Resultater for Swimshop-uinnit 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Ulpukka |
Organizer: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 24, 2020 to loka 24, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m SU T13, 15, N 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Laine |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:18.22 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rahma Ezzat |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:23.96 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:24.32 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viivi Heikkinen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
1:30.62 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rebekka Pihl |
2008 |
Porin Pyrintö |
|
|
1:30.97 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
1:34.30 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:35.45 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iitu Olbert |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
1:42.67 |
+25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Venla Pentikäinen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:46.98 |
+30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino-Ilona Lehtonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:51.84 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aada Salovaara |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:53.63 |
+36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iina Raitaluoma |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:09.23 |
+52.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lotta Kunttu |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:10.98 |
+54.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nea Niemi |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DSQ |
|
|
6.2 25m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tiia Mattila |
2008 |
Uinti-Vakka |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24.10.2020 10.53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m SU T13, 15, N 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Vira |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:11.07 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marikki Vuorisalo |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:19.10 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Kotkatvuori |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:21.52 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Johanna Pakkanen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:25.30 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24.10.2020 10.53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m SU T13, 15, N 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Pärnänen |
2002 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Iisalo |
2001 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:07.65 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniela Degenhardt |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:10.56 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
Cetus Espoo |
|
|
1:10.90 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juulia Käräjämies |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:11.17 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ciara Wacklin |
2004 |
Cetus Espoo |
|
|
1:11.32 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Alanko |
2003 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:15.19 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henni Havén |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:22.67 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24.10.2020 10.53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-24 10.58.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|