2021-07-25   08:39:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM-H 2019 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Lb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Hold - 1. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:55   
  Arrangr  KVIK Kastrup & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 december 2019         
 
 
Lb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aalborg Svmmeklub - Mix  1993    883          1:46.69   
  Aalborg Svmmeklub  59:59.54                 
  Isabella K. Srensen  1994      28.92        28.92   
  Janus Meinert  1995      28.00        56.92   
  Viktor B. Bromer  1993      23.92        1:20.84   
  Camilla Ottesen  2000      25.85        1:46.69   
                     
Agf 1. Div. - Mix  1991    883          1:46.71   
  Agfs Svmmeafdeling  59:59.54                 
  Pernille Rasmussen  1996      29.46        29.46   
  Tobias B. Bjerg  1998      26.38        55.84   
  Mia Borgensgaard  2003      28.15        1:23.99   
  Nicklas Rasmussen  1997      22.72        1:46.71   
                     
Kvik - Mix  1994    872          1:47.16   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.54                 
  Sofie Hansen  2002      28.89        28.89   
  Jacob M. Jrgensen  1997      28.06        56.95   
  Sebastian Ovesen  1994      23.89        1:20.84   
  Emilie Meng  2003      26.32        1:47.16   
                     
Sigma Swim - Mix  1994    868          1:47.32   
  Sigma Swim  59:59.54                 
  Gustav Friberg  1997      25.86        25.86   
  Thea Blomsterberg  2002      31.01        56.87   
  Caroline Erichsen  1998      26.48        1:23.35   
  Alfred Hjberg  2002      23.97        1:47.32   
                     
Esbjerg Svmmeklub - Mix  1997    855          1:47.83   
  Esbjerg Svmmeklub  59:59.54                 
  Melanie Eggertsen  2002      29.54        29.54   
  Astrid Nielsen  2002      31.83        1:01.37   
  Lasse Dall  1997      23.33        1:24.70   
  Christian Holm Jrgensen  1999      23.13        1:47.83   
                     
Gentofte - Mix  2001    826          1:49.09   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.54                 
  Christoffer Vang-Jensen  2001      26.61        26.61   
  Clara Rybak-Andersen  2003      31.08        57.69   
  Leo Badaker  2002      25.58        1:23.27   
  Cecilie Care Helmark  2005      25.82        1:49.09   
                     
Hovedstadens Svmmeklub - Mix  1995    826          1:49.10   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.54                 
  Oliver Sgaard-Andersen  2003      26.69        26.69   
  Anna Wermuth  1996      31.69        58.38   
  Magnus Carstensen  1999      25.20        1:23.58   
  Johanne Hingebjerg  2002      25.52        1:49.10   
                     
Triton Ballerup Dhm - Mix  1989    799          1:50.31   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  59:59.54                 
  Liva Palmund  2002      28.77        28.77   
  Mikkel S. Hansen  2000      30.28        59.05   
  Kasper Bonnichsen  2002      24.69        1:23.74   
  Megan Forslund Hansen  1997      26.57        1:50.31   
                     
Lyngby Svmmeklub - Mix  1999    734          1:53.46   
  Lyngby Svmmeklub  59:59.54                 
  Ella Stenholt  2003      28.96        28.96   
  Emma Bjrnholdt  2000      33.01        1:01.97   
  Emil Kayerd-Rasmussen  2002      26.49        1:28.46   
  Kasper Aagaard Jeppesen  2003      25.00        1:53.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner