2021-10-16   09:51:02
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Prisma uinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Prismauinnit 2020
Place: Organizer: Jous
Pool: 25m Competition Date: syys 19, 2020 to syys 19, 2020
Event 12, 100m Vapaauinti Miehet 14 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Luka Valtonen 2006 Lappeenrannan Kisa-Toverit 0.66 1:00.80
50m: 28.85
100m: 1:00.80
(31.95)
2 Jesse Saarinen 2006 Joensuun Uimaseura ry 0.72 1:06.36 +5.56
50m: 30.71
100m: 1:06.36
(35.65)
3 Nuutti Kerkkänen 2007 Joensuun Uimaseura ry 0.73 1:12.48 +11.68
50m: 34.51
100m: 1:12.48
(37.97)
4 Eeli Huhtanen 2008 Uinti Imatra 0.54 1:14.81 +14.01
50m: 35.74
100m: 1:14.81
(39.07)
5 Viljami Myllärinen 2007 Uinti Imatra 0.79 1:16.23 +15.43
50m: 36.77
100m: 1:16.23
(39.46)
6 Matias Miettinen 2007 Kuopion Uimaseura 1:19.53 +18.73
50m: 36.95
100m: 1:19.53
(42.58)
7 Anton Kahelin 2010 Kuopion Uimaseura 1:22.20 +21.40
50m: 39.87
100m: 1:22.20
(42.33)
8 Marlo Tuhkanen 2010 Joensuun Uimaseura ry 0.75 1:31.00 +30.20
50m: 42.47
100m: 1:31.00
(48.53)
9 Aleksi Pesonen 2010 Kuopion Uimaseura 0.75 1:41.69 +40.89
50m: 45.92
100m: 1:41.69
(55.77)
10 Aukusti Partinen 2009 Joensuun Uimaseura ry 0.83 1:42.55 +41.75
50m: 47.69
100m: 1:42.55
(54.86)
11 Severi Jaatinen 2011 Joensuun Uimaseura ry 0.49 1:52.17 +51.37
50m: 54.72
100m: 1:52.17
(57.45)
12 Tobias Burman 2011 Joensuun Uimaseura ry 1:57.09 +56.29
50m: 54.07
100m: 1:57.09
(1:03.02)
13 Noel Maaroos 2008 Kuopion Uimaseura 2:00.98 +1:00.18
50m: 2:00.98
14 Aleksey Lopatin 2010 Joensuun Uimaseura ry 0.71 2:05.29 +1:04.49
50m: 2:05.29
- Daniil Pinola 2007 Kuopion Uimaseura DSQ sw 4.4
Event official at: 19.9.2020 14.12.01
Event 12, 100m Vapaauinti Miehet 15 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Roope Ruohtula 2000 Joensuun Uimaseura ry 0.64 55.56
50m: 25.56
100m: 55.56
(30.00)
2 Jasper Nupponen 2004 Kuopion Uimaseura 0.60 59.43 +3.87
50m: 27.74
100m: 59.43
(31.69)
3 Otto Mikkonen 2003 Joensuun Uimaseura ry 0.73 1:01.65 +6.09
50m: 28.92
100m: 1:01.65
(32.73)
4 Konsta Kauppinen 2005 Joensuun Uimaseura ry 0.70 1:01.84 +6.28
50m: 29.44
100m: 1:01.84
(32.40)
5 Joel Paukkonen 2004 Kuopion Uimaseura 0.70 1:03.91 +8.35
50m: 29.54
100m: 1:03.91
(34.37)
6 Aleksi Mustonen 2005 Savonlinnan Uimaseura 0.69 1:08.18 +12.62
50m: 30.43
100m: 1:08.18
(37.75)
Event official at: 19.9.2020 14.12.01
2020-09-19 14.12.09 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Joensuun Uimaseura ry

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner