Resultat för Tensta cup 1 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2020 till den 20 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
34.27 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
43.25 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
33.73 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
|
|
32.01 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
36.70 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
39.24 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
Varnika Handa |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
58.13 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Mia Hellström |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
36.25 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Ada Hjort Mowitz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
49.75 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Lola Hjort Mowitz |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
38.35 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Ella Jarting |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Felicia Johansson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
42.39 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Delina Kidane |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
53.68 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Venus Kidane |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
48.41 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
37.80 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Sophia Malmgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
55.38 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Lykke Palmborg |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
56.41 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Smilla Palmborg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
45.70 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Anna Quas |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
50.21 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Cassandra Strömquist Tampell |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Ida Sundbom |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
55.58 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Astrid Tegel |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:09.51 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
42.76 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Frida Yavuz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:13.79 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-20 18:19:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2020 till den 20 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Oscar Adamsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
43.97 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
38.15 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
Oscar Ebenhag |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
54.48 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Nicolaos Georgiadis |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
46.08 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Konstantinos Georgiadis Thris |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
49.33 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Oscar Gustafson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
38.06 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
Roy Hjort Mowitz |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
38.06 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
David Holmberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
32.33 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Vidar Karlström |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
42.61 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Kristian Kasper |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
41.64 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Rafael Kidane |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
50.90 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
45.09 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Gusten Lindberg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
52.73 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Gabriel Lundgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:11.80 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Sigge Lövholm |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
45.38 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Eric Malmgren |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:04.15 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Cyprien Morera |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
53.85 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
32.17 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Alexander Thor |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
39.24 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
David Westén |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
56.39 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Felix von Arronet |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
54.57 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Alexander von Rosen |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
42.18 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-20 18:19:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2020 till den 20 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Emelie Granhällen |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:46.71 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Gustafson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:26.73 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Lock |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:33.61 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:33.72 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Yavuz |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:55.56 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Östlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:15.09 |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-20 18:19:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2020 till den 20 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Igor Bedlinski |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:27.58 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Georg Blomgren |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:44.13 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brian Eriksson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:36.17 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Goulet |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:32.98 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:04.90 |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:10.54 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:02.02 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Öst |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:36.60 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:24.47 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-20 18:23:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2020 till den 20 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Stella Egmar |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:58.69 |
200m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:49.95 |
200m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Uddeholt |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
3:16.74 |
200m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-20 18:27:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2020 till den 20 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:45.01 |
200m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:51.85 |
200m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:45.97 |
200m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:42.08 |
200m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
3:19.63 |
200m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakub Majta |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:02.69 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:10.70 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:26.70 |
200m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto von Arronet |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
DSQ |
200m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-20 18:36:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2020 till den 20 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
5:25.39 |
400m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
5:42.74 |
400m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
5:52.20 |
400m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
6:18.36 |
400m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
6:02.71 |
400m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-20 18:42:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2020 till den 20 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Oscar Gustafson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
5:47.62 |
400m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Holmberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
4:45.85 |
400m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
5:35.68 |
400m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
5:57.33 |
400m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-20 18:49:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2020 till den 20 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
55.16 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Stella Egmar |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
38.35 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
40.61 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
|
|
38.67 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Varnika Handa |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:01.11 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Mia Hellström |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Ada Hjort Mowitz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
59.93 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Lola Hjort Mowitz |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
43.25 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Ella Jarting |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:08.13 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Felicia Johansson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
53.55 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Delina Kidane |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:04.47 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Venus Kidane |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
57.65 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Sophia Malmgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
50.85 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Lykke Palmborg |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
45.84 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Cassandra Strömquist Tampell |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
37.85 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Ida Sundbom |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
36.30 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Astrid Tegel |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:03.17 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
37.79 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
29.54 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Klara Uddeholt |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
44.15 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Frida Yavuz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Felicia Östlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
31.13 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-20 19:04:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2020 till den 20 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Oscar Adamsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
51.50 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
46.84 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
35.67 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
28.80 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
34.41 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
Brian Eriksson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
29.97 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
29.26 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
31.38 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Nicolaos Georgiadis |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Konstantinos Georgiadis Thris |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
37.89 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Roy Hjort Mowitz |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
35.22 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Rafael Kidane |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Gusten Lindberg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Gabriel Lundgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
44.05 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
48.29 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Sigge Lövholm |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
48.56 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Jakub Majta |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
32.37 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
28.29 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
27.52 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Alexander Thor |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
49.05 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
26.03 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Felix von Arronet |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
55.79 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Alexander von Rosen |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
52.76 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-20 19:25:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2020 till den 20 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Emelie Granhällen |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:33.55 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Gustafson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:44.57 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Lock |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:38.68 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Palmborg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:30.03 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:24.00 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:17.79 |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Yavuz |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:46.39 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-20 19:21:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2020 till den 20 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Igor Bedlinski |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:40.70 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Georg Blomgren |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Lucas Goulet |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:23.41 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:18.67 |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Kasper |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:33.97 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:08.32 |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cyprien Morera |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:29.05 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto von Arronet |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:19.51 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Öst |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:19.42 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-20 19:23:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2020 till den 20 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Vidar Karlström |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:44.13 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:26.72 |
200m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:59.71 |
200m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-20 19:26:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|