2022-07-03   10:59:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Upp Till 13

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 FM

Document
Resultat
Upp till 13
Plats: Höganäs sportcenter Arrangör: Höganäs simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 8, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Hägglund 2007 Helsingborgs Simsällskap 1:17.16
50m: 37.86
100m: 1:17.16
(39.30)
2 Alicia Ekelund 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:17.66 +0.50
50m: 37.79
100m: 1:17.66
(39.87)
3 Maja Bengtsson 2007 Helsingborgs Simsällskap 1:19.42 +2.26
50m: 39.28
100m: 1:19.42
(40.14)
4 Wilma Hultberg Kullberg 2007 Helsingborgs Simsällskap 1:21.54 +4.38
50m: 41.07
100m: 1:21.54
(40.47)
5 Charlotte Krüger 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:23.49 +6.33
50m: 40.30
100m: 1:23.49
(43.19)
6 Tyra Sivtoft 2006 Simklubben Lödde 1:24.06 +6.90
50m: 40.28
100m: 1:24.06
(43.78)
6 Malva Collvin 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:24.06 +6.90
50m: 41.41
100m: 1:24.06
(42.65)
8 Fanny Paulsson 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:24.58 +7.42
50m: 40.50
100m: 1:24.58
(44.08)
9 Lava Piuva 2006 Malmö Kappsimningsklubb 1:26.84 +9.68
50m: 42.62
100m: 1:26.84
(44.22)
10 Elinor Fröjd 2007 Simklubben Sydsim 1:31.07 +13.91
50m: 44.29
100m: 1:31.07
(46.78)
11 Hillevi Jansons 2007 Helsingborgs Simsällskap 1:31.33 +14.17
50m: 43.93
100m: 1:31.33
(47.40)
12 Olivia Hansson 2007 Helsingborgs Simsällskap 1:31.95 +14.79
50m: 45.74
100m: 1:31.95
(46.21)
13 Zamie Skog 2007 Helsingborgs Simsällskap 1:32.36 +15.20
50m: 43.36
100m: 1:32.36
(49.00)
14 Elin Alsalim 2007 Simklubben Ran 1:32.54 +15.38
50m: 43.82
100m: 1:32.54
(48.72)
15 Olivia Lundby 2007 Höganäs Simsällskap 1:34.07 +16.91
50m: 44.97
100m: 1:34.07
(49.10)
16 Isabelle Stelmach 2006 Simklubben Ran 1:34.96 +17.80
50m: 45.10
100m: 1:34.96
(49.86)
17 Dehlia Svensson 2007 Helsingborgs Simsällskap 1:35.49 +18.33
50m: 47.75
100m: 1:35.49
(47.74)
18 Frida Paulsson 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:36.57 +19.41
50m: 46.14
100m: 1:36.57
(50.43)
19 Anna Witzell 2007 Simklubben Lödde 1:38.48 +21.32
50m: 48.02
100m: 1:38.48
(50.46)
20 Saga Folestam 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:39.00 +21.84
50m: 48.57
100m: 1:39.00
(50.43)
21 Ellen Ahlström 2007 Simklubben Ran 1:41.72 +24.56
50m: 47.53
100m: 1:41.72
(54.19)
22 Annie Persson 2007 Simklubben Sydsim 1:42.33 +25.17
50m: 50.15
100m: 1:42.33
(52.18)
23 Izabella Wong Maspers 2007 Simklubben Ran 1:42.77 +25.61
50m: 50.23
100m: 1:42.77
(52.54)
24 Ida Gadsbøll 2007 Simklubben Ran 1:43.47 +26.31
100m: 1:43.47
(1:43.47)
25 Selma Isaksson 2007 Simklubben Sydsim 1:44.48 +27.32
50m: 50.05
100m: 1:44.48
(54.43)
26 Ellen Andersson Hjälte 2006 Höganäs Simsällskap 1:51.80 +34.64
50m: 53.16
100m: 1:51.80
(58.64)
- Eira Frentzell 2007 Malmö Kappsimningsklubb DSQ
- Hillevi Furöy 2007 Malmö Kappsimningsklubb DSQ
- Saga Nilsson 2007 Helsingborgs Simsällskap DSQ
- Emilia Jokic 2007 Simklubben Sydsim DNF
Grenen officiell:  2019-10-20 11:04:58
2019-10-20 11:20:09 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Höganäs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner