2021-12-09   11:33:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for SB Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 1, 4X50m Frisvmning Mix, Finaler rg. 0-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Vsk Mix 1  2003  Vordingborg Svmme Klub            1:50.11   
  Rasmus Capion  2005                 
  Magnus Juul Hansen  2003                 
  Amanda F. Christiansen  2005                 
  Freja Petersen  2000      1:50.11        1:50.11   
                     
A6 Seje Mix 1  2006  A6            1:52.99   
  Harald Rasmus Svendsen  2007                 
  Ida Skov Kragh  2006                 
  SIF Bramm  2006                 
  Jonas Tornow Rasmussen  2007      1:52.99        1:52.99   
                     
Vsk Mix 2  2005  Vordingborg Svmme Klub            2:00.69   
  Frederik Miland  2005                 
  William Larsen  2006                 
  Mille-Mai Krog  2007                 
  Signe Gyldenkrne  2006      2:00.69        2:00.69   
                     
A6 Super Mix 2  2006  A6            2:02.06   
  Naya Hi Greve  2007                 
  Frederik Damsgaard  2006                 
  Anna Dietrichsen  2006                 
  Jacob Uldall-Jessen  2007      2:02.06        2:02.06   
                     
Triton Mix 3  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:02.95   
  Amalie Carlsen Risager  2006                 
  Philip Rindum  2005                 
  Daniel Thilker  2006                 
  Erica Veggerby Grnlund  2007      2:02.95        2:02.95   
                     
Triton Mix 1  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:08.22   
  Ida Hinchely  2008                 
  Mads Emil Wohlfahrt  2006                 
  Sarah Rindum  2009                 
  Alexander Ravn Borch  2001      2:08.22        2:08.22   
                     
Triton Mix 2  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:08.22   
  Alexander Nielsen  2006                 
  Josefine Nyegaard  2008                 
  Noah Sanchez  2006                 
  Emilie Wilms Jensen  2006      2:08.22        2:08.22   
                     
Vsk Mix 3  2005  Vordingborg Svmme Klub            2:12.41   
  Thor Hoffgaard  2006                 
  Asger Friis Justesen  2008                 
  Laura Friis Justesen  2006                 
  Malou Danefred Nielsen  2007      2:12.41        2:12.41   
                     
Ssk Mix 1  2007  Slagelse Svmmeklub            2:18.33   
  Emilia Pico  2008                 
  Alberte Rosenstand  2007                 
  Mikkel Prsse-Olsen  2009                 
  Mikkel Augustesen  2008      2:18.33        2:18.33   
                     
10  Ssk Mix 2  2007  Slagelse Svmmeklub            2:32.28   
  Amalie Sams  2007                 
  Laura Storm Frimann  2009                 
  Jonatan Thryse  2009                 
  Amil Alibasic  2009      2:32.28        2:32.28   
                     
11  Ssk Mis 4  2000  Slagelse Svmmeklub            2:59.69   
  Maria Gandrup Nygaard  2010                 
  Sophia Augustesen  2009                 
  Traian Zacharias Pedersen  2011                 
  Louis Nielsen  2008      2:59.69        2:59.69   
                     
12  Ssk Mix 3  2000  Slagelse Svmmeklub            3:15.70   
  Adrianna Pedersen  2009                 
  Asbjrn Kristiansen  2010                 
  Jeppe Denholt  2010                 
  Laura Keller Thorgrimson  2010      3:15.70        3:15.70   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:39 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  11:15   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 2, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Piotr Stadnicki  2004  Nyborg Svmmeklub            2:29.01   
                     
 
Lb 2, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svmmeklub            2:22.83   
Philip Rindum  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:24.40   
Malthe Foged  2005  Nstved IF            2:36.49   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:15 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  11:15   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 3, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Randi Jrgensen  2002  Nyborg Svmmeklub            2:42.29   
                     
 
Lb 3, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Liva Gydesen  2005  A6            3:00.09   
Julie Merl Larsen  2005  A6            DNF   
                     
 
Lb 3, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Emilie Wilms Jensen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:43.99   
SIF Bramm  2006  A6            2:47.69   
Anna Dietrichsen  2006  A6            2:54.83   
Anna Merl Larsen  2006  A6            3:06.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:15 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  11:43   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 4, 25m Butterfly Herrer, Finaler rg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Alexander Ravn Borch  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            12.43   
                     
 
Lb 4, 25m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svmme Klub            12.52   
Magnus Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            13.27   
Bertram Grn Brandelev  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Lb 4, 25m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Alexander Nielsen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            18.32   
                     
 
Lb 4, 25m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Andreas M. Nielsen  2008  Nstved IF            21.01   
                     
 
Lb 4, 25m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Gustav Poulsen  2010  Dragsholm Svmmeklub            20.82   
Ivan Chen  2010  Nstved IF            22.70   
Lucas Bendtsen  2010  Nstved IF            23.78   
Asbjrn Kristiansen  2010  Slagelse Svmmeklub            24.41   
Jeppe Denholt  2010  Slagelse Svmmeklub            25.68   
Zander Hjorth  2009  Slagelse Svmmeklub            36.45   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:43 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  11:44   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anna Dietrichsen  2006  A6            15.90   
                     
 
Lb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Clara Munkholm Larsen  2009  Nstved IF            17.21   
Ida Hinchely  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            17.34   
Liva Heitmann Kjrulf  2009  Dragsholm Svmmeklub            18.35   
Josefine Nyegaard  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            18.96   
Mathilde rum Tribler  2008  Slagelse Svmmeklub            19.85   
Freja Fogde  2008  Slagelse Svmmeklub            20.63   
Rosa Sofie Wismarch Mrch  2009  Slagelse Svmmeklub            21.76   
Klara Overlade  2008  Slagelse Svmmeklub            22.06   
Sara Poulsgaard Svrke  2009  Slagelse Svmmeklub            24.22   
10  Gine Juul Martins  2009  Vordingborg Svmme Klub            25.34   
11  Sophia Augustesen  2009  Slagelse Svmmeklub            29.65   
                     
 
Lb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emilia Klarskov  2011  Slagelse Svmmeklub            28.23   
Rosa Pico  2010  Slagelse Svmmeklub            28.59   
Laura Keller Thorgrimson  2010  Slagelse Svmmeklub            28.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:44 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  11:44   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mads Ingeman Hansen  1997  Nstved IF            1:05.61   
Gustav Nissen  2001  Nstved IF            1:10.67   
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svmmeklub            1:16.26   
                     
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Lucas Jul Pedersen  2003  Nstved IF            1:13.22   
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svmme Klub            1:15.46   
Harald Franck  2003  Nstved IF            1:17.26   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svmmeklub            1:24.75   
                     
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:20.68   
Marius Danielsen  2005  Dragsholm Svmmeklub            1:27.85   
Frederik Miland  2005  Vordingborg Svmme Klub            1:28.53   
Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svmme Klub            1:29.42   
Emil Hass  2006  Nstved IF            1:30.53   
Frederik Damsgaard  2006  A6            1:33.48   
Alexander Nielsen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:36.31   
                     
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Jonas Tornow Rasmussen  2007  A6            1:16.45   
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6            1:24.22   
Oscar David Morthorst  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:26.68   
Jeppe Nielsen  2007  Nstved IF            1:36.53   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svmme Klub            1:38.33   
Mikkel Augustesen  2008  Slagelse Svmmeklub            1:46.12   
Louis Nielsen  2008  Slagelse Svmmeklub            1:52.00   
                     
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mikkel Prsse-Olsen  2009  Slagelse Svmmeklub            1:45.93   
Jonatan Thryse  2009  Slagelse Svmmeklub            2:03.70   
Amil Alibasic  2009  Slagelse Svmmeklub            2:08.83   
Traian Zacharias Pedersen  2011  Slagelse Svmmeklub            2:28.48   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:44 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 7, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Freja Petersen  2000  Vordingborg Svmme Klub            1:20.46   
                     
 
Lb 7, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Nstved IF            1:15.29   
Freja Threms  2005  Dragsholm Svmmeklub            1:20.84   
Katrine Duus  2003  Nstved IF            1:21.43   
Amalie sterlund  2005  Herlufsholm Svmmeklub            1:23.47   
Karoline Holm Hilkjr  2005  Dragsholm Svmmeklub            1:29.47   
Liva Gydesen  2005  A6            1:30.61   
Emilie Hjen Meyer  2004  Herlufsholm Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 7, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6            1:14.65   
Naya Hi Greve  2007  A6            1:19.10   
SIF Bramm  2006  A6            1:21.14   
Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svmme Klub            1:22.88   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svmmeklub            1:24.08   
Mathilde Ludvigsen  2006  Nstved IF            1:25.68   
Lrke Stenholt Rpke  2006  A6            1:26.29   
Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svmmeklub            1:27.12   
Sophie Nielsen  2006  Dragsholm Svmmeklub            1:27.51   
10  Mira Capito  2007  A6            1:27.69   
11  Signe Gyldenkrne  2006  Vordingborg Svmme Klub            1:31.43   
12  Jasmin Kjrsgaard  2006  A6            1:35.30   
13  Masha Jul Pedersen  2006  Nstved IF            1:35.69   
14  Amalie Sams  2007  Slagelse Svmmeklub            1:37.68   
15  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svmme Klub            1:38.72   
16  Mathilde Bendtsen  2007  Nstved IF            1:40.90   
17  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svmmeklub            1:42.01   
18  Mie Visler  2006  Nstved IF            1:43.68   
                     
 
Lb 7, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Louise Olsen  2008  A6            1:29.48   
Asta Lund Nielsen  2008  Nstved IF            1:30.49   
Silje Rasmussen  2008  A6            1:32.12   
Emilia Pico  2008  Slagelse Svmmeklub            1:32.40   
Sofie Lykke  2008  A6            1:34.64   
Johanne Hjer  2008  A6            1:35.37   
Lina Thejlman  2008  A6            1:36.85   
Ida Hinchely  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:38.12   
Freya Runoberg Lind  2008  Vordingborg Svmme Klub            1:38.83   
10  Signe W Kjr Larsen  2008  Slagelse Svmmeklub            1:40.26   
11  Selma Ganci Frederiksen  2008  Nstved IF            1:46.15   
12  Lucca Skaarup Ulnits Jensen  2008  Nstved IF            1:47.64   
13  Freja Fogde  2008  Slagelse Svmmeklub            1:48.49   
14  Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svmmeklub            1:50.66   
15  Caroline Munkholm  2009  Dragsholm Svmmeklub            1:51.83   
15  Ester Ganci Frederiksen  2009  Nstved IF            1:51.83   
17  Martine Foged  2009  Nstved IF            1:53.38   
18  Mathilde rum Tribler  2008  Slagelse Svmmeklub            2:03.45   
19  Adrianna Pedersen  2009  Slagelse Svmmeklub            2:13.79   
20  Rosa Sofie Wismarch Mrch  2009  Slagelse Svmmeklub            2:18.96   
Liva Heitmann Kjrulf  2009  Dragsholm Svmmeklub            DNF   
Klara Overlade  2008  Slagelse Svmmeklub            DSQ  1 hnd i ven v 50m 
Sara Poulsgaard Svrke  2009  Slagelse Svmmeklub            DSQ  ej samt ber v 50m 
                     
 
Lb 7, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Maja Lund Nielsen  2010  Nstved IF            2:00.16   
Rosa Pico  2010  Slagelse Svmmeklub            2:18.41   
Alberte Hjarbk  2010  Slagelse Svmmeklub            2:20.32   
Emilia Klarskov  2011  Slagelse Svmmeklub            2:31.06   
Laura Keller Thorgrimson  2010  Slagelse Svmmeklub            DNF   
Maria Gandrup Nygaard  2010  Slagelse Svmmeklub            DSQ  Ej samt berr 100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 8, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Lauge Bastian Maar  2001  Nstved IF    26.54  56.61  1:28.18    2:00.72   
                     
 
Lb 8, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Emil Hass  2006  Nstved IF    36.70  1:17.44  1:59.78    2:41.82   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 9, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svmmeklub    32.90  1:09.29  1:46.00    2:22.57   
Andrea Holm Srensen  2005  Herlufsholm Svmmeklub    33.09  1:09.53  1:46.75    2:22.95   
Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svmme Klub    33.91  1:11.49  1:49.81    2:26.76   
Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svmmeklub    33.61  1:10.98  1:52.36    2:34.55   
                     
 
Lb 9, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Naya Hi Greve  2007  A6    32.50  1:07.08  1:42.50    2:16.59   
Anna Dietrichsen  2006  A6    33.86  1:09.91  1:46.58    2:23.15   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.52  1:10.37  1:48.07    2:24.31   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.66  1:11.26  1:48.76    2:24.59   
K-Lee Hansen  2007  A6    34.72  1:13.42  1:53.23    2:30.27   
Freja Juul  2006  Nstved IF    33.89  1:11.92  1:51.32    2:31.15   
Anna Merl Larsen  2006  A6    35.49  1:14.03  1:53.51    2:32.72   
Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svmme Klub    36.11  1:15.33  1:55.64    2:34.69   
Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svmme Klub    35.56  1:15.92  1:56.34    2:35.30   
10  Natalie Dang N. Larsen  2006  Vordingborg Svmme Klub    38.37  1:22.42  2:07.78    2:51.02   
11  Merle Dahlmann  2007  Nstved IF    36.96  1:20.95  2:08.17    2:52.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  12:22   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 10, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svmme Klub    1:09.98  2:30.79  3:56.20    5:07.79   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svmmeklub    1:19.00  2:47.77  4:23.17    5:45.67   
                     
 
Lb 10, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Philip Rindum  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup    1:08.99  2:30.62  4:01.85    5:12.06   
Noah Sanchez  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    1:22.71  2:52.40  4:29.01    5:50.05   
Mads G. Skovly Larsen  2006  Nstved IF    1:24.34  2:59.68  4:41.68    6:05.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:22 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  13:00   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 11, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Nstved IF    1:14.00  2:40.47  4:09.70    5:26.45   
Julie Merl Larsen  2005  A6            DNS   
                     
 
Lb 11, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6    1:11.73  2:31.35  3:56.14    5:08.26   
Andrea Strandby  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    1:22.95  2:53.60  4:28.07    5:48.38   
Lrke Stenholt Rpke  2006  A6    1:24.47  2:53.58  4:32.19    5:53.59   
Iben Lund Nielsen  2006  Nstved IF    1:20.15  2:47.54  4:37.92    5:58.01   
Mira Capito  2007  A6    1:34.47  3:10.44  4:45.88    6:10.86   
Mie Visler  2006  Nstved IF    1:29.87  3:02.32  5:01.74    6:24.37   
Erica Veggerby Grnlund  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:00 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  15:00   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Alexander Ravn Borch  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            27.90   
Mads Ingeman Hansen  1997  Nstved IF            27.93   
Gustav Nissen  2001  Nstved IF            28.43   
Lauge Bastian Maar  2001  Nstved IF            28.96   
                     
 
Lb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mathias Toft Nrskov  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            28.06   
Piotr Stadnicki  2004  Nyborg Svmmeklub            28.96   
Lucas Jul Pedersen  2003  Nstved IF            29.17   
Harald Franck  2003  Nstved IF            29.89   
Sammi Asker Andersen  2003  Nstved IF            31.72   
Silas Plaetner  2003  Nyborg Svmmeklub            31.87   
Bertram Grn Brandelev  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Lb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svmme Klub            28.76   
Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svmmeklub            29.63   
Marius Danielsen  2005  Dragsholm Svmmeklub            30.24   
Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            31.12   
Frederik Miland  2005  Vordingborg Svmme Klub            31.84   
William Larsen  2006  Vordingborg Svmme Klub            32.66   
Frederik Damsgaard  2006  A6            36.23   
Daniel Thilker  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            36.62   
Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svmme Klub            39.09   
                     
 
Lb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jonas Tornow Rasmussen  2007  A6            30.39   
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6            31.57   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svmme Klub            35.74   
Oscar David Morthorst  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            35.92   
Mikkel Augustesen  2008  Slagelse Svmmeklub            54.44   
Louis Nielsen  2008  Slagelse Svmmeklub            56.57   
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mikkel Prsse-Olsen  2009  Slagelse Svmmeklub            41.17   
Jonatan Thryse  2009  Slagelse Svmmeklub            42.80   
Jeppe Denholt  2010  Slagelse Svmmeklub            1:05.85   
Amil Alibasic  2009  Slagelse Svmmeklub            DSQ  Asynkro ben 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:00 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Freja Petersen  2000  Vordingborg Svmme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svmmeklub            31.75   
Amalie sterlund  2005  Herlufsholm Svmmeklub            32.20   
Andrea Holm Srensen  2005  Herlufsholm Svmmeklub            32.44   
Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svmme Klub            32.96   
Nina Seirup  2005  Nyborg Svmmeklub            33.09   
Thea Torndal Jensen  2004  Nstved IF            35.15   
Karoline Holm Hilkjr  2005  Dragsholm Svmmeklub            35.61   
Emilie Hjen Meyer  2004  Herlufsholm Svmmeklub            35.98   
Katrine Mrkeberg  2004  Nstved IF            36.88   
10  Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svmmeklub            37.32   
                     
 
Lb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svmmeklub            31.89   
Daniella Li West  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            32.42   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            33.04   
Kattja Daniella Aggersbl  2007  A6            33.46   
K-Lee Hansen  2007  A6            33.76   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svmmeklub            34.26   
Andrea Strandby  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            35.45   
Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svmme Klub            35.76   
Leonora Franck  2006  Nstved IF            36.32   
10  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svmme Klub            36.39   
11  Anna Merl Larsen  2006  A6            36.53   
12  Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svmme Klub            37.39   
13  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svmme Klub            37.43   
14  Mathilde Ludvigsen  2006  Nstved IF            38.06   
15  Jasmin Kjrsgaard  2006  A6            38.26   
16  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svmmeklub            38.29   
17  Klara Fris Ottosen  2007  Dragsholm Svmmeklub            39.42   
18  Signe Gyldenkrne  2006  Vordingborg Svmme Klub            39.53   
19  Mathilde Bendtsen  2007  Nstved IF            40.11   
20  Amalie Sams  2007  Slagelse Svmmeklub            41.31   
21  Masha Jul Pedersen  2006  Nstved IF            41.42   
Natalie Dang N. Larsen  2006  Vordingborg Svmme Klub            DNS   
                     
 
Lb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emilia Pico  2008  Slagelse Svmmeklub            35.92   
Sofie Lykke  2008  A6            35.94   
Signe W Kjr Larsen  2008  Slagelse Svmmeklub            39.80   
Lina Thejlman  2008  A6            40.05   
Asta Lund Nielsen  2008  Nstved IF            40.61   
Louise Olsen  2008  A6            41.37   
Liv Frost Juhler  2008  A6            42.88   
Freya Runoberg Lind  2008  Vordingborg Svmme Klub            43.14   
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svmmeklub            48.40   
10  Vigga Petersen  2009  Nstved IF            48.82   
11  Adrianna Pedersen  2009  Slagelse Svmmeklub            51.78   
                     
 
Lb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Maria Gandrup Nygaard  2010  Slagelse Svmmeklub            56.18   
Maja Lund Nielsen  2010  Nstved IF            58.23   
Alberte Hjarbk  2010  Slagelse Svmmeklub            DSQ  Crawlben efter 35m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:54 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  13:56   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 14, 25m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Louis Nielsen  2008  Slagelse Svmmeklub            23.13   
Julius Thyrrestrup  2008  Dragsholm Svmmeklub            24.66   
                     
 
Lb 14, 25m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Gustav Poulsen  2010  Dragsholm Svmmeklub            20.83   
Ivan Chen  2010  Nstved IF            21.65   
Traian Zacharias Pedersen  2011  Slagelse Svmmeklub            24.65   
Jeppe Denholt  2010  Slagelse Svmmeklub            26.03   
Asbjrn Kristiansen  2010  Slagelse Svmmeklub            27.36   
Zander Hjorth  2009  Slagelse Svmmeklub            29.10   
Valdemar Harrild  2011  Slagelse Svmmeklub            30.00   
Frederik Vinter  2011  Slagelse Svmmeklub            30.59   
Niels Vester  2011  Slagelse Svmmeklub            30.72   
10  Elias Gram Michaelsen  2012  Slagelse Svmmeklub            31.49   
11  Elias Wisweh  2011  Slagelse Svmmeklub            31.89   
12  David Brandstrup  2012  Slagelse Svmmeklub            37.63   
Marcus Suadicani  2012  Slagelse Svmmeklub            DNS   
Oliver Wagner Kronevald  2012  Slagelse Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:56 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  13:56   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 15, 25m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Daniella Li West  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            18.74   
Merle Dahlmann  2007  Nstved IF            20.58   
                     
 
Lb 15, 25m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            20.02   
Freja Fogde  2008  Slagelse Svmmeklub            20.21   
Lucca Skaarup Ulnits Jensen  2008  Nstved IF            20.93   
Rosa Sofie Wismarch Mrch  2009  Slagelse Svmmeklub            21.26   
Caroline Munkholm  2009  Dragsholm Svmmeklub            21.48   
Bella Boysen  2009  Vordingborg Svmme Klub            22.63   
Mathilde rum Tribler  2008  Slagelse Svmmeklub            22.82   
Gine Juul Martins  2009  Vordingborg Svmme Klub            23.94   
Klara Overlade  2008  Slagelse Svmmeklub            25.91   
10  Sara Poulsgaard Svrke  2009  Slagelse Svmmeklub            27.72   
11  Sophia Augustesen  2009  Slagelse Svmmeklub            28.13  OD1 
                     
 
Lb 15, 25m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emilia Klarskov  2011  Slagelse Svmmeklub            28.13  OD2 
Mynte Wisweh  2013  Slagelse Svmmeklub            29.47   
Lrke Stengaard  2011  Slagelse Svmmeklub            31.12   
Annalaura R Svenstrup  2011  Slagelse Svmmeklub            32.37   
Silya Palle Pedersen  2011  Slagelse Svmmeklub            37.08   
Caroline Vielsted  2012  Slagelse Svmmeklub            37.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:56 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  13:56   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 16, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svmmeklub    31.49  1:05.15  1:40.74    2:16.52   
                     
 
Lb 16, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Magnus Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.86  1:11.91  1:49.40    2:25.23   
                     
 
Lb 16, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Malthe Foged  2005  Nstved IF    33.95  1:11.12  1:48.95    2:24.98   
Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svmme Klub    49.13  1:41.00  2:33.05    3:29.20   
Frederik Miland  2005  Vordingborg Svmme Klub            DSQ  efb v175m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:56 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  13:56   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 17, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Randi Jrgensen  2002  Nyborg Svmmeklub    38.91  1:19.78  2:01.88    2:43.19   
                     
 
Lb 17, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Agnes Barner Hansen  2005  Nstved IF    36.05  1:14.21  1:53.64    2:32.69   
Katrine Duus  2003  Nstved IF    36.16  1:15.65  1:55.33    2:34.24   
Cathrine Hst  2004  Nyborg Svmmeklub    37.63  1:16.83  1:56.94    2:36.24   
Thea Torndal Jensen  2004  Nstved IF    37.85  1:18.59  2:00.43    2:40.73   
                     
 
Lb 17, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
SIF Bramm  2006  A6    36.23  1:13.78  1:51.92    2:29.05   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    38.60  1:19.64  2:01.00    2:40.66   
Freja Juul  2006  Nstved IF    38.19  1:18.93  2:00.05    2:41.36   
Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svmme Klub    38.25  1:18.46  2:00.14    2:41.96   
Anna Dietrichsen  2006  A6    37.80  1:19.04  2:01.23    2:43.17   
Klara Fris Ottosen  2007  Dragsholm Svmmeklub    40.19  1:23.46  2:07.24    2:49.01   
Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svmme Klub    40.30  1:24.30  2:09.83    2:50.64   
Mie Visler  2006  Nstved IF    39.58  1:23.52  2:09.45    2:53.28   
Jasmin Kjrsgaard  2006  A6    41.95  1:25.40  2:10.41    2:54.64   
10  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svmme Klub    41.99  1:28.60  2:17.45    3:04.74   
11  Signe Gyldenkrne  2006  Vordingborg Svmme Klub    45.44  1:34.63  2:23.67    3:11.06   
Erica Veggerby Grnlund  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:56 
 
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  14:13   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 18, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Lauge Bastian Maar  2001  Nstved IF    29.56        1:03.19   
Gustav Nissen  2001  Nstved IF    30.19        1:03.59   
                     
 
Lb 18, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sammi Asker Andersen  2003  Nstved IF    32.22        1:11.21   
Silas Plaetner  2003  Nyborg Svmmeklub    33.34        1:12.43   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svmmeklub    34.86        1:13.06   
                     
 
Lb 18, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.76        1:10.67   
William Larsen  2006  Vordingborg Svmme Klub    34.92        1:13.46   
Mads G. Skovly Larsen  2006  Nstved IF    36.11        1:18.95   
Frederik Damsgaard  2006  A6    37.62        1:22.17   
Daniel Thilker  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    39.92        1:24.85   
Emil Hass  2006  Nstved IF    42.26        1:25.44   
Alexander Nielsen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    41.25        1:25.77   
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svmme Klub            DSQ  svm p modsat bane 
                     
 
Lb 18, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Jonas Tornow Rasmussen  2007  A6    32.69        1:10.96   
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6    34.40        1:14.86   
Oscar David Morthorst  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    36.83        1:18.44   
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6    37.00        1:23.17   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svmme Klub    38.60        1:24.23   
Andreas M. Nielsen  2008  Nstved IF    46.67        1:36.84   
Mikkel Augustesen  2008  Slagelse Svmmeklub    47.94        1:38.27   
Jeppe Nielsen  2007  Nstved IF            DSQ  TYVSTART 
                     
 
Lb 18, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mikkel Prsse-Olsen  2009  Slagelse Svmmeklub    46.16        1:34.63   
Jonatan Thryse  2009  Slagelse Svmmeklub    45.75        1:39.08   
Amil Alibasic  2009  Slagelse Svmmeklub    1:01.09        1:58.82   
Lucas Bendtsen  2010  Nstved IF    57.12        1:59.92   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:13 
 
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  14:44   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 19, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Nstved IF    32.26        1:09.69   
Amalie sterlund  2005  Herlufsholm Svmmeklub    33.24        1:12.00   
Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svmmeklub    33.28        1:12.37   
Freja Threms  2005  Dragsholm Svmmeklub    36.95        1:15.89   
Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svmme Klub    34.76        1:16.97   
Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svmmeklub    34.69        1:17.96   
Emilie Hjen Meyer  2004  Herlufsholm Svmmeklub    38.66        1:20.88   
                     
 
Lb 19, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6    30.98        1:06.94   
Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svmmeklub    34.07        1:14.62   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svmmeklub    36.77        1:15.50   
Kattja Daniella Aggersbl  2007  A6    34.49        1:17.74   
Mathilde Ludvigsen  2006  Nstved IF    36.13        1:17.92   
Iben Lund Nielsen  2006  Nstved IF    34.77        1:18.50   
Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svmme Klub    38.14        1:19.32   
Anna Merl Larsen  2006  A6    37.66        1:20.65   
Sophie Nielsen  2006  Dragsholm Svmmeklub    38.56        1:21.23   
10  Leonora Franck  2006  Nstved IF    36.64        1:22.22   
11  Mira Capito  2007  A6    39.78        1:23.19   
12  Masha Jul Pedersen  2006  Nstved IF    39.89        1:25.42   
13  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svmmeklub    40.54        1:26.95   
14  Mathilde Bendtsen  2007  Nstved IF    40.55        1:27.74   
15  Amalie Sams  2007  Slagelse Svmmeklub            1:29.42   
16  Natalie Dang N. Larsen  2006  Vordingborg Svmme Klub            1:33.60   
                     
 
Lb 19, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Louise Olsen  2008  A6    40.61        1:21.79   
Sofie Lykke  2008  A6    39.04        1:23.41   
Emilia Pico  2008  Slagelse Svmmeklub    38.89        1:23.44   
Johanne Hjer  2008  A6    38.65        1:23.79   
Asta Lund Nielsen  2008  Nstved IF    38.82        1:25.13   
Ida Hinchely  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup    41.75        1:26.21   
Lina Thejlman  2008  A6    40.04        1:26.42   
Selma Ganci Frederiksen  2008  Nstved IF    39.34        1:28.26   
Freya Runoberg Lind  2008  Vordingborg Svmme Klub    41.92        1:30.79   
10  Signe W Kjr Larsen  2008  Slagelse Svmmeklub    42.57        1:31.30   
11  Clara Munkholm Larsen  2009  Nstved IF            1:31.63   
12  Martine Foged  2009  Nstved IF            1:33.78   
13  Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:34.08   
14  Ester Ganci Frederiksen  2009  Nstved IF            1:34.14   
15  Josefine Nyegaard  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup    43.21        1:35.09   
16  Liv Frost Juhler  2008  A6    46.64        1:36.46   
17  Caroline Munkholm  2009  Dragsholm Svmmeklub    46.27        1:39.03   
18  Vigga Petersen  2009  Nstved IF    47.69        1:39.56   
19  Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svmmeklub    48.13        1:39.94   
Silje Rasmussen  2008  A6            DSQ  TYVSTART 
                     
 
Lb 19, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Maria Gandrup Nygaard  2010  Slagelse Svmmeklub    50.72        1:47.54   
Maja Lund Nielsen  2010  Nstved IF    53.82        1:48.54   
Alberte Hjarbk  2010  Slagelse Svmmeklub            DSQ  TYVSTART 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:44 
 
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  14:36   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 20, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mads Ingeman Hansen  1997  Nstved IF            24.90   
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svmmeklub            26.40   
                     
 
Lb 20, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svmme Klub            25.43   
Lucas Jul Pedersen  2003  Nstved IF            26.07   
Harald Franck  2003  Nstved IF            26.35   
Mathias Toft Nrskov  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            26.72   
Piotr Stadnicki  2004  Nyborg Svmmeklub            26.80   
Sammi Asker Andersen  2003  Nstved IF            28.14   
                     
 
Lb 20, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Malthe Foged  2005  Nstved IF            26.57   
Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svmmeklub            27.17   
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svmme Klub            27.20   
Philip Rindum  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup            27.75   
Marius Danielsen  2005  Dragsholm Svmmeklub            29.98   
Mads G. Skovly Larsen  2006  Nstved IF            30.37   
Noah Sanchez  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            30.71   
Frederik Damsgaard  2006  A6            31.57   
Daniel Thilker  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            34.42   
                     
 
Lb 20, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jonas Tornow Rasmussen  2007  A6            28.74   
Jeppe Nielsen  2007  Nstved IF            32.39   
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6            33.02   
Julius Thyrrestrup  2008  Dragsholm Svmmeklub            42.64   
                     
 
Lb 20, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ivan Chen  2010  Nstved IF            39.71   
Casper Konge Neess  2009  Dragsholm Svmmeklub            39.83   
Gustav Poulsen  2010  Dragsholm Svmmeklub            39.98   
Carl Trier Ankjr Srensen  2010  Dragsholm Svmmeklub            43.23   
Noah Johansen  2009  Dragsholm Svmmeklub            45.51   
Lucas Bendtsen  2010  Nstved IF            47.78   
Traian Zacharias Pedersen  2011  Slagelse Svmmeklub            50.12   
Asbjrn Kristiansen  2010  Slagelse Svmmeklub            52.54   
Niels Vester  2011  Slagelse Svmmeklub            1:01.04   
10  Zander Hjorth  2009  Slagelse Svmmeklub            1:01.20   
11  Elias Gram Michaelsen  2012  Slagelse Svmmeklub            1:01.75   
12  Valdemar Harrild  2011  Slagelse Svmmeklub            1:05.20   
13  Frederik Vinter  2011  Slagelse Svmmeklub            1:05.24   
14  Elias Wisweh  2011  Slagelse Svmmeklub            1:06.29   
15  David Brandstrup  2012  Slagelse Svmmeklub            1:23.24   
Marcus Suadicani  2012  Slagelse Svmmeklub            DNS   
Oliver Wagner Kronevald  2012  Slagelse Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:36 
 
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  14:58   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 21, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Freja Petersen  2000  Vordingborg Svmme Klub            28.07   
                     
 
Lb 21, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Katrine Duus  2003  Nstved IF            29.25   
Agnes Barner Hansen  2005  Nstved IF            29.44   
Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svmmeklub            29.59   
Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svmmeklub            29.99   
Andrea Holm Srensen  2005  Herlufsholm Svmmeklub            30.18   
Katrine Mrkeberg  2004  Nstved IF            30.61   
Nina Seirup  2005  Nyborg Svmmeklub            30.78   
Liva Gydesen  2005  A6            31.22   
Julie Merl Larsen  2005  A6            31.27   
10  Thea Torndal Jensen  2004  Nstved IF            31.32   
11  Freja Threms  2005  Dragsholm Svmmeklub            32.04   
12  Cathrine Hst  2004  Nyborg Svmmeklub            33.08   
Karoline Holm Hilkjr  2005  Dragsholm Svmmeklub            DSQ  TYVSTART 
                     
 
Lb 21, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6            27.73   
Naya Hi Greve  2007  A6            28.58   
Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svmmeklub            28.82   
SIF Bramm  2006  A6            28.85   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            29.69   
K-Lee Hansen  2007  A6            29.97   
Daniella Li West  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            30.03   
Iben Lund Nielsen  2006  Nstved IF            30.48   
Freja Juul  2006  Nstved IF            30.96   
10  Andrea Strandby  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            31.25   
11  Kattja Daniella Aggersbl  2007  A6            31.29   
12  Leonora Franck  2006  Nstved IF            31.30   
13  Anna Dietrichsen  2006  A6            31.40   
14  Lrke Stenholt Rpke  2006  A6            31.49   
15  Jasmin Kjrsgaard  2006  A6            31.88   
16  Klara Fris Ottosen  2007  Dragsholm Svmmeklub            32.75   
17  Sophie Nielsen  2006  Dragsholm Svmmeklub            33.20   
18  Merle Dahlmann  2007  Nstved IF            36.26   
                     
 
Lb 21, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Johanne Hjer  2008  A6            33.45   
Louise Olsen  2008  A6            33.53   
Silje Rasmussen  2008  A6            33.60   
Sofie Lykke  2008  A6            34.79   
Clara Munkholm Larsen  2009  Nstved IF            35.75   
Martine Foged  2009  Nstved IF            36.17   
Liv Frost Juhler  2008  A6            36.38   
Liva Heitmann Kjrulf  2009  Dragsholm Svmmeklub            36.94   
Lucca Skaarup Ulnits Jensen  2008  Nstved IF            37.43   
10  Josefine Nyegaard  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            38.16   
11  Caroline Munkholm  2009  Dragsholm Svmmeklub            38.91   
12  Vigga Petersen  2009  Nstved IF            40.04   
13  Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            40.29   
14  Bella Boysen  2009  Vordingborg Svmme Klub            40.72   
15  Adrianna Pedersen  2009  Slagelse Svmmeklub            42.87   
16  Gine Juul Martins  2009  Vordingborg Svmme Klub            47.83   
17  Sophia Augustesen  2009  Slagelse Svmmeklub            55.09   
                     
 
Lb 21, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Rosa Pico  2010  Slagelse Svmmeklub            50.04   
Laura Keller Thorgrimson  2010  Slagelse Svmmeklub            50.96   
Lrke Stengaard  2011  Slagelse Svmmeklub            1:01.47   
Annalaura R Svenstrup  2011  Slagelse Svmmeklub            1:11.93   
Caroline Vielsted  2012  Slagelse Svmmeklub            1:20.77   
Silya Palle Pedersen  2011  Slagelse Svmmeklub            1:26.98   
Mynte Wisweh  2013  Slagelse Svmmeklub            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:58 
 
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  14:58   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 22, 4X50m Medley Mix, Finaler rg. 1921-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Nif Mix 1  1997  Nstved IF            1:56.94   
  Agnes Barner Hansen  2005      31.66        31.66   
  Mads Ingeman Hansen  1997      28.83        1:00.49   
  Lauge Bastian Maar  2001      27.91        1:28.40   
  Katrine Duus  2003      28.54        1:56.94   
                     
Nif Mix 3  2003  Nstved IF            2:05.08   
  Thea Torndal Jensen  2004      33.75        33.75   
  Freja Juul  2006      36.57        1:10.32   
  Malthe Foged  2005      30.08        1:40.40   
  Lucas Jul Pedersen  2003      24.68        2:05.08   
                     
Nif Mix 2  2001  Nstved IF            2:07.08   
  Gustav Nissen  2001      31.86        31.86   
  Nikoline Skovly Larsen  2003      36.10        1:07.96   
  Harald Franck  2003      29.08        1:37.04   
  Katrine Mrkeberg  2004      30.04        2:07.08   
                     
Vsk Mix 1  2003  Vordingborg Svmme Klub            2:08.38   
  Freja Petersen  2000      32.78        32.78   
  Magnus Juul Hansen  2003      32.60        1:05.38   
  Amanda F. Christiansen  2005      34.10        1:39.48   
  Frederik Miland  2005      28.90        2:08.38   
                     
A6 Seje Mix 1  2006  A6            2:09.29   
  Anna Dietrichsen  2006      34.69        34.69   
  Ida Skov Kragh  2006      33.78        1:08.47   
  Harald Rasmus Svendsen  2007      32.29        1:40.76   
  Jonas Tornow Rasmussen  2007      28.53        2:09.29   
                     
Vsk Mix 2  2005  Vordingborg Svmme Klub            2:11.90   
  Mille-Mai Krog  2007      35.56        35.56   
  William Larsen  2006      35.23        1:10.79   
  Rasmus Capion  2005      29.19        1:39.98   
  Signe Gyldenkrne  2006      31.92        2:11.90   
                     
Triton Mix 1  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:13.93   
  Magnus Ravn Borch  2003      32.41        32.41   
  Andrea Strandby  2007      37.84        1:10.25   
  Mathias Toft Nrskov  2003      27.24        1:37.49   
  Josefine Nyegaard  2008      36.44        2:13.93   
                     
Nyborg Mix  2002  Nyborg Svmmeklub            2:14.91   
  Cathrine Hst  2004      36.24        36.24   
  Nina Seirup  2005      41.33        1:17.57   
  Piotr Stadnicki  2004      28.82        1:46.39   
  Silas Plaetner  2003      28.52        2:14.91   
                     
A6 Super Mix 2  2006  A6            2:15.33   
  SIF Bramm  2006      33.87        33.87   
  Naya Hi Greve  2007      35.94        1:09.81   
  Jacob Uldall-Jessen  2007      34.26        1:44.07   
  Frederik Damsgaard  2006      31.26        2:15.33   
                     
10  Nif Mix 4  2004  Nstved IF            2:23.00   
  Mathilde Ludvigsen  2006      35.97        35.97   
  Emil Hass  2006      41.25        1:17.22   
  Mads G. Skovly Larsen  2006      34.41        1:51.63   
  Leonora Franck  2006      31.37        2:23.00   
                     
11  Vsk Mix 3  2005  Vordingborg Svmme Klub            2:29.09   
  Silje Egeberg Nordhald  2007      37.51        37.51   
  Laura Friis Justesen  2006      39.12        1:16.63   
  Asger Friis Justesen  2008      38.09        1:54.72   
  Thor Hoffgaard  2006      34.37        2:29.09   
                     
12  Triton Mix 2  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:29.70   
  Ida Hinchely  2008      46.27        46.27   
  Mads Emil Wohlfahrt  2006      37.50        1:23.77   
  Daniella Li West  2006      33.13        1:56.90   
  Oscar David Morthorst  2007      32.80        2:29.70   
                     
13  Triton Mix 3  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:29.79   
  Sarah Rindum  2009      43.99        43.99   
  Philip Rindum  2005      38.99        1:22.98   
  Amalie Carlsen Risager  2006      32.89        1:55.87   
  Daniel Thilker  2006      33.92        2:29.79   
                     
14  Ssk Mix 1  2007  Slagelse Svmmeklub            2:43.22   
  Alberte Rosenstand  2007      40.94        40.94   
  Emilia Pico  2008      42.74        1:23.68   
  Mikkel Prsse-Olsen  2009      41.57        2:05.25   
  Mikkel Augustesen  2008      37.97        2:43.22   
                     
15  Ssk Mix 2  2007  Slagelse Svmmeklub            3:07.27   
  Laura Storm Frimann  2009      46.86        46.86   
  Amalie Sams  2007      44.79        1:31.65   
  Jonatan Thryse  2009      46.86        2:18.51   
  Amil Alibasic  2009      48.76        3:07.27   
                     
16  Ssk Mix 3  2000  Slagelse Svmmeklub            3:59.59   
  Alberte Hjarbk  2010      2:01.29        2:01.29   
  Traian Zacharias Pedersen  2011      1:58.30        3:59.59   
  Sara Poulsgaard Svrke  2009                 
  Zander Hjorth  2009      3:59.59        3:59.59   
                     
Ssk Mis 4  2000  Slagelse Svmmeklub            DSQ  Ej 2 drenge - 2 pige 
  Rosa Sofie Wismarch Mrch  2009      46.52        46.52   
  Louis Nielsen  2008      49.50        1:36.02   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:58 
 
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  11:18   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 23, 4X50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1921-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
A6 Piger 1  2006  A6            1:54.57   
  Ida Skov Kragh  2006      27.65        27.65   
  SIF Bramm  2006                 
  Naya Hi Greve  2007                 
  Anna Dietrichsen  2006      1:54.57        1:54.57   
                     
Draggirls 1  2003  Dragsholm Svmmeklub            1:59.92   
  Karoline Holm Hilkjr  2005      30.01        30.01   
  Katrine Hansen  2006                 
  Frederikke Poulsen  2006                 
  Freja Threms  2005      1:59.92        1:59.92   
                     
A6 Piger 2  2005  A6            2:01.42   
  Kattja Daniella Aggersbl  2007      31.23        31.23   
  Lrke Stenholt Rpke  2006                 
  K-Lee Hansen  2007                 
  Liva Gydesen  2005      2:01.42        2:01.42   
                     
Vsk Piger 1  2000  Vordingborg Svmme Klub            2:05.36   
  Laura Friis Justesen  2006      31.35        31.35   
  Signe Gyldenkrne  2006                 
  Malou Danefred Nielsen  2007                 
  Mille-Mai Krog  2007      2:05.36        2:05.36   
                     
A6 Piger 3  2005  A6            2:08.44   
  Julie Merl Larsen  2005      31.69        31.69   
  Jasmin Kjrsgaard  2006                 
  Anna Merl Larsen  2006                 
  Mira Capito  2007      2:08.44        2:08.44   
                     
Triton Piger 2  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:10.67   
  Emilie Wilms Jensen  2006      31.40        31.40   
  Sarah Rindum  2009                 
  Andrea Strandby  2007                 
  Amalie Carlsen Risager  2006      2:10.67        2:10.67   
                     
Ssk Piger 1  2007  Slagelse Svmmeklub            2:12.16   
  Emilia Pico  2008      31.43        31.43   
  Alberte Rosenstand  2007                 
  Amalie Sams  2007                 
  Laura Storm Frimann  2009      2:12.16        2:12.16   
                     
Vsk Piger 2  2005  Vordingborg Svmme Klub            2:12.41   
  Amanda F. Christiansen  2005      30.09        30.09   
  Silje Egeberg Nordhald  2007                 
  Natalie Dang N. Larsen  2006                 
  Freya Runoberg Lind  2008      2:12.41        2:12.41   
                     
Triton Piger 1  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:14.52   
  Sofie Kohave Srensen  2007      35.19        35.19   
  Ida Hinchely  2008                 
  Daniella Li West  2006                 
  Katrine Johanne Grovn  2008      2:14.52        2:14.52   
                     
10  Draggirls 2  2005  Dragsholm Svmmeklub            2:18.15   
  Sophie Nielsen  2006                 
  Klara Fris Ottosen  2007                 
  Caroline Munkholm  2009                 
  Liva Heitmann Kjrulf  2009      2:18.15        2:18.15   
                     
11  Ssk Piger 2  2008  Slagelse Svmmeklub            2:50.71   
  Signe W Kjr Larsen  2008      35.77        35.77   
  Mathilde rum Tribler  2008                 
  Rosa Pico  2010                 
  Maria Gandrup Nygaard  2010      2:50.71        2:50.71   
                     
12  Ssk Piger 4  2000  Slagelse Svmmeklub            3:12.79   
  Adrianna Pedersen  2009      43.17        43.17   
  Sophia Augustesen  2009                 
  Freja Fogde  2008                 
  Laura Keller Thorgrimson  2010      3:12.79        3:12.79   
                     
A6 Piger 4  2008  A6            DSQ  Tyvstart 
                     
Ssk Piger 3  2000  Slagelse Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Sara Poulsgaard Svrke  2009                 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:18 
 
Resultat Lb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  11:18   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 24, 4X50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Vsk Drenge 1  2003  Vordingborg Svmme Klub            1:47.76   
  William Larsen  2006      28.65        28.65   
  Magnus Juul Hansen  2003                 
  Rasmus Capion  2005                 
  Gustav B. Frederiksen  2004      1:47.76        1:47.76   
                     
Dragboys 1  1996  Dragsholm Svmmeklub            1:49.15   
  Marcus Madsen  2005      27.58        27.58   
  Calvin Konge Neess  2005                 
  Andreas Ingvordsen  1996                 
  Marius Danielsen  2005      1:49.15        1:49.15   
                     
A6 Drenge 1  2006  A6            1:58.82   
  Frederik Damsgaard  2006      30.78        30.78   
  Jacob Uldall-Jessen  2007                 
  Jonas Tornow Rasmussen  2007                 
  Harald Rasmus Svendsen  2007      1:58.82        1:58.82   
                     
Triton Piger 3  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:06.08   
  Mads Emil Wohlfahrt  2006      28.96        28.96   
  Noah Sanchez  2006                 
  Alexander Nielsen  2006                 
  Daniel Thilker  2006      2:06.08        2:06.08   
                     
Vsk Drenge 2  2005  Vordingborg Svmme Klub            2:09.83   
  Frederik Miland  2005      28.90        28.90   
  Thor Hoffgaard  2006                 
  Asger Friis Justesen  2008                 
  Lukas Hansen  2008      2:09.83        2:09.83   
                     
Ssk Drenge 1  2008  Slagelse Svmmeklub            2:34.57   
  Jonatan Thryse  2009      35.08        35.08   
  Mikkel Prsse-Olsen  2009                 
  Mikkel Augustesen  2008                 
  Amil Alibasic  2009      2:34.57        2:34.57   
                     
Ssk Drenge 2  2009  Slagelse Svmmeklub            3:27.35   
  Asbjrn Kristiansen  2010      48.24        48.24   
  Traian Zacharias Pedersen  2011                 
  Jeppe Blow Mller  2010                 
  Zander Hjorth  2009      3:27.35        3:27.35   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:18 
 
Resultat Lb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  11:18   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 25, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Nstved IF            2:40.03   
Kristine Kipper Pedersen  2004  Nyborg Svmmeklub            2:45.48   
Barbara Ammentorp  2003  Nyborg Svmmeklub            2:55.99   
                     
 
Lb 25, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6            2:43.97   
SIF Bramm  2006  A6            2:54.04   
Freja Juul  2006  Nstved IF            2:55.83   
Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svmme Klub            2:58.53   
Andrea Strandby  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:59.31   
Mathilde Ludvigsen  2006  Nstved IF            3:04.00   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svmmeklub            3:09.98   
Amalie Sams  2007  Slagelse Svmmeklub            3:22.89   
Sofie Kohave Srensen  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            3:25.66   
10  Masha Jul Pedersen  2006  Nstved IF            3:32.15   
11  Mathilde Bendtsen  2007  Nstved IF            3:32.28   
12  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svmmeklub            3:33.17   
13  Natalie Dang N. Larsen  2006  Vordingborg Svmme Klub            4:07.62   
Mira Capito  2007  A6            DSQ  ej samt berr.v 175m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:18 
 
Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 26, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svmme Klub            2:47.91   
Mads Munksgaard  2004  Nstved IF            2:52.37   
                     
 
Lb 26, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Malthe Foged  2005  Nstved IF            2:45.61   
Philip Rindum  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:55.76   
Mads G. Skovly Larsen  2006  Nstved IF            3:06.40   
Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svmme Klub            3:11.41   
Alexander Nielsen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  2 flyben v 150m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  12:27   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 27, 25m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Daniella Li West  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            17.63   
                     
 
Lb 27, 25m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ida Hinchely  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            18.41   
Freja Fogde  2008  Slagelse Svmmeklub            20.23   
Freya Runoberg Lind  2008  Vordingborg Svmme Klub            20.30   
Liva Heitmann Kjrulf  2009  Dragsholm Svmmeklub            21.80   
Josefine Nyegaard  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            21.84   
Lucca Skaarup Ulnits Jensen  2008  Nstved IF            22.21   
Mathilde rum Tribler  2008  Slagelse Svmmeklub            22.22   
Sara Poulsgaard Svrke  2009  Slagelse Svmmeklub            23.09   
Klara Overlade  2008  Slagelse Svmmeklub            23.45   
10  Freja Schou Rybka  2008  Vordingborg Svmme Klub            24.61   
11  Nanna Bchman Pheiffer  2009  Nstved IF            24.80   
12  Sophia Augustesen  2009  Slagelse Svmmeklub            24.94   
13  Adrianna Pedersen  2009  Slagelse Svmmeklub            27.09   
14  Rosa Sofie Wismarch Mrch  2009  Slagelse Svmmeklub            28.17   
                     
 
Lb 27, 25m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Maria Gandrup Nygaard  2010  Slagelse Svmmeklub            22.09   
Rosa Pico  2010  Slagelse Svmmeklub            26.31   
Alberte Hjarbk  2010  Slagelse Svmmeklub            27.38   
Mejse Kamper Thomsen  2011  Nstved IF            28.28   
Emilia Klarskov  2011  Slagelse Svmmeklub            29.09   
Laura Keller Thorgrimson  2010  Slagelse Svmmeklub            31.68   
Alba Mayland  2010  Nstved IF            36.83   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:27 
 
Resultat Lb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  12:27   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 28, 25m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svmme Klub            14.80   
                     
 
Lb 28, 25m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Daniel Thilker  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            20.10   
                     
 
Lb 28, 25m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ivan Chen  2010  Nstved IF            24.08   
Gustav Poulsen  2010  Dragsholm Svmmeklub            26.36   
Amil Alibasic  2009  Slagelse Svmmeklub            26.68   
Traian Zacharias Pedersen  2011  Slagelse Svmmeklub            28.23   
Lucas Bendtsen  2010  Nstved IF            28.59   
Jeppe Denholt  2010  Slagelse Svmmeklub            34.50   
Zander Hjorth  2009  Slagelse Svmmeklub            35.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:27 
 
Resultat Lb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  12:36   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Randi Jrgensen  2002  Nyborg Svmmeklub            1:13.25   
                     
 
Lb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svmme Klub            1:13.82   
Nina Seirup  2005  Nyborg Svmmeklub            1:17.81   
                     
 
Lb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6            1:09.39   
Naya Hi Greve  2007  A6            1:10.55   
Andrea Strandby  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:18.55   
K-Lee Hansen  2007  A6            1:21.85   
Freja Juul  2006  Nstved IF            1:22.41   
Kattja Daniella Aggersbl  2007  A6            1:22.58   
Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svmme Klub            1:25.29   
Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svmme Klub            1:25.46   
Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svmme Klub            DSQ  ej samt. berr v 75m 
                     
 
Lb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Silje Rasmussen  2008  A6            1:26.89   
Lina Thejlman  2008  A6            1:27.87   
Louise Olsen  2008  A6            1:32.31   
Katrine Johanne Grovn  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:33.80   
Selma Ganci Frederiksen  2008  Nstved IF            1:34.98   
Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:38.98   
Ester Ganci Frederiksen  2009  Nstved IF            1:42.38  MD1 
Martine Foged  2009  Nstved IF            1:42.38  MD2 
                     
 
Lb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Milla Kragsskjold  2010  Nstved IF            1:41.38   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:36 
 
Resultat Lb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svmme Klub            1:04.47  MD2 
Piotr Stadnicki  2004  Nyborg Svmmeklub            1:04.47  MD1 
Lucas Jul Pedersen  2003  Nstved IF            1:05.26   
Harald Franck  2003  Nstved IF            1:11.81   
                     
 
Lb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Marius Danielsen  2005  Dragsholm Svmmeklub            1:07.99   
Frederik Miland  2005  Vordingborg Svmme Klub    32.96        1:13.05   
William Larsen  2006  Vordingborg Svmme Klub    34.52        1:17.50   
Noah Sanchez  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.37        1:19.02   
                     
 
Lb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6            1:20.06   
Jeppe Nielsen  2007  Nstved IF    37.57        1:23.37   
Lukas Hansen  2008  Vordingborg Svmme Klub    40.26        1:29.87   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svmme Klub    40.41        1:30.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:37 
 
Resultat Lb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 31, 200m Medley Damer, Finaler rg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Freja Petersen  2000  Vordingborg Svmme Klub            2:39.42   
                     
 
Lb 31, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Nstved IF            2:29.95   
Katrine Duus  2003  Nstved IF            2:36.78   
Liva Gydesen  2005  A6            2:40.94   
Julie Merl Larsen  2005  A6            2:49.42   
Freja Threms  2005  Dragsholm Svmmeklub            DSQ  ej samt. berr v125m 
                     
 
Lb 31, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
SIF Bramm  2006  A6            2:33.41   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:40.40   
Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svmmeklub            2:41.94   
Lrke Stenholt Rpke  2006  A6            2:42.09   
Iben Lund Nielsen  2006  Nstved IF            2:45.25   
Daniella Li West  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:49.28   
Anna Merl Larsen  2006  A6            2:51.27   
Mira Capito  2007  A6            2:51.73   
Mathilde Ludvigsen  2006  Nstved IF            2:52.43   
10  Sophie Nielsen  2006  Dragsholm Svmmeklub            2:56.46   
11  Jasmin Kjrsgaard  2006  A6            2:59.79   
12  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svmmeklub            3:01.72   
13  Signe Gyldenkrne  2006  Vordingborg Svmme Klub            3:03.66   
14  Sofie Kohave Srensen  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            3:09.51   
15  Amalie Sams  2007  Slagelse Svmmeklub            3:13.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:37 
 
Resultat Lb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  13:14   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 32, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Gustav Nissen  2001  Nstved IF    29.49  1:06.10  1:45.68    2:19.56   
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svmmeklub    31.43  1:07.36  1:52.24    2:25.83   
                     
 
Lb 32, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svmmeklub    30.19  1:06.18  1:51.24    2:23.94   
Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svmmeklub    34.03  1:13.37  1:57.37    2:31.65   
Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    32.68  1:14.52  1:59.88    2:35.18   
Mads G. Skovly Larsen  2006  Nstved IF    35.98  1:19.39  2:08.21    2:47.54   
Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svmme Klub    39.63  1:31.74  2:20.77    3:01.05   
Emil Hass  2006  Nstved IF    45.46  1:35.37  2:25.46    3:06.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:14 
 
Resultat Lb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  15:39   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 33, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Agnes Barner Hansen  2005  Nstved IF            32.31   
Thea Torndal Jensen  2004  Nstved IF            33.73   
Cathrine Hst  2004  Nyborg Svmmeklub            35.06   
Karoline Holm Hilkjr  2005  Dragsholm Svmmeklub            35.60   
Katrine Mrkeberg  2004  Nstved IF            36.47   
Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svmme Klub            37.21   
                     
 
Lb 33, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Naya Hi Greve  2007  A6            34.28   
Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svmmeklub            35.01   
Klara Fris Ottosen  2007  Dragsholm Svmmeklub            35.93   
Leonora Franck  2006  Nstved IF            36.11   
Lrke Stenholt Rpke  2006  A6            37.70   
Mira Capito  2007  A6            39.95   
Natalie Dang N. Larsen  2006  Vordingborg Svmme Klub            40.35   
                     
 
Lb 33, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emilia Pico  2008  Slagelse Svmmeklub            38.75   
Johanne Hjer  2008  A6            38.96   
Freya Runoberg Lind  2008  Vordingborg Svmme Klub            41.31   
Josefine Nyegaard  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            41.71   
Clara Munkholm Larsen  2009  Nstved IF            42.33   
Signe W Kjr Larsen  2008  Slagelse Svmmeklub            42.35   
Liv Frost Juhler  2008  A6            43.19   
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svmmeklub            44.62   
Rosa Sofie Wismarch Mrch  2009  Slagelse Svmmeklub            46.34   
10  Caroline Munkholm  2009  Dragsholm Svmmeklub            47.88   
11  Freja Fogde  2008  Slagelse Svmmeklub            48.62   
12  Mathilde rum Tribler  2008  Slagelse Svmmeklub            49.39   
13  Nanna Bchman Pheiffer  2009  Nstved IF            50.31   
14  Sara Poulsgaard Svrke  2009  Slagelse Svmmeklub            52.37   
15  Freja Schou Rybka  2008  Vordingborg Svmme Klub            57.40   
16  Sophia Augustesen  2009  Slagelse Svmmeklub            1:04.10   
Klara Overlade  2008  Slagelse Svmmeklub            DSQ  ej berr v25m 
                     
 
Lb 33, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Maja Lund Nielsen  2010  Nstved IF            48.86   
Mejse Kamper Thomsen  2011  Nstved IF            51.83   
Emilia Klarskov  2011  Slagelse Svmmeklub            DSQ  sv p mave v25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:39 
 
Resultat Lb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  13:27   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 34, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sammi Asker Andersen  2003  Nstved IF            32.47   
Piotr Stadnicki  2004  Nyborg Svmmeklub            34.36   
                     
 
Lb 34, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svmmeklub            31.49   
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svmme Klub            31.91   
Philip Rindum  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup            32.00   
Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            34.47   
Noah Sanchez  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            34.56   
Marius Danielsen  2005  Dragsholm Svmmeklub            35.32   
Frederik Damsgaard  2006  A6            37.03   
Daniel Thilker  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            40.36   
Alexander Nielsen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            43.09   
                     
 
Lb 34, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jonas Tornow Rasmussen  2007  A6            32.62   
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6            35.10   
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6            35.11   
Oscar David Morthorst  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            38.91   
Lukas Hansen  2008  Vordingborg Svmme Klub            40.29   
Jeppe Nielsen  2007  Nstved IF            40.49   
Mikkel Augustesen  2008  Slagelse Svmmeklub            44.57   
Louis Nielsen  2008  Slagelse Svmmeklub            44.63   
Julius Thyrrestrup  2008  Dragsholm Svmmeklub            53.85   
                     
 
Lb 34, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jonatan Thryse  2009  Slagelse Svmmeklub            43.01   
Gustav Poulsen  2010  Dragsholm Svmmeklub            45.40   
Mikkel Prsse-Olsen  2009  Slagelse Svmmeklub            47.28   
Asbjrn Kristiansen  2010  Slagelse Svmmeklub            56.45   
Jeppe Blow Mller  2010  Slagelse Svmmeklub            1:00.07   
Jeppe Denholt  2010  Slagelse Svmmeklub            1:02.45   
Zander Hjorth  2009  Slagelse Svmmeklub            1:10.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:27 
 
Resultat Lb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  14:06   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 35, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
SIF Bramm  2006  A6    1:07.93  2:20.56  3:33.87    4:44.86   
Anna Dietrichsen  2006  A6    1:11.83  2:28.02  3:44.16    5:00.01   
Kattja Daniella Aggersbl  2007  A6    1:12.72  2:29.69  3:46.47    5:00.33   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    1:12.09  2:29.11  3:46.35    5:00.57   
Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svmme Klub    1:12.29  2:29.71  3:46.76    5:01.63   
Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svmme Klub    1:15.26  2:35.40  3:55.93    5:15.80   
Anna Merl Larsen  2006  A6    1:15.76  2:38.01  4:00.84    5:21.92   
Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svmme Klub    1:21.24  2:45.63  4:10.90    5:32.11   
Mathilde Ludvigsen  2006  Nstved IF    1:21.82  2:50.65  4:21.54    5:47.59   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:06 
 
Resultat Lb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  14:07   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 36, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svmme Klub    1:03.54  2:11.74  3:19.03    4:26.78   
Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svmme Klub    1:04.72  2:14.52  3:26.44    4:39.45   
                     
 
Lb 36, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svmmeklub    1:04.38  2:13.66  3:23.47    4:32.27   
Malthe Foged  2005  Nstved IF    1:04.63  2:15.37  3:26.33    4:32.89   
Frederik Miland  2005  Vordingborg Svmme Klub    1:10.78  2:31.52  3:53.89    5:13.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:07 
 
Resultat Lb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  14:07   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 37, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Freja Petersen  2000  Vordingborg Svmme Klub    34.23        1:09.96   
Randi Jrgensen  2002  Nyborg Svmmeklub    36.82        1:16.53   
                     
 
Lb 37, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Agnes Barner Hansen  2005  Nstved IF    34.72        1:12.61   
Katrine Duus  2003  Nstved IF    35.76        1:13.38   
Thea Torndal Jensen  2004  Nstved IF    36.86        1:14.70   
Cathrine Hst  2004  Nyborg Svmmeklub    36.33        1:14.92   
Karoline Holm Hilkjr  2005  Dragsholm Svmmeklub    36.39        1:15.28   
Liva Gydesen  2005  A6    37.70        1:17.53   
Julie Merl Larsen  2005  A6    39.73        1:21.91   
                     
 
Lb 37, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6    34.40        1:08.52   
Naya Hi Greve  2007  A6    36.11        1:13.61   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    36.52        1:14.54   
Iben Lund Nielsen  2006  Nstved IF    36.65        1:15.04   
Andrea Strandby  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    37.16        1:16.77   
Klara Fris Ottosen  2007  Dragsholm Svmmeklub    37.43        1:17.97   
Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svmme Klub    38.13        1:18.89   
K-Lee Hansen  2007  A6    39.32        1:19.82   
Sofie Kohave Srensen  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    40.47        1:24.09   
10  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svmmeklub    41.58        1:26.70   
11  Leonora Franck  2006  Nstved IF    38.79        1:27.86   
12  Signe Gyldenkrne  2006  Vordingborg Svmme Klub    43.74        1:30.40   
13  Amalie Sams  2007  Slagelse Svmmeklub    46.51        1:35.57   
                     
 
Lb 37, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Silje Rasmussen  2008  A6    39.48        1:19.98   
Lina Thejlman  2008  A6    41.28        1:24.93   
Sofie Lykke  2008  A6    40.96        1:25.33   
Emilia Pico  2008  Slagelse Svmmeklub    42.75        1:27.96   
Josefine Nyegaard  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup    43.61        1:29.65   
Ida Hinchely  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup    44.67        1:30.88   
Ester Ganci Frederiksen  2009  Nstved IF    44.64        1:31.29   
Katrine Johanne Grovn  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup    45.60        1:31.30   
Signe W Kjr Larsen  2008  Slagelse Svmmeklub    44.74        1:31.44   
10  Vigga Petersen  2009  Nstved IF    45.72        1:32.02   
11  Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svmmeklub    47.81        1:39.28   
12  Rosa Sofie Wismarch Mrch  2009  Slagelse Svmmeklub    50.77        1:44.56   
13  Adrianna Pedersen  2009  Slagelse Svmmeklub    53.24        1:50.83   
Liv Frost Juhler  2008  A6            DSQ  e forst. bev v50m 
Martine Foged  2009  Nstved IF            DSQ  svm p mave fr 75m 
                     
 
Lb 37, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Maria Gandrup Nygaard  2010  Slagelse Svmmeklub    52.38        1:49.83   
Alberte Hjarbk  2010  Slagelse Svmmeklub    55.93        1:57.13   
Laura Keller Thorgrimson  2010  Slagelse Svmmeklub    1:01.31        2:08.18   
Alba Mayland  2010  Nstved IF            DSQ  ej berr v75m 
Rosa Pico  2010  Slagelse Svmmeklub            DSQ  afslut p maven 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:07 
 
Resultat Lb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  14:07   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 38, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svmmeklub    30.98        1:03.41   
                     
 
Lb 38, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Silas Plaetner  2003  Nyborg Svmmeklub    34.55        1:11.64   
                     
 
Lb 38, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svmmeklub    32.12        1:06.92   
Philip Rindum  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.72        1:10.01   
Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svmme Klub    47.89        1:34.80   
                     
 
Lb 38, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svmme Klub    40.19        1:22.93   
Nicolai Molter Petersen  2008  Nstved IF    41.98        1:25.75   
Mikkel Augustesen  2008  Slagelse Svmmeklub    47.41        1:35.04   
                     
 
Lb 38, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Jonatan Thryse  2009  Slagelse Svmmeklub    48.28        1:37.01   
Mikkel Prsse-Olsen  2009  Slagelse Svmmeklub    49.57        1:41.72   
Traian Zacharias Pedersen  2011  Slagelse Svmmeklub    58.16        1:58.40   
Amil Alibasic  2009  Slagelse Svmmeklub    58.84        2:03.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:07 
 
Resultat Lb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  14:30   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 39, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Kristine Kipper Pedersen  2004  Nyborg Svmmeklub            34.84   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Nstved IF            35.68   
Barbara Ammentorp  2003  Nyborg Svmmeklub            37.05   
Freja Threms  2005  Dragsholm Svmmeklub            37.89   
                     
 
Lb 39, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Naya Hi Greve  2007  A6            36.80   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svmmeklub            37.74   
Lrke Stenholt Rpke  2006  A6            39.23   
Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svmmeklub            39.49   
Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svmme Klub            39.58   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            40.36   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            40.74   
Sophie Nielsen  2006  Dragsholm Svmmeklub            40.76   
Mira Capito  2007  A6            41.39   
10  Signe Gyldenkrne  2006  Vordingborg Svmme Klub            41.68   
11  Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svmme Klub            42.47   
12  Jasmin Kjrsgaard  2006  A6            43.12   
13  Masha Jul Pedersen  2006  Nstved IF            43.22   
14  Mathilde Bendtsen  2007  Nstved IF            45.35   
15  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svmme Klub            46.23   
16  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svmme Klub            47.39   
17  Natalie Dang N. Larsen  2006  Vordingborg Svmme Klub            53.39   
                     
 
Lb 39, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Louise Olsen  2008  A6            41.16   
Sofie Lykke  2008  A6            44.24   
Johanne Hjer  2008  A6            45.49   
Freja Fogde  2008  Slagelse Svmmeklub            47.91   
Liva Heitmann Kjrulf  2009  Dragsholm Svmmeklub            49.51   
Caroline Munkholm  2009  Dragsholm Svmmeklub            50.44   
Lucca Skaarup Ulnits Jensen  2008  Nstved IF            50.92   
Clara Munkholm Larsen  2009  Nstved IF            51.24   
Sara Poulsgaard Svrke  2009  Slagelse Svmmeklub            51.64   
10  Mathilde rum Tribler  2008  Slagelse Svmmeklub            52.79   
11  Vigga Petersen  2009  Nstved IF            53.31   
12  Liv Frost Juhler  2008  A6            54.25   
13  Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            54.77   
Klara Overlade  2008  Slagelse Svmmeklub            DSQ  crawlben efter start 
                     
 
Lb 39, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Milla Kragsskjold  2010  Nstved IF            53.02   
Maja Lund Nielsen  2010  Nstved IF            55.10   
Emilia Klarskov  2011  Slagelse Svmmeklub            1:06.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:30 
 
Resultat Lb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  14:30   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 40, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mads Ingeman Hansen  1997  Nstved IF            29.03   
Gustav Nissen  2001  Nstved IF            32.65   
                     
 
Lb 40, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Harald Franck  2003  Nstved IF            32.84   
Lucas Jul Pedersen  2003  Nstved IF            32.90   
Mathias Toft Nrskov  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            34.05   
Sammi Asker Andersen  2003  Nstved IF            35.84   
Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svmme Klub            35.99   
Mads Munksgaard  2004  Nstved IF            37.81   
                     
 
Lb 40, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svmme Klub            36.49   
Frederik Miland  2005  Vordingborg Svmme Klub            39.86   
Emil Hass  2006  Nstved IF            41.42   
Frederik Damsgaard  2006  A6            43.29   
                     
 
Lb 40, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jonas Tornow Rasmussen  2007  A6            35.37   
Oscar David Morthorst  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            38.63   
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6            39.50   
Nicolai Molter Petersen  2008  Nstved IF            45.75   
Louis Nielsen  2008  Slagelse Svmmeklub            47.95   
Lukas Hansen  2008  Vordingborg Svmme Klub            48.22   
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6            49.89   
Julius Thyrrestrup  2008  Dragsholm Svmmeklub            1:01.47   
                     
 
Lb 40, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ivan Chen  2010  Nstved IF            54.23   
Jeppe Blow Mller  2010  Slagelse Svmmeklub            58.51   
Lucas Bendtsen  2010  Nstved IF            1:03.62   
Asbjrn Kristiansen  2010  Slagelse Svmmeklub            DSQ  crawl forkert sv art 
Gustav Poulsen  2010  Dragsholm Svmmeklub            DSQ  ej synkro. ben 
Zander Hjorth  2009  Slagelse Svmmeklub            DSQ  ej samt berr v25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:30 
 
Resultat Lb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  14:38   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 41, 25m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6            12.77   
                     
 
Lb 41, 25m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Lucca Skaarup Ulnits Jensen  2008  Nstved IF            16.56   
Freja Schou Rybka  2008  Vordingborg Svmme Klub            19.18   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 marts 2020 
Licens til Slagelse Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:38 
 
Resultat Lb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2020    Udskriftsdato  08 marts 2020   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  14:38   
  Arrangr  Svm Slagelse Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 marts 2020         
 
 
Lb 42, 25m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svmme Klub            11.42