2021-05-15   23:18:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM / JDM Skåne-Blekinge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag fm

Resultat Gren 9 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  DM/JDM kortbana 2019    Utskriftsdatum  05 oktober 2019   
  Tvlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  12:29   
  Arrangr  Sknes Simfrbund och KSLS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  05 oktober 2019         
 
 
Gren 9, 800m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Dennis Dukic  2000  Helsingborgs Simsllskap    59.20  2:00.99  3:02.43  4:04.69  8:13.87   
          5:07.10  6:10.07  7:12.91       
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsllskap    59.16  2:01.70  3:04.85  4:09.63  8:29.42   
          5:14.18  6:19.94  7:25.01       
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsllskap    59.69  2:03.27  3:07.23  4:11.70  8:31.75   
          5:16.89  6:22.43  7:27.88       
Elias Hysing  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:01.50  2:05.55  3:10.47  4:15.27  8:35.13   
          5:20.07  6:25.39  7:30.98       
Anton Jansson  2002  Simklubben Poseidon    59.15  2:01.94  3:06.84  4:12.60  8:45.16   
          5:19.87  6:28.43  7:38.00       
Filip Salbrink  2002  Eslvs Simsllskap    1:01.58  2:07.70  3:15.13  4:22.65  8:52.47   
          5:30.58  6:38.48  7:45.84       
Karl Liljegren  2001  Malm Kappsimningsklubb    1:02.21  2:09.02  3:16.24  4:24.49  8:52.54   
          5:31.44  6:39.48  7:47.24       
Ian Hangrd  2002  Simklubben Poseidon    1:03.53  2:10.82  3:17.32  4:23.35  8:52.65   
          5:31.09  6:38.67  7:46.43       
Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon    1:02.31  2:09.01  3:16.51  4:24.20  9:00.04   
          5:32.58  6:41.55  7:51.49       
10  Petter Hellzn  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:02.71  2:09.32  3:16.77  4:25.02  9:04.28   
          5:33.60  6:43.77  7:54.66       
11  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    1:02.60  2:10.61  3:19.81  4:29.76  9:07.94   
          5:39.79  6:50.09  8:00.26       
12  David Olofsson  2004  Simklubben Poseidon    1:04.38  2:13.35  3:23.05  4:33.24  9:10.62   
          5:43.56  6:54.26  8:03.23       
13  Gustaf Stokholm  2004  ngelholms Simsllskap    1:05.10  2:15.85  3:27.32  4:38.07  9:18.51   
          5:48.83  6:59.59  8:10.23       
14  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    1:05.13  2:16.36  3:27.97  4:40.34  9:28.94   
          5:52.87  7:05.95  8:18.61       
15  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    1:04.01  2:12.96  3:24.58  4:37.98  9:29.31   
          5:51.62  7:05.15  8:17.87       
16  Jonathan Ravn Rehnstrm  2005  Malm Kappsimningsklubb    1:05.46  2:16.53  3:28.38  4:40.98  9:30.55   
          5:53.44  7:06.53  8:19.31       
17  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    1:06.35  2:17.16  3:28.74  4:41.69  9:35.51   
          5:55.31  7:09.37  8:23.30       
18  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    1:07.75  2:20.33  3:33.10  4:46.50  9:36.43   
          5:59.69  7:13.52  8:25.95       
                     
 
Gren 9, 800m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Dennis Dukic  2000  Helsingborgs Simsllskap    59.20  2:00.99  3:02.43  4:04.69  8:13.87   
          5:07.10  6:10.07  7:12.91       
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsllskap    59.16  2:01.70  3:04.85  4:09.63  8:29.42   
          5:14.18  6:19.94  7:25.01       
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsllskap    59.69  2:03.27  3:07.23  4:11.70  8:31.75   
          5:16.89  6:22.43  7:27.88       
Elias Hysing  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:01.50  2:05.55  3:10.47  4:15.27  8:35.13   
          5:20.07  6:25.39  7:30.98       
Anton Jansson  2002  Simklubben Poseidon    59.15  2:01.94  3:06.84  4:12.60  8:45.16   
          5:19.87  6:28.43  7:38.00       
Filip Salbrink  2002  Eslvs Simsllskap    1:01.58  2:07.70  3:15.13  4:22.65  8:52.47   
          5:30.58  6:38.48  7:45.84       
Karl Liljegren  2001  Malm Kappsimningsklubb    1:02.21  2:09.02  3:16.24  4:24.49  8:52.54   
          5:31.44  6:39.48  7:47.24       
Ian Hangrd  2002  Simklubben Poseidon    1:03.53  2:10.82  3:17.32  4:23.35  8:52.65   
          5:31.09  6:38.67  7:46.43       
Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon    1:02.31  2:09.01  3:16.51  4:24.20  9:00.04   
          5:32.58  6:41.55  7:51.49       
10  Petter Hellzn  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:02.71  2:09.32  3:16.77  4:25.02  9:04.28   
          5:33.60  6:43.77  7:54.66       
11  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    1:02.60  2:10.61  3:19.81  4:29.76  9:07.94   
          5:39.79  6:50.09  8:00.26       
12  David Olofsson  2004  Simklubben Poseidon    1:04.38  2:13.35  3:23.05  4:33.24  9:10.62   
          5:43.56  6:54.26  8:03.23       
13  Gustaf Stokholm  2004  ngelholms Simsllskap    1:05.10  2:15.85  3:27.32  4:38.07  9:18.51   
          5:48.83  6:59.59  8:10.23       
14  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    1:05.13  2:16.36  3:27.97  4:40.34  9:28.94   
          5:52.87  7:05.95  8:18.61       
15  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    1:04.01  2:12.96  3:24.58  4:37.98  9:29.31   
          5:51.62  7:05.15  8:17.87       
16  Jonathan Ravn Rehnstrm  2005  Malm Kappsimningsklubb    1:05.46  2:16.53  3:28.38  4:40.98  9:30.55   
          5:53.44  7:06.53  8:19.31       
17  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    1:06.35  2:17.16  3:28.74  4:41.69  9:35.51   
          5:55.31  7:09.37  8:23.30       
18  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    1:07.75  2:20.33  3:33.10  4:46.50  9:36.43   
          5:59.69  7:13.52  8:25.95       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 oktober 2019 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  12:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner