Resultater for TUA NOI - uinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Jakso 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Sku T10-12 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mette Selivaara |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:42.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.99 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:50.98 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.97 |
(-15.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miia Kallio |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:56.48 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.84 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 12.38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Sku T10-12 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iisa Vanne |
2008 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.93 |
(-13.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Senja Pakkanen |
2008 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:27.51 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.16 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebekka Pihl |
2008 |
Porin Pyrintö |
|
|
1:28.83 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.84 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiia Mattila |
2008 |
Uinti-Vakka |
|
|
1:29.12 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.80 |
(-9.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minttu-Ilona Saine |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:34.00 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Meea Marjamäki |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:40.48 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.36 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Kämäräinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:58.55 |
+33.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.62 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Krista Pajula |
2008 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 12.38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.54.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|