2022-07-03   11:05:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Borås Speedo Meet 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, Lördag insim 7:30, start 9:00

Document
Resultat
Borås Speedo Meet 2020
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 3, 200m Frisim Herrar 14 och yngre - Final
Sponsor: Terry&Friends
14&y H 2:10.74 Axel Gladher 2006 Borås Simarena (SWE) 2020-02-22
15-16 H 2:00.89 Melker  Olsson 2016-01-01
17&ä H 1:51.94 Adam Paulsson 2018-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Gladher 2006 Karlskrona Simsällskap +0.76 474 2:10.74 14&y H
50m: 29.87
100m: 1:03.53
(33.66)
150m: 1:38.81
(35.28)
200m: 2:10.74
(31.93)
2 Theo Nordholm 2006 Jönköpings Simsällskap +0.87 428 2:15.29 +4.55
50m: 29.76
100m: 1:03.19
(33.43)
150m: 1:38.97
(35.78)
200m: 2:15.29
(36.32)
3 Gergely Laszlo Besenyi 2007 Ullensakersvømmerne +0.74 398 2:18.62 +7.88
50m: 32.61
100m: 1:07.03
(34.42)
150m: 1:43.49
(36.46)
200m: 2:18.62
(35.13)
4 Leon Rössger 2006 Föreningen Uddevalla Sim +0.72 389 2:19.71 +8.97
50m: 31.51
100m: 1:07.30
(35.79)
150m: 1:44.50
(37.20)
200m: 2:19.71
(35.21)
5 Jasper Schimmel 2006 Skövde Simsällskap +0.76 388 2:19.81 +9.07
50m: 32.62
100m: 1:08.05
(35.43)
150m: 1:45.15
(37.10)
200m: 2:19.81
(34.66)
6 Axel Wergeland 2006 Simklubben Lödde +0.88 384 2:20.33 +9.59
50m: 30.60
100m: 1:07.00
(36.40)
150m: 1:44.54
(37.54)
200m: 2:20.33
(35.79)
7 Lowe Stenberg 2006 Simklubben Elfsborg +0.74 380 2:20.73 +9.99
50m: 32.01
100m: 1:07.30
(35.29)
150m: 1:44.72
(37.42)
200m: 2:20.73
(36.01)
8 Gustav Karlsson 2007 Simklubben Laxen +0.71 365 2:22.68 +11.94
50m: 33.08
100m: 1:10.21
(37.13)
150m: 1:48.30
(38.09)
200m: 2:22.68
(34.38)
9 Daniel Sainz 2006 Jönköpings Simsällskap +0.82 333 2:27.08 +16.34
50m: 32.84
100m: 1:11.23
(38.39)
150m: 1:51.00
(39.77)
200m: 2:27.08
(36.08)
10 Max Törnqvist 2006 Kungsbacka Simsällskap +0.75 329 2:27.66 +16.92
50m: 32.05
100m: 1:10.36
(38.31)
150m: 1:50.67
(40.31)
200m: 2:27.66
(36.99)
11 Melker Åkesson 2006 Jönköpings Simsällskap +0.74 327 2:27.99 +17.25
50m: 33.74
100m: 1:12.37
(38.63)
150m: 1:50.99
(38.62)
200m: 2:27.99
(37.00)
12 David Happe 2006 Föreningen Uddevalla Sim +0.71 312 2:30.25 +19.51
50m: 33.46
100m: 1:11.98
(38.52)
150m: 1:50.93
(38.95)
200m: 2:30.25
(39.32)
13 Karl Oredsson 2006 S 71 +0.74 311 2:30.43 +19.69
50m: 32.84
100m: 1:10.77
(37.93)
150m: 1:50.70
(39.93)
200m: 2:30.43
(39.73)
14 Viktor  Hellberg 2006 Karlskoga Simförening +0.73 309 2:30.76 +20.02
50m: 34.28
100m: 1:12.69
(38.41)
150m: 1:51.76
(39.07)
200m: 2:30.76
(39.00)
15 Isac Johansson 2006 Simklubben Elfsborg +0.73 303 2:31.83 +21.09
50m: 33.40
100m: 1:12.69
(39.29)
150m: 1:53.01
(40.32)
200m: 2:31.83
(38.82)
16 Peder Voksøy-Breivik 2007 Ullensakersvømmerne +0.77 265 2:38.76 +28.02
50m: 37.23
100m: 1:18.61
(41.38)
150m: 1:59.28
(40.67)
200m: 2:38.76
(39.48)
17 Lukas Hedberg 2007 Föreningen Varbergs Sim +0.88 260 2:39.73 +28.99
50m: 36.85
100m: 1:18.39
(41.54)
150m: 2:00.76
(42.37)
200m: 2:39.73
(38.97)
18 Emil Magnusson 2006 Kungsbacka Simsällskap +0.92 258 2:40.22 +29.48
50m: 35.33
100m: 1:15.48
(40.15)
150m: 1:58.33
(42.85)
200m: 2:40.22
(41.89)
19 Hugo Svensson 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.97 238 2:44.38 +33.64
50m: 36.60
100m: 1:18.75
(42.15)
150m: 2:02.66
(43.91)
200m: 2:44.38
(41.72)
20 Valdemar Alström 2007 Föreningen Varbergs Sim +0.75 228 2:46.94 +36.20
50m: 36.13
100m: 1:19.89
(43.76)
150m: 2:04.81
(44.92)
200m: 2:46.94
(42.13)
21 Max Andersson 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.76 224 2:47.71 +36.97
50m: 36.77
100m: 1:20.73
(43.96)
150m: 2:04.96
(44.23)
200m: 2:47.71
(42.75)
22 Elias Väinölä 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.76 195 2:55.74 +45.00
50m: 38.19
100m: 1:24.09
(45.90)
150m: 2:11.38
(47.29)
200m: 2:55.74
(44.36)
- Victor Josarp 2006 Föreningen Varbergs Sim +0.63 DSQ
Grenen officiell:  2020-02-22 09:56:44
Gren 3, 200m Frisim Herrar 15-16 år - Final
Sponsor: Terry&Friends
14&y H 2:10.74 Axel Gladher 2006 Borås Simarena (SWE) 2020-02-22
15-16 H 2:00.89 Melker  Olsson 2016-01-01
17&ä H 1:51.94 Adam Paulsson 2018-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Rike Holmann 2004 Bærumsvømmerne +0.74 584 2:01.96
50m: 27.48
100m: 58.96
(31.48)
150m: 1:30.44
(31.48)
200m: 2:01.96
(31.52)
2 Hektor Kvarnlöf 2004 Kungsbacka Simsällskap +0.70 574 2:02.72 +0.76
50m: 28.22
100m: 1:00.00
(31.78)
150m: 1:32.62
(32.62)
200m: 2:02.72
(30.10)
3 Eddie  Dahlström 2004 Föreningen Uddevalla Sim +0.70 516 2:07.13 +5.17
50m: 29.56
100m: 1:00.63
(31.07)
150m: 1:34.10
(33.47)
200m: 2:07.13
(33.03)
4 Jibbe Schimmel 2004 Skövde Simsällskap +0.77 497 2:08.76 +6.80
50m: 29.81
100m: 1:02.95
(33.14)
150m: 1:36.85
(33.90)
200m: 2:08.76
(31.91)
5 Noah Malmgren 2004 S 71 +0.69 495 2:08.90 +6.94
50m: 29.65
100m: 1:02.54
(32.89)
150m: 1:35.61
(33.07)
200m: 2:08.90
(33.29)
6 Istvan Akos Besenyi 2004 Ullensakersvømmerne +0.78 485 2:09.75 +7.79
50m: 30.29
100m: 1:02.61
(32.32)
150m: 1:36.55
(33.94)
200m: 2:09.75
(33.20)
7 Arvid Kvorning 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.78 473 2:10.87 +8.91
50m: 29.63
100m: 1:02.67
(33.04)
150m: 1:37.81
(35.14)
200m: 2:10.87
(33.06)
8 Malte Almqvist 2004 Föreningen Varbergs Sim +0.68 473 2:10.88 +8.92
50m: 29.96
100m: 1:02.20
(32.24)
150m: 1:36.72
(34.52)
200m: 2:10.88
(34.16)
9 Alexander Johansson 2004 Kungsbacka Simsällskap +0.68 456 2:12.48 +10.52
50m: 29.72
100m: 1:03.19
(33.47)
150m: 1:38.42
(35.23)
200m: 2:12.48
(34.06)
10 Michael Jansen 2005 Ullensakersvømmerne +0.90 425 2:15.66 +13.70
50m: 31.11
100m: 1:05.36
(34.25)
150m: 1:40.09
(34.73)
200m: 2:15.66
(35.57)
11 Kailan Jimenez 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.76 416 2:16.59 +14.63
50m: 30.27
100m: 1:04.83
(34.56)
150m: 1:41.64
(36.81)
200m: 2:16.59
(34.95)
12 Victor Ekblad 2004 Jönköpings Simsällskap +0.73 413 2:16.92 +14.96
50m: 30.39
100m: 1:04.59
(34.20)
150m: 1:41.03
(36.44)
200m: 2:16.92
(35.89)
13 Christian Toussi 2005 Ullensakersvømmerne +0.79 403 2:18.05 +16.09
50m: 31.48
100m: 1:06.11
(34.63)
150m: 1:41.75
(35.64)
200m: 2:18.05
(36.30)
14 Albin Rilby 2004 Simklubben S02 +0.84 400 2:18.35 +16.39
50m: 30.27
100m: 1:04.67
(34.40)
150m: 1:41.16
(36.49)
200m: 2:18.35
(37.19)
15 Alexander Nilsson 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 398 2:18.64 +16.68
50m: 32.52
100m: 1:08.56
(36.04)
150m: 1:44.45
(35.89)
200m: 2:18.64
(34.19)
16 Vincent Olsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.77 387 2:19.96 +18.00
50m: 30.83
100m: 1:05.86
(35.03)
150m: 1:43.26
(37.40)
200m: 2:19.96
(36.70)
17 Alvin Åkesson 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.67 376 2:21.26 +19.30
50m: 31.46
100m: 1:06.38
(34.92)
150m: 1:44.34
(37.96)
200m: 2:21.26
(36.92)
18 Anton Liebenhagen 2005 Landskrona Simsällskap +0.77 374 2:21.56 +19.60
50m: 31.06
100m: 1:06.42
(35.36)
150m: 1:44.52
(38.10)
200m: 2:21.56
(37.04)
19 William Dahlqvist 2005 Simklubben Elfsborg +0.71 371 2:21.88 +19.92
50m: 31.26
100m: 1:06.80
(35.54)
150m: 1:44.18
(37.38)
200m: 2:21.88
(37.70)
20 Leopold Grinnemo 2005 Jönköpings Simsällskap +0.83 360 2:23.33 +21.37
50m: 31.02
100m: 1:07.81
(36.79)
150m: 1:45.51
(37.70)
200m: 2:23.33
(37.82)
21 Petter Lundberg 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.74 348 2:24.90 +22.94
50m: 32.11
100m: 1:08.42
(36.31)
150m: 1:46.33
(37.91)
200m: 2:24.90
(38.57)
22 Marcus Riis 2004 Landskrona Simsällskap +0.72 335 2:26.83 +24.87
50m: 32.77
100m: 1:10.21
(37.44)
150m: 1:49.63
(39.42)
200m: 2:26.83
(37.20)
- Milton Hedendahl 2005 Simklubben Elfsborg DNS
Grenen officiell:  2020-02-22 09:56:44
Gren 3, 200m Frisim Herrar 17 och äldre - Final
Sponsor: Terry&Friends
14&y H 2:10.74 Axel Gladher 2006 Borås Simarena (SWE) 2020-02-22
15-16 H 2:00.89 Melker  Olsson 2016-01-01
17&ä H 1:51.94 Adam Paulsson 2018-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Paulsson 1995 Simklubben Elfsborg +0.71 738 1:52.83
50m: 26.07
100m: 54.11
(28.04)
150m: 1:23.27
(29.16)
200m: 1:52.83
(29.56)
2 Robin Andréasson 1988 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.73 645 1:58.02 +5.19
50m: 27.11
100m: 56.80
(29.69)
150m: 1:26.80
(30.00)
200m: 1:58.02
(31.22)
3 David Falk 2003 Simklubben Poseidon +0.69 620 1:59.58 +6.75
50m: 27.72
100m: 58.26
(30.54)
150m: 1:29.19
(30.93)
200m: 1:59.58
(30.39)
4 Christian Groth Dyrkorn 2001 Bærumsvømmerne +0.65 610 2:00.23 +7.40
50m: 28.67
100m: 59.25
(30.58)
150m: 1:28.98
(29.73)
200m: 2:00.23
(31.25)
5 Anton Jansson 2002 Simklubben Poseidon +0.67 605 2:00.59 +7.76
50m: 27.81
100m: 58.21
(30.40)
150m: 1:29.52
(31.31)
200m: 2:00.59
(31.07)
6 Victor Bergstrand 2000 Simklubben Poseidon +0.67 595 2:01.25 +8.42
50m: 27.58
100m: 58.41
(30.83)
150m: 1:29.67
(31.26)
200m: 2:01.25
(31.58)
7 Christopher Jedel 1995 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.71 593 2:01.35 +8.52
50m: 28.04
100m: 58.69
(30.65)
150m: 1:30.13
(31.44)
200m: 2:01.35
(31.22)
8 David Reinholdsson 2002 Simklubben Elfsborg +0.70 578 2:02.42 +9.59
50m: 27.42
100m: 58.58
(31.16)
150m: 1:30.53
(31.95)
200m: 2:02.42
(31.89)
9 Linus Holmdahl 2001 Simklubben Elfsborg +0.75 562 2:03.53 +10.70
50m: 29.25
100m: 1:00.07
(30.82)
150m: 1:31.87
(31.80)
200m: 2:03.53
(31.66)
10 Filip Salbrink 2002 Simklubben Poseidon +0.71 556 2:04.00 +11.17
50m: 28.71
100m: 1:00.14
(31.43)
150m: 1:32.29
(32.15)
200m: 2:04.00
(31.71)
11 Kristian Dmitri Swakhoven 2003 Bærumsvømmerne +0.70 555 2:04.05 +11.22
50m: 28.30
100m: 59.50
(31.20)
150m: 1:31.97
(32.47)
200m: 2:04.05
(32.08)
12 Pontus Hake 2001 Simklubben Poseidon +0.76 535 2:05.62 +12.79
50m: 28.75
100m: 1:00.77
(32.02)
150m: 1:33.07
(32.30)
200m: 2:05.62
(32.55)
13 Anton Johansson 1996 Kungsbacka Simsällskap +0.73 524 2:06.47 +13.64
50m: 28.70
100m: 1:00.47
(31.77)
150m: 1:33.49
(33.02)
200m: 2:06.47
(32.98)
14 Albin Svenneby 2001 Simklubben Elfsborg +0.79 523 2:06.55 +13.72
50m: 29.18
100m: 1:00.78
(31.60)
150m: 1:33.91
(33.13)
200m: 2:06.55
(32.64)
15 Johan Hildesson 1992 Kungälvs Simsällskap +0.79 513 2:07.35 +14.52
50m: 29.11
100m: 1:01.68
(32.57)
150m: 1:35.73
(34.05)
200m: 2:07.35
(31.62)
16 Sebastian Bergenzaun 1991 Simklubben Poseidon +0.71 511 2:07.52 +14.69
50m: 27.70
100m: 59.73
(32.03)
150m: 1:34.01
(34.28)
200m: 2:07.52
(33.51)
17 Henrik Christopher Norheim 2003 Bærumsvømmerne +0.71 501 2:08.40 +15.57
50m: 28.83
100m: 1:01.24
(32.41)
150m: 1:34.09
(32.85)
200m: 2:08.40
(34.31)
18 Filip August Fossum Olaussen 2000 Bærumsvømmerne +0.69 495 2:08.86 +16.03
50m: 27.68
100m: 59.58
(31.90)
150m: 1:33.46
(33.88)
200m: 2:08.86
(35.40)
19 Ian Hangård 2002 Simklubben Poseidon +0.77 486 2:09.71 +16.88
50m: 29.05
100m: 1:02.15
(33.10)
150m: 1:35.14
(32.99)
200m: 2:09.71
(34.57)
20 Mathias Somogyi Hoseth 2003 Ullensakersvømmerne +0.66 474 2:10.80 +17.97
50m: 29.59
100m: 1:02.49
(32.90)
150m: 1:36.89
(34.40)
200m: 2:10.80
(33.91)
21 Dennis Micin 2002 Karlskrona Simsällskap +0.83 473 2:10.90 +18.07
50m: 29.08
100m: 1:03.16
(34.08)
150m: 1:37.17
(34.01)
200m: 2:10.90
(33.73)
22 Anton Wallin 2000 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.73 462 2:11.87 +19.04
50m: 30.61
100m: 1:05.05
(34.44)
150m: 1:40.06
(35.01)
200m: 2:11.87
(31.81)
Grenen officiell:  2020-02-22 09:56:44
2020-02-22 11:37:44 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Simklubben Elfsborg

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner