2022-08-15   21:09:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP3 2019-2020, Eskilstuna (50m-bassäng)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 7/3 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00-09.45)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 (50m) 2019-2020 Eskilstuna
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 16 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap +0.66 478 2:42.00
50m: 36.16
100m: 1:19.51
(43.35)
150m: 2:01.71
(42.20)
200m: 2:42.00
(40.29)
2 Olle Nilsson 2004 Sala Simsällskap +0.82 412 2:50.20 +8.20
50m: 38.80
100m: 1:21.73
(42.93)
150m: 2:06.25
(44.52)
200m: 2:50.20
(43.95)
3 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap 396 2:52.37 +10.37
50m: 38.90
100m: 1:22.94
(44.04)
150m: 2:07.56
(44.62)
200m: 2:52.37
(44.81)
4 David Eriksson 2004 Hallsberg Kumla Simklubb +0.67 389 2:53.44 +11.44
50m: 37.79
100m: 1:22.90
(45.11)
150m: 2:09.14
(46.24)
200m: 2:53.44
(44.30)
5 Carl Roos 2004 Eskilstuna Simklubb +0.67 354 2:58.99 +16.99
50m: 40.89
100m: 1:26.48
(45.59)
150m: 2:13.09
(46.61)
200m: 2:58.99
(45.90)
6 Edvin Axelsson 2004 Grums Simsällskap +0.80 319 3:05.37 +23.37
50m: 39.77
100m: 1:26.76
(46.99)
150m: 2:15.70
(48.94)
200m: 3:05.37
(49.67)
Grenen officiell:  2020-03-07 11:36:10
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap +0.85 427 2:48.13
50m: 38.06
100m: 1:21.34
(43.28)
150m: 2:05.78
(44.44)
200m: 2:48.13
(42.35)
2 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap +0.69 419 2:49.25 +1.12
50m: 37.64
100m: 1:21.88
(44.24)
150m: 2:06.54
(44.66)
200m: 2:49.25
(42.71)
3 Lukas Franz 2005 Karlskoga Simförening 339 3:01.63 +13.50
50m: 41.34
100m: 1:28.62
(47.28)
150m: 2:17.03
(48.41)
200m: 3:01.63
(44.60)
4 Markus Brenning 2005 Upsala Simsällskap +0.88 338 3:01.82 +13.69
50m: 41.06
100m: 1:27.33
(46.27)
150m: 2:14.67
(47.34)
200m: 3:01.82
(47.15)
5 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap +0.72 293 3:10.63 +22.50
50m: 40.24
100m: 1:28.06
(47.82)
150m: 2:19.11
(51.05)
200m: 3:10.63
(51.52)
6 Ravi Parekh 2005 Upsala Simsällskap +0.70 286 3:12.22 +24.09
50m: 41.20
100m: 1:30.23
(49.03)
150m: 2:21.41
(51.18)
200m: 3:12.22
(50.81)
7 Axel Florenius 2005 Karlskoga Simförening +0.99 180 3:44.02 +55.89
50m: 49.19
100m: 1:45.16
(55.97)
150m: 2:43.65
(58.49)
200m: 3:44.02
(1:00.37)
Grenen officiell:  2020-03-07 11:36:10
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap +0.59 443 2:46.10
50m: 38.14
100m: 1:21.01
(42.87)
150m: 2:03.52
(42.51)
200m: 2:46.10
(42.58)
2 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap +0.71 394 2:52.69 +6.59
50m: 38.20
100m: 1:22.18
(43.98)
150m: 2:07.13
(44.95)
200m: 2:52.69
(45.56)
3 Filip Hallin 2006 Upsala Simsällskap +0.82 376 2:55.44 +9.34
50m: 39.50
100m: 1:24.84
(45.34)
150m: 2:10.23
(45.39)
200m: 2:55.44
(45.21)
4 Sebastian  Stolt 2006 Gävle Simsällskap +0.80 338 3:01.67 +15.57
50m: 39.65
100m: 1:26.40
(46.75)
150m: 2:15.10
(48.70)
200m: 3:01.67
(46.57)
5 Carl Larsson 2006 Eskilstuna Simklubb +0.79 292 3:10.87 +24.77
50m: 42.91
100m: 1:32.70
(49.79)
150m: 2:21.96
(49.26)
200m: 3:10.87
(48.91)
6 Olle Thorsén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.71 276 3:14.55 +28.45
50m: 43.63
100m: 1:33.94
(50.31)
150m: 2:24.29
(50.35)
200m: 3:14.55
(50.26)
7 David Cederlöf 2006 Ludvika Simsällskap 260 3:18.40 +32.30
50m: 43.62
100m: 1:33.91
(50.29)
150m: 2:28.09
(54.18)
200m: 3:18.40
(50.31)
Grenen officiell:  2020-03-07 11:36:10
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap +0.43 350 2:59.68
50m: 41.26
100m: 1:27.91
(46.65)
150m: 2:14.14
(46.23)
200m: 2:59.68
(45.54)
2 Lex Albringer 2007 Karlstads Simsällskap +0.66 330 3:03.13 +3.45
50m: 40.64
100m: 1:27.50
(46.86)
150m: 2:15.27
(47.77)
200m: 3:03.13
(47.86)
3 Isac Mörtstrand 2007 Västerås Simsällskap +0.79 324 3:04.35 +4.67
50m: 42.88
100m: 1:31.90
(49.02)
150m: 2:19.06
(47.16)
200m: 3:04.35
(45.29)
4 Alexander Albringer 2007 Karlstads Simsällskap +0.77 258 3:18.91 +19.23
50m: 45.69
100m: 1:36.62
(50.93)
150m: 2:27.54
(50.92)
200m: 3:18.91
(51.37)
5 Aron Widström 2007 Karlstads Simsällskap +0.89 168 3:49.50 +49.82
50m: 49.44
100m: 1:47.86
(58.42)
150m: 2:48.37
(1:00.51)
200m: 3:49.50
(1:01.13)
Grenen officiell:  2020-03-07 11:36:10
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 17-18 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap +0.67 441 2:46.40
50m: 37.47
100m: 1:21.39
(43.92)
150m: 2:04.12
(42.73)
200m: 2:46.40
(42.28)
2 Gustaf Walldén 2003 Västerås Simsällskap +0.67 408 2:50.69 +4.29
50m: 37.91
100m: 1:21.64
(43.73)
150m: 2:06.07
(44.43)
200m: 2:50.69
(44.62)
3 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening +0.78 396 2:52.39 +5.99
50m: 38.60
100m: 1:22.40
(43.80)
150m: 2:07.48
(45.08)
200m: 2:52.39
(44.91)
4 Anton  Sölveskog 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.73 346 3:00.27 +13.87
50m: 36.68
100m: 1:20.44
(43.76)
150m: 2:09.42
(48.98)
200m: 3:00.27
(50.85)
Grenen officiell:  2020-03-07 11:36:10
2020-03-07 11:36:38 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner