Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaleva Latvala |
1984 |
Kokkolan Uimaseura |
|
626 |
30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikko Arponen |
1980 |
Vanders |
|
533 |
32.59 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ville-Matti Erkintalo |
1982 |
S.C. Pingviinit |
|
416 |
35.39 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vili Nykänen |
1981 |
Simmis Wanda ry |
|
371 |
36.77 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ville-Mikko Korkka |
1980 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilja Kolesnikovs |
1982 |
Rezeknes pilseta |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Engström |
1975 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
622 |
31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jon Berndtsson |
1976 |
Helsingfors Simsällskap |
|
558 |
33.11 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valtteri Rahkonen |
1975 |
Cetus Espoo |
|
551 |
33.25 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aki Jormanainen |
1977 |
Cetus Espoo |
|
501 |
34.32 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martti Näsäkkälä |
1978 |
ORCA Helsinki |
|
285 |
41.43 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saku Ailanen |
1975 |
Swimming Team Rauma |
|
268 |
42.26 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miikka Mattila |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
217 |
45.34 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Magnus Helin |
1976 |
Lidingö Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Vogel |
1970 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
727 |
30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikko Soini |
1972 |
Speedo Masters Finland |
|
598 |
32.84 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pasi Rönkkö |
1970 |
S.C. Pingviinit |
|
510 |
34.63 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Geir Inge Rimmereide |
1970 |
Stord Kappsymjarlag |
|
502 |
34.81 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matias Murole |
1971 |
Kuopion Uimaseura |
|
437 |
36.45 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pål Helland |
1972 |
Stord Kappsymjarlag |
|
401 |
37.50 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pär Angerfelt |
1973 |
Tyresö Simsällskap |
|
346 |
39.39 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aki Kattelus |
1972 |
Cetus Espoo |
|
320 |
40.42 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markku Mäki-Hokkonen |
1970 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
279 |
42.33 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sami Uitti |
1971 |
Cetus Espoo |
|
236 |
44.74 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mika Forsell |
1970 |
Kuopion Uimaseura |
|
227 |
45.31 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tommi Halima |
1973 |
S.C. Pingviinit |
|
178 |
49.17 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veijo Tolonen |
1967 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
539 |
35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jan Kåre Fjeldstad |
1969 |
Stord Kappsymjarlag |
|
536 |
35.19 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kai Mustonen |
1966 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
520 |
35.55 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kai-Asser Skog |
1966 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
454 |
37.19 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jussi Kanste |
1966 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
419 |
38.19 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jukka Pellinen |
1967 |
Swimming Jyväskylä |
|
377 |
39.59 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikael Svahn |
1967 |
Eskilstuna Simklubb |
|
281 |
43.64 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jarkko Mikkola |
1969 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
209 |
48.15 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esa Mangeloja |
1968 |
Swimming Jyväskylä |
|
193 |
49.48 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Heikkilä |
1964 |
S.C. Pingviinit |
|
493 |
36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikko Viitala |
1962 |
S.C. Pingviinit |
|
475 |
37.20 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ensio Vatanen |
1964 |
Brahean Uimarit |
|
462 |
37.53 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jyrki Ikonen |
1964 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
413 |
38.97 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Heikki Posio |
1963 |
Kempeleen Pyrintö |
|
171 |
52.21 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juha Iivonen |
1959 |
Uinti Imatra |
|
683 |
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rolf Skeide |
1957 |
Kristiansund Svømmeklubb |
|
592 |
36.50 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Jakubek |
1959 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
537 |
37.72 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vesa Routarinne |
1959 |
Vanders |
|
408 |
41.31 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauri Multanen |
1959 |
Tornion Uimaseura |
|
396 |
41.75 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mats Örth |
1955 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
360 |
43.06 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Harri Koski |
1957 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
341 |
43.88 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ralf Sund |
1955 |
Helsingfors Simsällskap |
|
217 |
51.01 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bo Almqvist |
1958 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jukka Tihinen |
1956 |
S.C. Pingviinit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Mills |
1951 |
Hamar |
|
582 |
37.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peep KESKÜLA |
1954 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
485 |
39.38 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilkka Keskinen |
1952 |
Swimming Jyväskylä |
|
426 |
41.13 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jens Halgreen |
1954 |
Herlev Svømning |
|
394 |
42.21 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lars Ekdahl |
1954 |
Västerås Simsällskap |
|
267 |
48.06 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Heikki Räsänen |
1951 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
223 |
50.98 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juha Kainulainen |
1954 |
Kuopion Uimaseura |
|
165 |
56.32 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Heikki Pykäläinen |
1952 |
Swimming Jyväskylä |
|
160 |
56.92 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Glen Bengsson |
1949 |
Göteborg Sim |
|
641 |
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannu Kuokkanen |
1948 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
566 |
40.58 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ulf Gabrielsson |
1948 |
Simklubben Neptun |
|
559 |
40.76 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pekka Siltanen |
1949 |
Oulun Uinti 1906 |
|
321 |
49.04 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rafik Neuman |
1948 |
S.C. Pingviinit |
|
229 |
54.83 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Väätänen |
1947 |
Cetus Espoo |
|
157 |
1:02.20 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mauri Ekholm |
1943 |
Riihimäen Uimaseura |
|
414 |
48.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asko Saarinen |
1942 |
Cetus Espoo |
|
349 |
51.30 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kari Walden |
1941 |
Helsingfors Simsällskap |
|
278 |
55.35 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klaus Bremer |
1938 |
Helsingfors Simsällskap |
|
425 |
50.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martti Lahti |
1937 |
Cetus Espoo |
|
253 |
1:00.30 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pentti Keränen |
1935 |
Cetus Espoo |
|
138 |
1:13.83 |
+23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet 85-89 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sauli Uusi-Kokko |
1933 |
Kauhajoen Karhu |
|
14 |
2:42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Jørgensen |
1989 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
556 |
31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustaf Toll |
1985 |
Danderyds Simförening |
|
485 |
33.05 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Welander |
1985 |
Danderyds Simförening |
|
477 |
33.22 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erno Leppänen |
1985 |
S.C. Pingviinit |
|
383 |
35.73 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Pilpola |
1993 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
620 |
29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lasse Parkkamäki |
1991 |
S.C. Pingviinit |
|
616 |
29.89 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juha Silventoinen |
1993 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
525 |
31.52 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuel Brooke |
1993 |
Helsingfors Simsällskap |
|
510 |
31.83 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Møhl |
1994 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
413 |
34.15 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juho Uusitorppa |
1994 |
Uintiklubi Nereus |
|
384 |
34.98 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Andersen |
1992 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
309 |
37.62 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-26 19.55.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|