Resultater for Region Syd Turnering 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
04-01-2020
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub | 39.19 | 1:19.85 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.97 | 1:09.75 | |||||
2 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.02 | 1:13.00 | |||||
3 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 37.74 | 1:15.45 | |||||
4 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 37.54 | 1:16.21 | |||||
5 | Mathilde Stilund | 2005 | H2Odense | 38.16 | 1:18.06 | |||||
6 | Stephanie de Bruijn | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 37.60 | 1:18.21 | |||||
7 | Marie Nørskov Andersen | 2005 | Blåvandshuk Svømmeklub | 44.86 | 1:33.16 | |||||
8 | Lærke Jepsen | 2005 | Vejen Svømmeklub | 51.56 | 1:49.39 | |||||
- | Sola Marcher | 2004 | Blåvandshuk Svømmeklub | DSQ | Ej berøring v 50m | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.87 | 1:15.30 | |||||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 37.11 | 1:16.33 | |||||
3 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 36.97 | 1:16.48 | |||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.60 | 1:17.96 | |||||
5 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.33 | 1:19.82 | |||||
6 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 39.58 | 1:20.05 | |||||
7 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.60 | 1:20.71 | |||||
8 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 40.21 | 1:23.04 | |||||
9 | Marie Thorup | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 45.13 | 1:29.77 | |||||
10 | Karoline Poder Kristensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 43.87 | 1:30.25 | |||||
11 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 42.86 | 1:30.78 | |||||
12 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.82 | 1:31.76 | |||||
13 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.08 | 1:33.16 | |||||
14 | Olivia Funder | 2006 | H2Odense | 45.96 | 1:33.47 | |||||
15 | Sofie Barack Søe | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 45.72 | 1:33.61 | |||||
16 | Andrea Wagner | 2008 | H2Odense | 44.87 | 1:34.39 | |||||
17 | Lejla Lagumdzija | 2006 | Vejen Svømmeklub | 44.86 | 1:34.73 | |||||
18 | Olivia Macartney | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 46.23 | 1:35.44 | |||||
19 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 45.81 | 1:35.57 | |||||
20 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | H2Odense | 47.90 | 1:36.12 | |||||
21 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 47.31 | 1:36.48 | |||||
22 | Elisabeth Quiring | 2006 | Vejen Svømmeklub | 48.34 | 1:39.05 | |||||
23 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 48.02 | 1:40.17 | |||||
24 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | H2Odense | 49.44 | 1:40.20 | |||||
25 | Rosa Algren | 2007 | Vejen Svømmeklub | 49.06 | 1:40.52 | |||||
26 | Naya Davidsen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 49.45 | 1:41.02 | |||||
27 | Sofia Bjørnkjær Nielsen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 49.28 | 1:43.59 | |||||
28 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 52.13 | 1:44.98 | |||||
29 | Kristine Walløe Poulsen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:47.61 | ||||||
30 | Sara Schlander | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 52.18 | 1:48.44 | |||||
31 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 52.98 | 1:49.71 | |||||
32 | Cathrine Boisen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 52.43 | 1:50.32 | |||||
33 | Signe Søgaard | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 59.04 | 1:58.63 | |||||
- | Carla Vindbjerg | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Carolina Schlander | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej fort. bev v 25 m | |||||
- | Kamma K Bundsgaard | 2007 | Vejen Svømmeklub | DSQ | EFB v. 50m | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 42.36 | 1:27.77 | |||||
2 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 42.78 | 1:27.99 | |||||
3 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 47.75 | 1:35.41 | |||||
4 | Svea Arlbjørn | 2009 | Vejle Svømmeklub | 52.94 | 1:46.81 | |||||
5 | Isabelle Weber | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 51.67 | 1:46.87 | |||||
6 | Meiko Nakatani | 2010 | Vejle Svømmeklub | 53.43 | 1:47.20 | |||||
7 | Bell Møller-Jacobsen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 51.84 | 1:47.68 | |||||
8 | Helene Seidler Madsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 54.79 | 1:49.29 | |||||
9 | Evalina Jordt-Edwards | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 53.63 | 1:51.12 | |||||
10 | Thea Aggerholm | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 55.68 | 1:53.67 | |||||
11 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:54.18 | 1:54.18 | |||||
12 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | Vejle Svømmeklub | 56.08 | 1:54.73 | |||||
13 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 57.40 | 1:55.75 | |||||
14 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 57.35 | 1:56.87 | |||||
15 | Malou Bjerre | 2010 | Vejle Svømmeklub | 58.12 | 1:58.43 | |||||
16 | Frida Agerskov | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 59.34 | 1:59.62 | |||||
17 | Maja Bach-Henriksen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 2:05.12 | 2:05.12 | |||||
18 | Gabriele Garbacenka | 2009 | DeltaSwim | 1:00.15 | 2:06.85 | |||||
19 | Caroline Trolle Pedersen | 2009 | DeltaSwim | 1:04.33 | 2:10.66 | |||||
20 | Filippa Victoria Pascu | 2009 | Svømmeklubben Grindsted | 1:06.29 | 2:13.67 | |||||
21 | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | 1:12.64 | 2:24.08 | |||||
- | Amalie Haals Jensen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kaya Bull-Sørensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | DSQ | EFB v 50m | |||||
- | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej fort. bev. v 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:23 |