2022-08-15   21:53:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for NÅC - Nyborg Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nyborg rgangs Cup    Udskriftsdato  06 marts 2020   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  17:21   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  06 marts 2020         
 
 
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kamma Rasmussen  2006    528  31.56  1:06.90  1:42.57    2:17.03   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:20.20                 
                     
Jasmine Lkkegaard  2006    500  31.95  1:07.10  1:43.63    2:19.57   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:19.20                 
                     
Christine Mols  2006    486  31.93  1:07.34  1:44.03    2:20.90   
  Ringe Svmme Klub  2:19.01                 
                     
Bianca Roos  2006    439  33.45  1:10.63  1:48.59    2:25.71   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:25.45                 
                     
Cecilie Baltzer Pedersen  2006    408  35.34  1:13.65  1:53.05    2:29.33   
  Esbjerg Svmmeklub  2:31.20                 
                     
Kamille Bentsen  2006    390  35.34  1:14.24  1:53.06    2:31.50   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:29.73                 
                     
Karoline R. Frederiksen  2006    383  34.96  1:14.38  1:53.87    2:32.48   
  Esbjerg Svmmeklub  2:32.81                 
                     
Victoria Juul Larsen  2006    366  35.21  1:14.32  1:54.92    2:34.83   
  Frem Odense  2:32.09                 
                     
Maria Claudia S. Hansen  2006    364  34.04  1:13.28  1:54.82    2:35.04   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:28.91                 
                     
10  Monica Munkebjerg  2006    351  35.23  1:15.00  1:56.73    2:36.90   
  Frem Odense  2:35.65                 
                     
11  Freja Trasbo Vestergaard  2006    302  38.08  1:20.13  2:03.08    2:44.94   
  Nyborg Svmmeklub  2:46.49                 
                     
12  Katrine Elholm Juliussen  2006    296  38.13  1:19.95  2:03.97    2:46.16   
  Nyborg Svmmeklub  2:45.99                 
                     
 
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lise H. V. Waarst  2007    445  32.74  1:09.51  2:25.03    2:25.03   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:25.75                 
                     
Frida Gode Agersbk  2007    386  34.78  1:13.49  1:53.48    2:32.03   
  Horsens Svmmeklub  2:37.01                 
                     
Oline Ludvigsen  2007    380  35.99  1:15.77  1:54.90    2:32.89   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:36.83                 
                     
Frida Ploug  2007    377  34.06  1:12.52  1:53.71    2:33.32   
  Ringe Svmme Klub  2:40.90                 
                     
Silje Rud Pedersen  2007    330  35.90  1:16.22  1:58.06    2:40.26   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:47.27                 
                     
Cathrine Grnhj  2007    267  37.67  1:21.08  2:06.48    2:51.87   
  Horsens Svmmeklub  3:01.50                 
                     
Dagmar Stahl  2007              DNS   
  H2Odense  2:45.45                 
                     
 
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sava Mathilde Simonsen  2008    394  34.62  1:12.85  1:52.03    2:31.00   
  Frem Odense  2:38.46                 
                     
Andrea Wagner  2008    349  35.64  1:14.64  1:55.49    2:37.24   
  H2Odense  2:53.06                 
                     
Rosa Ella Kjems  2008    329  37.95  1:18.34  1:59.67    2:40.32   
  Esbjerg Svmmeklub  2:43.84                 
                     
Freya Valentin  2008    286  35.61  1:19.00  2:05.13    2:48.02   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:44.85                 
                     
Oceane Cailho  2008    281  37.93  1:22.45  2:06.26    2:49.11   
  Nyborg Svmmeklub  2:56.38                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  06 marts 2020 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:21 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nyborg rgangs Cup    Udskriftsdato  06 marts 2020   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  17:28   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  06 marts 2020         
 
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vincent Matras  2005    530  28.15  59.35  1:31.87    2:02.78   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:05.42                 
                     
William Bendix Schmidt  2005    496  28.19  59.83  1:32.68    2:05.49   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:11.93                 
                     
Kristian Sabroe Srensen  2005    438  29.72  1:02.94  1:37.46    2:10.77   
  Horsens Svmmeklub  2:14.56                 
                     
Karl Heeb  2005    438  29.98  1:03.12  1:37.33    2:10.84   
  Esbjerg Svmmeklub  2:17.89                 
                     
Andreas Nikolajsen  2005    411  30.21  1:04.30  1:39.31    2:13.62   
  Esbjerg Svmmeklub  2:15.41                 
                     
Alexander Drachmann  2005    395  31.01  1:05.40  2:15.37    2:15.37   
  Esbjerg Svmmeklub  2:18.51                 
                     
Aksel Bryde Jrgensen  2005    343  32.52  1:08.46  1:45.69    2:21.83   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:28.75                 
                     
Lukas Skov Christiansen  2005    299  34.99  1:11.95  1:50.57    2:28.47   
  Nyborg Svmmeklub  2:32.33                 
                     
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Mller Nielsen  2006    524  29.54  1:01.66  1:32.77    2:03.25   
  Ringe Svmme Klub  2:04.73                 
                     
Gustav Krabbe Heldgaard  2006    408  30.34  1:04.29  1:39.21    2:13.88   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:11.87                 
                     
Oskar Mhring  2006    357  32.66  1:07.72  1:43.86    2:19.99   
  Nyborg Svmmeklub  2:27.96                 
                     
Jacob Timmermand  2006    353  31.44  1:07.49  1:44.03    2:20.54   
  Esbjerg Svmmeklub  2:27.95                 
                     
Julius Schier  2006    330  32.87  1:09.45  1:46.99    2:23.69   
  Ringe Svmme Klub  2:35.25                 
                     
Tobias Wemmelund  2006    305  31.97  1:48.81  2:27.57    2:27.57   
  Horsens Svmmeklub  2:27.05                 
                     
Christian Alexander Nimb  2006    296  33.13  1:11.06  1:50.53    2:29.00   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:24.16                 
                     
Sigurd Salskov Iversen  2006    295  34.87  1:12.62  1:50.76    2:29.26   
  Esbjerg Svmmeklub  2:33.09                 
                     
Sebastian Svenningsen  2006    253  35.00  1:14.64  1:57.19    2:36.96   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:45.03                 
                     
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Juhl Hansen  2007    418  30.94  1:04.34  1:38.72    2:12.86   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:16.13                 
                     
Mathias Lykke Sandison  2007    406  31.02  1:05.43  1:40.33    2:14.13   
  Nyborg Svmmeklub  2:24.29                 
                     
Peter Borg Kristensen  2007    375  31.88  1:06.74  1:42.90    2:17.78   
  Ringe Svmme Klub  2:23.28                 
                     
Magnus Gimsing hman  2007    324  32.30  1:08.84  1:46.74    2:24.62   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:20.39                 
                     
Christian Pedersen  2007    323  32.83  1:10.51  1:49.08    2:24.79   
  Esbjerg Svmmeklub  2:35.37                 
                     
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Bartholin Bruhn  2008    304  34.59  1:13.09  1:50.58    2:27.76   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:35.87                 
                     
Rasmus Bjerre  2008    214  37.79  1:20.61  2:04.73    2:45.97   
  Ringe Svmme Klub  2:50.47                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  06 marts 2020 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:28 
 
Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nyborg rgangs Cup    Udskriftsdato  06 marts 2020   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:14   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  06 marts 2020         
 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie A. Wolf  2006    524          35.52   
  Esbjerg Svmmeklub  36.11                 
Maja Damkjr Bartels  2006    483          36.48   
  Gladsaxe Svmmeklub  36.88                 
Emilie hlenschlger  2006    470          36.82   
  Esbjerg Svmmeklub  36.10                 
Henriette Roos  2006    469          36.86   
  Gladsaxe Svmmeklub  36.64                 
Mie Ankersen  2006    384          39.39   
  Herlufsholm Svmmeklub  40.47                 
Frederikke M. Christensen  2006    384          39.40   
  Nyborg Svmmeklub  42.58                 
Laura Worm Glsner  2006    367          40.00   
  Esbjerg Svmmeklub  41.81                 
Olivia Funder  2006    321          41.81   
  H2Odense  45.14                 
Clara Lindstedt  2006    287          43.38   
  Nyborg Svmmeklub  45.61                 
10  Mille A. B. Buch  2006    283          43.60   
  H2Odense  44.35                 
11  Penelope Kamp Teglgrd  2006    282          43.64   
  Horsens Svmmeklub  44.71                 
12  Louise Kipper Pedersen  2006    261          44.81   
  Nyborg Svmmeklub  44.63                 
13  Mathilde Vestergaard  2006    225          47.05   
  Nyborg Svmmeklub  46.95                 
14  Marie Thorup  2006    213          47.89   
  Esbjerg Svmmeklub  46.55                 
15  Caroline Sgaard  2006    162          52.44   
  Ringe Svmme Klub  53.61                 
Kamille Bentsen  2006              DSQ  SW4.4 
  Herlufsholm Svmmeklub  38.98                 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Villemoes Poulsen  2007    523          35.54   
  Gladsaxe Svmmeklub  35.45                 
Frida Gode Agersbk  2007    363          40.14   
  Horsens Svmmeklub  42.00                 
Sofie Emilie Lange  2007    325          41.65   
  Gladsaxe Svmmeklub  41.49                 
Laura Kaysfeld  2007    306          42.49   
  Gladsaxe Svmmeklub  41.93                 
Andrea Bjerring Pedersen  2007    300          42.76   
  Esbjerg Svmmeklub  43.55                 
Sarah Qvist  2007    299          42.83   
  Nyborg Svmmeklub  43.25                 
Ellen Sofie Jespersen  2007    280          43.75   
  Herlufsholm Svmmeklub  43.11                 
Line Bach-Henriksen  2007    278          43.85   
  Esbjerg Svmmeklub  43.02                 
Sara Kaiser  2007    252          45.30   
  Herlufsholm Svmmeklub  48.89                 
10  Anna Dicte Bgeskov  2007    241          45.97   
  Gladsaxe Svmmeklub  47.91                 
11  Thea Keinicke  2007    241          46.02   
  Ringe Svmme Klub  47.70                 
12  Frederikke Jrgensen  2007    217          47.60   
  Herlufsholm Svmmeklub  46.92                 
13  Maila Anker  2007    214          47.87   
  Herlufsholm Svmmeklub  47.65                 
14  Meryem Ercaliskan  2007    177          50.95   
  Frem Odense  53.51                 
Josephine Kviesgaard  2007              DSQ  SW7.6 25m 
  Esbjerg Svmmeklub  43.31                 
Mie Elliot Krog-Meyer  2007              DSQ  SW4.4 
  Esbjerg Svmmeklub  48.47                 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Augusta Blom  2008    370          39.88   
  Gladsaxe Svmmeklub  41.09                 
Victoria Brammer Krgaard  2008    352          40.56   
  Gladsaxe Svmmeklub  40.00                 
Nicoline Lee T. Srensen  2008    348          40.69   
  Esbjerg Svmmeklub  42.72                 
Julie Olsen  2008    342          40.93   
  Horsens Svmmeklub  42.91                 
Cecilie Jakobsen  2008    340          41.00   
  Herlufsholm Svmmeklub  42.07                 
Laura Klug Christensen  2008    339          41.04   
  Gladsaxe Svmmeklub  39.93                 
Katrine Schou Jagd  2008    323          41.72   
  Gladsaxe Svmmeklub  42.08                 
Emilie Hemmelff  2008    320          41.86   
  Ringe Svmme Klub  43.62                 
Merle Blomberg Jensen  2008    297          42.91   
  Herlufsholm Svmmeklub  45.55                 
10  Rosa Ella Kjems  2008    270          44.26   
  Esbjerg Svmmeklub  44.86                 
11  Sigrid Mygind  2008    257          45.00   
  Gladsaxe Svmmeklub  44.62                 
12  Katrine Vlund  2008    251          45.35   
  Nyborg Svmmeklub  48.99                 
13  Mathilde Sofie Karmar  2008    238          46.16   
  Esbjerg Svmmeklub  49.10                 
14  Liva Ladefoged Jepsen  2008    220          47.41   
  Gladsaxe Svmmeklub  48.61                 
15  Ella Boisen Tvermoes  2008    214          47.83   
  Gladsaxe Svmmeklub  46.61                 
16  Dicte S. Falkenstrm  2008    214          47.85   
  Nyborg Svmmeklub  51.64                 
17  Elvira Kstner Kristensen  2008    208          48.29   
  Frem Odense  52.09                 
18  Sara Lund Larsen  2008    202          48.78   
  Ringe Svmme Klub  55.82                 
19  Sofie Barack Se  2008    164          52.31   
  Esbjerg Svmmeklub  55.08                 
20  Cornelia Gardias Peters  2008    156          53.09   
  H2Odense  55.71                 
21  Kirstine Sabroe Srensen  2008    144          54.59   
  Horsens Svmmeklub  55.40                 
22  Johanne Falkenby Skytte  2008    134          55.85   
  Esbjerg Svmmeklub  1:03.21                 
23  Cathrine Boisen  2008    125          57.27   
  Esbjerg Svmmeklub  55.43                 
24  Katrine Hermansen  2008    119          58.08   
  Gladsaxe Svmmeklub  59.65                 
25  Julie Holm Srensen  2008    90          1:03.87   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:12.48                 
Lea Timmermand  2008              DSQ  SW 7.6 50m 
  Esbjerg Svmmeklub  52.87                 
Signe Christiansen  2008              DSQ  SW4.4 
  Nyborg Svmmeklub  58.99                 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Slbech Larsen  2009    294          43.05   
  Esbjerg Svmmeklub  46.11                 
Mille Nrskov Kaltoft  2009    205          48.54   
  Esbjerg Svmmeklub  50.20                 
Andrea Grndal  2009    192          49.63   
  Horsens Svmmeklub  48.41                 
Kamille Lkkegaard Hansen  2009    185          50.21   
  Gladsaxe Svmmeklub  50.41                 
Isabelle Weber  2009    184          50.33   
  Esbjerg Svmmeklub  52.21                 
Ida Riddersholm  2009    152          53.62   
  Esbjerg Svmmeklub  1:03.52                 
Frida Steen Mhring  2009    147          54.20   
  Nyborg Svmmeklub  55.87                 
Anne Caroline Dahl Reher  2009    144          54.53   
  Horsens Svmmeklub  59.40                 
Trine Larsen  2009    140          55.07   
  Frem Odense  59.84                 
10  Veronica Dyhre  2009    138          55.29   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:01.64                 
11  Mille Strmkjr  2009    138          55.42   
  Frem Odense  1:14.09                 
12  Filuka Lolk Frederiksen  2009    133          55.98   
  Esbjerg Svmmeklub  54.30                 
13  Alberte Hansen  2009    132          56.14   
  Esbjerg Svmmeklub  56.61                 
14  Julie Preuss Nielsen  2009    127          56.87   
  Gladsaxe Svmmeklub  55.15                 
15  Nanna Steen Mhring  2009    125          57.28   
  Nyborg Svmmeklub  56.46                 
16  Sigrid Lind Petersen  2009    105          1:00.56   
  Frem Odense  1:06.38                 
17  Selma Birgisdottir  2009    101          1:01.45   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:07.09                 
Clara Nrrelund Lindgreen  2009              DSQ  SW7.4 10m 
  Frem Odense  1:19.67                 
Sille Nisted Petersen  2009              DSQ  SW7.1 5 m 
  Frem Odense  1:08.44                 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2010-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Lund Kilen  2010    178          50.82   
  Gladsaxe Svmmeklub  56.49                 
Emilie Jakobsen  2010    157          53.07   
  Herlufsholm Svmmeklub  56.00                 
Dicte Underbjerg  2010    148          54.06   
  Esbjerg Svmmeklub  52.38                 
Mie Bech Bgedal  2010    133          56.01   
  Esbjerg Svmmeklub  1:00.44                 
Aleksandra Dragieva  2010    115          58.80   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:18.03                 
Kristina Dragieva  2010    108          59.99   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:18.45                 
Sasha Lee T Srensen  2010    103          1:00.93   
  Esbjerg Svmmeklub  1:02.05                 
Mathilde Skriver Andersen  2010    101          1:01.38   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:26.15                 
Vigga Rasmussen  2010    82          1:05.70   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:13.52                 
10  Thea Joost  2010    80          1:06.37   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:07.68                 
Caroline Asta Meierhans  2010              DSQ  SW7.4 45m 
  Gladsaxe Svmmeklub  1:22.62                 
Line Silleborg  2010              DSQ  SW4.4 
  Herlufsholm Svmmeklub  1:04.49                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  06 marts 2020 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:14 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nyborg rgangs Cup    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:41   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  06 marts 2020         
 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Brammer Krgaard  2008    377          39.63   
  Gladsaxe Svmmeklub  40.00                 
Augusta Blom  2008    376          39.66   
  Gladsaxe Svmmeklub  41.09                 
Nicoline Lee T. Srensen  2008    364          40.08   
  Esbjerg Svmmeklub  42.72                 
Laura Klug Christensen  2008    348          40.70   
  Gladsaxe Svmmeklub  39.93                 
Julie Olsen  2008    344          40.86   
  Horsens Svmmeklub  42.91                 
Cecilie Jakobsen  2008    337          41.15   
  Herlufsholm Svmmeklub  42.07                 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Slbech Larsen  2009    287          43.37   
  Esbjerg Svmmeklub  46.11                 
Mille Nrskov Kaltoft  2009    194          49.42   
  Esbjerg Svmmeklub  50.20                 
Andrea Grndal  2009    192          49.59   
  Horsens Svmmeklub  48.41                 
Isabelle Weber  2009    189          49.87   
  Esbjerg Svmmeklub  52.21                 
Kamille Lkkegaard Hansen  2009    182          50.50   
  Gladsaxe Svmmeklub  50.41                 
Ida Riddersholm  2009    168          51.83   
  Esbjerg Svmmeklub  1:03.52                 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2010-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Lund Kilen  2010    180          50.67   
  Gladsaxe Svmmeklub  56.49                 
Dicte Underbjerg  2010    152          53.60   
  Esbjerg Svmmeklub  52.38                 
Mie Bech Bgedal  2010    135          55.75   
  Esbjerg Svmmeklub  1:00.44                 
Aleksandra Dragieva  2010    117          58.40   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:18.03                 
Kristina Dragieva  2010    111          59.49   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:18.45                 
Emilie Jakobsen  2010              DSQ  SW 7.2 5m 
  Herlufsholm Svmmeklub  56.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:41 
 
Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nyborg rgangs Cup    Udskriftsdato  06 marts 2020   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:55   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  06 marts 2020         
 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
August Hy  2005    487          32.09   
  Herlufsholm Svmmeklub  32.32                 
Mikkel Bredal Larsen  2005    467          32.53   
  Nyborg Svmmeklub  33.10                 
Nicholas H. Hansen  2005    457          32.78   
  Gladsaxe Svmmeklub  33.26                 
Teodor Thuelund  2005    414          33.87   
  Nyborg Svmmeklub  36.96                 
Luca Hertzog  2005    412          33.92   
  Ringe Svmme Klub  34.54                 
William Bog Andersen  2005    403          34.17   
  Gladsaxe Svmmeklub  34.77                 
Carl Clausen  2005    398          34.31   
  Esbjerg Svmmeklub  34.81                 
Nicolas Duvander  2005    366          35.29   
  Esbjerg Svmmeklub  34.24                 
Andreas Kelstrup Schou  2005    261          39.47   
  Gladsaxe Svmmeklub  39.61                 
10  Tobias Hansen  2005    220          41.81   
  Nyborg Svmmeklub  45.72                 
Magnus Marschall  2005              DSQ  sw 7.6 25m 
  Esbjerg Svmmeklub  39.28                 
Vincent Matras  2005              DSQ  sw7.6 25m 
  Gladsaxe Svmmeklub  36.59                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kasper Cludts  2006    428          33.48   
  Ringe Svmme Klub  35.84                 
Frederik Nielsen  2006    338          36.23   
  Nyborg Svmmeklub  36.84                 
Jonas Mathiasen  2006    319          36.93   
  Esbjerg Svmmeklub  38.43                 
Oskar Foss  2006    316          37.04   
  Esbjerg Svmmeklub  36.19                 
Tobias Staghj Andersen  2006    309          37.32   
  Esbjerg Svmmeklub  36.70                 
Anders Hansen  2006    278          38.66   
  Ringe Svmme Klub  45.86                 
Anton Egholm Husted  2006    262          39.42   
  Esbjerg Svmmeklub  44.02                 
William Brix Shoel  2006    235          40.87   
  Gladsaxe Svmmeklub  46.62                 
Christian Moefelt  2006    227          41.35   
  Gladsaxe Svmmeklub  42.80                 
10  Alexander R. S. Pedersen  2006    213          42.22   
  H2Odense  47.36                 
11  Tobias Damsgaard  2006    185          44.26   
  Ringe Svmme Klub  44.30                 
Toke Hjalmar Nielsen  2006              DNS   
  Nyborg Svmmeklub  41.90                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikolai Stender-Petersen  2007    357          35.58   
  Gladsaxe Svmmeklub  35.85                 
William Bendixen  2007    304          37.55   
  Gladsaxe Svmmeklub  37.98                 
Walter N Falborg Pedersen  2007    260          39.52   
  Gladsaxe Svmmeklub  39.59                 
Rasmus Edske  2007    260          39.56   
  Gladsaxe Svmmeklub  39.98                 
Hubert Fosbl  2007    258          39.64   
  Gladsaxe Svmmeklub  40.13                 
Cornelius Borgaard Bang  2007    241          40.57   
  Gladsaxe Svmmeklub  41.83                 
Erik Hauge Srensen  2007    237          40.75   
  Esbjerg Svmmeklub  40.65                 
Sebastian Aunt  2007    233          40.99   
  Herlufsholm Svmmeklub  43.06                 
Lukas Peacock  2007    233          41.00   
  Gladsaxe Svmmeklub  40.95                 
10  Nikolaj Kobbernagel  2007    189          43.93   
  Nyborg Svmmeklub  47.90                 
11  Adrian Vaarning  2007    178          44.85   
  Nyborg Svmmeklub  48.51                 
12  Christian Lind Petersen  2007    175          45.13   
  Frem Odense  48.33                 
13  Emil Lejblle  2007    173          45.24   
  Herlufsholm Svmmeklub  48.60                 
14  Martin Kjeldsen  2007    152          47.29   
  H2Odense  1:07.08                 
15  Jonas Cheuk Lam Tse  2007    147          47.84   
  Esbjerg Svmmeklub  50.38                 
16  Noah Fltti Thomsen  2007    141          48.51   
  Ringe Svmme Klub  51.98                 
17  Laurits Damsted Lund  2007              49.04   
  Ringe Svmme Klub                   
18  Sylvester Neto  2007    123          50.69   
  Frem Odense  56.69                 
19  Emil A. Larsen  2007    120          51.06   
  Frem Odense  1:02.55                 
20  Martin Stokholm  2007    110          52.60   
  Nyborg Svmmeklub  56.63                 
Mathias Nielsen  2007              DSQ  SW 4.4 
  Horsens Svmmeklub  50.51                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Bartholin Bruhn  2008    201          43.08   
  Gladsaxe Svmmeklub  43.70                 
Damjan Kruc  2008    185          44.28   
  Gladsaxe Svmmeklub  44.67                 
Villads Vestergaard Ahm  2008    174          45.18   
  Horsens Svmmeklub  47.60                 
Benjamin Grann Madsen  2008    157          46.78   
  Ringe Svmme Klub  52.42                 
Anes Hajrovic  2008    153          47.12   
  Horsens Svmmeklub  50.16                 
Marius Lundsfryd  2008              47.38   
  Ringe Svmme Klub                   
Hjalte Gregersen  2008    143          48.18   
  Esbjerg Svmmeklub  50.44                 
Sebastian Brice Meierhans  2008    143          48.21   
  Gladsaxe Svmmeklub  51.65                 
Toke Kousgaard  2008    139          48.67   
  Esbjerg Svmmeklub  55.27                 
10  Malthe Petersen  2008    137          48.90   
  Frem Odense  50.96                 
11  Johannes Ravn  2008    136          49.06   
  Horsens Svmmeklub  53.35                 
12  Magnus Jeppesen  2008    127          50.16   
  Frem Odense  50.00                 
13  Mathias Mller Nielsen  2008    121          50.97   
  Ringe Svmme Klub  51.37                 
14  Bertram Poser Jensen  2008    117          51.56   
  Nyborg Svmmeklub  52.80                 
15  Valdemar Christoffersen-Thorsen  2008    106          53.24   
  Nyborg Svmmeklub                   
16  Hjalte Mller Carlsen  2008    104          53.53   
  Nyborg Svmmeklub  57.40                 
17  Jonas Liholm  2008    86          57.15   
  Esbjerg Svmmeklub  1:00.92                 
18  Asbjrn Kousgaard  2008    80          58.51   
  Esbjerg Svmmeklub  57.37                 
19  Alexander Kirk  2008    73          1:00.18   
  Nyborg Svmmeklub  1:02.83                 
19  Markus Zou Jensen  2008    73          1:00.18   
  Esbjerg Svmmeklub  1:00.82                 
21  Viktor Hjortkr Wintervad  2008    72          1:00.42   
  Frem Odense                   
Gustav Nrregaard Jensen  2008              DNS   
  Ringe Svmme Klub  55.51                 
Conrad Elsborg Gorecki  2008              DSQ  sw 7.6 25m 
  Frem Odense  45.00                 
Oliver Petersen  2008              DSQ  sw 4.4 
  Herlufsholm Svmmeklub  55.39                 
Rolf Hjalmar Nielsen  2008              DSQ  SW7.5 45 m 
  Nyborg Svmmeklub                   
Sebastian Drachmann  2008              DSQ  SW 7.4 40m 
  Esbjerg Svmmeklub  1:05.84                 
William Bank Jrgensen  2008              DSQ  sw 7.1 10 m 
  Gladsaxe Svmmeklub  50.02                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johan Damkjr Bartels  2009    149          47.57   
  Gladsaxe Svmmeklub  52.20                 
Danilo Vaarning  2009    138          48.82   
  Nyborg Svmmeklub  54.15                 
Linus Andersen  2009    136          49.03   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
Nikolai Elgaard  2009    128          50.09   
  Esbjerg Svmmeklub  52.20                 
Benjamin Svenningsen  2009    107          53.17   
  Herlufsholm Svmmeklub  55.95                 
Teodor Wichmann Meisner  2009    106          53.22   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:03.76                 
Alfred J. R. Pedas  2009    89          56.39   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:05.16                 
Albert Benian  2009    86          57.20   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:00.31                 
Aksel Damsted Lund  2009    81          58.21   
  Ringe Svmme Klub  1:11.09                 
10  Lauritz Hybye Olesen  2009    63          1:03.40   
  Nyborg Svmmeklub  1:03.24                 
11  Filip Stadnicki  2009    32          1:18.95   
  Nyborg Svmmeklub                   
Vitus Sommers Vissing  2009              DNS   
  Gladsaxe Svmmeklub                   
David Kjeldgaard  2009              DSQ  SW4.4 
  Herlufsholm Svmmeklub                   
Julian K. Srensen  2009              DSQ  SW7.2 5m 
  Gladsaxe Svmmeklub  1:20.00                 
Lasse Lee Bang Brodersen  2009              DSQ  sw 7.4 40m 
  Frem Odense  1:02.48                 
Tobias Gorm  2009              DSQ  SW 7.6 25m 
  Gladsaxe Svmmeklub  1:00.25                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frey Nielsen Memborg  2010    171          45.42   
  Nyborg Svmmeklub  48.85                 
Jonas Staghj Andersen  2010    122          50.91   
  Esbjerg Svmmeklub  53.59                 
Hubert Nissen  2011    56          1:05.65   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
Oliver Nielsen  2010    55          1:06.29   
  Nyborg Svmmeklub                   
Anton Plauborg  2010              DSQ  sw 4.4 
  Ringe Svmme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  06 marts 2020 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:55 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nyborg rgangs Cup    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:41   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  06 marts 2020         
 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikolai Stender-Petersen  2007    341          36.12   
  Gladsaxe Svmmeklub  35.85                 
William Bendixen  2007    303          37.58   
  Gladsaxe Svmmeklub  37.98                 
Hubert Fosbl  2007    278          38.66   
  Gladsaxe Svmmeklub  40.13                 
Walter N Falborg Pedersen  2007    273          38.89   
  Gladsaxe Svmmeklub  39.59                 
Rasmus Edske  2007    265          39.30   
  Gladsaxe Svmmeklub  39.98                 
Cornelius Borgaard Bang  2007    262          39.43   
  Gladsaxe Svmmeklub  41.83                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Bartholin Bruhn  2008    227          41.34   
  Gladsaxe Svmmeklub  43.70                 
Damjan Kruc  2008    187          44.13   
  Gladsaxe Svmmeklub  44.67                 
Villads Vestergaard Ahm  2008    173          45.26   
  Horsens Svmmeklub  47.60                 
Benjamin Grann Madsen  2008    172          45.36   
  Ringe Svmme Klub  52.42                 
Marius Lundsfryd  2008    157          46.75   
  Ringe Svmme Klub                   
Anes Hajrovic  2008    143          48.25   
  Horsens Svmmeklub  50.16                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johan Damkjr Bartels  2009    169          45.66   
  Gladsaxe Svmmeklub  52.20                 
Danilo Vaarning  2009    140          48.52   
  Nyborg Svmmeklub  54.15                 
Linus Andersen  2009    135          49.11   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
Nikolai Elgaard  2009    132          49.54   
  Esbjerg Svmmeklub  52.20                 
Benjamin Svenningsen  2009    109          52.72   
  Herlufsholm Svmmeklub  55.95                 
Teodor Wichmann Meisner  2009    101          54.19   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:03.76                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frey Nielsen Memborg  2010    177          44.91   
  Nyborg Svmmeklub  48.85                 
Jonas Staghj Andersen  2010    141          48.44   
  Esbjerg Svmmeklub  53.59                 
Oliver Nielsen  2010    59          1:04.53   
  Nyborg Svmmeklub                   
Hubert Nissen  2011              DSQ  SW 4.4 
  Herlufsholm Svmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:41 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nyborg rgangs Cup    Udskriftsdato  06 marts 2020   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  19:00   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  06 marts 2020         
 
 
Lb 5, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie A. Wolf  2006    579  30.56  1:07.20  1:51.18    2:26.18   
  Esbjerg Svmmeklub  2:29.33                 
                     
Olivia Hemmelff  2006    487  33.44  1:14.21  1:57.66    2:34.87   
  Ringe Svmme Klub  2:38.11                 
                     
Laura Meyer  2006    431  36.25  1:15.67  2:02.72    2:41.24   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:45.99                 
                     
Karoline R. Frederiksen  2006    428  32.19  1:14.96  2:01.40    2:41.68   
  Esbjerg Svmmeklub  2:44.11                 
                     
Lrke Rosen Lundsfryd  2006    401  37.92  1:19.16  2:07.78    2:45.20   
  Ringe Svmme Klub  2:45.08                 
                     
Laura Worm Glsner  2006    327  37.62  1:23.98  2:14.54    2:56.82   
  Esbjerg Svmmeklub  2:56.12                 
                     
Mille A. B. Buch  2006    326  39.36  1:27.07  2:16.47    2:56.88   
  H2Odense  2:56.07                 
                     
Victoria Juul Larsen  2006    310  40.47  1:26.83  2:19.32    2:59.91   
  Frem Odense  2:58.31                 
                     
Monica Munkebjerg  2006    285  37.29  1:27.00  2:25.08    3:05.14   
  Frem Odense  3:08.36                 
                     
10  Victoria Paulsen  2006    271  42.40  1:31.48  2:26.46    3:08.14   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:12.98                 
                     
11  Katrine Elholm Juliussen  2006    269  42.74  1:31.09  2:28.86    3:08.57   
  Nyborg Svmmeklub  3:11.42                 
                     
12  Olivia Funder  2006    267  39.58  1:28.32  2:24.34    3:09.02   
  H2Odense  3:16.72                 
                     
13  Caroline Sgaard  2006    217  46.23  1:35.73  2:38.73    3:22.50   
  Ringe Svmme Klub  3:37.73                 
                     
Maria Claudia S. Hansen  2006              DNS   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:49.55                 
                     
 
Lb 5, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    370  1:22.39  2:09.26  2:49.69    2:49.69   
  Ringe Svmme Klub  2:56.23                 
                     
Andrea Skjelmose  2007    348  38.11  1:27.01  2:13.39    2:53.22   
  Horsens Svmmeklub  2:56.12                 
                     
Simone Trekr Klausen  2007    302  38.27  1:22.54  2:17.24    3:01.55   
  Horsens Svmmeklub  3:12.84                 
                     
Frida Ploug  2007    298  37.78  1:27.05  2:20.53    3:02.26   
  Ringe Svmme Klub  3:14.90                 
                     
Sarah Qvist  2007    291  1:31.45  2:21.33  3:03.75    3:03.75   
  Nyborg Svmmeklub  3:14.96                 
                     
Silje Rud Pedersen  2007    277  44.22  1:30.48  2:23.11    3:06.91   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:07.40                 
                     
Filippa Juul Jensen  2007    274  45.83  1:36.97  2:26.05    3:07.61   
  Horsens Svmmeklub  3:22.10                 
                     
Maya K. Alstrup-Lopez  2007    273  38.72  1:29.25  2:25.34    3:07.79   
  Frem Odense  4:52.32                 
                     
Josephine Kviesgaard  2007    266  42.25  1:31.24  2:26.66    3:09.31   
  Esbjerg Svmmeklub  3:12.73                 
                     
10  Atalie R. L. Pedersen  2007    261  47.61  1:36.02  2:28.40    3:10.61   
  H2Odense  3:16.82                 
                     
11  Maila Anker  2007    252  43.55  1:30.47  2:27.81    3:12.78   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:10.11                 
                     
12  Trine Pors Rasmussen  2007    207  46.71  1:39.09  2:38.80    3:25.77   
  Horsens Svmmeklub  3:24.90                 
                     
Dagmar Stahl  2007              DNS   
  H2Odense  3:34.50                 
                     
Line Bach-Henriksen  2007              DSQ  SW6.2 100m 
  Esbjerg Svmmeklub  3:05.29                 
                     
Meryem Ercaliskan  2007              DSQ  sw4.4 
  Frem Odense  3:45.00                 
                     
Millie Mller  2007              DSQ  SW 7.6 v125. 
  Esbjerg Svmmeklub  2:45.02                 
                     
 
Lb 5, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Klug Christensen  2008    361  36.82  1:20.70  2:10.19    2:51.10   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:47.87                 
                     
Sofie Bak  2008    310  38.51  1:24.48  2:20.26    2:59.96   
  Ringe Svmme Klub  3:12.04                 
                     
Augusta Blom  2008    299  40.75  1:28.35  2:22.00    3:02.11   
  Gladsaxe Svmmeklub  3:02.76                 
                     
Matilde A. B. Buch  2008    285  39.96  1:29.95  2:21.62    3:05.16   
  H2Odense  3:13.17                 
                     
Sille Grnfeldt  2008    270  41.78  1:30.20  2:27.31    3:08.49   
  Nyborg Svmmeklub  3:12.47                 
                     
Freja Zaugg Rasmussen  2008    235  45.70  1:33.60  2:34.79    3:17.34   
  Ringe Svmme Klub                   
                     
Augusta Johansen  2008    233  42.84  1:32.05  2:31.72    3:17.86   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:23.27                 
                     
Dicte S. Falkenstrm  2008    231  48.21  1:39.32  2:37.46    3:18.35   
  Nyborg Svmmeklub  3:30.96                 
                     
Katrine Vlund  2008    227  45.46  1:38.21  3:19.62    3:19.62   
  Nyborg Svmmeklub                   
                     
10  Karen Klarskov Henriksen  2008    226  43.02  1:33.95  2:34.79    3:20.02   
  Horsens Svmmeklub  3:28.94                 
                     
11  Elvira Kstner Kristensen  2008    219  46.52  1:41.10  2:39.56    3:22.05   
  Frem Odense  3:30.00                 
                     
12  Lea Timmermand  2008    197  47.41  1:43.37  2:45.55    3:29.43   
  Esbjerg Svmmeklub  3:34.89                 
                     
13  Sara Lund Larsen  2008    183  49.56  1:47.98  2:47.01    3:34.29   
  Ringe Svmme Klub  3:46.61                 
                     
14  Cornelia Gardias Peters  2008    179  47.23  1:42.22  2:46.09    3:36.18   
  H2Odense  3:42.44                 
                     
15  Signe Christiansen  2008    140  58.14  1:53.33  3:03.08    3:54.38   
  Nyborg Svmmeklub  4:24.85                 
                     
16  Lrke Damgaard  2008    131  52.63  1:49.84  3:03.05    3:59.79   
  Horsens Svmmeklub  4:03.03                 
                     
Andrea Wagner  2008              DSQ  SW 6.4 75m 
  H2Odense  3:26.60                 
                     
 
Lb 5, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vigga Rasmussen  2009    221  43.25  1:35.23  2:35.37    3:21.48   
  Horsens Svmmeklub  3:56.39                 
                     
Nanna Steen Mhring  2009    188  49.02  1:41.40  2:47.33    3:32.69   
  Nyborg Svmmeklub                   
                     
Frida Rasmussen Hegh  2009    182  46.40  1:40.29  2:46.22    3:35.00   
  Gladsaxe Svmmeklub  3:54.71                 
                     
Freya Magnussen  2009    162  52.90  1:50.94  2:55.27    3:43.12   
  Horsens Svmmeklub  4:04.98                 
                     
Caroline Slbech Larsen  2009              DSQ  sw 6.4 75m 
  Esbjerg Svmmeklub  3:30.00                 
                     
Frida Steen Mhring  2009              DSQ  sw 6.2 70m 
  Nyborg Svmmeklub  3:30.94                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  06 marts 2020 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:00 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nyborg rgangs Cup    Udskriftsdato  06 marts 2020   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  19:27   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  06 marts 2020         
 
 
Lb 6, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sylvester Wichmann Meisner  2005    344  34.18  1:15.59  1:59.41    2:36.42   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:34.51                 
                     
Magnus Tranekjer  2005    330  34.27  1:15.46  2:01.66    2:38.60   
  H2Odense  2:41.24                 
                     
Daniel Landbo  2005    321  35.14  1:18.56  2:02.23    2:40.09   
  Horsens Svmmeklub  2:39.40                 
                     
Andreas Kelstrup Schou  2005    315  33.80  1:13.12  2:05.00    2:41.07   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:40.17                 
                     
Alexander Mogensen  2005    296  33.91  1:15.66  2:07.26    2:44.40   
  Horsens Svmmeklub  2:45.08                 
                     
Lukas Skov Christiansen  2005    258  38.95  1:23.32  2:14.03    2:52.15   
  Nyborg Svmmeklub  3:13.28                 
                     
Tobias Hansen  2005    225  43.13  1:31.77  2:20.27    3:00.19   
  Nyborg Svmmeklub  3:13.96                 
                     
 
Lb 6, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Krabbe Heldgaard  2006    357  33.21  1:15.15  1:59.56    2:34.50   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:34.17                 
                     
Christian Moefelt  2006    330  33.31  1:12.40  2:03.97    2:38.53   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:45.66                 
                     
Oskar Mhring  2006    321  35.61  1:17.08  2:04.41    2:40.02   
  Nyborg Svmmeklub  2:46.20                 
                     
Jacob Timmermand  2006    299  35.60  1:22.62  2:08.38    2:43.78   
  Esbjerg Svmmeklub  2:55.06                 
                     
Sven Ole H. Frederiksen  2006    282  34.36  1:16.32  2:09.44    2:47.14   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:50.80                 
                     
Christian Alexander Nimb  2006    258  36.68  1:20.36  2:13.53    2:52.05   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:47.84                 
                     
Marcus Diego Bach  2006    249  35.43  1:21.83  2:14.47    2:54.10   
  Horsens Svmmeklub  3:07.38                 
                     
Alexander R. S. Pedersen  2006    248  38.76  1:23.01  2:15.44    2:54.29   
  H2Odense  2:53.77                 
                     
Sebastian Svenningsen  2006    224  40.27  1:25.15  2:18.66    3:00.27   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:00.74                 
                     
10  Phillip Gram  2006    217  39.92  1:27.96  2:21.25    3:02.17   
  H2Odense  3:16.29                 
                     
11  Jonas Bergmann  2006    152  45.17  1:34.58  2:38.29    3:25.00   
  H2Odense  3:40.24                 
                     
Tobias Wemmelund  2006              DSQ  sw 6.2 99 m 
  Horsens Svmmeklub  2:47.71                 
                     
 
Lb 6, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Juhl Hansen  2007    394  31.40  1:08.88  1:55.31    2:29.52   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:29.38                 
                     
Mathias Lykke Sandison  2007    374  31.16  1:12.29  1:55.66    2:32.13   
  Nyborg Svmmeklub  2:38.50                 
                     
Julian Vitus Pedersen  2007    337  32.35  1:13.65  2:02.26    2:37.51   
  H2Odense                   
                     
Malte Neuber  2007    217  39.89  1:27.03  2:22.75    3:02.24   
  Esbjerg Svmmeklub  3:09.07                 
                     
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007    205  42.43  1:32.12  2:25.91    3:05.66   
  Ringe Svmme Klub  3:17.97                 
                     
Laurits Damsted Lund  2007    184  45.15  1:31.83  2:31.10    3:12.53   
  Ringe Svmme Klub  3:22.31                 
                     
Sylvester Neto  2007    178  40.06  1:30.02  2:30.20    3:14.78   
  Frem Odense  3:10.00                 
                     
Besian Selaci  2007    175  44.90  1:36.44  2:32.07    3:15.84   
  H2Odense  3:22.71                 
                     
Christian Lind Petersen  2007    172  49.35  1:40.89  2:34.99    3:16.86   
  Frem Odense  3:20.00                 
                     
10  Martin Kjeldsen  2007    163  47.01  1:39.90  2:37.41    3:20.29   
  H2Odense                   
                     
11  Emil A. Larsen  2007    159  43.66  1:41.35  2:38.56    3:22.18   
  Frem Odense  3:28.99                 
                     
Mathias Hjsgaard Hansen  2007              DSQ  sw 7.6 150m 
  Frem Odense  3:20.00                 
                     
 
Lb 6, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Villads Moefelt  2008    237  37.83  1:20.79  2:14.84    2:57.06   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:57.46                 
                     
Johan Lundsgaard Palm  2008    218  41.31  1:29.10  2:22.89    3:02.01   
  Nyborg Svmmeklub  3:15.27                 
                     
Noah Junior Grene  2008    210  39.11  1:28.39  2:22.84    3:04.27   
  Esbjerg Svmmeklub  2:59.97                 
                     
Marius Lundsfryd  2008    209  41.78  1:25.53  2:23.75    3:04.58   
  Ringe Svmme Klub  3:11.74                 
                     
Benjamin Grann Madsen  2008    200  43.53  1:30.47  2:25.50    3:07.39   
  Ringe Svmme Klub  3:20.50                 
                     
Nicklas Hiort  2008    193  41.97  1:29.04  2:27.73    3:09.40   
  Gladsaxe Svmmeklub  3:15.84                 
                     
Jeppe Bech Bgedal  2008    181  42.86  1:31.63  2:31.81    3:13.71   
  Esbjerg Svmmeklub  3:20.30                 
                     
Malthe Petersen  2008    158  48.07  2:38.05  3:22.74    3:22.74   
  Frem Odense  4:19.72                 
                     
Conrad Elsborg Gorecki  2008    154  39.70  2:40.28  3:24.46    3:24.46   
  Frem Odense  4:00.00                 
                     
10  Silas Elving Kristiansen  2008    152  48.56  2:39.51  3:25.09    3:25.09   
  H2Odense  3:31.31                 
                     
11  Adrian Gjdsbl  2008    144  45.13  1:35.11  2:41.58    3:28.90   
  Horsens Svmmeklub  3:44.36                 
                     
12  Magnus Jeppesen  2008    130  1:46.90  2:48.39  3:36.00    3:36.00   
  Frem Odense  3:40.00                 
                     
13  Jacob Wemmelund  2008    109  53.32  1:53.49  2:57.61    3:49.20   
  Horsens Svmmeklub  4:01.75                 
                     
Hjalte Mller Carlsen  2008              DSQ  SW6.2 75 m 
  Nyborg Svmmeklub  3:55.68                 
                     
Sebastian Brice Meierhans  2008              DSQ  sw 4.4 
  Gladsaxe Svmmeklub  3:24.89                 
                     
 
Lb 6, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Danilo Vaarning  2009    175  45.87  1:35.46  2:34.47    3:15.85   
  Nyborg Svmmeklub  3:33.82                 
                     
Benjamin Svenningsen  2009    113  50.80  1:48.11  2:54.00    3:46.36   
  Herlufsholm Svmmeklub  4:00.97                 
                     
Liam Jonasen  2009              DSQ  SW6.2 75m 
  Gladsaxe Svmmeklub  4:20.00                 
                     
Oliver Ogstrup  2009              DSQ  sw 6.2 100 m 
  Gladsaxe Svmmeklub  3:39.80                 
                     
Samuel Bred  2009              DSQ  SW 8.2 30 m 
  Gladsaxe Svmmeklub  4:30.00                 
                     
 
Lb 6, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louis Sthr Bentsen  2010    178  45.85  1:32.31  2:33.74    3:14.55   
  H2Odense  3:33.43                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  06 marts 2020 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:27 
 
Resultat Lb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nyborg rgangs Cup    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  09:10   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  06 marts 2020         
 
 
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kamma Rasmussen  2006    527  31.28        1:07.57   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:09.27                 
                     
Mie Ankersen  2006    494  30.84        1:09.08   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:06.88                 
                     
Jasmine Lkkegaard  2006    440  33.80        1:11.75   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:10.31                 
                     
Bianca Roos  2006    391  34.45        1:14.65   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:14.17                 
                     
Maja Damkjr Bartels  2006    314  36.35        1:20.33   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:29.19                 
                     
Penelope Kamp Teglgrd  2006    220  41.64        1:30.46   
  Horsens Svmmeklub  1:39.43                 
                     
Freja Trasbo Vestergaard  2006    188  43.70        1:35.21   
  Nyborg Svmmeklub  1:47.97                 
                     
Clara Lindstedt  2006              DNS   
  Nyborg Svmmeklub  1:50.31                 
                     
 
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Villemoes Poulsen  2007    477  32.39        1:09.87   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:09.89                 
                     
Millie Mller  2007    413  33.55        1:13.32  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svmmeklub  1:11.87                 
                     
Oline Ludvigsen  2007    313  37.85        1:20.37   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:21.41                 
                     
Sofie Emilie Lange  2007    278  37.76        1:23.64   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:26.52                 
                     
Laura Kaysfeld  2007    258  38.74        1:25.68   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:28.14                 
                     
Andrea Skjelmose  2007    254  38.03        1:26.19   
  Horsens Svmmeklub  1:32.84                 
                     
Maya K. Alstrup-Lopez  2007    248  39.33        1:26.82   
  Frem Odense  1:25.26                 
                     
Simone Trekr Klausen  2007    244  40.34        1:27.39   
  Horsens Svmmeklub                   
                     
Frederikke Wood  2007    188  42.21        1:35.24   
  Frem Odense  1:49.45                 
                     
10  Atalie R. L. Pedersen  2007    138  50.18        1:45.52   
  H2Odense  1:55.64                 
                     
11  Nicoline H. Ridings  2007    118  49.26        1:51.21   
  Horsens Svmmeklub                   
                     
Caroline Risager Strate  2007              DSQ  sw 4.4 
  Herlufsholm Svmmeklub  1:44.49                 
                     
 
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Hemmelff  2008    258  37.52        1:25.71   
  Ringe Svmme Klub  1:22.07                 
                     
Merle Blomberg Jensen  2008    254  37.67        1:26.20   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:30.07                 
                     
Nicoline Lee T. Srensen  2008    241  40.60        1:27.67   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
Matilde A. B. Buch  2008    228  41.84        1:29.37   
  H2Odense  1:40.68                 
                     
Ella Boisen Tvermoes  2008    202  43.32        1:32.96   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:28.61                 
                     
Sille Grnfeldt  2008    185  42.03        1:35.76   
  Nyborg Svmmeklub  1:38.27                 
                     
Freya Valentin  2008    182  42.03        1:36.28   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:47.49                 
                     
Victoria Brammer Krgaard  2008    159  44.40        1:40.67   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:08.26                 
                     
Kirstine Sabroe Srensen  2008    158  46.91        1:40.94   
  Horsens Svmmeklub  1:34.81                 
                     
10  Karen Klarskov Henriksen  2008    153  45.53        1:42.02   
  Horsens Svmmeklub  1:36.81                 
                     
11  Sofie Barack Se  2008    142  48.03        1:44.58   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:10 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nyborg rgangs Cup    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  17:26   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  06 marts 2020         
 
 
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie Ankersen  2006    538  31.00        1:07.12   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:06.88                 
                     
Kamma Rasmussen  2006    525  31.21        1:07.67   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:09.27                 
                     
Jasmine Lkkegaard  2006    442  32.95        1:11.65   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:10.31                 
                     
Bianca Roos  2006    384  34.33        1:15.11   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:14.17                 
                     
Maja Damkjr Bartels  2006    298  36.88        1:21.67   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:29.19                 
                     
Penelope Kamp Teglgrd  2006    235  40.00        1:28.48   
  Horsens Svmmeklub  1:39.43                 
                     
 
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Villemoes Poulsen  2007    497  31.89        1:08.93   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:09.89                 
                     
Oline Ludvigsen  2007    329  37.09        1:19.06   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:21.41                 
                     
Sofie Emilie Lange  2007    310  37.28        1:20.66   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:26.52                 
                     
Andrea Skjelmose  2007    305  36.31        1:21.04   
  Horsens Svmmeklub  1:32.84                 
                     
Laura Kaysfeld  2007    304  38.01        1:21.21   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:28.14                 
                     
Maya K. Alstrup-Lopez  2007    278  38.11        1:23.59   
  Frem Odense  1:25.26                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:26 
 
Resultat Lb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nyborg rgangs Cup    Udskriftsdato  06 marts 2020   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  19:53   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  06 marts 2020         
 
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luca Hertzog  2005    478  28.42        1:01.46   
  Ringe Svmme Klub  1:02.16                 
                     
Teodor Thuelund  2005    459  29.34        1:02.32   
  Nyborg Svmmeklub  1:04.85                 
                     
William Bog Andersen  2005    431  30.31        1:03.62   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:01.87                 
                     
William Bendix Schmidt  2005    397  30.40        1:05.37   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:04.84                 
                     
Anders Junker  2005    387  30.22        1:05.96   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:06.34                 
                     
Nicolas Duvander  2005    382  31.08        1:06.21   
  Esbjerg Svmmeklub  1:04.47                 
                     
Kristian Sabroe Srensen  2005    366  30.51        1:07.21   
  Horsens Svmmeklub  1:06.47                 
                     
August Hy  2005    359  30.46        1:07.59   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:12.18                 
                     
Andreas Nikolajsen  2005    321  31.98        1:10.22   
  Esbjerg Svmmeklub  1:14.18                 
                     
10  Alexander Drachmann  2005    307  32.89        1:11.21   
  Esbjerg Svmmeklub  1:17.45                 
                     
11  Karl Heeb  2005    285  33.38        1:13.04   
  Esbjerg Svmmeklub  1:14.15                 
                     
12  Magnus Marschall  2005    261  34.99        1:15.14   
  Esbjerg Svmmeklub  1:23.04                 
                     
13  Alexander Mogensen  2005    246  35.62        1:16.65   
  Horsens Svmmeklub  1:16.43                 
                     
14  Sylvester Wichmann Meisner  2005    239  35.59        1:17.37   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:18.12                 
                     
15  Rasmus Brene Jensen  2005    105  44.41        1:41.71   
  H2Odense  1:45.00                 
                     
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Staghj Andersen  2006    338  32.43        1:09.01   
  Esbjerg Svmmeklub  1:09.11                 
                     
William Brix Shoel  2006    318  32.73        1:10.44   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:09.10                 
                     
Julius Schier  2006    304  33.29        1:11.49   
  Ringe Svmme Klub  1:10.78                 
                     
Anton Egholm Husted  2006    277  32.46        1:13.72   
  Esbjerg Svmmeklub  1:32.67                 
                     
Tobias Damsgaard  2006    272  33.98        1:14.13   
  Ringe Svmme Klub  1:15.84                 
                     
Kasper Cludts  2006    254  34.48        1:15.86   
  Ringe Svmme Klub                   
                     
Tobias Wemmelund  2006    249  35.60        1:16.37   
  Horsens Svmmeklub  1:16.70                 
                     
Marcus Diego Bach  2006    208  36.87        1:21.02   
  Horsens Svmmeklub  1:24.16                 
                     
Sebastian Kingo  2006    118  41.66        1:37.80   
  Nyborg Svmmeklub  1:51.63                 
                     
Toke Hjalmar Nielsen  2006              DNS   
  Nyborg Svmmeklub  1:06.74                 
                     
Jonas Mathiasen  2006              DSQ  sw4.4 
  Esbjerg Svmmeklub  1:15.99                 
                     
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lukas Peacock  2007    314  32.04        1:10.69   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:11.61                 
                     
Nikolai Stender-Petersen  2007    303  32.60        1:11.52   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:11.25                 
                     
Julian Vitus Pedersen  2007    295  33.33        1:12.19   
  H2Odense                   
                     
Walter N Falborg Pedersen  2007    274  34.12        1:13.99   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:17.15                 
                     
Erik Hauge Srensen  2007    256  35.52        1:15.63   
  Esbjerg Svmmeklub  1:16.58                 
                     
William Bendixen  2007    207  35.54        1:21.20   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:25.27                 
                     
Phillip Knudsen  2007    183  36.92        1:24.57   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:50.78                 
                     
Mathias Lth Andersen  2007    165  37.43        1:27.51   
  Horsens Svmmeklub  1:52.20                 
                     
Hubert Fosbl  2007    163  40.71        1:27.92   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:35.50                 
                     
10  Nikolaj Kobbernagel  2007    130  40.30        1:34.71   
  Nyborg Svmmeklub  1:44.65                 
                     
11  Adrian Vaarning  2007    128  42.62        1:35.30   
  Nyborg Svmmeklub  1:47.04                 
                     
Cornelius Borgaard Bang  2007              DSQ  sw 8.2 52m 
  Gladsaxe Svmmeklub  1:28.20                 
                     
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Damjan Kruc  2008    194  35.92        1:22.96   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:19.76                 
                     
Noah Junior Grene  2008    186  38.99        1:24.15   
  Esbjerg Svmmeklub  1:26.60                 
                     
Villads Moefelt  2008    176  37.92        1:25.67   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:27.20                 
                     
Gustav Bttiger  2008    146  40.64        1:31.20   
  H2Odense                   
                     
Gilbert Eskildsen  2008    112  44.54        1:39.55   
  Nyborg Svmmeklub  1:52.86                 
                     
Oscar Hgensen  2008    104  1:42.07        1:42.07   
  Esbjerg Svmmeklub  1:45.69                 
                     
Bertram Poser Jensen  2008    95  47.91        1:45.26   
  Nyborg Svmmeklub  2:36.10                 
                     
Andreas Molin  2008              DSQ  sw 8.3 95m 
  Gladsaxe Svmmeklub                   
                     
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dominic Torkamani  2009              DSQ  sw4.4 
  Gladsaxe Svmmeklub  2:16.33                 
                     
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frey Nielsen Memborg  2010    132  43.83        1:34.42   
  Nyborg Svmmeklub  1:49.42                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  06 marts 2020 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:53 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nyborg rgangs Cup    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  17:34   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  06 marts 2020         
 
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luca Hertzog  2005    481  28.39        1:01.35   
  Ringe Svmme Klub  1:02.16                 
                     
Teodor Thuelund  2005    451  28.79        1:02.68   
  Nyborg Svmmeklub  1:04.85                 
                     
William Bog Andersen  2005    426  29.54        1:03.87   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:01.87                 
                     
William Bendix Schmidt  2005    391  30.38        1:05.73   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:04.84                 
                     
Nicolas Duvander  2005    389  30.13        1:05.85   
  Esbjerg Svmmeklub  1:04.47                 
                     
Anders Junker  2005    374  30.53        1:06.72   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:06.34                 
                     
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Staghj Andersen  2006    338  32.22        1:08.97   
  Esbjerg Svmmeklub  1:09.11                 
                     
William Brix Shoel  2006    335  32.67        1:09.22   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:09.10                 
                     
Julius Schier  2006    304  33.55        1:11.46   
  Ringe Svmme Klub  1:10.78                 
                     
Tobias Damsgaard  2006    291  34.07        1:12.54   
  Ringe Svmme Klub  1:15.84                 
                     
Anton Egholm Husted  2006    269  33.02        1:14.47   
  Esbjerg Svmmeklub  1:32.67                 
                     
Kasper Cludts  2006    251  34.47        1:16.17   
  Ringe Svmme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:34 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nyborg rgangs Cup    Udskriftsdato  06 marts 2020   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  20:14   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  06 marts 2020         
 
 
Lb 9, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lrke Rosen Lundsfryd  2006    470  36.33  1:15.51  1:54.92    2:33.33   
  Ringe Svmme Klub  2:36.27                 
                     
Henriette Roos  2006    456  37.17  1:16.55  1:55.70    2:34.85   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:38.30                 
                     
Emilie hlenschlger  2006    442  37.42  1:17.06  1:57.07    2:36.46   
  Esbjerg Svmmeklub  2:39.85                 
                     
Laura Meyer  2006    424  37.89  1:18.11  1:58.77    2:38.65   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:37.89                 
                     
Olivia Hemmelff  2006    413  38.38  1:19.10  1:59.98    2:40.04   
  Ringe Svmme Klub  2:44.94                 
                     
Mathilde Vestergaard  2006    344  41.16  1:24.92  2:08.77    2:50.11   
  Nyborg Svmmeklub  3:22.37                 
                     
Cecilie Baltzer Pedersen  2006    309  41.88  1:28.98  2:14.33    2:56.24   
  Esbjerg Svmmeklub  3:07.38                 
                     
Louise Kipper Pedersen  2006    282  45.00  1:30.64  2:16.96    3:01.63   
  Nyborg Svmmeklub  3:00.35                 
                     
Marie Thorup  2006    262  45.96  1:33.03  2:19.95    3:06.12   
  Esbjerg Svmmeklub  3:12.81                 
                     
Victoria Paulsen  2006              DSQ  sw 62 45m 
  Herlufsholm Svmmeklub  2:59.45                 
                     
 
Lb 9, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hvidberg  2007    482  34.98  1:13.14  1:52.78    2:32.04   
  Ringe Svmme Klub  2:32.28                 
                     
Andrea Bjerring Pedersen  2007    362  38.83  1:21.86  2:05.90    2:47.27   
  Esbjerg Svmmeklub  2:51.06                 
                     
Sara Kaiser  2007    285  2:16.22  3:01.11      3:01.11   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:22.81                 
                     
Cathrine Grnhj  2007    244  45.92  1:36.15  2:25.10    3:10.66   
  Horsens Svmmeklub  3:19.18                 
                     
Lise H. V. Waarst  2007              DSQ  sw 6.4 125m 
  Gladsaxe Svmmeklub  2:48.85                 
                     
 
Lb 9, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Jakobsen  2008    353  39.52  1:22.58  2:07.53    2:48.57   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:52.39                 
                     
Sava Mathilde Simonsen  2008    343  39.84  2:50.19      2:50.19   
  Frem Odense  2:49.40                 
                     
Petrea Asferg Larsson  2008    326  41.51  1:25.42  2:10.01    2:53.09   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:50.90                 
                     
Katrine Schou Jagd  2008    295  40.25  1:24.37  2:09.79    2:58.98   
  Gladsaxe Svmmeklub  3:00.59                 
                     
Sofie Bak  2008    295  41.65  1:27.58  2:14.52    2:59.00   
  Ringe Svmme Klub  3:17.02                 
                     
Augusta Johansen  2008    291  43.29  1:29.90  2:16.54    2:59.75   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:21.56                 
                     
Oceane Cailho  2008    281  42.86  1:29.09  2:16.58    3:01.85   
  Nyborg Svmmeklub  3:14.84                 
                     
Julie Olsen  2008    267  43.85  1:31.50  2:19.57    3:04.96   
  Horsens Svmmeklub  3:10.95                 
                     
 
Lb 9, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Mcpherran  2009              DSQ  sw 6.4 50 m 
  Gladsaxe Svmmeklub  3:26.51                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  06 marts 2020 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:14 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nyborg rgangs Cup    Udskriftsdato  06 marts 2020   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  20:22   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  06 marts 2020         
 
 
Lb 10, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Junker  2005    461  31.54  1:06.16  1:41.82    2:16.69   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:12.24                 
                     
Nicholas H. Hansen  2005    403  34.37  1:11.37  1:47.27    2:22.92   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:26.45                 
                     
Carl Clausen  2005    385  33.35  1:10.07  1:48.11    2:25.09   
  Esbjerg Svmmeklub  2:38.90                 
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005    373  35.39  1:12.44  1:49.83    2:26.68   
  Nyborg Svmmeklub  2:34.19                 
                     
 
Lb 10, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Mller Nielsen  2006    445  32.80  1:08.79  1:44.58    2:18.35   
  Ringe Svmme Klub  2:14.16                 
                     
Oskar Foss  2006    343  36.65  1:13.58  1:52.16    2:30.81   
  Esbjerg Svmmeklub  2:42.39                 
                     
Sigurd Salskov Iversen  2006    209  42.56  1:27.28  2:12.90    2:57.96   
  Esbjerg Svmmeklub  2:55.73                 
                     
 
Lb 10, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Gimsing hman  2007    304  36.32  1:15.53  1:56.52    2:37.02   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:42.05                 
                     
Sebastian Aunt  2007    300  37.17  1:17.42  1:58.04    2:37.75   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:41.22                 
                     
Peter Borg Kristensen  2007    263  38.97  2:44.69      2:44.69   
  Ringe Svmme Klub  2:48.42                 
                     
Emil Lejblle  2007    220  41.45  1:25.81  2:10.79    2:54.73   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:55.44                 
                     
Phillip Knudsen  2007    212  44.64  1:30.22  2:15.39    2:56.97   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:16.03                 
                     
Mathias Lth Andersen  2007    200  42.24  1:28.29  2:14.68    3:00.49   
  Horsens Svmmeklub  3:04.20                 
                     
Rasmus Edske  2007    198  42.60  1:28.62  2:15.67    3:01.20   
  Gladsaxe Svmmeklub  3:05.86                 
                     
Philip Park-Nielsen  2007    190  42.54  1:29.00  3:03.73    3:03.73   
  Nyborg Svmmeklub  3:17.66                 
                     
Noah Fltti Thomsen  2007    185  44.69  1:31.99  2:19.92    3:05.11   
  Ringe Svmme Klub  3:27.48                 
                     
10  Villiam K. Carstensen  2007    142  46.07  1:39.64  2:32.23    3:22.44   
  Horsens Svmmeklub  3:26.21                 
                     
11  Martin Stokholm  2007    129  49.24  3:28.88      3:28.88   
  Nyborg Svmmeklub  3:37.01                 
                     
Christian Pedersen  2007              DSQ  sw 6.4 175 
  Esbjerg Svmmeklub  3:08.04                 
                     
 
Lb 10, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Hiort  2008    196  43.25  1:30.53  2:17.77    3:01.78   
  Gladsaxe Svmmeklub  3:03.17                 
                     
Johan Lundsgaard Palm  2008    183  45.75  1:34.67  2:21.54    3:06.03   
  Nyborg Svmmeklub  3:16.77                 
                     
Mathias Mller Nielsen  2008    171  45.21  1:34.83  2:24.87    3:10.01   
  Ringe Svmme Klub  3:13.06                 
                     
 
Lb 10, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johan Damkjr Bartels  2009    158  2:26.83  3:15.20      3:15.20   
  Gladsaxe Svmmeklub  3:13.59                 
                     
Teodor Wichmann Meisner  2009    142  49.78  1:41.13  2:32.94    3:22.45   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:30.86                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  06 marts 2020 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:22 
 
Resultat Lb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nyborg rgangs Cup    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:43   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  06 marts 2020         
 
 
Lb 11, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie A. Wolf  2006    578          27.89   
  Esbjerg Svmmeklub  27.90                 
Karoline R. Frederiksen  2006    518          28.92   
  Esbjerg Svmmeklub  29.80                 
Christine Mols  2006    469          29.90   
  Ringe Svmme Klub  29.46                 
Maria Stoklund  2006    463          30.04   
  Kalundborg SK 1  31.14                 
Kamille Bentsen  2006    457          30.17   
  Herlufsholm Svmmeklub  30.67                 
Lrke Rosen Lundsfryd  2006    431          30.76   
  Ringe Svmme Klub  30.75                 
Mathilde Vestergaard  2006    418          31.08   
  Nyborg Svmmeklub  31.31                 
Maja Damkjr Bartels  2006    403          31.44   
  Gladsaxe Svmmeklub  31.49                 
Monica Munkebjerg  2006    394          31.68   
  Frem Odense  31.20                 
10  Maria Claudia S. Hansen  2006    394          31.69   
  Gladsaxe Svmmeklub  31.09                 
11  Cecilie Baltzer Pedersen  2006    391          31.77   
  Esbjerg Svmmeklub  30.75                 
12  Bianca Roos  2006    377          32.16   
  Gladsaxe Svmmeklub  31.97                 
13  Victoria Juul Larsen  2006    368          32.43   
  Frem Odense  31.79                 
14  Laura Worm Glsner  2006    361          32.62   
  Esbjerg Svmmeklub  33.83                 
15  Frederikke M. Christensen  2006    343          33.19   
  Nyborg Svmmeklub  33.94                 
16  Shauli Mortensen  2006    308          34.39   
  Kalundborg SK 1  34.89                 
17  Katrine Elholm Juliussen  2006    286          35.25   
  Nyborg Svmmeklub  34.47                 
18  Caroline Sgaard  2006    280          35.50   
  Ringe Svmme Klub  35.71                 
 
Lb 11, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Gode Agersbk  2007    497          29.33   
  Horsens Svmmeklub  30.42                 
Frida Ploug  2007    410          31.28   
  Ringe Svmme Klub  32.34                 
Andrea Bjerring Pedersen  2007    404          31.42   
  Esbjerg Svmmeklub  31.72                 
Dagmar Stahl  2007    365          32.49   
  H2Odense  31.68                 
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    365          32.50  Deltager ikke i finalen 
  Ringe Svmme Klub  33.14                 
Sofie Emilie Lange  2007    358          32.72   
  Gladsaxe Svmmeklub  32.33                 
Josephine Kviesgaard  2007    353          32.88   
  Esbjerg Svmmeklub  35.55                 
Maila Anker  2007    348          33.01   
  Herlufsholm Svmmeklub  33.61                 
Laura Kaysfeld  2007    345          33.11   
  Gladsaxe Svmmeklub  32.58                 
10  Ellen Sofie Jespersen  2007    344          33.15   
  Herlufsholm Svmmeklub  33.28                 
11  Silje Rud Pedersen  2007    342          33.21   
  Herlufsholm Svmmeklub  35.29                 
12  Amanda Fafner  2007    335          33.46   
  Kalundborg SK 1  34.46                 
13  Filippa Juul Jensen  2007    330          33.60   
  Horsens Svmmeklub  35.31                 
14  Line Bach-Henriksen  2007    315          34.13   
  Esbjerg Svmmeklub  34.25                 
15  Maya K. Alstrup-Lopez  2007    315          34.15   
  Frem Odense  34.83                 
16  Oline Ludvigsen  2007    308          34.41   
  Gladsaxe Svmmeklub  35.82                 
17  Sara Kaiser  2007    306          34.46   
  Herlufsholm Svmmeklub  36.77                 
18  Caroline Risager Strate  2007    304          34.56   
  Herlufsholm Svmmeklub  34.82                 
19  Anna Dicte Bgeskov  2007    301          34.65   
  Gladsaxe Svmmeklub  34.73                 
20  Frederikke Wood  2007    300          34.71   
  Frem Odense  33.09                 
21  Olivia Josefine Brice  2007    297          34.81   
  Horsens Svmmeklub  35.68                 
22  Emma Friis Laursen  2007    277          35.61   
  Kalundborg SK 1  37.15                 
23  Meryem Ercaliskan  2007    273          35.80   
  Frem Odense  37.35                 
24  Thea Keinicke  2007    269          35.98   
  Ringe Svmme Klub  35.38                 
25  Atalie R. L. Pedersen  2007    258          36.49   
  H2Odense  36.72                 
26  Lrke Andersen Haurslev  2007    245          37.11   
  Kalundborg SK 1  39.84                 
27  Lisa Bjergmann Jensen  2007    238          37.45   
  Frem Odense  38.86                 
Mie Elliot Krog-Meyer  2007              DSQ  sw 4.4 
  Esbjerg Svmmeklub  37.95                 
 
Lb 11, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Hemmelff  2008    405          31.40   
  Ringe Svmme Klub  32.19                 
Cecilie Jakobsen  2008    397          31.60   
  Herlufsholm Svmmeklub  32.46                 
Julie Olsen  2008    394          31.68   
  Horsens Svmmeklub  32.30                 
Nicoline Lee T. Srensen  2008    394          31.70   
  Esbjerg Svmmeklub  33.22                 
Sofie Bak  2008    393          31.72   
  Ringe Svmme Klub  33.43                 
Laura Klug Christensen  2008    391          31.77   
  Gladsaxe Svmmeklub  31.05                 
Petrea Asferg Larsson  2008    389          31.83   
  Gladsaxe Svmmeklub  31.43                 
Andrea Wagner  2008    382          32.02   
  H2Odense  33.77                 
Victoria Brammer Krgaard  2008    365          32.51   
  Gladsaxe Svmmeklub  33.36                 
10  Merle Blomberg Jensen  2008    360          32.66   
  Herlufsholm Svmmeklub  33.04                 
11  Augusta Johansen  2008    345          33.11   
  Herlufsholm Svmmeklub  35.75                 
12  Augusta Blom  2008    339          33.30   
  Gladsaxe Svmmeklub  34.06                 
13  Freya Valentin  2008    337          33.38   
  Gladsaxe Svmmeklub  34.94                 
14  Oceane Cailho  2008    336          33.40   
  Nyborg Svmmeklub  34.11                 
15  Freja Zaugg Rasmussen  2008    327          33.70   
  Ringe Svmme Klub  34.89                 
16  Luka Rose Svabo  2008    310          34.33   
  Nyborg Svmmeklub  40.23                 
16  Rosa Ella Kjems  2008    310          34.33   
  Esbjerg Svmmeklub  35.61                 
18  Mathilde Sofie Karmar  2008    303          34.60   
  Esbjerg Svmmeklub  35.50                 
19  Thilde Thomsen  2008    289          35.12   
  Kalundborg SK 1  37.41                 
20  Lrke Jensen  2008    284          35.35   
  Kalundborg SK 1  35.34                 
21  Cornelia Gardias Peters  2008    279          35.55   
  H2Odense  37.18                 
22  Ida Marie Bo Nielsen  2008    277          35.62   
  Nyborg Svmmeklub  40.41                 
23  Sara Lund Larsen  2008    252          36.76   
  Ringe Svmme Klub  39.08                 
24  Elvira Kstner Kristensen  2008    246          37.08   
  Frem Odense  38.70                 
25  Johanne Falkenby Skytte  2008    234          37.71   
  Esbjerg Svmmeklub  42.88                 
26  Liva Ladefoged Jepsen  2008    225          38.19   
  Gladsaxe Svmmeklub  38.03                 
27  Cathrine Boisen  2008    222          38.35   
  Esbjerg Svmmeklub  37.83                 
28  Tilde Tinggrd Truelsen  2008    215          38.79   
  Horsens Svmmeklub  39.26                 
29  Shaya Mortensen  2008    208          39.18   
  Kalundborg SK 1  41.65                 
30  Signe Christiansen  2008    188          40.52   
  Nyborg Svmmeklub  40.16                 
31  Sarah Tranekjer  2008    177          41.37   
  H2Odense  43.87                 
32  Katrine Hermansen  2008    174          41.58   
  Gladsaxe Svmmeklub  40.86                 
33  Julie Holm Srensen  2008    170          41.90   
  Herlufsholm Svmmeklub  41.41                 
34  Lrke Damgaard  2008    161          42.66   
  Horsens Svmmeklub  46.93                 
 
Lb 11, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Slbech Larsen  2009    349          33.00   
  Esbjerg Svmmeklub  34.16                 
Emma Mcpherran  2009    291          35.07   
  Gladsaxe Svmmeklub  34.99                 
Kamille Lkkegaard Hansen  2009    284          35.34   
  Gladsaxe Svmmeklub  36.88                 
Vigga Rasmussen  2009    261          36.36   
  Horsens Svmmeklub  37.60                 
Freya Magnussen  2009    258          36.47   
  Horsens Svmmeklub  37.24                 
Frida Steen Mhring  2009    254          36.66   
  Nyborg Svmmeklub  36.28                 
Andrea Grndal  2009    252          36.75   
  Horsens Svmmeklub  35.65                 
Frida Bkskov Tomzak  2009    243          37.23   
  Horsens Svmmeklub  37.17                 
Trine Larsen  2009    225          38.20   
  Frem Odense  37.71                 
10  Filuka Lolk Frederiksen  2009    224          38.24   
  Esbjerg Svmmeklub  37.81                 
11  Ida Riddersholm  2009    218          38.58   
  Esbjerg Svmmeklub  39.44                 
12  Nanna Steen Mhring  2009    216          38.69   
  Nyborg Svmmeklub  41.09                 
13  Isabelle Weber  2009    211          39.02   
  Esbjerg Svmmeklub  38.58                 
14  Alberte Hansen  2009    196          39.98   
  Esbjerg Svmmeklub  41.33                 
15  Frida Rasmussen Hegh  2009    185          40.72   
  Gladsaxe Svmmeklub  42.54                 
16  Ella Krogshede  2009    171          41.80   
  Nyborg Svmmeklub  40.12                 
17  Sigrid Lind Petersen  2009    170          41.92   
  Frem Odense  44.87                 
18  Signe Madsen  2009    167          42.12   
  Horsens Svmmeklub  43.41                 
19  Klara Christiansen  2009    162          42.61   
  Kalundborg SK 1  47.57                 
20  Julie Preuss Nielsen  2009    155          43.18   
  Gladsaxe Svmmeklub  45.28                 
21  Tilde Lundsgaard Rov Andreasen  2009    147          44.01   
  Nyborg Svmmeklub  46.51                 
22  Selma Birgisdottir  2009    141          44.56   
  Herlufsholm Svmmeklub  45.49                 
23  Caroline B. Guldborg  2009    138          44.92   
  Nyborg Svmmeklub  45.60                 
24  Veronica Dyhre  2009    136          45.14   
  Gladsaxe Svmmeklub  47.54                 
25  Mille Strmkjr  2009    120          47.04   
  Frem Odense  47.60                 
26  Sille Nisted Petersen  2009    106          49.09   
  Frem Odense  56.88                 
27  Clara Nrrelund Lindgreen  2009    48          1:03.76   
  Frem Odense  1:07.34                 
 
Lb 11, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2010-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dicte Underbjerg  2010    258          36.50   
  Esbjerg Svmmeklub  36.65                 
Frida Lund Kilen  2010    230          37.93   
  Gladsaxe Svmmeklub  39.83                 
Emilie Jakobsen  2010    227          38.06   
  Herlufsholm Svmmeklub  39.21                 
Aleksandra Dragieva  2010    198          39.87   
  Gladsaxe Svmmeklub  40.94                 
Mie Bech Bgedal  2010    189          40.43   
  Esbjerg Svmmeklub  41.33                 
Sasha Lee T Srensen  2010    173          41.69   
  Esbjerg Svmmeklub  41.25                 
Kristina Dragieva  2010    170          41.91   
  Gladsaxe Svmmeklub  45.82                 
Filippa Wrfel  2010    162          42.62   
  Herlufsholm Svmmeklub  43.14                 
Ellen Gramstrup Madsen  2010    155          43.25   
  Nyborg Svmmeklub  44.73                 
10  Ida Friis Mikkelsen  2010    149          43.80   
  Nyborg Svmmeklub  42.56                 
11  Meta Ostenfeldt Mller  2010    128          46.04   
  H2Odense  47.12                 
12  Thea Joost  2010    125          46.45   
  Gladsaxe Svmmeklub  48.46                 
13  Alberte Hummelhoff  2010    113          47.97   
  Nyborg Svmmeklub  49.78                 
14  Anna Lindstedt  2010    107          48.89   
  Nyborg Svmmeklub  52.15                 
15  Vigga Rasmussen  2010    105          49.17   
  Gladsaxe Svmmeklub  50.12                 
16  Caroline Asta Meierhans  2010    98          50.33   
  Gladsaxe Svmmeklub  58.37                 
 
Lb 11, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2011-2020 
 
<
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code