Resultater for Gant ÅSK Games
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Kilpailujakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Impivaaran uimahalli |
Organizer: |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 3, 2020 to loka 3, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Perhosuinti Miehet, P-13 Pojat 13 vuotta - Final |
|
|
Sponsor: |
Citywork |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb |
+0.77 |
248 |
1:16.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.35 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Linde |
2007 |
Åbo Simklubb |
+0.71 |
223 |
1:19.25 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.62 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb |
+0.67 |
180 |
1:25.11 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.13 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.77 |
148 |
1:30.82 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.10.2020 14.26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Perhosuinti Miehet, P-13 Miehet - Final |
|
|
Sponsor: |
Citywork |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Åbo Simklubb |
+0.70 |
607 |
56.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.73 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roope Paatos |
2002 |
Raision Urheilijat |
+0.84 |
584 |
57.51 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.04 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ibrahim Ezzat |
2002 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.63 |
578 |
57.70 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.02 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
+0.67 |
503 |
1:00.42 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.68 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
495 |
1:00.75 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.39 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aapo Kinnunen |
2004 |
Åbo Simklubb |
+0.66 |
473 |
1:01.69 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.95 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ajjuub Ezzat |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.63 |
461 |
1:02.23 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.22 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.72 |
439 |
1:03.26 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.12 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikael Böckerman |
2006 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.62 |
422 |
1:04.06 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.26 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasperi Heikkinen |
2005 |
Raision Urheilijat |
+0.69 |
416 |
1:04.38 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.92 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb |
+0.74 |
398 |
1:05.33 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.87 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aarni Linderborg |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.72 |
375 |
1:06.62 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.37 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Heikki Väkeväinen |
2002 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.75 |
372 |
1:06.85 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lauri Aho |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.77 |
365 |
1:07.27 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.66 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lauri-Pekka Pakomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.59 |
356 |
1:07.82 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Luka Laaksonen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.69 |
334 |
1:09.24 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.24 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
1979 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.78 |
329 |
1:09.60 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.35 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
325 |
1:09.93 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.14 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aaro Törnström |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.72 |
322 |
1:10.14 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.81 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
312 |
1:10.84 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.82 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alex Yli-Salomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.87 |
310 |
1:10.97 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.16 |
(-9.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Romeo Maranzani |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.84 |
303 |
1:11.51 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.53 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Veeti Hämäläinen |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.71 |
258 |
1:15.50 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.22 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eemeli Arnell |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.69 |
242 |
1:17.10 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.57 |
(-8.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tomas Laine |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.69 |
233 |
1:18.05 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.52 |
(-6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ville Suojasto |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.70 |
219 |
1:19.67 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.41 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.69 |
185 |
1:24.36 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.44 |
|
|
DSQ |
|
|
sw4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Mukkulainen |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.10.2020 14.26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-03 14.41.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|