2021-11-30   01:27:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2019-2020, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 3- Eriksdalsbadet, 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Stockholms Simförbund & Polisensim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 5, 400m Medley Damer Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Nilsson 2003 Turebergs Simklubb +0.78 5:21.75
50m: 34.60
100m: 1:12.64
(38.04)
150m: 1:55.09
(42.45)
200m: 2:37.03
(41.94)
250m: 3:22.87
(45.84)
300m: 4:09.94
(47.07)
350m: 4:46.74
(36.80)
400m: 5:21.75
(35.01)
2 Maria Bang 2003 Stockholmspolisens IF SF 5:24.45 +2.70
50m: 32.75
100m: 1:12.29
(39.54)
150m: 1:54.33
(42.04)
200m: 2:36.26
(41.93)
250m: 3:23.83
(47.57)
300m: 4:11.31
(47.48)
350m: 4:48.97
(37.66)
400m: 5:24.45
(35.48)
3 Louise Larsson 2002 Järfälla Simsällskap +0.69 5:24.85 +3.10
50m: 34.60
100m: 1:14.43
(39.83)
150m: 2:00.17
(45.74)
200m: 2:43.76
(43.59)
250m: 3:28.25
(44.49)
300m: 4:13.84
(45.59)
350m: 4:50.74
(36.90)
400m: 5:24.85
(34.11)
4 Isabel Teglöf 2003 Simklubben Neptun +0.72 5:32.44 +10.69
50m: 34.39
100m: 1:15.94
(41.55)
150m: 1:59.29
(43.35)
200m: 2:42.51
(43.22)
250m: 3:28.55
(46.04)
300m: 4:16.28
(47.73)
350m: 4:54.79
(38.51)
400m: 5:32.44
(37.65)
5 Rebecka Axelmalm 2003 Södertörns Simsällskap +0.88 5:43.05 +21.30
50m: 35.80
100m: 1:16.66
(40.86)
150m: 2:02.85
(46.19)
200m: 2:47.67
(44.82)
250m: 3:34.48
(46.81)
300m: 4:21.75
(47.27)
350m: 5:04.00
(42.25)
400m: 5:43.05
(39.05)
6 Elsa Fogelsjöö 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.79 5:43.18 +21.43
50m: 34.38
100m: 1:14.64
(40.26)
150m: 1:57.59
(42.95)
200m: 2:40.72
(43.13)
250m: 3:32.08
(51.36)
300m: 4:24.16
(52.08)
350m: 5:04.38
(40.22)
400m: 5:43.18
(38.80)
7 Jemina Granholm 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.73 6:07.22 +45.47
50m: 36.63
100m: 1:21.46
(44.83)
150m: 2:07.61
(46.15)
200m: 2:53.23
(45.62)
250m: 3:47.61
(54.38)
300m: 4:41.98
(54.37)
350m: 5:25.47
(43.49)
400m: 6:07.22
(41.75)
Grenen officiell:  2020-03-07 11:26:05
Gren 5, 400m Medley Damer Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.75 5:36.61
50m: 34.43
100m: 1:14.56
(40.13)
150m: 2:00.89
(46.33)
200m: 2:44.86
(43.97)
250m: 3:31.67
(46.81)
300m: 4:18.51
(46.84)
350m: 4:59.14
(40.63)
400m: 5:36.61
(37.47)
2 Louise Hertegren 2004 Järfälla Simsällskap +0.70 5:57.27 +20.66
50m: 35.35
100m: 1:19.04
(43.69)
150m: 2:07.66
(48.62)
200m: 2:53.02
(45.36)
250m: 3:45.05
(52.03)
300m: 4:38.06
(53.01)
350m: 5:18.87
(40.81)
400m: 5:57.27
(38.40)
3 Emilia Tshibanda 2004 Södertälje Simsällskap +0.79 6:28.59 +51.98
50m: 38.66
100m: 1:28.30
(49.64)
150m: 2:18.50
(50.20)
200m: 3:08.13
(49.63)
250m: 4:01.53
(53.40)
300m: 4:58.34
(56.81)
350m: 5:44.07
(45.73)
400m: 6:28.59
(44.52)
4 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap +0.85 6:44.69 +1:08.08
50m: 42.84
100m: 1:39.58
(56.74)
150m: 2:31.20
(51.62)
200m: 3:20.24
(49.04)
250m: 4:16.96
(56.72)
300m: 5:13.72
(56.76)
350m: 6:00.47
(46.75)
400m: 6:44.69
(44.22)
5 Jenny Yelda Bibo 2004 Södertälje Simsällskap +0.61 7:00.50 +1:23.89
50m: 43.45
100m: 1:41.39
(57.94)
150m: 2:39.19
(57.80)
200m: 3:34.34
(55.15)
250m: 4:27.99
(53.65)
300m: 5:24.57
(56.58)
350m: 6:13.24
(48.67)
400m: 7:00.50
(47.26)
Grenen officiell:  2020-03-07 11:26:05
Gren 5, 400m Medley Damer Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa Bonorden 2005 Danderyds Simförening +0.73 6:04.76
50m: 40.27
100m: 1:27.45
(47.18)
150m: 2:14.25
(46.80)
200m: 2:59.70
(45.45)
250m: 3:53.59
(53.89)
300m: 4:46.85
(53.26)
350m: 5:26.99
(40.14)
400m: 6:04.76
(37.77)
2 Johanna Torell 2005 Lidingö Simklubb +0.67 6:05.75 +0.99
50m: 37.77
100m: 1:23.76
(45.99)
150m: 2:12.98
(49.22)
200m: 2:59.04
(46.06)
250m: 3:51.76
(52.72)
300m: 4:44.13
(52.37)
350m: 5:27.74
(43.61)
400m: 6:05.75
(38.01)
3 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap +0.78 6:23.72 +18.96
50m: 38.01
100m: 1:28.45
(50.44)
150m: 2:19.98
(51.53)
200m: 3:09.58
(49.60)
250m: 4:01.36
(51.78)
300m: 4:55.16
(53.80)
350m: 5:41.60
(46.44)
400m: 6:23.72
(42.12)
4 Sara Andersson 2005 Södertälje Simsällskap +0.85 6:36.09 +31.33
50m: 43.22
100m: 1:31.55
(48.33)
150m: 2:24.42
(52.87)
200m: 3:16.52
(52.10)
250m: 4:12.39
(55.87)
300m: 5:08.06
(55.67)
350m: 5:54.25
(46.19)
400m: 6:36.09
(41.84)
5 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap 6:53.91 +49.15
50m: 42.07
100m: 1:31.46
(49.39)
150m: 2:25.16
(53.70)
200m: 3:16.57
(51.41)
250m: 4:19.22
(1:02.65)
300m: 5:21.33
(1:02.11)
350m: 6:08.24
(46.91)
400m: 6:53.91
(45.67)
Grenen officiell:  2020-03-07 11:26:05
Gren 5, 400m Medley Damer Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap 5:40.99
50m: 37.51
100m: 1:21.72
(44.21)
150m: 2:07.66
(45.94)
200m: 2:51.65
(43.99)
250m: 3:37.86
(46.21)
300m: 4:24.78
(46.92)
350m: 5:04.09
(39.31)
400m: 5:40.99
(36.90)
2 Ella Adman 2006 Wisby Simsällskap +0.75 6:04.02 +23.03
50m: 40.60
100m: 1:29.02
(48.42)
150m: 2:14.67
(45.65)
200m: 2:59.09
(44.42)
250m: 3:53.11
(54.02)
300m: 4:46.78
(53.67)
350m: 5:26.60
(39.82)
400m: 6:04.02
(37.42)
3 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap 6:08.98 +27.99
50m: 38.43
100m: 1:25.46
(47.03)
150m: 2:18.07
(52.61)
200m: 3:06.71
(48.64)
250m: 3:55.04
(48.33)
300m: 4:43.11
(48.07)
350m: 5:26.88
(43.77)
400m: 6:08.98
(42.10)
- Hannah Kinane 2006 Järfälla Simsällskap +0.81 DSQ
Grenen officiell:  2020-03-07 11:26:05
Gren 5, 400m Medley Damer Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Elmquist 2007 Järfälla Simsällskap +0.86 5:41.51
50m: 36.14
100m: 1:18.48
(42.34)
150m: 2:02.86
(44.38)
200m: 2:46.49
(43.63)
250m: 3:35.70
(49.21)
300m: 4:27.36
(51.66)
350m: 5:04.68
(37.32)
400m: 5:41.51
(36.83)
2 Isabella Westberg 2007 Järfälla Simsällskap +0.81 5:46.49 +4.98
50m: 35.06
100m: 1:17.37
(42.31)
150m: 2:03.86
(46.49)
200m: 2:48.13
(44.27)
250m: 3:36.70
(48.57)
300m: 4:25.89
(49.19)
350m: 5:07.34
(41.45)
400m: 5:46.49
(39.15)
3 Linn Bengtsson 2007 Järfälla Simsällskap +0.71 5:47.49 +5.98
50m: 36.53
100m: 1:23.43
(46.90)
150m: 2:07.97
(44.54)
200m: 2:53.94
(45.97)
250m: 3:40.82
(46.88)
300m: 4:29.45
(48.63)
350m: 5:09.18
(39.73)
400m: 5:47.49
(38.31)
4 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap 6:06.35 +24.84
50m: 37.46
100m: 1:21.14
(43.68)
150m: 2:09.15
(48.01)
200m: 2:55.33
(46.18)
250m: 3:50.36
(55.03)
300m: 4:43.95
(53.59)
350m: 5:26.19
(42.24)
400m: 6:06.35
(40.16)
Grenen officiell:  2020-03-07 11:26:05
2020-03-07 11:28:17 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner