiell:  2021-09-04 09:54:48
2021-09-05 11:15:35 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
Sandaredssprinten 2021
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tuva Skoglind 2011 Simklubben Elfsborg 20.83
Entry time: 21.42 (-0.59)
2 Jonna Engstrand 2011 Simklubben Elfsborg 21.31 +0.48
Entry time: 22.26 (-0.95)
3 Julia Holmqvist 2011 Simklubben S02 21.36 +0.53
Entry time: 22.47 (-1.11)
4 Elsa Pettersson 2011 Simklubben Alingsås 22.06 +1.23
Entry time: 22.08 (-0.02)
5 Beatriz Eriksson 2011 Simklubben 1970 23.26 +2.43
Entry time: 22.27 (+0.99)
6 Alva Paterson Lundell 2011 Simklubben Alingsås 23.64 +2.81
Entry time: 23.89 (-0.25)
Grenen officiell:  2021-09-04 14:29:31
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg 18.18
Entry time: 19.22 (-1.04)
2 Julia Rosman 2010 Kungälvs Simsällskap 19.71 +1.53
Entry time: 19.42 (+0.29)
3 Cornelia Zander 2010 Kungälvs Simsällskap 20.24 +2.06
Entry time: 20.17 (+0.07)
4 Vera Strömberg 2010 Simklubben Elfsborg 20.27 +2.09
Entry time: 20.57 (-0.30)
5 Angelika Borg 2010 Simklubben Alingsås 20.30 +2.12
Entry time: 20.93 (-0.63)
- Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2021-09-04 14:29:31
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Hansson 2009 Simklubben Elfsborg 18.42
Entry time: 19.04 (-0.62)
2 Edith Bard 2009 Anderstorps Simsällskap 18.67 +0.25
Entry time: 19.01 (-0.34)
3 Majken Malmvall 2009 Simklubben Alingsås 18.76 +0.34
Entry time: 19.54 (-0.78)
4 Vilma Berger 2009 Simklubben 1970 19.45 +1.03
Entry time: 19.66 (-0.21)
5 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås 19.68 +1.26
Entry time: 19.62 (+0.06)
6 Amanda Drevik 2009 Simklubben Alingsås 19.95 +1.53
Entry time: 19.78 (+0.17)
Grenen officiell:  2021-09-04 14:29:31
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Daniela Borg 2007 Simklubben Alingsås 15.90
Entry time: 16.03 (-0.13)
2 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg 16.24 +0.34
Entry time: 16.16 (+0.08)
3 Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg 17.45 +1.55
Entry time: 18.29 (-0.84)
4 Clara Zettergren 2008 Simklubben Elfsborg 17.95 +2.05
Entry time: 18.36 (-0.41)
5 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 18.09 +2.19
Entry time: 18.19 (-0.10)
6 Ida Robertsson 2007 Anderstorps Simsällskap 18.46 +2.56
Entry time: 18.07 (+0.39)
Grenen officiell:  2021-09-04 14:29:31
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg 16.90
Entry time: 17.07 (-0.17)
2 Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg 17.57 +0.67
Entry time: 17.30 (+0.27)
2 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 17.57 +0.67
Entry time: 18.54 (-0.97)
4 Clara Jonsson 2006 Falköpings Simsällskap 18.78 +1.88
Entry time: 18.98 (-0.20)
5 Mira Löfgren 2005 Simklubben Alingsås 20.46 +3.56
Entry time: 20.29 (+0.17)
Grenen officiell:  2021-09-04 14:29:31
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 15.69
Entry time: 15.48 (+0.21)
2 Agnes Torén 2003 Anderstorps Simsällskap 16.56 +0.87
Entry time: 16.63 (-0.07)
3 Matilda Hörder 2004 Simklubben 1970 16.58 +0.89
Entry time: 17.08 (-0.50)
4 Elin Hagberg 2004 Simklubben Elfsborg 17.67 +1.98
Entry time: 17.82 (-0.15)
5 Ebba Kemper 2004 Anderstorps Simsällskap 18.79 +3.10
Entry time: 18.41 (+0.38)
6 Saga Nikumaa 2004 Simklubben Elfsborg 19.62 +3.93
Entry time: 19.64 (-0.02)
Grenen officiell:  2021-09-04 14:29:31
2021-09-05 11:16:51 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
Sandaredssprinten 2021
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar A-F 10 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilson Hult 2011 Kungälvs Simsällskap 20.08 Q
2 Oliver Behre 2011 Kungälvs Simsällskap 22.06 +1.98 Q
Entry time: 25.35 (-3.29)
3