Tulokset Martti Ollgren Uinnit 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martti Ollgren –Uinnit 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
TaTU Tampere ry. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 26, 2020 to syys 26, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.53 |
|
44.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.35 |
(-6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niilo Lappalainen |
2011 |
Nokian Pyry |
|
|
44.94 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.69 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuure Pikkuhuhta |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.73 |
|
45.18 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.19 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Suominen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
45.76 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.73 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Rosenström |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
46.26 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.17 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuukka Niemeläinen |
2008 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.85 |
|
47.00 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Justus Tikkanen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
50.31 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.28 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
50.92 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.00 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
51.23 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.38 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alex Isotalo |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
51.61 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.27 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Konsta Hiltunen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
52.41 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.79 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iaroslav Nikolaev |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
53.26 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Gadd |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
55.33 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Angelo Kippola |
2012 |
Uinti Tampere |
|
|
55.47 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Max Tamminen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.64 |
|
55.79 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.54 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elmeri Osmala |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
56.45 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eino Bucktman |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.87 |
|
56.65 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.45 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Pinhao Alex Hou |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
56.68 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kiri Karttunen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
56.90 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.54 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Paul Sievers |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
|
57.67 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ilmari Kokko |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
57.84 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Niklas Kaipainen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
57.87 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lauri Saastamoinen |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.85 |
|
1:02.86 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Noel Vainio |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:05.77 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Konsta Heinonen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:20.80 |
+36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Joakim Tienhaara |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
1:30.02 |
+45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Leppänen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
sw7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antti Sauroja |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
sw7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Himanen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
sw7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ivan Lukichev |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
ws7.5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.9.2020 13.05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Helén |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
34.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.73 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luka Hirvonen |
2006 |
Nokian Pyry |
+0.81 |
|
35.79 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.82 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
42.26 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.71 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Lehtonen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.85 |
|
43.60 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.79 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Severi Roihankorpi |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
43.75 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.02 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
|
44.67 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.85 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Timofey Matveev |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.55 |
|
45.35 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.68 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aapo Harjula |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
45.64 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.65 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Konsta Iskala |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
45.95 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.35 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pyry Nieminen |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.76 |
|
46.03 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.75 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niklas Kallio |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.38 |
|
49.03 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.38 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
sw4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niilo Läykki |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.97 |
|
DSQ |
|
|
sw7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.9.2020 13.05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 16.30.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|