Resultat för Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Junevik |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
737 |
26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
717 |
26.44 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
649 |
27.33 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
622 |
27.72 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
597 |
28.11 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
586 |
28.27 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
566 |
28.60 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
562 |
28.68 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
538 |
29.10 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Svärd |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
500 |
29.82 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
455 |
30.77 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabella Ihrlund |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
440 |
31.10 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
405 |
31.97 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
362 |
33.21 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lovisa Lundblad |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
333 |
34.13 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
326 |
34.37 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
325 |
34.42 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
254 |
37.35 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-28 10:56:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-28 11:01:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Persson |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
597 |
24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
473 |
26.82 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
456 |
27.16 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
442 |
27.43 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
402 |
28.33 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Quintin Bröms |
2003 |
Simsällskapet Mora |
|
389 |
28.64 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
385 |
28.72 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Bondensson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
351 |
29.64 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
264 |
32.57 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-28 10:48:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-28 10:49:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
720 |
57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
662 |
59.32 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
623 |
1:00.54 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
617 |
1:00.73 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
610 |
1:00.94 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
600 |
1:01.28 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
582 |
1:01.90 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
563 |
1:02.60 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Svärd |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
513 |
1:04.56 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
479 |
1:06.05 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabella Ihrlund |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
468 |
1:06.58 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
428 |
1:08.59 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
380 |
1:11.33 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
366 |
1:12.25 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
360 |
1:12.63 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
347 |
1:13.55 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
328 |
1:14.94 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
321 |
1:15.45 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lovisa Lundblad |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
321 |
1:15.46 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
267 |
1:20.29 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-27 10:15:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-27 10:15:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Persson |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
635 |
54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
507 |
58.81 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
477 |
1:00.02 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
446 |
1:01.36 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
435 |
1:01.87 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Quintin Bröms |
2003 |
Simsällskapet Mora |
|
417 |
1:02.77 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
383 |
1:04.56 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
357 |
1:06.09 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
272 |
1:12.38 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-27 10:20:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-27 10:55:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
687 |
2:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
575 |
2:15.83 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
561 |
2:16.92 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
509 |
2:21.45 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
496 |
2:22.64 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
494 |
2:22.86 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Ihrlund |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
469 |
2:25.40 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
382 |
2:35.67 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
363 |
2:38.34 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
338 |
2:42.13 |
+34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
303 |
2:48.10 |
+40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
302 |
2:48.22 |
+40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-27 16:09:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-27 16:09:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
426 |
2:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
426 |
2:15.49 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
410 |
2:17.30 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
360 |
2:23.36 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
335 |
2:26.73 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
266 |
2:38.54 |
+23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joel Wahlqvist |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
194 |
2:56.14 |
+40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-28 10:22:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-28 10:22:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
633 |
4:35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
547 |
4:48.96 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
539 |
4:50.53 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
467 |
5:04.69 |
+29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-27 17:09:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-27 17:09:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
454 |
4:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
446 |
4:47.94 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
391 |
5:00.77 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
366 |
5:07.40 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Wahlqvist |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
198 |
6:17.30 |
+1:31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-27 16:26:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-27 16:26:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
646 |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
583 |
35.18 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
567 |
35.51 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
556 |
35.75 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelly Antlöv |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
524 |
36.45 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
440 |
38.63 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
440 |
38.64 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
415 |
39.40 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carla Karsberg |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
308 |
43.53 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
264 |
45.82 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-28 16:48:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-28 16:48:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Persson |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
653 |
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
561 |
31.46 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
545 |
31.76 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
283 |
39.49 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
261 |
40.58 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Bondensson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
182 |
45.79 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-27 17:11:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-27 17:11:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
647 |
1:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
577 |
1:17.00 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
571 |
1:17.29 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
565 |
1:17.57 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelly Antlöv |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
526 |
1:19.42 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
489 |
1:21.38 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
362 |
1:29.91 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
302 |
1:35.55 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
292 |
1:36.60 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
255 |
1:41.13 |
+27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carla Karsberg |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
252 |
1:41.45 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
236 |
1:43.73 |
+29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
230 |
1:44.61 |
+30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-27 17:19:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-27 17:19:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
569 |
1:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
541 |
1:09.80 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Quintin Bröms |
2003 |
Simsällskapet Mora |
|
366 |
1:19.50 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
315 |
1:23.55 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
261 |
1:29.00 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
218 |
1:34.47 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-27 16:14:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-27 16:15:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
643 |
2:41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
563 |
2:48.42 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
546 |
2:50.15 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelly Antlöv |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
531 |
2:51.69 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
314 |
3:24.63 |
+43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karin Sadeghi |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
307 |
3:26.15 |
+45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-27 10:52:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-27 10:53:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
489 |
2:40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
333 |
3:02.73 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
218 |
3:30.35 |
+49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-27 10:52:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-27 10:53:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Junevik |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
798 |
29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
676 |
30.73 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
611 |
31.78 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
579 |
32.36 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
546 |
32.99 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
488 |
34.26 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
416 |
36.12 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
357 |
38.03 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovisa Lundblad |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
311 |
39.82 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
280 |
41.23 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carla Karsberg |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
259 |
42.31 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
252 |
42.67 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
206 |
45.64 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
165 |
49.11 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-27 11:00:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-27 11:00:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
414 |
32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
396 |
32.67 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
319 |
35.12 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
269 |
37.17 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Bondensson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
257 |
37.70 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
239 |
38.63 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-28 16:07:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-28 16:07:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
660 |
1:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
546 |
1:10.43 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
496 |
1:12.72 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
482 |
1:13.42 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
478 |
1:13.58 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
444 |
1:15.46 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
357 |
1:21.09 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
354 |
1:21.38 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
348 |
1:21.80 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
321 |
1:24.05 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
256 |
1:30.55 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carla Karsberg |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
242 |
1:32.34 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
231 |
1:33.79 |
+27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
179 |
1:42.11 |
+36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-28 11:07:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-28 11:08:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
664 |
2:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
509 |
2:34.40 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
372 |
2:51.40 |
+30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
275 |
3:09.65 |
+48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-28 16:06:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-28 16:19:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Junevik |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
754 |
26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
602 |
28.93 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
574 |
29.39 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
558 |
29.67 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
550 |
29.80 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
542 |
29.95 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
538 |
30.03 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
483 |
31.13 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Svärd |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
461 |
31.62 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Ihrlund |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
423 |
32.53 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
406 |
32.97 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
347 |
34.75 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
328 |
35.42 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
279 |
37.37 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
205 |
41.41 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
171 |
43.96 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-28 17:45:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-28 18:06:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Persson |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
636 |
25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
493 |
28.19 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
410 |
29.97 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
298 |
33.33 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Bondensson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
253 |
35.19 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel Wahlqvist |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
151 |
41.80 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-28 16:52:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-28 18:06:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Junevik |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
724 |
1:01.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
599 |
1:05.80 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
574 |
1:06.72 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
561 |
1:07.23 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
560 |
1:07.29 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
545 |
1:07.92 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Svärd |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
484 |
1:10.64 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
476 |
1:11.01 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Ihrlund |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
410 |
1:14.63 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
353 |
1:18.43 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
274 |
1:25.40 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-28 16:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-28 16:16:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
445 |
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
407 |
1:06.74 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
337 |
1:11.09 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
259 |
1:17.61 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-28 16:16:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-28 16:16:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
584 |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-27 10:14:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-27 10:15:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
364 |
2:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-27 16:30:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-27 16:30:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inofficiella resultat |
|
|
Efter 4 av 4 heat |
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Junevik |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
686 |
2:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
674 |
2:23.84 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
613 |
2:28.44 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
514 |
2:37.41 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
508 |
2:38.05 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
507 |
2:38.07 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nelly Antlöv |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
481 |
2:40.86 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
448 |
2:44.73 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
401 |
2:50.90 |
+27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
387 |
2:53.06 |
+30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabella Ihrlund |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
379 |
2:54.24 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
310 |
3:06.28 |
+43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
300 |
3:08.20 |
+45.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
282 |
3:12.10 |
+49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
235 |
3:24.14 |
+1:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-28 10:33:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnet |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 400m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
555 |
5:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-28 10:28:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-28 10:28:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|