2021-11-30   00:34:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP2 2019-2020, Stockholm - Torvalla

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Results
UGP 2-2020 Södertörn
Place: Organizer: Stockholms Simförbund
Pool: 25m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 26, 2020
Event 1, 200m Frisim Damer Klass A - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Felicia Östlund 2002 Spårvägen Simförening +0.51 2:15.43
50m: 32.00
100m: 1:05.89
(33.89)
150m: 1:40.92
(35.03)
200m: 2:15.43
(34.51)
2 Klara Possman 2003 Södertörns Simsällskap +0.60 2:16.13 +0.70
50m: 31.10
100m: 1:05.18
(34.08)
150m: 1:40.63
(35.45)
200m: 2:16.13
(35.50)
3 Ella Törnqvist 2003 Tyresö Simsällskap +0.64 2:16.57 +1.14
50m: 31.65
100m: 1:06.75
(35.10)
150m: 1:42.09
(35.34)
200m: 2:16.57
(34.48)
4 Amanda Nilsson 2002 Södertörns Simsällskap +0.76 2:17.06 +1.63
50m: 30.89
100m: 1:04.67
(33.78)
150m: 1:40.53
(35.86)
200m: 2:17.06
(36.53)
5 Elsa Djuphammar 2003 Simklubben Neptun +0.72 2:17.59 +2.16
50m: 31.33
100m: 1:06.66
(35.33)
150m: 1:42.74
(36.08)
200m: 2:17.59
(34.85)
6 Madicken Eriksson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 2:19.05 +3.62
50m: 31.48
100m: 1:06.24
(34.76)
150m: 1:42.05
(35.81)
200m: 2:19.05
(37.00)
7 Hedda Sköld 2002 Wisby Simsällskap +0.75 2:26.37 +10.94
50m: 33.33
100m: 1:10.52
(37.19)
150m: 1:48.71
(38.19)
200m: 2:26.37
(37.66)
8 Emelie Söderström 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.69 2:26.83 +11.40
50m: 33.02
100m: 1:09.78
(36.76)
150m: 1:47.77
(37.99)
200m: 2:26.83
(39.06)
9 Linnea Nordström 2002 Simklubben Neptun -.-- 3:07.11 +51.68 S8
50m: 40.70
100m: 1:28.15
(47.45)
150m: 2:18.62
(50.47)
200m: 3:07.11
(48.49)
Event official at: 2020-01-25 09:47:12
Event 1, 200m Frisim Damer Klass B - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nina Pavlovic Cano 2004 Södertörns Simsällskap +0.74 2:09.94
50m: 29.47
100m: 1:02.04
(32.57)
150m: 1:36.09
(34.05)
200m: 2:09.94
(33.85)
2 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 2:12.86 +2.92
50m: 30.93
100m: 1:04.96
(34.03)
150m: 1:39.42
(34.46)
200m: 2:12.86
(33.44)
3 Elin Grähs 2004 Simklubben Neptun +0.84 2:17.51 +7.57
50m: 30.68
100m: 1:05.56
(34.88)
150m: 1:41.74
(36.18)
200m: 2:17.51
(35.77)
4 Elvira Montes 2004 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 2:19.39 +9.45
50m: 32.40
100m: 1:07.60
(35.20)
150m: 1:43.05
(35.45)
200m: 2:19.39
(36.34)
5 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun +0.59 2:21.85 +11.91
50m: 31.81
100m: 1:07.72
(35.91)
150m: 1:45.42
(37.70)
200m: 2:21.85
(36.43)
6 Elsa Lövquist 2004 Simklubben Neptun +0.59 2:22.62 +12.68
50m: 32.79
100m: 1:08.82
(36.03)
150m: 1:45.89
(37.07)
200m: 2:22.62
(36.73)
7 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.88 2:27.80 +17.86
50m: 33.01
100m: 1:10.11
(37.10)
150m: 1:48.88
(38.77)
200m: 2:27.80
(38.92)
8 Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun +0.72 2:27.90 +17.96
50m: 33.51
100m: 1:10.66
(37.15)
150m: 1:49.06
(38.40)
200m: 2:27.90
(38.84)
9 Emilia Tshibanda 2004 Södertälje Simsällskap -.-- 2:29.48 +19.54
50m: 32.37
100m: 1:10.54
(38.17)
150m: 1:50.59
(40.05)
200m: 2:29.48
(38.89)
10 Nella Silfwergård 2004 Wisby Simsällskap +0.82 2:29.51 +19.57
50m: 33.29
100m: 1:10.88
(37.59)
150m: 1:50.28
(39.40)
200m: 2:29.51
(39.23)
11 Elma Ridhagen 2004 Tyresö Simsällskap +0.72 2:30.83 +20.89
50m: 33.78
100m: 1:12.62
(38.84)
150m: 1:52.02
(39.40)
200m: 2:30.83
(38.81)
12 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap +0.87 2:37.07 +27.13
50m: 34.72
100m: 1:14.88
(40.16)
150m: 1:56.66
(41.78)
200m: 2:37.07
(40.41)
13 Jenny Yelda Bibo 2004 Södertälje Simsällskap +0.62 2:47.51 +37.57
50m: 34.89
100m: 1:16.03
(41.14)
150m: 2:01.64
(45.61)
200m: 2:47.51
(45.87)
14 Natalia Ljung 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.52 2:49.11 +39.17
50m: 35.07
100m: 1:17.69
(42.62)
150m: 2:04.28
(46.59)
200m: 2:49.11
(44.83)
15 Leona Arganti 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.90 2:58.99 +49.05
50m: 40.92
100m: 1:24.83
(43.91)
150m: 2:11.78
(46.95)
200m: 2:58.99
(47.21)
Event official at: 2020-01-25 09:47:12
Event 1, 200m Frisim Damer Klass C - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Wilma Åhlén 2005 Simklubben Neptun +0.76 2:13.39
50m: 31.48
100m: 1:05.79
(34.31)
150m: 1:40.09
(34.30)
200m: 2:13.39
(33.30)
2 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.91 2:16.73 +3.34
50m: 31.19
100m: 1:06.61
(35.42)
150m: 1:41.82
(35.21)
200m: 2:16.73
(34.91)
3 Felicia Klintemar 2005 Södertörns Simsällskap +0.58 2:16.77 +3.38
50m: 31.53
100m: 1:06.72
(35.19)
150m: 1:42.14
(35.42)
200m: 2:16.77
(34.63)
4 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.79 2:18.90 +5.51
50m: 32.54
100m: 1:07.59
(35.05)
150m: 1:43.23
(35.64)
200m: 2:18.90
(35.67)
5 Mia Samuelsson 2005 Wisby Simsällskap +0.77 2:19.86 +6.47
50m: 31.82
100m: 1:07.02
(35.20)
150m: 1:43.41
(36.39)
200m: 2:19.86
(36.45)
6 Alice Velden 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 2:20.76 +7.37
50m: 31.12
100m: 1:06.89
(35.77)
150m: 1:43.90
(37.01)
200m: 2:20.76
(36.86)
7 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 2:23.97 +10.58
50m: 32.24
100m: 1:07.45
(35.21)
150m: 1:45.12
(37.67)
200m: 2:23.97
(38.85)
8 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap +0.69 2:24.27 +10.88
50m: 33.05
100m: 1:09.83
(36.78)
150m: 1:47.78
(37.95)
200m: 2:24.27
(36.49)
9 Emilia Karlsson Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.75 2:24.38 +10.99
50m: 32.08
100m: 1:08.03
(35.95)
150m: 1:46.18
(38.15)
200m: 2:24.38
(38.20)
10 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening +0.73 2:24.43 +11.04
50m: 32.17
100m: 1:08.01
(35.84)
150m: 1:46.16
(38.15)
200m: 2:24.43
(38.27)
11 Ella Ekepil 2005 Wisby Simsällskap +0.80 2:25.20 +11.81
50m: 31.82
100m: 1:08.22
(36.40)
150m: 1:46.81
(38.59)
200m: 2:25.20
(38.39)
12 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening +0.53 2:26.37 +12.98
50m: 31.65
100m: 1:08.39
(36.74)
150m: 1:46.81
(38.42)
200m: 2:26.37
(39.56)
13 Linn Solehav 2005 Stockholmspolisens IF SF -.-- 2:28.58 +15.19
50m: 33.87
100m: 1:12.49
(38.62)
150m: 1:51.33
(38.84)
200m: 2:28.58
(37.25)
14 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap +0.67 2:29.47 +16.08
50m: 33.50
100m: 1:11.81
(38.31)
150m: 1:51.88
(40.07)
200m: 2:29.47
(37.59)
15 Sara Andersson 2005 Södertälje Simsällskap -.-- 2:33.11 +19.72
50m: 34.11
100m: 1:13.26
(39.15)
150m: 1:54.35
(41.09)
200m: 2:33.11
(38.76)
16 Wilma Groth 2005 Spårvägen Simförening +0.73 2:39.43 +26.04
50m: 35.33
100m: 1:16.48
(41.15)
150m: 1:59.06
(42.58)
200m: 2:39.43
(40.37)
17 Moa Karlsson 2005 Hellas Simklubb +0.75 2:44.16 +30.77
50m: 36.46
100m: 1:18.23
(41.77)
150m: 2:02.41
(44.18)
200m: 2:44.16
(41.75)
18 Lisa Danfelter 2005 Spårvägen Simförening +0.80 2:53.39 +40.00
50m: 37.82
100m: 1:21.74
(43.92)
150m: 2:07.69
(45.95)
200m: 2:53.39
(45.70)
19 Karolina Nivenius 2005 Spårvägen Simförening +0.66 3:05.55 +52.16
50m: 38.52
100m: 1:24.27
(45.75)
150m: 2:14.49
(50.22)
200m: 3:05.55
(51.06)
- Freya Ebert Westerberg 2005 Tyresö Simsällskap +0.47 DSQ
Event official at: 2020-01-25 09:47:12
Event 1, 200m Frisim Damer Klass D - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening +0.73 2:20.92
50m: 31.42
100m: 1:06.73
(35.31)
150m: 1:43.38
(36.65)
200m: 2:20.92
(37.54)
2 Ella Adman 2006 Wisby Simsällskap +0.54 2:23.94 +3.02
50m: 33.04
100m: 1:09.63
(36.59)
150m: 1:47.64
(38.01)
200m: 2:23.94
(36.30)
3 Vida Haesert 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.54 2:24.43 +3.51
50m: 33.03
100m: 1:09.12
(36.09)
150m: 1:46.68
(37.56)
200m: 2:24.43
(37.75)
4 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap +0.79 2:25.29 +4.37
50m: 33.12
100m: 1:10.09
(36.97)
150m: 1:47.70
(37.61)
200m: 2:25.29
(37.59)
5 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.57 2:25.50 +4.58
50m: 32.03
100m: 1:08.59
(36.56)
150m: 1:47.41
(38.82)
200m: 2:25.50
(38.09)
6 Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun +0.70 2:26.44 +5.52
50m: 34.42
100m: 1:11.86
(37.44)
150m: 1:49.45
(37.59)
200m: 2:26.44
(36.99)
7 Ines Wijk 2006 Simklubben Neptun +0.69 2:27.68 +6.76
50m: 33.26
100m: 1:11.33
(38.07)
150m: 1:50.31
(38.98)
200m: 2:27.68
(37.37)
8 Frida Loqvist 2006 Spårvägen Simförening +0.72 2:27.72 +6.80
50m: 32.27
100m: 1:09.47
(37.20)
150m: 1:48.74
(39.27)
200m: 2:27.72
(38.98)
9 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun +0.52 2:28.14 +7.22
50m: 33.65
100m: 1:11.23
(37.58)
150m: 1:50.01
(38.78)
200m: 2:28.14
(38.13)
10 Emma Persson 2006 Wisby Simsällskap +0.86 2:28.68 +7.76
50m: 32.28
100m: 1:09.34
(37.06)
150m: 1:48.53
(39.19)
200m: 2:28.68
(40.15)
11 Lea Rodin 2006 Simklubben Neptun +0.63 2:29.96 +9.04
50m: 33.41
100m: 1:11.28
(37.87)
150m: 1:51.42
(40.14)
200m: 2:29.96
(38.54)
12 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap -.-- 2:30.41 +9.49
50m: 32.83
100m: 1:11.46
(38.63)
150m: 1:51.66
(40.20)
200m: 2:30.41
(38.75)
13 Felicia Westerdahl 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.73 2:30.55 +9.63
50m: 33.11
100m: 1:11.26
(38.15)
150m: 1:51.35
(40.09)
200m: 2:30.55
(39.20)
14 Freja Vesterlund 2006 Ösmo Simsällskap +0.83 2:32.28 +11.36
50m: 33.40
100m: 1:12.77
(39.37)
150m: 1:54.19
(41.42)
200m: 2:32.28
(38.09)
15 Anna Dimitriou 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.59 2:32.37 +11.45
50m: 32.26
100m: 1:10.73
(38.47)
150m: 1:51.71
(40.98)
200m: 2:32.37
(40.66)
16 Ebba Mattisson 2006 Södertörns Simsällskap +0.94 2:34.34 +13.42
50m: 34.79
100m: 1:13.82
(39.03)
150m: 1:54.34
(40.52)
200m: 2:34.34
(40.00)
17 Stella  Egmar 2006 Spårvägen Simförening +0.80 2:34.44 +13.52
50m: 33.42
100m: 1:12.17
(38.75)
150m: 1:53.60
(41.43)
200m: 2:34.44
(40.84)
18 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap +0.77 2:35.26 +14.34
50m: 33.95
100m: 1:13.12
(39.17)
150m: 1:54.34
(41.22)
200m: 2:35.26
(40.92)
19 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap +0.78 2:36.61 +15.69
50m: 35.10
100m: 1:15.88
(40.78)
150m: 1:57.81
(41.93)
200m: 2:36.61
(38.80)
20 Sheila Hedman 2006 Simklubben Neptun -.-- 2:38.32 +17.40
50m: 35.98
100m: 1:16.27
(40.29)
150m: 1:57.61
(41.34)
200m: 2:38.32
(40.71)
21 Meja Johansson 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.60 2:38.63 +17.71
50m: 35.16
100m: 1:14.88
(39.72)
150m: 1:57.04
(42.16)
200m: 2:38.63
(41.59)
22 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening +0.85 2:40.35 +19.43
50m: 35.66
100m: 1:16.26
(40.60)
150m: 1:58.01
(41.75)
200m: 2:40.35
(42.34)
23 Ebba Gradevik-Laurell 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 2:45.57 +24.65
50m: 34.65
100m: 1:17.56
(42.91)
150m: 2:02.55
(44.99)
200m: 2:45.57
(43.02)
24 Laura Midby 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.77 2:49.02 +28.10
50m: 36.95
100m: 1:20.04
(43.09)
150m: 2:06.14
(46.10)
200m: 2:49.02
(42.88)
25 Stella Gammel 2006 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 2:52.90 +31.98
50m: 36.75
100m: 1:20.33
(43.58)
150m: 2:07.96
(47.63)
200m: 2:52.90
(44.94)
26 Lea Rosenholm 2006 Spårvägen Simförening +0.82 2:56.24 +35.32
50m: 37.77
100m: 1:22.28
(44.51)
150m: 2:09.76
(47.48)
200m: 2:56.24
(46.48)
27 Anna Malmring 2006 Spårvägen Simförening +0.89 2:58.32 +37.40
50m: 39.50
100m: 1:25.04
(45.54)
150m: 2:13.23
(48.19)
200m: 2:58.32
(45.09)
- Tilde Jonasson 2006 Hellas Simklubb +0.87 DNF
- Alva Ek 2006 Stockholmspolisens IF SF -.-- DNS
Event official at: 2020-01-25 09:47:12
Event 1, 200m Frisim Damer Klass E - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Filippa Hanikat 2007 Södertörns Simsällskap +0.75 2:22.26
50m: 31.80
100m: 1:07.71
(35.91)
150m: 1:45.00
(37.29)
200m: 2:22.26
(37.26)
2 Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun -.-- 2:22.28 +0.02
50m: 33.89
100m: 1:09.51
(35.62)
150m: 1:45.56
(36.05)
200m: 2:22.28
(36.72)
3 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun +0.73 2:28.27 +6.01
50m: 33.34
100m: 1:11.42
(38.08)
150m: 1:50.63
(39.21)
200m: 2:28.27
(37.64)
4 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap +0.50 2:28.69 +6.43
50m: 33.29
100m: 1:11.51
(38.22)
150m: 1:52.16
(40.65)
200m: 2:28.69
(36.53)
5 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.78 2:29.22 +6.96
50m: 33.31
100m: 1:10.93
(37.62)
150m: 1:49.86
(38.93)
200m: 2:29.22
(39.36)
6 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap +0.52 2:30.19 +7.93
50m: 34.15
100m: 1:12.81
(38.66)
150m: 1:52.59
(39.78)
200m: 2:30.19
(37.60)
7 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 2:30.71 +8.45
50m: 34.38
100m: 1:13.10
(38.72)
150m: 1:52.11
(39.01)
200m: 2:30.71
(38.60)
8 Thea Bergström 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 2:31.00 +8.74
50m: 33.57
100m: 1:10.81
(37.24)
150m: 1:51.16
(40.35)
200m: 2:31.00
(39.84)
9 Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening +0.79 2:32.15 +9.89
50m: 33.58
100m: 1:12.02
(38.44)
150m: 1:52.64
(40.62)
200m: 2:32.15
(39.51)
10 Delara Ronquist 2007 Simklubben Neptun +0.63 2:33.83 +11.57
50m: 35.41
100m: 1:15.09
(39.68)
150m: 1:55.59
(40.50)
200m: 2:33.83
(38.24)
11 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap +0.76 2:35.89 +13.63
50m: 33.88
100m: 1:13.86
(39.98)
150m: 1:54.87
(41.01)
200m: 2:35.89
(41.02)
12 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 2:36.97 +14.71
50m: 36.00
100m: 1:15.31
(39.31)
150m: 1:56.08
(40.77)
200m: 2:36.97
(40.89)
13 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun +0.77 2:39.87 +17.61
50m: 34.99
100m: 1:15.35
(40.36)
150m: 1:58.86
(43.51)
200m: 2:39.87
(41.01)
14 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 2:40.17 +17.91
50m: 36.00
100m: 1:16.78
(40.78)
150m: 1:59.49
(42.71)
200m: 2:40.17
(40.68)
15 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun -.-- 2:40.45 +18.19
50m: 36.28
100m: 1:17.47
(41.19)
150m: 2:00.24
(42.77)
200m: 2:40.45
(40.21)
16 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.76 2:41.71 +19.45
50m: 35.04
100m: 1:16.66
(41.62)
150m: 1:59.87
(43.21)
200m: 2:41.71
(41.84)
17 Signe Mueller 2007 Simklubben Neptun +0.77 2:44.14 +21.88
50m: 37.01
100m: 1:19.85
(42.84)
150m: 2:03.65
(43.80)
200m: 2:44.14
(40.49)
18 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.82 2:44.29 +22.03
50m: 36.54
100m: 1:18.17
(41.63)
150m: 2:01.80
(43.63)
200m: 2:44.29
(42.49)
19 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 2:45.61 +23.35
50m: 36.42
100m: 1:17.68
(41.26)
150m: 2:02.27
(44.59)
200m: 2:45.61
(43.34)
20 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap +0.53 2:50.30 +28.04
50m: 37.85
100m: 1:21.70
(43.85)
150m: 2:06.72
(45.02)
200m: 2:50.30
(43.58)
21 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 2:50.83 +28.57
50m: 37.70
100m: 1:22.28
(44.58)
150m: 2:07.36
(45.08)
200m: 2:50.83
(43.47)
22 Ella Pahlén 2007 Tyresö Simsällskap +0.84 2:51.99 +29.73
50m: 36.43
100m: 1:19.45
(43.02)
150m: 2:06.64
(47.19)
200m: 2:51.99
(45.35)
23 Vivyan Wallqvist 2007 Simklubben Neptun +0.82 2:52.48 +30.22
50m: 38.60
100m: 1:22.74
(44.14)
150m: 2:08.46
(45.72)
200m: 2:52.48
(44.02)
24 Olivia Strömberg 2007 Simklubben Neptun +0.55 2:53.54 +31.28
50m: 38.19
100m: 1:22.07
(43.88)
150m: 2:08.36
(46.29)
200m: 2:53.54
(45.18)
25 Matilda Lobendahl 2007 Spårvägen Simförening +0.74 2:55.11 +32.85
50m: 37.29
100m: 1:21.84
(44.55)
150m: 2:08.44
(46.60)
200m: 2:55.11
(46.67)
26 Ida Sundbom 2007 Spårvägen Simförening +0.89 3:10.94 +48.68
50m: 39.89
100m: 1:27.04
(47.15)
150m: 2:18.55
(51.51)
200m: 3:10.94
(52.39)
27 Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening -.-- 3:12.62 +50.36
50m: 40.60
100m: 1:27.81
(47.21)
150m: 2:19.71
(51.90)
200m: 3:12.62
(52.91)
Event official at: 2020-01-25 09:47:12
2020-01-25 09:50:37 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner